Help Sales ÁSZF

Lausanne-ban a holtverseny Nana Dzagnidzének kedvezett, a győztesnek járó trófeát vehette át

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Lausanne-ban a grúz Nana Dzagnidze elsőségével fejeződött be a négy versenyből álló Grand Prix 2019/20-as sorozat harmadik tornája. A viadal utolsó fordulójában az orosz Alekszandta Gorjacskina elleni játszmája döntetlennel fejeződött be, holtversenyben végeztek az élen, de több győzelmének köszönhetően Dzagnidze vehette át a győztesnek járó  trófeát, a GP pontokon és a pénzdíjon osztoztak. A játéknapon még öt döntetlen született, a kazah Zsanszaja Abdumalik félpontos hátránnyal lett harmadik, az orosz Alina Kaslinszkaja és az ukrán Anna Muzicsuk osztotta a negyedik helyet. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova, az indiai Dronavalli Harika és az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk ötven százalékot ért el. A legnagyobb meglepetést a kínai világbajnoknő Ju Wenjun játéka és eredménye jelentette, - 2-vel zárta szereplését. A monacói GP győztese, az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk holtversenyes utolsó helye is nagy csalódást okozott. Az összetett pontversenyben Gorjacskina átvette a vezetést.

Ünnepel a grúz sakkozás, a Lausanne-i Grand Prix viadalon Nana Dzagnidze vehette át a győztesnek járó trófeát. Az utolsó fordulóban a nagy riválissal, az orosz Alekszandra Gorjacskinával remizett, holtversenyben végeztek az élen, de több nyerésének köszönhetően Dzagnidze lett az első. A GP pontokon osztoztak, ahogy a pénzdíjon is. Alekszandra Gorjacskina az összetett pontversenyben átvette a vezetést. Az indiai Humpy Konerunak a befejező viadalán, Szardinián (május 2 – 15) legalább a harmadik helyen kell végeznie, hogy első legyen.

Nana Dzagnidze sikerével esélyessé vált a világbajnok-jelölti cím megszerzésére, a GP összetett pontversenyének első két helyezettje szerez jogot a jövő évi 8 fős vb-jelölti döbtőben való indulásra, Alekszandra Gorjacskina helyezését nem veszik figyelembe, a vb-döntő veszteseként már indulási jogot szerzett.

Kellemes meglepetés a 19 esztendős Zsanszaja Abdumalik harmadik helyezése, a kínai Zhao Xue kényszerű távolmaradása miatt az utolsó pillanatban kapott meghívást, „beugróként” remekelt. Kezdetben még lámpalázasnak tűnt, de gyorsan rendezte sorait, szép sikert ért el.

A holtversenyes negyedikek, Alina Kaslinszkaja éa Anna Muzicsuk némi csalódottságot is érezhetnek. Az orosz nagymesternő a világbajnoknő Ju Wenjun elleni elnézését bánhatja, az ukrán sakkozónő Dzagnidzétől elszenvedett veresége miatt kesereghet.

Az ötven százalékot elért trió más-más utat járt be. Az exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova a rajtnál gyengélkedett, Dronavalli Harika jól kezdett, míg az exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk remiszériája közben hibázgatott is, a felkínált eséllyel nem tudott élni.

A világbajnoknő Ju Wenjun három játszmát is vesztett, gyenge szereplésében alighanem lélektani tényezők is szerepet játszottak, a koronavírus-járvány, szerettei miatti aggódás rányomta bélyegét játékára.

A torna doyenje, a svéd Pia Cramling a hajrára elfáradt, a fiatalok hosszú, nehéz küzdelmekre kényszerítették, az erőtartalékai elfogytak.

A monacói GP torna győztesének, az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuknak holtversenyes utolsó helye, öt veresége óriási csalódás. Marie Sebag egyedül maradt nyeretlen a 12 fős mezőnyben.

Az utolsó forduló eredményei:

Anna Muzicsuk (ukrán, 2535) - Alina Kaslinszkaja (orosz, 2485) döntetlen (Orosz huszárjáték, 31)

Marija Muzicsuk (ukrán, 2551) - Dronavalli Harika (indiai, 2517) döntetlen (Szicíliai védelem, 26)

Pia Cramling (svéd, 2475) - Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2453) döntetlen (Modern védelem, 31)

Marie Sebag (francia, 2443) - Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2461) döntetlen (Spanyol megnyitás, 18)

Ju Wenjun (kínai, 2583) - Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2482) döntetlen (Katalán megnyitás, 31)

Nana Dzagnidze (grúz, 2509) - Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2579) döntetlen (Szláv védelem, 24)

A Lausanne-i Grand Prix végeredménye

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

GM

Nana Dzagnidze

2509

GEO

*

½

1

½

1

½

0

½

1

½

½

1

7,0

0,5

4

37,25

2

GM

Alekszandra Gorjacskina

2579

RUS

½

*

½

½

½

1

½

½

1

½

1

½

7,0

0,5

3

36,50

3

IM

Zsanszaja Abdumalik

2461

KAZ

0

½

*

½

½

1

½

½

½

1

1

½

6,5

0,0

3

33,25

4

IM

Alina Kaslinszkaja

2485

RUS

½

½

½

*

½

½

½

½

0

½

1

1

6,0

0,5

2

31,75

5

GM

Anna Muzicsuk

2535

UKR

0

½

½

½

*

½

½

½

½

½

1

1

6,0

0,5

2

30,50

6

GM

Antoaneta Sztefanova

2453

BUL

½

0

0

½

½

*

1

1

½

½

½

½

5,5

2,0

2

29,00

7

GM

Dronavalli Harika

2517

IND

1

½

½

½

½

0

*

½

1

½

0

½

5,5

0,5

2

31,25

8

GM

Marija Muzicsuk

2551

UKR

½

½

½

½

½

0

½

*

½

½

1

½

5,5

0,5

1

29,50

9

GM

Ju Wenjun

2583

CHN

0

0

½

1

½

½

0

½

*

½

½

½

4,5

0,5

1

24,00

10

GM

Pia Cramling

2475

SWE

½

½

0

½

½

½

½

½

½

*

0

½

4,5

0,5

0

25,50

11

GM

Alekszandra Kosztenjuk

2482

RUS

½

0

0

0

0

½

1

0

½

1

*

½

4,0

0,5

2

20,50

12

GM

Marie Sebag

2443

FRA

0

½

½

0

0

½

½

½

½

½

½

*

4,0

0,5

0

21,50

A teljesítmények a performance-pontszámok és az Élő-pontok változásainak tükrében:

Nana Dzagnidze 2608, + 14,5, Alekszandra Gorjacskina 2601, + 3,1, Zsanszaja Abdumalik 2575, + 17,4, Alina Kaslinszkaja 2544, + 8,5, Anna Muzicsuk 2539, + 0,2, Antoaneta Sztefanova 2511, + 8,7, Dronavalli Harika 2507, - 1,7, Marija Muzicsuk 2502, - 7,4, Ju Wenjun 2434, - 22,7, Pia Cramling 2444, - 4,9, Alekszandra Kosztenjuk 2406, - 11, Marie Sebag 2410, - 4,7

A pontverseny állása:

H.

Név

Szkolkovo

Monaco

Lausanne

Szardínia

Össz.

1

Alekszandra Gorjacskina (RUS)

120

133

145

398

2

 Humpy Koneru (IND)

160

133

293

3

Alekszandra Kosztenjuk (RUS)

45

133

15

193

4

Nana Dzagnidze (GEO)

35

145

180

4

Katyerina Lahno (RUS)

90

90

180

6

Dronavalli Harika (IND)

60

60

60

180

7

Anna Muzicsuk (UKR)

80

85

165

8

 Ju Wenjun (CHN)

120

35

155

9

Alina Kaslnszkaja (RUS)

45

85

130

10

Marija Muzicsuk (UKR)

60

60

120

11

Pia Cramling (SWE)

10

60

35

105

12

Elisabeth Paehtz (GER)

75

20

95

13

Valentyina Gunyina (RUS)

75

10

85

13

Antoaneta Sztefanova (BUL)

25

60

85

15

Marie Sebag (FRA)

25

15

40

16

Zhao Xue (CHN)

35

35

 Zsanszaja Abdumalik (KAZ)

85

85

Versenyenként a díjak és a GP pontok:

H.

Versenydíj
euró

Grand Prix
pontok

1

15 000

160

2

12 000

130

3

10 000

110

4

8 000

90

5

6 750

80

6

5 750

70

7

5 000

60

8

4 500

50

9

4 000

40

10

3 500

30

11

3 000

20

12

2 500

10

A pontverseny első nyolc helyezettje még 80 ezer eurón is osztozik, a győztes ebből 20 ezret nyer.

Verőci Zsuzsa

David Llada

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubov kiegyenlített, sötéttel nyerte meg az első partit Nakamura ellen
2020. 06. 02.

Nakamura a döntő első mérkőzésén 2,5 - 1,5-re legyőzte Dubovot
2020. 06. 01.

Nakamura a "hirtelen halál" partiban győzte le a bástyát elnéző Carlsent, bejutott a döntőbe
2020. 05. 30.

Nakamura a második mérkőzésen legyőzte Carlsent, a harmadik meccs dönt, Dubov már döntős
2020. 05. 29.

Az első mérkőzésen Carlsen 3 - 0-ra győzte le Nakamurát, Dubov 2,5 - 1,5-re nyert Ding Liren ellen
2020. 05. 28.

Az elődöntőben Nakamura-Carlsen és Dubov-Ding Liren párharcokra kerül sor 
2020. 05. 27.

Carlsen kettős győzelemmel elődöntős, Karjakin és Dubov párharcát a harmadik mérkőzés dönti el
2020. 05. 26.

Nakamura elsőként elődöntős, Ding Liren és Yu Yangyi párharcában a harmadik mérkőzés dönt
2020. 05. 25.

Az első meccsen Carlsen 2,5 - 0,5-re nyert So ellen, Dubov 3 - 0-ra győzte le Karjakint 
2020. 05. 24.

Nakamura és Yu Yangyi a "hirtelen halál" parti megnyerésével vezetést szerzett 
2020. 05. 23.

Nakamura a Lindores Abbey Rapid Challenge körverseny győztese, nyolcan jutottak tovább
2020. 05. 21.

A második játéknapon Carlsen két vereséget is elszenvedett, Nakamura és Karjakin az élen
2020. 05. 21.

Az első játéknap után négyes holtverseny az élen
2020. 05. 20.

Kedden kezdődik a Magnus Carlsen Chess Tour második tornája
2020. 05. 18.

Carlsen kétpontos előnnyel győzött, Lahno a "hirtelen halál" parti megnyerésével lett első
2020. 05. 18.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog