Help Sales ÁSZF

Kihagyott esélyek, szerencsés megmenekülések a GP-torna 8. fordulójában

Címkék: Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova

A Dilijanban zajló Grand Prix-verseny nyolcadik fordulójában sötéttel játszva az éllovas az indiai Humpy Koneru és a félpontos hátrányban levő szlovén Anna Muzicsuk is remizett. A játéknapon csak az orosz Tatjana Koszinceva tudott nyerni, az indiai Dronavalli Harika kölcsönös időzavarban nagyot hibázott. Nyerőesélyt szalasztott el az örmény Elina Danieljan és a mongol Tuvshintugs Batchimeg, a szerencsés megmenekülésnek az ukrán világbajnoknő Anna Usenyina és a grúz Bela Hotenasvili örülhetett. A grúz Nana Dzagnidze kecsegtető állásból remizett a bolgár Antoaneta Sztefanovával. A keddi pihenőnap után kezdődhet a viadal hajrája, a befejező három forduló.

                           

A Grand Prix-verseny nyolcadik fordulóját követően is félpontos előnnyel vezet az indiai Humpy Koneru. Hosszas elméleti változatban csatázott a litván Viktorija Cmilytével. Világos gyalogáldozatokkal nehezítette meg a sötét haderő fejlődését, Koneru pontos védekezéssel kiharcolta a döntetlent.

 

A szlovén Anna Muzicsuk erejéből csak döntetlenre futotta az orosz Olga Girja ellen. A holland védelmű partiban világos kezdeti előnye elillant, Muzicsuk próbálkozásai fél pontnál többet nem értek.

Az orosz Tatjana Koszinceva újabb győzelmével feljött a holtversenyes harmadik helyre. Az indiai Dronavalli Harika kölcsönös időzavarban súlyos elnézésével hathatós segítséget nyújtott.

 

A grúz Nana Dzagnidze esélyes állásában nem találta meg a nyerőesélyes tervet, a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova kiharcolta a döntetlent.

 

Nyolcadszor is remizett az ukrán világbajnoknő Anna Usenyina. Ezúttal reménytelen pozícióba került, az örmény Elina Danieljan többször is nyerést szalasztott el.

A grúz Bela Hotenasvili királya is kelepcébe kerülhetett volna, ha a mongol Tuvshintugs Batchimeg észrevette volna az e4 mezőt felszabadító gyaloglépést.

 

A 8. forduló eredményei:

Viktorija Cmilyte (litván, 2511) – Humpy Koneru (indiai, 2597) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 52)

Nana Dzagnidze (grúz, 2550) - Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531) döntetlen (Szláv védelem, 44)

Olga Girja (orosz, 2436) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2593) döntetlen (Holland védelem,

Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2316) - Bela Hotenasvili (grúz, 2531) döntetlen (Benoni védelem, 54)

Dronavalli Harika (indiai, 2492) - Tatjana Koszinceva (orosz, 2526) 0 – 1 (Katalán megnyitás, 40)

Elina Danieljan (örmény, 2475)- Anna Usenyina (ukrán, 2499) döntetlen (Szláv védelem, 55)

  

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Perf.

1

GM

Humpy   Koneru

2597

IND

*

1

1

½

½

½

1

½

1

6

2713

2

GM

Anna Muzicsuk

2593

SLO

0

*

1

1

½

½

1

1

½

2664

3

GM

Tatjana   Koszinceva

2526

RUS

0

0

*

1

1

½

1

0

1

2549

4

GM

Nana   Dzagnidze

2550

GEO

0

0

*

1

½

1

½

1

½

2538

5

WGM

Tuvshintugs   Batchimeg

2316

MGL

0

0

*

½

1

1

½

½

½

4

2503

6

GM

Anna Usenyina  

2499

UKR

½

½

½

½

*

½

½

½

½

4

2499

7

WGM

Olga Girja  

2436

RUS

½

½

0

½

*

½

½

½

1

4

2493

8

GM

Viktorija   Cmilyte

2511

LTU

½

0

0

½

*

½

1

½

½

2453

9

GM

Dronavalli   Harika

2492

IND

½

0

0

½

½

½

½

*

1

2446

10

GM

Antoaneta Sztefanova  

2531

BUL

0

0

1

½

½

0

*

½

½

3

2448

11

IM

Bela Hotenasvili  

2531

GEO

½

½

0

0

½

½

½

½

*

3

2421

12

GM

Elina Danieljan  

2475

ARM

0

½

½

½

0

½

0

½

*

2351

 

A szerdai 9. forduló párosítása:

Anna Usenyina – Viktorija Cmilyte

Tatjana Koszinceva – Elina Danieljan

Bela Hotenasvili – Dronavalli Harika

Anna Muzicsuk – Tuvshintugs Batchimeg

Antoaneta Sztefanova – Olga Girja

Humpy Koneru – Nana Dzagnidze

 

Cmilyte,V (2511) - Koneru,H (2597)
Nimzoindiai védelem [E39]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.Hf3 c5 6.dxc5 Ha6 7.g3 Hxc5 8.Fg2 Hce4 9.0-0 Hxc3 10.bxc3 Fe7 11.e4 d6 12.e5 dxe5 13.Hxe5 Vc7 14.Ve2 Fd6 15.Ff4 He8

 

16.c5

A nagymesternők jól ismert elméleti változatban csatáztak. Világos a gyalogáldozattal a sötét haderő fejlődését kívánja nehezíteni.

16…Vxc5 17.c4 Bb8 18.Bab1 f6 19.Hd3 Vc7 20.c5 Fxf4 21.Hxf4 Vxc5 22.Hxe6 Ve7 23.Bfe1 Fxe6 24.Vxe6+ Vxe6 25.Bxe6 Bf7

26.Ba6 bxa6 27.Bxb8 Be7 28.Ff1 g5 29.Fxa6 Kg7 30.Kg2 Hd6 31.Fd3 Bc7 32.Ba8 Hf7 33.a4 He5 34.Fe4 h6 35.a5 Hd7 36.Fd5 f5 37.Bg8+ Kf6 38.Be8 Hc5 39.Fc4 Bc6 40.h4 gxh4 41.gxh4 He4 42.Fd3 Bd6 43.Fxe4 fxe4 44.Bxe4 Bd5 45.Ba4 a6 46.Kg3 Bb5 47.Kg4 Kg6 48.f3 Bc5 49.Kg3 Kf6 50.Kg4 Kg6 51.Kg3 Kf6 52.Kg4 Kg6 és döntetlen

 

Girja,O (2436) - Muzicsuk,A (2593)
Holland védelem [A84]

1.d4 f5 2.Hf3 Hf6 3.g3 g6 4.c4 Fg7 5.b4 c6 6.Hc3 0-0 7.Fb2 d5 8.cxd5 cxd5 9.Fg2 Hc6 10.a3 Fe6 11.0-0 He4 12.Bc1 Bc8 13.e3 Vd7 14.Ve2 Hxc3 15.Fxc3 a6 16.b5

Számításba jött a 16.He1 és 17.Hd3 terv.

16...axb5 17.Vxb5 h6 18.Bb1 Bc7 19.Bfc1 Bfc8 20.Fd2 Vd6 21.Vb3 Ff7 22.He1

 

 

22...e5 23.dxe5 Hxe5 24.Bxc7 Bxc7 25.Fa5 Bd7 26.Fb4 Va6 27.Vc2 Vc4 28.Bc1 d4 29.exd4 Vxd4 30.Hf3 Vc4 31.Vb1 Vb3 32.Hxe5 Fxe5 33.Vxb3 Fxb3 34.h4 Kg7 35.Fc3 Fxc3 36.Bxc3 Ff7 37.Bc5 Bd1+ 38.Kh2 Bd2 39.Kg1 Bd1+ 40.Kh2 Bd2 41.Kg1 Bd1+ 42.Kh2 és döntetlen

 

Dzagnidze,N (2550) - Sztefanova,A (2531)
Szláv védelem [D15 ]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 a6 5.a4 e6 6.Fg5 a5 7.e3 Fe7 8.Fe2 0-0 9.0-0 Ha6 10.Vb3 Hb4 11.Ha2 dxc4 12.Fxc4 Hxa2 13.Bxa2 Hd5 14.Fxe7 Hxe7 15.Baa1 Vc7 16.Bac1 Bd8 17.He5 Fd7 18.f4 g6

 

 

19.g4 Kg7 20.f5 exf5

21.Fxf7

Nana Dzagnidze nehéz választás előtt állt. 21.Hxf7 Bf8 22.e4 f4 23.e5 Fxg4 24.Bxf4 b5 25.Fxb5 Ff5 26.Fc4 számításba jött.

21...Bf8 22.g5

Tartotta az előnyt a 22.Fc4 Bae8 23.Vc3 Hc8 24.Bc2 Hd6 25.Hxd7 Vxd7 26.d5+ folytatás.

22...Bad8 23.Bf4 Vd6 24.Bc5 b5 25.Va2 Bb8 26.Fb3 bxa4 27.Fc4 Bb7 28.Va3 Fe6 29.Vc3 Kg8?! 30.Hxc6 Hxc6 31.Fxe6+ Vxe6 32.d5 Ve7 33.dxc6 Bxb2 34.Vxb2 Vxc5 35.Va2+ Bf7 36.Ve6 Ve7 37.Vxe7 Bxe7 38.Bxa4 Bc7 39.Bxa5 Bxc6 40.Kf2 Bc4 41.Ba8+ Kg7 42.Ba7+ Kg8 43.Ba8+ Kg7 44.Ba7+ és döntetlen

 

Harika,D (2492) - Koszinceva,T (2526)
Katalán megnyitás [E05]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Hf3 Fe7 5.Fg2 0-0 6.0-0 dxc4 7.Vc2 a6 8.Vxc4 b5 9.Vc2 Fb7 10.Fd2 Fd6 11.Be1 Fe4 12.Vc1 Fb7 13.Vc2 Fe4 14.Vc1 Fb7 15.a3 Hbd7 16.b4 Vb8 17.Hc3 e5 18.e4 Be8 19.Fg5 exd4 20.Hxd4 Fe5 21.Hf5 c5 22.Ba2 g6 23.Hh6+ Kg7 24.Hd1

Mi szólt 24.bxc5 Hxc5 25.Fxf6+ Fxf6 26.Hg4 ellen?

24...cxb4 25.axb4 Vd6 26.Vb1 Ve6 27.Bae2?! Hg8 28.Hxg8 Kxg8 29.Hb2 Bac8 30.Hd3 Fd4 31.Fe3 Bc4 32.Hf4 Ve5 33.Fxd4 Bxd4 34.Vb2 Hb6

 

 

35.Hd5??

A kölcsönös időzavarban súlyos elnézés.

35…Bxd5 36.exd5 Vxb2 37.Bxe8+ Kg7 38.Bb8 Vc3 39.Bee8 Vc1+ 40.Ff1 Fxd5 és világos feladta

 

Danieljan,E (2475) - Usenyina,A (2499)
Szláv védelem [D12]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Ff5 5.Hc3 e6 6.Hh4 Fg6 7.Hxg6 hxg6 8.g3 Hbd7 9.Fg2 dxc4 10.Ve2 Hb6 11.a4 a5 12.0-0 Fe7 13.Bd1 Vc7 14.e4 e5 15.Fe3 Hfd7 16.h4 0-0 17.h5 gxh5 18.Vxh5 g6 19.Vh6 Ff6 20.d5 Vd6 21.Ff3 Fg7 22.Vh3 Bfd8

 

 

23.Kg2 cxd5 24.Hxd5 Hxd5 25.Bxd5 Ve7 26.Bh1 Hf6 27.Bb5 Bd3 28.Fh6 Vf8 29.Fxg7 Vxg7 30.Bxe5 Hh7

 

31.Bc5

Számításba jött a 31.Vh4 Hf8 32.Be7 g5 33.Vh6 terv.

31...Bd2 32.e5 Bxb2 33.Fd5

A világbajnoknő  nem találhatott volna védelmet a 33.Bxc4 Bb4 34.Bc7 Bd4 35.e6 Hg5 36.exf7+ Hxf7 37.Ve6 Bd6 38.Vb3 folytatásban sem.

33...Bf8 34.Vh4 Bb4 35.Bxc4

Még erősebb volt a 35.Bxa5 Bb2 36.Fxc4 változat.

35...Bxc4 36.Fxc4 Be8 37.f4

Még nyerőesélyt adott a 37.Bb1 g5 38.Vh5 Be7 39.Bb5 Hf8 40.Bxa5 változat.

37...Hf8 38.Bc1 g5 39.Vxg5

Elina Danieljan végképp kiengedte előnyét.

 Vxg5 40.fxg5 Bxe5 41.Bf1 Be7 42.Bf5 b6 43.Bf6 He6 44.g6 Kg7 45.Bxf7+ Bxf7 46.gxf7 Hc5 47.Fb5 Kxf7 48.Kf3 Kf6 49.Kf4 He6+ 50.Ke4 Kg5 51.Kd5 Hc5 52.Kc6 Hxa4 53.Fxa4 Kg4 54.Kxb6 Kxg3 55.Kxa5 és döntetlen

 

Batchimeg,T (2316) - Hotenasvili,B (2531)
Benoni védelem [A42]

1.d4 g6 2.c4 Fg7 3.Hf3 d6 4.Hc3 Hd7 5.e4 e5 6.Fg5 He7 7.Vd2 h6 8.Fe3 Hc6 9.Fe2 exd4 10.Hxd4 Hde5 11.Hxc6 bxc6 12.c5 Fe6 13.Bd1 dxc5 14.Fxc5 Vxd2+ 15.Bxd2 Hc4 16.Fxc4 Fxc4 17.Fd4 Fxd4 18.Bxd4 Fe6 19.0-0 Ke7 20.Bfd1 Bhb8 21.B4d2 Bb4 22.f3 Bc4 23.Bd4 Bc5 24.Kf2 Bb8 25.B1d2 a5 26.B4d3 Bh5 27.h3 Bc5 28.b3 g5 29.g4 Bb4 30.Kg3 Kf6 31.h4 Ke5 32.h5 Bb8 33.Kf2 Kf4?

Vesztébe rohant a király.

 

34.Ha4?

A mongol nagymesternő nyerést hagyott ki. 34.e5! Bxc3 (34...Kxe5 35.Be3+ Kf6 36.He4+) 35.Bxc3 Kxe5 36.Bxc6 változatban.

34...Bc1 35.Bd1 Bxd1 36.Bxd1

 

 

36…Fxb3 37.Bb1 Bd8 38.Bxb3 Bd2+ 39.Ke1 Bxa2 40.Hc3 a4 41.Bb7 Bc2 42.Hxa4 Kxf3 43.Bxc7 Bc4 44.Hb2 Bxe4+ 45.Kf1 Kxg4 46.Hd3 Be3 47.Hf2+ Kxh5 48.Bxf7 g4 49.Bf6 Bf3 50.Bxc6 g3 51.Bc2 Kh4 52.Kg2 gxf2 53.Bxf2 Bxf2+ 54.Kxf2 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://dilijan2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Shankland és Vidit negyeddöntős, a női viadalon Gorjacskina, Tan Zhongyi és Kosztenjuk az elődöntőbe jutott 
2021. 07. 27.

A Világkupán a 12 játszmából tíz döntetlennel fejeződött be
2021. 07. 25.

A férfi Világkupán a nyolcaddöntő, a női viadalon a negyeddöntő küzdelmei kezdődnek
2021. 07. 25.

Carlsen könnyű nyerést hagyott ki, Wojtaszek ellen "pótvizsgáznia" kell
2021. 07. 24.

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog