Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kramnyikkal és Aronjannal az éltáblákon nyerte meg az orosz csapatbajnokságot a Szibéria

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

Szocsiban a Szibéria győzelmével fejeződött be az orosz férfi csapatbajnokság. A novoszibirszki együttes utolsó meccsét két legjobbjuk, az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik és az örmény Levon Aronjan nélkül is 4,5-1,5-re megnyerte, három meccsponttal előzte meg a Belorecsenszk Egyetem csapatát. A lengyel Radoslaw Wojtaszek vezette együttes az ezüstéremért vívott csatában hat döntetlennel érte el a számukra kedvező 3-3-as végeredményt a szentpétervári Mednyij vszadnik hatosával szemben, Szvidlerék a harmadik helyen végeztek. A befejező játéknap meglepetését a címvédő Malahit negyedik veresége jelentette, az újabb vesztéssel csak ötödik lett az együttes. Az első négy helyezett vívta ki a jogot a Klubcsapatok Európa-kupáján való részvételt. A női együttesek versenyében a moszkvai SSZM-Nase naszledije győzött.

Hetedik mérkőzését is megnyerte a Szibéria, első kiemeltként magabiztos győzelmet aratott. A novoszibirszki csapat az utolsó pillanatban két nagy ászt is leigazolt, az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik és az örmény Levon Aronjan játszott az első két táblán. Kramnyik a lett Alekszej Shirovtól az első fordulóban vereséget szenvedett, de további négy partijából 3,5 pontot gyűjtött. Aronjan veretlen maradt, ő is 3,5 ponttal járult hozzá a sikerhez. Mindketten Élő-pontokat is gyűjtöttek, Kramnyik 5,8, Aronjan 4,1 ponttal gazdagodott. A befejező játéknapon a két szupernagymester nem játszott, a kínai Wang Yue mellett Dmitrij Kokarev és Pavel Maletin győzött.

A Belorecsenszk Egyetem együttese a rajtlistán a negyedik volt, az ötödik fordulóig tartotta a lépést a Szibériával. A rangadót elvesztette, az ezüstéremért vívott derbin kiharcolták a számukra kedvező 3-3-as végeredményt a szentpétervári Mednyij vszadnik gárdájával szemben. Szvidlerék tavaly címvédőként lettek bronzérmesek, ismét dobogóra állhattak.

A tavalyi ezüstérmes moszkvai SSZM-Nase naszledije csapatának ezúttal be kellett érnie a negyedik hellyel, nagymestereik a rangadókat sorban elvesztették.

A bajnokság szenzációja a címvédő Malahit csúfos szereplése, a befejező játéknapon negyedszer is kikaptak. Alekszandr Griscsuk kihagyta az amerikai Gata Kamskyval való megmérkőzés lehetőségét, a játszmáig még veretlen Alekszej Shirov gyengén játszott. Rail Mahmutov 148 lépésben harcolta ki a döntetlent Igor Liszij ellen, a Lagyja így megszerezte első győzelmét.

Az utolsó forduló eredményei:

Jamal – Szibéria  1,5 – 4,5

Mednyij vszadnik – Egyetem Belorecsenszk  3 – 3

Peter Szvidler (2734) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2746) döntetlen

Nyikita Vityjugov (2736) – Dmitrij Andrejkin (2723) döntetlen

Makszim Matlakov (2694) – Baadur Zsobava (grúz, 3699) döntetlen

Maxim Rodhstein (izraeli, 2682) – Szergej Rublevszkij (2698) döntetlen

Vlagyimir Fedoszejev (2683) – Jevgenyij Alekszejev (2653) döntetlen

Ivan Saric (horvát, 2641) – Konsztantin Landa (2634) döntetlen

SSZM-Nase naszledije – Zsiguli  3,5 – 2,5

Jan Nepomnjacsij (2728) – Szanan Szjugirov (2670) 1 - 0

Lagyja Malahit  3,5 – 2,5

Gata Kamsky (amerikai, 2673) – Alekszej Shirov (lett, 2696) 1 – 0

Vladiszlav Artyemijev (2671) – Alekszandr Motiljev (2648) 0 – 1

Artyom Tyimofejev (2534) – Vlagyimir Malahov (2702) döntetlen

Rail Mahmutov (2462) – Igor Liszij (2677)  döntetlen

Azat Sarafijev (2415) – Alekszandr Rjazancev (2671) döntetlen

Bulat Murtazin (2342) – Denisz Hiszmatullin (2666) 1 - 0

A XXII. csapatbajnokság végeredménye:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

 TB1 

 TB2 

1

Szibéria (Novoszibirszk)

 *

4

14

28.0

2

Egyetem (Belorecsenszk)

2

 *

3

4

4

11

24.5

3

Mednyij vszadnik (Szentpétervár)

3

 *

4

6

9

25.0

4

SSZM-Nase naszledije (Moszkva)

 *

8

20.5

5

Malahit

 *

4

4

6

21.5

6

Zsiguli

2

2

 *

4

4

19.0

7

Lagyja

2

2

2

 *

3

3

16.5

8

Jamal

0

2

3

 *

1

13.0

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J.

Élő-átlag

1

GM

Vlagyimir Kramnyik

2777

RUS

0

1

1

½

1

3.5

5

2715

2

GM

Levon Aronjan

2776

ARM

1

½

½

½

1

3.5

5

2688

3

GM

Dmitrij Jakovenko

2738

RUS

½

½

1

1

1

½

4.5

6

2653

4

GM

Wang Yue

2724

CHN

½

½

½

½

½

1

1

4.5

7

2636

5

GM

Anton Korobov

2708

UKR

1

½

0

½

½

½

½

3.5

7

2597

6

GM

Kokarev Dmitry

2635

RUS

½

½

½

1

½

½

1

4.5

7

2563

7

GM

Dmitrij Bocsarov

2577

RUS

1

1

½

2.5

3

2405

8

GM

Pavel Maletin

2587

RUS

½

1

1.5

2

2368

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J.

Élő-átlag

1

GM

Radoslaw Wojtaszek

2746

POL

1

½

½

½

½

½

3.5

6

2727

2

GM

Andreikin Dmitry

2723

RUS

½

½

½

½

0

1

½

3.5

7

2667

3

GM

Jobava Baadur

2699

GEO

1

½

½

0

1

½

3.5

6

2634

4

GM

Szergej Rublevszkij

2698

RUS

½

1

½

1

½

½

4.0

6

2619

5

GM

Jevgenyij Alekszejev

2653

RUS

0

1

½

½

½

½

3.0

6

2624

6

GM

Konsztantin Landa

2634

RUS

½

½

½

½

2.0

4

2488

7

GM

Pavel V Tregubov.

2571

RUS

1

½

1

2.5

3

2426

8

GM

Alekszej Alekszandrov

2605

BLR

½

1

½

½

2.5

4

2538

T.

Név

Rtg

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J.

Élő-átlag

1

GM

Peter Szvidler

2734

RUS

1

0

½

½

1

½

3.5

6

2696

2

GM

Nyikita Vityjugov

2736

RUS

½

½

½

½

½

2.5

5

2701

3

GM

Leinier Dominguez Perez

2734

CUB

1

½

1

½

½

3.5

5

2624

4

GM

Maxim Matlakov

2694

RUS

1

½

½

½

½

½

3.5

6

2655

5

GM

Maxim Rodshtein

2682

ISR

½

½

½

½

½

2.5

5

2618

6

GM

Ildar Hairullin

2649

RUS

1

½

1

½

½

3.5

5

2555

7

GM

Vlagyimir Fedoszejev

2683

RUS

1

½

½

0

½

2.5

5

2523

8

GM

Ivan Saric

2641

CRO

1

½

1

½

½

3.5

5

2511

Nepomnjacsij,J (2728) - Szjugirov,S (2670)
Szicíliai védelem [B90]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.h3 Hc6 7.g4 Vb6 8.Hb3 e6 9.f4

A tavalyi rapid világbajnokságon Jan Nepomnjacsij a 9.g5 Hd7 10.h4 Vc7 11.f4 b5 12.Fg2 Fb7 13.a3 g6 14.f5 Hde5 15.fxe6 fxe6 16.Fh3 Ve7 17.0-0 Fg7 18.He2 Hf7 19.Hf4 Fc8 20.c3 0-0 21.Fe3 Hfe5 22.Hd2 Fd7 23.Ve2 Bf7 24.Bf2 Baf8 25.Baf1 Ha5 26.Fd4 Hac6 27.Fe3 Ha5 28.Fd4 Hac6 29.Fe3 folytatásban remizett Alekszandr Griscsukkal.

9...Fe7 10.Ve2 Hd7 11.h4 Vc7 12.Fe3 b5 13.Fg2 Hb6 14.0-0-0 Hc4 15.g5 Fd7 16.Kb1 Bc8 17.Bhe1 0-0 18.Fc1 H6a5 19.Ka1

nepomnjacsijszjugirov_592

19...Ha3 20.bxa3 Vxc3+ 21.Fb2 Vc7 22.Hxa5 Vxa5

nepomnjacsijszjugirov_593

23.f5 Bfd8 24.f6 Ff8 25.Bf1 b4 26.axb4 Vxb4 27.Vf2 Fe8 28.h5 Vc5 29.Vg3 Vxc2?

nepomnjacsijszjugirov_594

30.g6! fxg6 31.hxg6 Fxg6 32.Fh3 Bc5?

Hátrányos állásban taktikai elnézés, azonnal vesztett.

33.Fxe6+ Kh8 34.Fb3 Vxe4

nepomnjacsijszjugirov_595

35.Vxd6! Látványos befejezés, sötét feladta, 35… Bxd6-ra 36.fxg7+ Fxg7 37.Bf8 matt következett volna!

Kamsky,G (2673) - Shirov,A (2696)
Angol megnyitás [A25]

1.c4 e5 2.Hc3 Hc6 3.g3 g6 4.Fg2 Fg7 5.d3 d6 6.e3 f5 7.Hge2 Hf6 8.Bb1 a5 9.a3 0-0 10.0-0 g5

kamskyshirov_596

11.f4 exf4 12.exf4 g4 13.Fe3 Fe6 14.Vb3 Bb8 15.Ff2 Ff7 16.Bfe1 h5 17.Vb5 He7? 18.Vxa5 h4 19.Hd4 h3 20.Fh1 b6 21.Vb5 c5 22.He6 Fxe6 23.Bxe6 He8 24.Be2 Hc7 25.Va4 Ff6 26.Bbe1 Kg7

kamskyshirov_597

27.Hb5 Hxb5 28.Vxb5 d5 29.d4 dxc4 30.dxc5 bxc5 31.Vxc5 Bf7 32.Vxc4 Bxb2 33.Bxb2 Fxb2 34.a4 Hg6 35.Vb4 Vf6 36.Vb6!? Bd7 37.Vxf6+ Kxf6 38.Bb1 Fd4 39.a5 He7 40.a6 Hc8 41.Fb7 Ha7 42.Fxd4+ Bxd4 43.Bb2 Ke7 44.Kf2 Bd3 45.Ba2 Kd6 46.Ke2 Bb3 47.Bd2+ Kc7 48.Fd5 Bb6 49.Bc2+ Kd6 50.Fb7 Bb3 51.Kd2 Ba3 52.Kc1 Be3 53.Kb2 Kd7 54.Fd5 Kd6 55.Fc4 Hc6

kamskyshirov_598

56.Be2 Bxe2+ 57.Fxe2 Kc7 58.Kc3 Kb6 59.Fd3 He7 60.Kd4 Hc6+ 61.Kd5 Hb4+ 62.Kc4 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Fabiano Caruana a GCT SuperUnited Croatia rapidverseny győzteae, 3 pont az előnye 
2024. 07. 13.

Zágrábban ma kezdődik a Grand Chess Tour 2024 harmadik versenye, a SuperUnited Croatia
2024. 07. 10.

Fabiano Caruana a bukaresti Superbet Chess Classic győztese, rapid rájátszádban legyőzte ruválisait
2024. 07. 06.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 30 pontos  előnnyel vezet Hikaru Nakamura előtt 
2024. 07. 02.

A bukaresti Superbet Chess Classsic viadalon Fabiano Caruana játszik címvédőként
2024. 06. 26.

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Carlsen az Armageddon játszmában legyőzte a címvédő Nakamurát, Vaishali 3 pontos nyeréssel vezet
2024. 05. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog