Help Sales ÁSZF

Lékó győzelemmel, Almási és Rapport remivel rajtolt, Caruana legyőzte Kramnyikot

Címkék: Chess.com Masters Douglas

Man sziget fővárosában, Douglasban az első fordulót játszották le az esztendő legjelentősebb nyílt versenyén. A kilencfordulós torna a sorsolás szeszélye folytán csúcsrangadóval kezdődött, a rajtlista harmadik amerikai Fabiano Caruna és a második orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik összecsapásával. Caruana a fontos győzelemmel lépéselőnyt szerzett nagy riválisával szemben. Lékó Péter nyeréssel, Almási Zoltán és Rapport Richárd remivel rajtolt.

Chess.com Masters Douglas

A nyílt tornákon az első forduló a legjobbak számára általában „sétagalopp”, az Élő-pont különbségek miatt könnyű ellenfeleket kapnak. A chess.com Masters tornája kivételt jelent, többek arcára is ráfagyott a mosoly, amikor a „kalapból” kihúzták ellenfeleiket. A legnagyobb megdöbbenést az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik arcán látták, a világbajnok-jelöltségért folyó versengésben éppen legnagyobb riválisát, az amerikai Fabiano Caruanát kapta ellenfélként, s ráadásul sötéttel kellett játszania.

Chess.com Masters Douglas

A kedvezőtlen színelosztás mellett Kramnyikot kissé aggaszthatta, hogy mérlege kedvezőtlen volt 21 évvel fiatalabb ellenfelével szemben, 11 döntetlen mellett az amerikai sakkozó 5-2-re vezetett. A Világkupa mindkettőjük számára nagy csalódást hozott, Kramnyik az ukrán Vaszilij Ivancsuktól, Caruana az orosz Jevgenyij Najertől szenvedett vereséget a legjobb 32 között.

Caruana világossal korán kiélezte a küzdelmet, hosszúra sáncolt, Kramnyik korántsem érezte jól magát a bonyolult állásban. Pontatlankodásai eredményeként hátrányos végjátékba keveredett, a bástyavégjátékban Caruana anyagi előnyét érvényesítette.

A rajtlistán előkelően jegyzett nagymesterek közül többeknek igen könnyű ellenfél jutott. A világbajnok Magnus Carlsen, az exvilágbajnok Viswanathan Anand, az angol Michael Adams és a címvédő ukrán Pavel Eljanov is gond nélkül nyert. Az amerikai Hikaru Nakamura megszenvedett a győzelemért. Az izraeli Borisz Gelfandnak igazi rivális jutott, az indiai Adhibannal remizett.

Ezüstérmes olimpikonjaink közül Almási Zoltán a holland Erwin L’Amival remizett. Rapport Richárd a holland sakkozás veteránjával Jan Timmannal osztozott meg a ponton. Lékó Péternek könnyebb ellenfél jutott, a litván Deimanto Cornetto ellen nyert. Rudolf Anna az üzbég Rusztam Kaszimdzsanovtól szenvedett vereséget.

Az exvilágbajnoknők rangadóján az orosz Alekszandra Kosztenjuk sokáig szorongatta a kínai Hou Ji-fant, csatájuk nagy csatában ért véget döntetlennel.

Chess.com Masters Douglas

Az első forduló érdekesebb eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2827) – Bardur Orn Birkisson (izlandi, 2164) 1 - 0

Fabiano Caruana (amerikai, 2799) – Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2803)  1 - 0

Viswanathan Anand (indiai, 2794) – Marc Esserman (amerikai, 2453) 1 - 0

Das Neelotpal (indiai, 2448) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2781)  0 - 1

Michael Adams (angol, 2738) – Valerio Bianco (olasz, 2086)  1 - 0

Adhiban B. (indiai, 2670) – Borisz Gelfand (izraeli, 2737)  döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2734) – Keith Arkell (angol, 2415)  1 - 0

Chithambaram Vr. Aravindh (indiai, 2573) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2716) 0 - 1

Almási Zoltán (magyar, 2707) – Erwin L’Ami (holland, 2611)  döntetlen

Sabino Brunello (olasz, 2555) – Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2702)  döntetlen

Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2702) – Rasmus Svane (német, 2595) döntetlen

Deimanto Cornette (litván, 2404) – Lékó Péter (magyar, 2679)  0 - 1

Rusztam Kaszimdzsnov (üzbég, 2676) – Rudolf Anna (magyar, 2286)  1 - 0

Jan Timman (holland, 2573) – Rapport Richárd (magyar, 2675)  döntetlen

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2552) – Hou Ji-fan (kínai, 2670)  döntetlen

Az élcsoportban a 2. forduló párosítása:

Eugene Perelshteyn (amerikai, 2524, 1) – Magnus Carlsen (norvég, 2827, 1)

Nicolas Lubbe (német, 2515, 1) – Fabiano Caruana (amerikai, 2799, 1)

Jonas Lampert (német, 2514, 1) – Viswanathan Anand (indiai, 2794, 1)

Hikaru Nakamura (amerikai, 2781, 1) – Helgi Olafsson (izlandi, 2512, 1)

Praggnanandhaa (indiai, 2500, 1) – Michael Adams (angol, 2738, 1)

Visakh N R (indiai, 2458, 1) – Pavel Eljanov (ukrán, 2734, 1)

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2716, 1) – Magesh Chandran Panchanathan (indiai, 2481, 1)

David Howell (angol, 2701, 1) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2472, 1)

Inna Gaponenko (ukrán, 2437, 1) – Nigel Short (angol, 2698, 1)

John Paul Wallace (ausztrál, 2413, 1) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2683, 1)

Lékó Péter (magyar, 2679, 1) – Johan-Sebastien Christiansen (norvég, 2457, 1)

Johan Salomon (norvég, 2476, 0,5) – Almási Zoltán (magyar, 2707, 0,5)

Rapport Richárd (magyar, 2675, 0,5) – Gudmundur Kjartansson (izlandi, 2456, 0,5)

Caruana,F (2799) - Kramnyik,V (2803)
Vezércsel [D36]

1.c4 e6 2.Hc3 d5 3.d4 Hf6 4.cxd5 exd5 5.Fg5 c6 6.Vc2 h6 7.Fh4 Fe7 8.e3 0-0 9.Fd3 Be8 10.Hge2 Hh5 11.Fxe7 Vxe7 12.h3 a5 13.a3 Hd7 14.Ha4 Vh4 15.g3 Vd8 16.g4 Hhf6 17.Hg3 Hf8

Chess.com Masters Douglas

18.0-0-0 b6 19.Kb1 Fd7 20.Hf5

Chess.com Masters Douglas

20...c5 21.dxc5 Fxa4 22.Vxa4 bxc5 23.Fb5 Be6 24.Vc2 Bb6 25.a4 He6 26.h4 Hc7 27.Vxc5 Hxb5 28.axb5 Vb8

Chess.com Masters Douglas

29.g5 Bxb5 30.Vc2 He4 31.He7+ Kh8 32.Bxd5 Bxd5 33.Hxd5 Ve5 34.Bd1 Bd8 35.Bd4 Bxd5 36.Bxe4 Bd1+ 37.Ka2 Vd5+ 38.Vc4 hxg5 39.hxg5 Kh7 40.Vxd5 Bxd5

Chess.com Masters Douglas

41.f4 Kg6 42.Bd4 Bb5 43.Ka3 Kf5 44.b3 f6 45.Ka4 Bb7 46.Bc4 Ba7? 47.Bc5+ Ke4 48.Bxa5 Be7 49.gxf6 gxf6 50.Ba6 Kf5 51.Bd6 Ba7+ 52.Kb5 Bb7+ 53.Kc4 Bc7+ 54.Kd4 Bb7

Chess.com Masters Douglas

55.e4+ Kxf4 56.Bxf6+ Kg5 57.Bf5+ Kg4 58.Kc4 Be7 59.Bd5 Kf4 60.e5 Kf5 61.b4 Ke6 62.b5 Ba7 63.b6 Bb7 64.Bb5 Kd7 65.Kd5 Kc8 66.e6 Kd8 67.Kc6 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog