Help Sales ÁSZF

Kramnyik nyerte az exvilágbajnokok örökrangadóját, Giri félpontos előnnyel vezet

Címkék: X. Tal-emlékverseny Moszkva

A X. Tal-emlékverseny negyedik fordulójának csúcsderbijén, az exvilágbajnokok csatájában az orosz Vlagyimir Kramnyik legyőzte az indiai Viswanathan Anandot. A holland Anish Giri harmadik nyerését érte el, az orosz Peter Szvidler elleni győzelmével félpontos előnnyel vezet. Döntetlennel ért véget az orosz Jan Nepomnjacsij és az örmény Levon Aronjan küzdelme. Harmadszor szenvedett vereséget az izraeli Borisz Gelfand, a kínai Li Chao harmadikként várhatja a folytatást. Az orosz Jevgenyij Tomasevszkij kedvező esélyét nem tudta győzelemig fokozni az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarovval szemben.

X. Tal-emlékverseny Moszkva

Az exvilágbajnokok „örökrangadója”, az orosz Vlagyimir Kramnyik és az indiai Viswanathan Anand összecsapása volt a Tal-emlékverseny negyedik fordulójának slágermérkőzése. Kilencvenedszer vívtak meg egymással klasszikus gondolkodási idő mellett, Anand 72 döntetlen mellett 10-7-re vezetett. Valamennyi időkontrollal már a 182. összecsapásukra került sor, Vishy és Vlad 132-szer megosztozott a ponton, az indiai nagymester 27-22-es vezetéssel várhatta a csatát.

Mindketten mindkét színnel az olasz megnyitás nagy ismerői, specialistái. Kramnyikot előző napi veresége és Anand elleni kedvezőtlen mérlege is küzdelemre sarkallta. Kezdeményezéshez jutott, de kedvező pozícióban előnyének fokozására nem talált megoldást. Anand védekezett, s már maga mögött tudhatta a nehézségeket, amikor elhibázott vezérlépésével nagy tempót ajándékozott riválisának, majd kiskombinációt is engedélyezett, anyagi hátránya miatt feladásra kényszerült.

X. Tal-emlékverseny Moszkva

Elsőként az orosz Jan Nepomnjacsij és az örmény Levon Aronjan játszmája ért véget. Aronjan elhibázott vezérlépését Nepomnjacsij nem büntette meg, a sorozatos cserék miatt előnye elfogyott, pontosztozkodás született.

X. Tal-emlékverseny Moszkva

A holland Anish Giri harmadik győzelmével félpontos előnyre tett szert. Az orosz Peter Szvidlerrel a tavalyi Világkupán elődöntőt játszott, a meccs elvesztése megfosztotta őt a világbajnok-jelöltségtől. Az angol megnyitású partiban Szvidler sokat pontatlankodott, Giri korán előnybe került, bár nem mindig a legerősebb folytatást választotta, nyerése nem forgott veszélyben.

A torna doyenje, a 48 esztendős izraeli Borisz Gelfand harmadszor kapott ki. A kínai Li Chao eredeti ötletei kibillentették komfortzónájából, a gyalogáldozat elfogadása után tisztjei között egyre kevésbé találta az összhangot, hibáit ellenfele kihasználta.

Az orosz Jevgenyij Tomasevszkij kedvező esélyeit nem tudta győzelemig fokozni, az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov kiharcolta a döntetlent.

X. Tal-emlékverseny Moszkva

A 4. forduló eredményei:

Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2808) – Viswanathan Anand (indiai, 2776) 1 – 0 (Olasz megnyitás, 51)

Borisz Gelfand (izraeli, 2743) – Li Chao (kínai, 2746)  0 – 1 (Grünfeld védelem, 59)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2731) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2761) döntetlen (Szláv védelem, 83)

Peter Szvidler (orosz, 2745) – Anish Giri (holland, 2755) 0 – 1 (Angol megnyitás, 59)

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2740) – Levon Aronjan (örmény, 2795)  döntetlen (Kettős huszárjáték, 43)

A verseny állása:

1.Anish Giri 3,5 pont

2. Jan Nepomnjacsij 3

3. Li Chao b 2,5

4-7. Viswanathan Anand,  Vlagyimir Kramnyik,  Levon Aronjan és Sahriyar Mamedgyarov 2

8. Peter Szvidler 1,5

9. Jevgenyij Tomasevszkij 1

10. Borisz Gelfand 0,5

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

1

Anish Giri

2755

NED

*

½

1

1

 1

2

Jan Nepomnjacsij

2740

RUS

*

1

½

½

1

3

3

Li Chao b

2746

CHN

*

½

½

½

1

4

Viswanathan Anand

2776

IND

½

 ½

*

0

1

2

5

Vlagyimir Kramnyik

2808

RUS

0

½

1

*

½

2

6

Levon Aronjan

2795

ARM

 ½

*

½

½

½

2

7

Sahriyar Mamedgyarov

2761

AZE

½

0

*

½

1

2

8

Peter Szvidler

2745

RUS

0

½

½

½

*

9

Jevgenyij Tomasevszkij

2731

RUS

0

0

½

½

*

1

10

Borisz Gelfand

2743

ISR

0

0

½

0

*

½

Az 5. forduló párosítása:

Levon Aronjan – Vlagyimir Kramnyik

Anish Giri – Jan Nepomnjacsij

Sahriyar Mamedgyarov – Peter Szvidler

Li Chao b – Jevgenyij Tomasevszkij

Viswanathan Anand – Borisz Gelfand

Kramnyik,V (2808) - Anand,V (2776)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.0-0 Hf6 5.d3 0-0 6.h3 d6 7.c3 a6 8.Be1 Fa7 9.Fb3 h6 10.Hbd2 Be8 11.Hf1 Fe6 12.Fc2 d5 13.exd5 Fxd5 14.Hg3 Fc5 15.b4 Ff8

Viswanathan Anand a manőverrel átengedte a kezdeményezést.

16.a4 g6 17.Fb2 b5 18.He4 Bb8 19.Fc1 Hd7

X. Tal-emlékverseny Moszkva

20.Fb3 Fxb3 21.Vxb3

Vlagyimir Kramnyik kedvezőbb pozícióból folytathatta a küzdelmet.

21...Be6 22.axb5 axb5 23.Fe3 Hf6 24.Bad1 Hxe4 25.dxe4 Ve8 26.Bd5 Hd8 27.Ba1 Hb7 28.Ba7 c6 29.Bd1 Hd6 30.Hd2 Ba8 31.Bda1 Bxa7 32.Bxa7 Be7

X. Tal-emlékverseny Moszkva

33.Ba6 Bc7 34.Va2 Kg7 35.Fb6 Bb7 36.Fc5 Fe7 37.Ba8 Bb8 38.Ba7 Bd8 39.Fb6 Bc8 40.Fc7 Vd7

X. Tal-emlékverseny Moszkva

41.Fb6 Ve8 42.g3 Fg5 43.Fc7 Fxd2 44.Fxd6 Fxc3 45.Be7

X. Tal-emlékverseny Moszkva

45...Vg8?

Anand már-már megoldotta a védekezés nehézségeit, amikor nagyot hibázott. [45...Vf8 46.Ve6 Ba8 után nem könnyű világosnak fokozni előnyét, pl. a 47.Fxe5+ Kg8 48.Vf6 Fxe5 49.Vxe5 Vg7 50.Vd6 Vf8 51.e5 Bd8 folytatás döntetlent ígért.

46.Ve6 Vf8 47.Kg2

Kramnyik hosszasan gondolkodott, de nem a 47.Bc7 Bxc7 48.Fxf8+ Kxf8 49.Vd6+ Be7 50.Kg2 mellett döntött.

47...Bd8?! 48.Fc5 Fd4 49.Vxc6 Kg8? 50.Vxb5 Bb8

X. Tal-emlékverseny Moszkva

51.Bxf7 és sötét feladta

Nepomnjacsij,J (2740) - Aronjan,L (2795)
Kettős huszárjáték [C55]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Hf6 4.d3

Jan Nepomnjacsij úgy gondolta, hogy háromszoros olimpiai bajnok ellenfele a 4.Hg5 d5 5.exd5 Ha5 6.Fb5+ c6 7.dxc6 bxc6 8.Fe2 h6 9.Hf3 e4 10.He5 Fd6 11.d4 exd3 12.Hxd3 Vc7 főváltozatból jól felkészült, békésebb folytatást választott.

4...Fe7 5.0-0 d6 6.a3

Az orosz nagymester az elméleti párbajt továbbra is kerülte.

6...Hd7 7.Fa2 0-0 8.Hc3 Hb6 9.He2 Fg4 10.c3 d5 11.exd5 Fxf3

X. Tal-emlékverseny Moszkva

12.gxf3

Nepomnjacsij tetszését a logikus 12.dxc6 Fxc6 13.Hg3 nem nyerte el...

12...Hxd5 13.f4 Vd7! 14.fxe5 Hxe5 15.Hg3 Vh3?

Levon Aronjan a világos királyállás gyengeségére akart rámutatni, de hibázott. 15...c6 16.f4 Hg4 17.Fxd5 cxd5 18.f5 Hf6 volt a jó folytatás.

16.Vh5?

Sötét elhamarkodott vezérlépésének hibájára a 16.Be1! Hg4 17.Vf3 Bad8 18.Fxd5 Bxd5 19.Bxe7 Bxd3 20.Fe3 Vxh2+ (20...Bxe3 21.Bxe3 Vxh2+ 22.Kf1 Vh3+ 23.Ke2 Hxe3 24.Vxe3) 21.Kf1 Vh3+ 22.Ke2 Bxe3+ 23.Bxe3 Hxe3 24.Vxe3 folytatás mutatott volna rá, nincs elegendő kompenzáció az anyagi hátrányért.

16...Vxh5 17.Hxh5 Bad8 18.Bd1 c5 19.Kg2 Hf6 20.Be1 Hg6

Világosra előnyösebb a 20...Hxd3 21.Bxe7 Hxh5 22.Bxb7 Hxc1 23.Bxc1 Hf4+ 24.Kf3 folytatás is.

21.Hf4 Hh4+ 22.Kh3 Hf5

X. Tal-emlékverseny Moszkva

23.d4! Bfe8

A sötét tisztek védtelen helyzete miatt a 23...cxd4? tisztet veszít 24.Fb1 miatt.

24.He6

Egyszerűsítéshez vezetett. 24.Fb1 Hh6 25.Fc2 Fd6 26.Bxe8+ Bxe8 27.dxc5 Fxc5 28.Hd3 többet ígért.

24...fxe6 25.Fxe6+ Kf8 26.Fxf5 cxd4 27.cxd4 Bxd4 28.Kg2 Bd5 29.Fh3 a5 30.Fe3 Fc5 31.Ff4 Bxe1 32.Bxe1 Fd6 33.Fc1 Be5 34.Bd1 Bd5 35.Bxd5 Hxd5 36.Ff5 b6 37.b3 g6 38.Fe4 Hf4+ 39.Kf3 He6 40.Fd5 Ke7 41.h4 Fc5 42.a4 Kd6 43.Fc4 és döntetlen

Gelfand,B (2743) – Li Chao b (2746)
Grünfeld védelem [D97]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Hf3 Fg7 5.Vb3 dxc4 6.Vxc4 0-0 7.e4 Ha6 8.Fe2 c5 9.d5 e6 10.0-0 exd5 11.exd5 Hb4 12.Bd1 Hc2 13.Bb1 Hd4

A huszármanőverrel Li Chao gyalogot áldozott.

14.Hxd4 cxd4 15.Bxd4 Ff5 16.Ba1 He8 17.Ff4

Sötétnek kompenzációja van a gyalogért a 17.Bd1 Fc2 18.Bd2 Hd6 19.Vf4 Ff5 változatban is.

17...Hd6 18.Vc5 Be8

X. Tal-emlékverseny Moszkva

19.Fb5?!

Borisz Gelfand nem tudta felvenni a versenyt Li Chao eredeti ötletével. 19.Bad1 Fxd4 20.Vxd4 g5 21.Fg3 Bc8 22.Ff1 volt a jó döntés.

19...Hxb5 20.Hxb5 Bc8 21.Vxa7 Ba8 22.Vc5 Bxa2 23.Bad1? Fxd4 24.Vxd4 Be4 25.Vd2 Vb6 26.Hc3 Bxb2 27.Hxe4 Bxd2 28.Hxd2 Vd4 29.Fe3

X. Tal-emlékverseny Moszkva

29...Vxd5

A játszma eldőlt.

 30.Bc1 b5 31.Bc5 Vd7 32.h3 b4 33.Bc4 Vd6 34.g4 Fe6 35.Bd4 Vf8 36.He4 b3 37.Bd2 f5 38.Hc5 Vb8 39.Hxe6 b2 40.Bxb2 Vxb2 41.g5 Vb1+ 42.Kh2 Ve4 43.Hf4 Vf3 44.Hg2 Kf7 45.Hh4 Vd1 46.Ff4 Ke6 47.Kg3 Kd5 48.Hf3

X. Tal-emlékverseny Moszkva

48...Ke4 49.Hd2+ Kd3 50.Kg2 Ke2 51.Fe3 Va4 52.Kg3 Vb4 53.Ff4 Vc5 54.Fe3 Vd6+ 55.Ff4 Vd4 56.Fe3 f4+ 57.Fxf4 Vxf2+ 58.Kg4 Vg1+ 59.Kh4 Vg2 és világos feladta

Szvidler,P (2745) - Giri,A (2755)
Angol megnyitás [A37]

1.Hf3 c5 2.g3 Hc6 3.Fg2 g6 4.c4 Fg7 5.Hc3 d6 6.0-0 e5 7.a3 Hge7 8.d3 0-0 9.Bb1 a5 10.Fg5 f6 11.Fd2 Fe6 12.He1 d5 13.cxd5 Hxd5 14.Vb3?! Hc7 15.Vb6 Hd4 16.Hf3?

Peter Szvidlernek a 16.f4 exf4 17.Fxb7 Vb8 18.Fxf4 Ba7 19.Fxc7 Vxb7 20.Vxb7 Bxb7 21.Fd6 Be8 22.Fxc5 ellenesélyt biztosított volna.

X. Tal-emlékverseny Moszkva

16...Ba6! 17.Vxb7 Hxe2+! 18.Kh1

Elfogja a vezért 18.Hxe2-re 18...Fd5 lépés.

18...Hxc3 19.bxc3 Fd5 20.Vb2 Va8 21.He1 Bd6 22.d4 Bfd8 23.Kg1 cxd4 24.cxd4 Fxg2 25.Hxg2 Bxd4 26.Fc3 B4d7 27.He3 Hd5 28.Hxd5 Bxd5 29.a4 h5 30.h4 Vc6 31.Vb3 Kh7 32.Bfc1 Vd7 33.Fe1 e4 34.Vb7 Vxa4 35.Ba1 Ve8 36.Bc7 B5d7 37.Bxd7 Bxd7 38.Vb3

X. Tal-emlékverseny Moszkva

38...Bd3 39.Vc4 Vd7 40.Bxa5 f5 41.Kg2 Bd1 42.Ve2 Bb1 43.Bc5

X. Tal-emlékverseny Moszkva

43...Vb7

Még erősebb volt a 43...e3! 44.Vxe3 (44.fxe3 Ve7) 44...Fd4 45.Vd3 Vb7+ folytatás.

44.Kh2 f4 45.gxf4 Ve7 46.Bc4 Vxh4+ 47.Kg2 Vxf4 48.Vxe4 Vg5+ 49.Kf3 Bb5 50.Vd3 Vg1 51.Be4 Bb2 52.Vc4?

X. Tal-emlékverseny Moszkva

52...Vh1+ 53.Kg3 Bb1 54.Ve2 Vg1+ 55.Kh3 Bb3+ 56.f3 g5 57.Ff2 g4+ 58.Kh4 Vh2+ 59.Kg5 Bxf3 és világos feladta

Tomasevszkij,E (2731) - Mamedgyarov,S (2761)
Szláv védelem [D12]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Ff5 5.Hc3 e6 6.Hh4 Fe4 7.f3 Fg6 8.Vb3 Vc7 9.Fd2 Fe7 10.g3 Fh5 11.Fe2 dxc4 12.Vxc4 a6 13.b4 Hd5 14.He4 Hd7 15.Hg2 e5 16.0-0 0-0 17.dxe5 Hxe5 18.Vb3 Bad8 19.Bad1 f6 20.Hc5 Ff7 21.Vc2 Vb6 22.a3 a5 23.Ha4 Va7 24.bxa5 Fg6 25.Vb3 Ff7 26.Vc2 Fxa3 27.Kh1 b5 28.axb6 Hxb6 29.Hxb6 Vxb6 30.f4 Fb3?! 31.Vc3 Fxd1 32.Bxd1 Fb4

X. Tal-emlékverseny Moszkva

33.Vb3+

Mi szólt a 33.Vxb4 Vxb4 34.Fxb4 Bxd1+ 35.Fxd1 Bb8 36.Fe1 folytatás ellen?

33...Hf7?! 34.Vxb4 Vxb4 35.Fxb4 Bxd1+ 36.Fxd1 Bb8 37.Fe1 Bb1 38.Ff3 c5 39.Kg1 c4

X. Tal-emlékverseny Moszkva

40.Kf2 Bb2+ 41.Kf1 Hd6 42.Fd5+ Kf8 43.e4 Bb1 44.Ke2 Bb2+ 45.Kf1 Bb1 46.Ke2 Bb2+ 47.Kf3?! Hb5 48.Fxc4 Hd4+ 49.Ke3 Hc2+ 50.Kf3 Hd4+ 51.Ke3 Hc2+ 52.Kd3 Hxe1+ 53.Hxe1 Bxh2 54.Ke3 Ke7 55.Ff1 Ba2 56.Hf3 g6 57.Hd4 Kd6 58.Fe2 Ba3+ 59.Fd3 Ba2 60.Hb5+ Kc5 61.Hc7 Bg2 62.Kf3 Bb2 63.He6+ Kd6 64.Hd4

X. Tal-emlékverseny Moszkva

64...Kc5 65.Ke3 Bg2 66.He2 Bh2 67.Fb1 h5 68.Fa2 g5 69.Fe6 h4 70.Fg4 hxg3 71.fxg5 fxg5 72.Hxg3 Bg2 73.Kf3 Bb2 74.Hf5 Kc4 75.Fh3 Bb1 76.Kf2 Bb2+ 77.Kg3 Bb1 78.Fg2 Kd3 79.Hd6 Be1 80.Kg4 Bg1 81.Kf3 Kd4 82.Hf5+ Ke5 83.He3 Ba1 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

Fotók: Jetyeri Kublasvili

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A női Világkupán orosz döntő, a férfiak viadalán orosz elődöntő 
2021. 07. 31.

Carlsen, Duda és Fedoszejev elődöntős, Karjakn és Shankland meccsén rájátszás dönt
2021. 07. 30.

Carlsen sötéttel, Shankland világossal győzött a negyeddöntő első játszmájában
2021. 07. 28.

Carlsen a villámpartikban győzte le Jeszipenkot, a negyeddöntőkkel folytatódik a küzdelem
2021. 07. 28.

Shankland és Vidit negyeddöntős, a női viadalon Gorjacskina, Tan Zhongyi és Kosztenjuk az elődöntőbe jutott 
2021. 07. 27.

A Világkupán a 12 játszmából tíz döntetlennel fejeződött be
2021. 07. 25.

A férfi Világkupán a nyolcaddöntő, a női viadalon a negyeddöntő küzdelmei kezdődnek
2021. 07. 25.

Carlsen könnyű nyerést hagyott ki, Wojtaszek ellen "pótvizsgáznia" kell
2021. 07. 24.

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog