Help Sales ÁSZF

Kosztenjuk nyerte a női szuperbajnokság rangadóját

Címkék: Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

Novoszibirszkben a 66. női szuperbajnokság második fordulójában is négy játszma dőlt el. A játéknap rangadóján az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk legyőzte Valentyina Gunyinát. Második győzelmét aratta Olga Girja is. A címvédő Alekszandra Gorjacskina vereséget szenvedett Alisza Galljamovától, veresége után javított Anasztazia Bodnaruk. A 69. férfi szuperbajnokságon öt döntetlen mellett Dmitrij Jakovenko veresége jelentette a nagy meglepetést, időzavarban Alekszej Goganovnak „ajándékozta” a pontot.

 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

A férfi szuperbajnokság második fordulójában csak egy játszma fejeződött be döntéssel. Dmitrij Jakovenko jelentős előnyt ért el a középjátékban, de az időkontroll előtt fölöslegesen cserélt bástyapárt, ezzel megkönnyítette Alekszej Goganov védekezését. A pozíció fokozatosan kiegyenlítődött, Jakovenko időzavarban súlyos hibát követett el, vesztőt húzott!

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

A szentpétervári nagymesterek derbije, Peter Szvidler és Vlagyimir Fedoszejev küzdelme a vezércsel egy ritkább változatában ért véget pontosztozkodással.

Nyikita Vityjugov és Jevgenyij Tomasevszkij a vezérindiai védelemben bizonyították kitűnő elméleti felkészültségüket, partijuk kiegyenlített küzdelemben ért véget döntetlennel.

Bonyolult középjátékot láttunk Grigorij Oparin és Alekszandr Rjazancev francia védelmű játszmájában. Világos a centrumban és a királyszárnyon is kezdeményezett, sötét hárította fenyegetéseit, a dinamikus egyensúlyú állásban világos végül nem tudott áttörni.

Nem bírt egymással az angol megnyitásban Erneszto Inarkijev és Alekszandr Griscsuk, a sorozatos cseréket követően békét is kötöttek.

Jóval érdekesebben alakult Dmitrij Bocsarov és Dmitrij Kokarev összecsapása. Mindketten kihagytak kínálkozó lehetőséget az előnybe kerülésre.

A 2. forduló eredményei:

Erneszto Inarkijev (2732) – Alekszandr Griscsuk (2752)  döntetlen (Angol megnyitás, 42)

Peter Szvidler (2745) – Vlagyimir Fedoszejev (2665) döntetlen (Vezércsel, 35)

Nyikita Vityjugov (2721) – Jevgenyij Tomasevszkij (2724) döntetlen (Vezérindiai védelem, 36)

Grigorij Oparin (2617) – Alekszander Rjazancev (2651)  döntetlen (Francia védelem, 38)

Dmitrij Bocsarov (2611) – Dmitrij Kokarev (2636)  döntetlen (Trompowsky támadás, 52)

Dmitrij Jakovenko (2714) – Alekszej Goganov (2635)  0 – 1 (Angol megnyitás, 60)

 

A verseny állása:

1-4. Peter Szvidler, Vlagyimir Fedoszejev, Alekszandr Rjazancev és Alekszej Goganov 1,5 pont

5-8. Alekszandr Griscsuk, Grigorij Oparin, Jevgenyij Tomasevszkij és Dmitrij Kokarev 1

9-12. Dmitrij Jakovenko, Erneszto Inarkijev, Nyikita Vityjugov és Dmitrij Bocsarov 0,5

 

 A 3. forduló párosítása:

Jevgenyij Tomasevszkij – Peter Szvidler

Vlagyimir Fedoszejev – Erneszto Inarkijev

Jevgenyij Rjazancev – Nyikita Vityjugov

Dmitrij Kokarev – Grigorij Oparin

Alekszej Gogamov – Dmitrij Bocsarov

Alekszandr Griscsuk – Dmitrij Jakovenko

 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

A női bajnokság rangadóját az olimpiai válogatott első és második táblása, Alekszandra Kosztenjuk és Valentyina Gunyina játszotta. A Caro-Kann védelmű partiban a felek ellenkező oldalra sáncoltak, Gunyina gyalograblásra indult, az akciónak köszönhetően az exvilágbajnoknő kezdeményezéshez jutott. Időzavarban Gunyina könnyen megadta magát, második vereségét szenvedte el.

 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

Második győzelmét aratta az olimpikon Olga Girja. A királyindiai védelmet választó Jekatyerina Ubijennih korán gyalogáldozattal próbált kezdeményezéshez jutni, de világos tisztjeinek jó mezőket talált, egyre nagyobb előnyt ért el. Girja anyagi előnyének érvényesítése közben többször is gyorsabb nyerést is kihagyott.

Az egykori világbajnoki döntős Alisza Galljamova a címvédő Alekszandra Gorjacskina ellen nyert. A Réti megnyitású játszmában Galljamova gyors királyszárnyi támadást indított, amivel alaposan meglepte ellenfelét. Gorjacskina nem találta meg a legjobb védelmet, gyalogáldozata sem hozott könnyebbséget, majd minőséget is áldozott, egy lépéssel a matt előtt feladásra kényszerült.

Anasztazia Bodnaruk a  szuperbajnokság egyik újonca, Darja Pusztovojtova ellen gond nélkül győzött. Az e vonal kinyitása után sötét a végzetes kötésből nem szabadulhatott.

Világos kis előnye kevés volt ahhoz, hogy Jevgenyija Ovod a tavalyi világbajnokság döntősét, Natalija Pogonyinát igazán nehéz feladat elé állítsa, a sorozatos cserék döntetlenhez vezettek.

Nyerőesélyes pozícióban Alina Kaslinszkaja nem találta meg a győzelemhez vezető utat, időzavarban nagyot hibázva dobott mentőövet Darja Csarocskinának.

 

A 2. forduló eredményei:

Alekszandra Kosztenjuk (2534) – Valentyina Gunyina (2520) 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 29)

Anasztazia Bodnaruk (2463) – Darja Pusztovojtava (2386)  1 – 0 (Spanyol megnyitás, 33)

Jevgenyija Ovod (2362) – Natalija Pogonyina (2484)  döntetlen (Vezércsel, 50)

Alekszandra Gorjacskina (2460) – Alisza Galljamova (2450) 0 – 1 (Réti megnyitás, 33)

Olga Girja (2446) – Jekatyerina Ubijennih (2346)  1 – 0 (Királyindiai védelem, 86)

Alina Kaslinszkaja (2462) – Darja Csarocskina (2366)  döntetlen (Holland védelem, 59)

 

A verseny állása:

1-2. Alekszandra Kosztenjuk és Olga Girja 2 pont

3. Darja Csarocskina 1,5

4-8. Jekatyerina Ubijennih, Jevgenyija Ovod, Natalija Pogonyina, Alisza Galljamova és Anasztazia Bodnaruk 1

9-11. Darja Pusztovojtova,  Alina Kaslinszkaja és Alekszandra Gorjacskina 0,5

12. Valentyina Gunyina 0

 

A 3. forduló párosítása:

Natalija Pogonyina – Anasztazia Bodnaruk

Darja Pusztovojtova – Alekszandra Kosztenjuk

Alisza Galljamova – Jevgenyija Ovod

Jekatyarina Ubijennih – Alekszandra Gorjacskina

Darja Csarocskina – Olga Girja

Valentyina Gunyina – Alina Kasliszkaja

 

 Szvidler,P (2745) - Fedoszejev,V (2665)
Vezércsel [D37]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.c4 a6 4.Hc3 d5 5.cxd5 exd5 6.Ff4 Fd6 7.Fxd6 Vxd6 8.Vc2 Fg4 9.He5 Fe6 10.e3 0-0 11.Hf3 Fg4 12.Hh4 c5 13.dxc5 Vxc5 14.h3 Fe6 15.Hf3 Hc6 16.Fd3

 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

16...d4 17.exd4 Hxd4 18.Hxd4 Vxd4 19.0-0 Bac8 20.Bad1 Vb4 21.a3 Vb6 22.Vb1 Bfd8 23.He4 Hxe4 24.Fxe4 g6 25.b4 Vc7 26.Bxd8+ Bxd8 27.Bd1 Bxd1+ 28.Vxd1 b6 29.Vd2 a5 30.Ff3 axb4 31.axb4 Kg7 32.Vd4+ Kg8 33.Vd2 Kg7 34.Vd4+ Kg8 35.Vd2 Kg7 és döntetlen

Jakovenko,D (2714) - Goganov,A (2635)

 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

58.Kd4?? c2 59.Fe2

Tisztet nyer 59.Bxc2-re 59… Bd7+; 59.Fxc2-re 59… Fxa4 használja ki a végzetes kötést.

59...Fxa4 60.Fd3 Fb3 és világos feladta

Kosztenjuk,A (2538) - Gunyina,V (2520)
Caro-Kann védelem [B19]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hd2 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.h4 h6 7.Hf3 e6 8.He5 Fh7 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 Hd7 11.Ff4

A bakui sakkolimpián az élcsoportban két játszmában is a 11.f4 Fe7 12.Fd2 Hxe5 13.fxe5 Fxh4 14.0-0-0 Fxg3 15.Vxg3 He7 16.Vxg7 Bg8 változat került megjátszásra, a horvát Ivan Saric és az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov, valamint a svéd Nils Grandelius és a román Constantin Lupulescu parti is döntetlennel ért véget.

11...Hxe5 12.Fxe5 Va5+ 13.c3 0-0-0

Népszerűbb a 13...Hf6 14.0-0 Fe7 (14...Hg4) változat.

14.Ve2 Hf6 15.0-0 Fd6

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

16.h5 Fxe5 17.dxe5 Hd5 18.Vg4 Bhg8 19.Bfd1 g6 20.Bd4

Számításba jött a 20.Vf3 Vc7 21.c4 Hb6 22.b3 Vxe5 23.hxg6 f5 (23...fxg6 24.Be1 Vg7 25.a4) 24.Be1 Vf6 25.Hh5 Vxg6 26.Hf4 Vg4 27.Vxg4 Bxg4 28.g3 folytatás.

20...Vb6?! 21.Bad1! Vxb2 22.Vf3

Az exvilágbajnoknő a 22.hxg6 Bxg6 (22...Vxc3 23.g7) 23.Vf3 c5 24.B4d2 Vb5 25.He4 változatban kerülhetett volna előnybe.

22...gxh5?

Jobb volt a 22...Hxc3 23.Bxd8+ Bxd8 24.Bxd8+ Kxd8 25.Vxf7 gxh5 26.Vxe6 Vd2 választás.  

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

23.He4 Va3 24.Hd6+ Bxd6?

Az időzavar szorításában a pánikhangulat eredménye az elhibázott minőségáldozat, de 24...Kb8 25.Vxf7 Va6 26.Bb1 Hb6 (26...b6? 27.Ba4 Bgf8 28.Vh7 Bh8 29.Vc2) 27.Vxe6 c5 28.Bd2 sem ígért sok jót.

25.exd6 f5? 26.Vxh5 Vxd6 27.c4 Hf6 28.Vf7 Bf8 29.Vxf6 és sötét feladta

Gorjacskina,A (2460) - Galljamova,A (2450)
Réti megnyitás [A11]

1.c4 c6 2.Hf3 d5 3.e3 Hf6 4.Hc3 e6 5.b3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fb2 0-0 8.Fe2 Be8 9.0-0 e5 10.cxd5 Hxd5 11.He4 Fc7 12.d3 Hf8 13.Bfd1 Hg6 14.a3 a5 15.h3 Hh4 16.Hed2 Be6 17.Vc4 Hxf3+ 18.Hxf3 b5 19.Vc2 Bg6 20.Kf1 Ve7 21.Bac1 Fd7 22.d4?

 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

22...e4 23.He5 Fxe5 24.dxe5 Vh4 25.e6?

A címvédő a fenyegetésektől megrémülve a gyors vesztést választotta. 25.Bd4 Fxh3 26.Ff3 Ff5 27.Bxe4 Fxe4 28.Fxe4 Bh6 29.g3 Ve7 30.Bd1 némi ellenjátékkal kecsegtetett volna.

25...fxe6 26.Fg4 Bf8 27.Kg1 h5 28.g3 Vg5 29.Bxd5? cxd5 30.Fd1 Vf5 31.g4 hxg4 32.hxg4 e5 33.Vc5 Vxf2+ és világos feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: Jetyei Kublasvili  www.ruchess.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog