Help Sales ÁSZF

Kramnyik hatodik nyerésével félpontos előnnyel várhatja az utolsó fordulót

Címkék: Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara

Katarban a véghajrához érkezett a nyílt verseny, az utolsó forduló előtt az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik félpontos előnnyel vezet a kínai Yu Yangyi előtt, akivel az utolsó játéknapon sötéttel mérkőzik meg. Kramnyik az emírségbeli Salem ellen a végjátékban nagy rutinjának köszönhetően nyert, Yu Yangyi a holland Anish Girire mért vereséget. Mindkét magyar olimpikon remizett, Berkes Ferenc a görög Stelios Halkiassal, Gara Tícia a grúz Sopiko Guramisvilivel osztozott meg a ponton.

Sorozatben hatodik játszmáját is megnyerte az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik, a katari nyílt verseny utolsó játéknapja előtt félpontos előnnyel vezet. Kramnyik a nyolcadik fordulóban a 21 éves emírségbeli Salem A. E. Saleh ellen nagy rutinjának köszönhetően aratott győzelmet. Az egyenlő esélyeket kínáló végjátékban Kramnyik királya döntő manőverbe kezdett, célpontja a világos királyállás gyengesége volt. A fontos győzelemmel az exvilágbajnok első helyről várhatja a befejező partiját, döntetlennel már tornagyőztes, a kínai Yu Yangyi nyeréssel megnyeri a tornát.

A rajtlistát vezető holland Anish Giri hatos nyerősorozata után a hajrában másodszor is megbotlott, Kramnyik elleni veresége túlzottan is megviselte, a huszonévesek rangadóján Yu Yangyi bírta jobban a feszültséget.

Az élcsoportban sok játszma végződött döntetlennel, a háromszoros olimpiai bajnok örmény Vlagyimir Akopjan és az ukrán Zahar Efimenko győzelmével nagyot lépett előre a táblázaton.

A két magyar résztvevő fél-fél pontot szerzett. Berkes Ferenc nem bírt a görög Stelios HAlkiassal, Gara Tícia a grúz Sopiko Guramisvilivel osztozott meg a ponton.

  

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

T.

Név

 

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

 

Élő

1

Anish Giri

NED

2776

6

0 - 1

Yu Yangyi

CHN

2705

2

Salem A. R. Saleh

UAE

2586

0 - 1

6

Vlagyimir Kramnyík

RUS

2760

3

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2751

5

½-½

5

Samuel L. Shankland

USA

2642

4

J.Tomasevszkij

RUS

2714

5

½-½

5

Andrej Volokityin

UKR

2627

5

Adhiban B.

IND

2630

5

½-½

5

Bu Xiangzhi

CHN

2707

6

Mihailo Olekszijenko

UKR

2620

5

½-½

5

Jurij Krivorucsko

UKR

2706

7

Vlagyimir Akopjan

ARM

2657

5

1 - 0

5

Nils Grandelius

SWE

2573

8

Zahar Efimenko

UKR

2644

5

1 - 0

5

Matthieu Cornetti

FRA

2566

9

Ivan Ivanisevic

SRB

2643

5

½-½

5

Milos Perunovic

SRB

2619

10

Jevgenyij Romanov

RUS

2636

½-½

S. Mamedgyarov

AZE

2757

11

Daniil Dubov

RUS

2629

0 - 1

Ding Liren

CHN

2730

12

Pentala Harikrishna

IND

2725

½-½

Ivan Salgado Lopez

ESP

2622

13

Baadur Zsobava

GEO

2722

½-½

Daniel Naroditsky

USA

2620

14

Pavel Eljanov

UKR

2719

1 - 0

Erwin L'Ami

NED

2618

15

A. Mojszejenko

UKR

2701

1 - 0

Robin van Kampen

NED

2612

16

Abhijeet Gupta

IND

2632

0 - 1

Szanan Szjugirov

RUS

2673

17

Romain Edouard

FRA

2659

0 - 1

Eltaj Safarli

AZE

2628

18

Alekszandr Lenderman

USA

2598

½-½

Szergej Movszeszjan

ARM

2659

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

Berkes Ferenc

HUN

2669

4

½-½

4

Stelios Halkias

GRE

2519

74

Gara Tícia

HUN

2326

½-½

Sopiko Guramisvili

GEO

2388

 

Az élcsoport állása:

H.

Rajtl.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

2

Vlagyimir Kramnyik

RUS

2760

7.0

2933

34.5

38.0

2

13

Yu Yangyi

CHN

2705

6.5

2867

36.5

40.0

3

1

Anish Giri

NED

2776

6.0

2842

39.5

43.0

4

28

Zahar Efimenko

UKR

2644

6.0

2737

32.5

35.5

5

26

Vlagyimir Akopjan

ARM

2657

6.0

2725

32.0

35.5

6

62

Salem A. R. Saleh

UAE

2586

5.5

2784

38.0

40.0

7

44

Mihailo Olekszijenko

UKR

2620

5.5

2775

34.5

37.5

8

39

Andrej Volokityin

UKR

2627

5.5

2767

34.5

36.0

9

4

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2751

5.5

2756

34.5

38.5

10

12

Jurij Krivorucsko

UKR

2706

5.5

2750

36.0

40.5

11

10

Jevgenyij Tomasevszkij

RUS

2714

5.5

2748

36.5

39.5

12

19

Szanan Szjugirov

RUS

2673

5.5

2748

36.0

39.5

13

11

Bu Xiangzhi

CHN

2707

5.5

2737

33.0

35.0

14

8

Pavel Eljanov

UKR

2719

5.5

2736

33.0

36.5

15

30

Ivan Ivanisevic

SRB

2643

5.5

2735

35.5

39.0

16

31

Samuel L. Shankland

USA

2642

5.5

2734

35.0

38.5

17

14

Alekszander Mojszejenko

UKR

2701

5.5

2732

32.5

36.5

18

45

Mikos Perunovic

SRB

2619

5.5

2730

38.0

41.5

19

5

Ding Liren

CHN

2730

5.5

2730

31.0

34.5

53

20

Berkes   Ferenc

HUN

2669

4.5

2566

29.0

32.5

146

138

Gara Tícia

HUN

2326

2.0

2241

24.0

26.0

 

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

T.

Név

Élő

Pont

Pont

Név

Élő

 

1

Yu Yangyi

2705

7

Vlagyimir Kramnyik

2760

2

Vlagyimir Akopjan

2657

6

6

Anish Giri

2776

3

Maxime Vachier-Lagrave

2751

6

Zahar Efimenko

2644

4

Ding Liren

2730

Adhiban B.

2630

5

Samuel L Shankland

2642

Pavel Eljanov

2719

6

Eltaj Safarli

2628

Jevgenyij Tomasevszkij

2714

7

Bu Xiangzhi

2707

Salem A. R. Saleh

2586

8

Jurij Krivoruscsko

2706

Vasif Durarbajli

2621

9

Milos Perunovic

2619

Alekszander Mojszejenko

2701

10

Szanan Szjugirov

2673

Mihailo Olekszijenko

2620

11

Andrej Volokityin

2627

Ivan Ivanisevic

2643

12

Sahriyar Mamedgyarov

2757

5

5

Dariusz Swiercz

2616

24

Elina Danieljan

2487

Berkes Ferenc

2669

 

73

Alina L’Ami

2393

2

2

Gara Tícia

2326

 

Berkes,F (2669) - Halkias,S (2519)
Tarrasch védelem [D34]

1.c4 e6 2.Hc3 d5 3.d4 c5 4.cxd5 exd5 5.Hf3 Hc6 6.g3 Hf6 7.Fg2 Fe7 8.0-0 0-0 9.Fe3 Hg4 10.Ff4 Fe6 11.Bc1 g5 12.Fd2 Hxd4 13.Hxd4 cxd4 14.Hb5 Vb6 15.Hc7 Bad8 16.Vb3 He5

17.Hxd5 Fxd5 18.Fxd5 d3 19.Bfe1 dxe2 20.Bxe2 Vxb3 21.Fxb3 Bxd2 22.Bxe5 Fd8 23.Bd5 Bxd5 24.Fxd5 b5 25.b4 Fb6 26.Be1 Bc8 27.Be5 h6 28.Fb3 Kg7

29.Bxb5 Bd8 30.Kf1 Bd2 31.Ke1 Bb2 32.Bf5 f6 33.g4 Bb1+ 34.Ke2 Bb2+ 35.Kf1 Bb1+ 36.Kg2 Bb2 37.h3 Fd4 38.Kf1 Fb6 39.Bf3 Bb1+ 40.Kg2 Bb2 41.b5 Fd4 42.a4 Kf8 43.a5 Ke7 44.Bd3 Bxf2+ 45.Kg3 Bf4 46.Kg2 Bf2+ 47.Kg3 Bf4 48.Kg2 és döntetlen

Gara,T (2326) - Guramisvili,S (2388)
Szicíliai védelem [B70]

1.e4 c5 2.Hc3 d6 3.Hge2 Hf6 4.g3 g6 5.Fg2 Fg7 6.d4 cxd4 7.Hxd4 0-0 8.0-0 Fg4 9.Hde2 Hc6 10.h3 Fd7 11.Hd5 He5 12.c3 Fb5 13.a4 Fc6 14.Hef4 Hfd7 15.Hb4 a5 16.Hxc6 bxc6 17.Ve2 Bb8 18.Bd1 Vc7 19.Hd3 Hxd3 20.Vxd3 c5 21.Ff1 Bfc8 22.Vc4 Hb6 23.Ve2 Vd7 24.Vb5 Va7 25.Va6 Vxa6 26.Fxa6 Bc7 27.Fe3 Hc8 28.Bab1 Bb6 29.Fb5 Ha7 30.c4 Hc6 31.Fd2 Ba7 32.Fxc6 Bxc6 és döntetlen

 

Salem,A.R. Saleh (2586) - Kramnyik,V (2760)
Vezércsel [D63]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Hbd7 5.Fg5 h6 6.Fh4 Fe7 7.e3 0-0 8.Bc1 c5 9.cxd5 Hxd5 10.Fxe7 Hxe7 11.Fe2 b6 12.0-0 Fb7 13.dxc5 Hxc5 14.Hd4

Salem tetszését a 14.Vxd8 Bfxd8 15.Bfd1 Hd5 16.Hxd5 Fxd5 változat nem nyerte el.

14...Hf5 15.Hxf5 exf5 16.Ff3 Vxd1 17.Bfxd1 Fxf3 18.gxf3 Bfd8 19.Kf1 g6 20.Ke2 Kg7 21.Hb5 Kf6 22.Bxd8 Bxd8

 

23.b4 He6 24.Bc6 Ke7 25.a3 Bd7 26.Bc8 a6 27.Hc3 b5 28.Ba8 Bd6

A látszólag oly könnyen a remit tartható állásban a rutin nagy szerepet játszik. Nincs olyan magyar élsakkozó, aki nem érezte volna meg saját bőrén, hogy mit jelent az orosz játékosokkal való viaskodás hasonló helyzetben.

29.Bh8

29...g5 30.Ba8 Kf6 31.Ba7 Kg6 32.Ha2 Hd8 33.Ke1

 

 

33...Kh5

Kramnyik királya elindult győzedelmes útjára.

34.Hc1 Kh4 35.Hb3 Kh3 36.Hd4 f4 37.Ba8 Kxh2 38.Hf5 Bf6 39.e4?

 

39...Hc6 40.Bxa6 Bg6

Számításba jött a 40...Be6 41.a4 (41.Kd2 He5 42.Bxe6 fxe6 43.Hxh6 Kg2) 41...Hxb4 42.Ba8 bxa4 43.Kf1 Hd3 folytatás.

41.Kf1 He5 42.Ba5 Hxf3 43.Bxb5 g4 44.Bd5 h5 45.Hg3

 

 

45...h4 46.He2 g3 47.fxg3 fxg3 48.b5 Bf6 49.Bf5 Bxf5 50.exf5 g2+ 51.Kf2

 

 

51...Hd4 52.Hg1 Hxb5 53.a4 Hc3 54.Hf3+ Kh1 55.a5 h3 és világos feladta

Giri,A (2776) – Yu Yangyi (2705)
Vezércsel [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.cxd5 exd5 6.Fg5 h6 7.Fh4 c5 8.e3 c4 9.Fe2 Ff5 10.0-0 Fxc3 11.bxc3 0-0 12.Bc1 Hbd7 13.He5 Vb6 14.Hxd7 Hxd7 15.Vd2 Bfe8 16.Bfe1 Vc6 17.f3 b5 18.Ff1 a5 19.g4 Fg6 20.Fg3 Hb6 21.a3 Be7 22.h3 Bea7 23.Vb2 Ha4 24.Vd2 Hb6 25.Vb2 Fd3 26.Fg2 Be8 27.Ba1 Bae7 28.Vc1 Be6 29.Ba2 Vd7 30.Ff2 Ha4 31.Bd2 Vd6 32.Kh1

32...b4 33.axb4 axb4 34.cxb4 Vxb4 35.e4 dxe4 36.fxe4 Fxe4 37.Bxe4 Bxe4 38.Fxe4 Bxe4 39.Vc2 c3 40.Bd1 Be7 41.Bb1 Hb2 42.Be1 Bxe1+ 43.Fxe1

43...Ha4?!

Jóval erősebb volt a 43...Vb7+ 44.Kg1 Vf3 45.Vxc3 Hd3 folytatás.

44.d5 Vd4 45.d6 Hc5

 

46.Vxc3 Vxd6 47.Vf3 Ve6 48.Ff2 He4 49.Fe3 Vc4 50.Ff4 Vc2 51.Kg1 Vc5+ 52.Kg2 Vd4 53.Fe3 Vb2+ 54.Kg1 Vb1+ 55.Kg2 Vc2+ 56.Kg1 Hc3 57.Ff2 Vd2 58.Kf1 Hd5 59.Kg2 Hf4+ 60.Kg3 Hd5 61.Kg2 Hf6 62.Vf5 Vc3 63.Vf3 Vc2 64.Va8+ Kh7 65.Vf3 Vc4 66.Vf5+ Kg8 67.Vf3 He4 68.Fe3 f6 69.Ff4 Kf7 70.Fe3 Vd5 71.Kg1 Ke6 72.Kg2 Kd7 73.Kg1 Kd6 74.Ve2 Ke6 75.Vf3 Ve5 76.Kh1 Kf7 77.Ff4 Vd5 78.Kg2 Kg6 79.Fe3 Ve6 80.Ff4 Hc5 81.Fg3 Vc4 82.Ve3 Vc2+ 83.Vf2 Vc4 84.Ve3 He4 85.Ff4 Vc2+ 86.Kf3 Hc3 87.Fxh6 Vh2 88.Ve8+ Kh7 89.Fxg7 Vh1+ 90.Kf2 He4+ 91.Ke2 Vg2+ és világos feladta

Verőci Zsuzsa

 

Fotó: http://www.qatarmastersopen.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog