Help Sales ÁSZF

Kettős orosz siker a plovdivi Európa-bajnokságon, Hoang Thanh Trang 20. lett

Címkék: Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova

Plovdivban kettős orosz sikerrel fejeződött be a 15. női Európa-bajnokság. A viadal utolsó fordulójában Valentyina Gunyina gyors remivel bebiztosította bajnoki címét, pályafutása során másodszor győzött. Tatjana Koszinceva az ukrán Natalija Zsukova elleni nyeréssel a második helyet  szerezte meg, két aranyérem mellett ez a második ezüstérme. Tavalyi második helye után a grúz Salome Melia a bolgár városban bronzérmesként zárta szereplését. A címvédőként rajthoz álló Hoang Thanh Trang sötéttel játszva nyerőesélyes állást ért el a végjátékban a lengyel Monika Sockoval szemben, de nagy hibát elkövetve végül elvesztette a továbbjutásért vívott csatát, csak 20. lett a 116 fős mezőnyben.

Nagy orosz sikerrel fejeződött be a plovdivi Európa-bajnokság. Pályafutása második Európa-bajnoki aranyérmét ünnepelheti Valentyina Gunyina, másodszor ezüstérmes a korábban kétszer is kontinensbajnok Tatjana Koszinceva. A kétszeres olimpiai bajnok orosz válogatott tagjai megőrizték veretlenségüket. Gunyina remivel kezdett, de nagyszerű hetes nyerősorozata után a hajrában már három döntetlen is elegendő volt megérdemelt elsőségéhez. A 11 ezer eurós első díj mellé Gunyina még 22,8 Élő-pontot is gyűjtött. Koszinceva útja az ezüstéremig jóval nehezebb volt, krónikus időzavarai miatt játszmái sokkal fordulatosabbak voltak. Koszinceva csak mesterhármassal dicsekedhet, és + 18,4 ponttal a 9 ezer euró mellé.

A bronzérmes grúz Salome Melia egyetlen vereségét, honfitársnőjétől, Nana Dzagnidzétől szenvedte el, a hajrában három döntetlen is elegendő volt a dobogós hely megszerzéséhez. Melia mellett még négy grúz nagymesternő is kiharcolta a továbbjutást.

A címvédő Hoang Thanh Trang számára utolsó partijának megnyerése, de kedvező körülmények között még a döntetlen is a két év múlva esedékes vb-n a részvételt biztosító tizennégybe kerülést jelentette volna. A lengyel Monika Sockóval a francia védelmű partiban kiegyenlített küzdelmet vívott, majd a végjátékban Socko hibája után már a nyerésért játszhatott. Már idkontrolll után kimaradt az oly erős futólépés, majd remi helyett vesztőt húzott. Sockóra rámosolygott a szerencse, a győzelemmel kijutott a vb-re. Olimpiai válogatottunk éltáblásának játékából ezúttal hiányzott a tavalyi Eb-n megcsodált átütő erő, csak négy győzelmet ért el, öt partija végződött remivel, a hajrában két érzékeny vereséget szenvedett.

A norvégiai sakkolimpia kapcsán megdöbbentő hír látott napvilágot, a rendezők és a FIDE között éles vita bontakozott ki. A Szervező Bizottság a szabályok szigorú betartása miatt nem akarja engedélyezni a címvédő orosz női válogatott indulását. Az Orosz Sakkszövetség csak férficsapatát nevezte június 1-ig, a női együttesnél várta a FIDE vezérkarának engedélyét, hogy a korábban ukrán színekben olimpiai bajnoki címet is nyert Katyerina Lahno átigazolását engedélyezze, és Tromsoben már az orosz válogatottban szerepeljen. Az engedély végül megszületett, az Orosz Sakkszövetség átutalta az ukránoknak a 20 ezer eurós „bánatpénzt”.

 

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 7,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 8,5)  döntetlen

Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 7,5) – Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 7,5)  1 - 0

Salome Melia (grúz, 2454, 7,5) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 7)  döntetlen

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 7) – Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 7)  döntetlen

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2441, 7) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2419, 7)  döntetlen

Nino Hurcidze (grúz, 2460, 7) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 6,5)  döntetlen

Monika Socko (lengyel, 2462, 6,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 6,5)  1 - 0

Lela Dzsvahasvili (grúz, 2474, 6,5) – Deimante Daulyte (litván, 2405, 6,5)  1 - 0

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 6,5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 6,5) 0 - 1

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2429, 6,5) – Olga Girja (orosz, 2493, 6)  1 - 0

 

Az Európa-bajnokság végeredménye:

H.

Rajtl.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

4

GM

Valentyina Gunyina

RUS

2501

9.0

2432

73.5

79.0

2

8

GM

Tatjana Koszinceva

RUS

2476

8.5

2413

70.5

75.0

3

14

IM

Salome Melia

GEO

2454

8.0

2447

68.5

73.0

4

2

IM

Marija Muzicsuk

UKR

2521

8.0

2424

70.5

75.5

5

16

GM

Natalija Zsukova

UKR

2451

7.5

2450

70.5

75.5

6

1

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2541

7.5

2429

73.5

79.0

7

22

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2417

7.5

2426

70.0

74.5

8

9

IM

Lela Dzsavahasvili

GEO

2474

7.5

2419

73.5

79.5

9

7

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2488

7.5

2415

68.5

74.0

10

28

IM

Cristina-Adela Foisor

ROU

2383

7.5

2411

68.5

72.5

11

10

GM

Monika Socko

POL

2462

7.5

2389

64.0

68.5

12

11

IM

Nino Hurcidze

GEO

2460

7.5

2385

66.0

71.0

13

19

WGM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2441

7.5

2385

64.5

67.0

14

12

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

7.5

2383

68.0

73.0

15

21

IM

Anasztazia Bodnaruk

RUS

2429

7.5

2337

60.5

65.5

16

18

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2446

7.0

2407

65.5

70.0

17

13

IM

Elisabth Paehtz

GER

2456

7.0

2385

64.0

69.5

18

23

IM

Meri Arabidze

GEO

2406

7.0

2350

64.0

69.0

19

26

IM

Sopiko Guramisvili

GEO

2402

7.0

2251

55.0

59.5

20

6

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2490

6.5

2400

69.0

74.5

(116 résztvevő)

 

Socko,M (2462) – Hoang Thanh Trang (2490)
Francia védelem [C03]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 Fe7 4.Fd3 c5 5.dxc5 Hf6 6.exd5 exd5 7.Hgf3 Fxc5 8.0-0 0-0 9.Hb3 Fb6 10.Fg5 Hc6 11.Vd2 Fg4 12.Vf4 Fc7

13.Vxg4 Hxg4 14.Fxd8 Baxd8 15.Bad1 Hge5 16.Hxe5 Fxe5 17.c3 d4 18.c4 Bfe8 19.a3 Ff6 20.Hc5 b6 21.He4 Fe7 22.Hg3 He5 23.Bfe1 Hxd3 24.Bxd3 g6 25.Kf1 f5 26.He2 Ff6 27.Hf4 Kf7  

 

28.b3

Egyenlő állásban küzdött a magyar és a lengyel válogatott olimpiai éltáblása. Kedvező körülmények között Európa-bajnoknőknek a döntetlen is elegendő lett volna a vb-re való kijutást biztosító helyezés megszerzésére.

28...Bxe1+ 29.Kxe1 Fe5 30.He2 h5 31.f4 Ff6 32.Kd2 g5 33.Bh3 g4 34.Bd3 h4 35.Kc2 Kg6 36.b4?

 Világos hibája után felcsillant a remény az egész pont megszerzésére is.

36...Be8 37.Kd2 Bc8 38.Hxd4 Bxc4 39.He2 a5 40.b5 Fe7 41.Be3 Kf7 42.Be5

42...Bc5! 43.Bxc5 Fxc5 44.a4 h3 45.gxh3 gxh3 46.Kd3

 

 

46...Kg6?

Hoang Thanh Trang kihagyta az oly fontos 46...Ff2! lépést, a Fg3 fenyegetés nagy előnyt adott volna. 47.Hd4 Fg3 48.Hf3 Fxf4 49.Kd4 Ke6 és sötétnek nyernie kell.

47.Hd4 Kh5 48.Hxf5 Kg4?

Vesztőlépés, a végjátékokat oly jól játszó nagymesternőnk a feszültséget nem bírta. 48...Fg1! 49.Ke4 Fxh2 50.Kf3 Fg1 51.Hg3+ Kg6 52.He2 h2 53.Kg2 Kf5 54.Hxg1 hxg1V+ 55.Kxg1 Kxf4 56.Kf2 Ke4 57.Kg3 Kd4 58.Kf4 Kc4 59.Ke5 Kb3 60.Kd5 Kxa4 61.Kc6 Kb3 62.Kxb6 a4 63.Kc5 a3 64.b6 a2 65.b7 a1V 66.b8V+ remi lett volna.

 

 

 

49.Ke4 Fg1 50.He3+ Kh4 51.Hf1 Kg4 52.f5 Fc5 53.Hd2

Monika Socko már válogathatott a nyerések között.

53...Kg5 54.Ke5 Fe3 55.Hf3+ Kg4 56.Ke4 Ff4 57.f6 Fd6 58.f7 Kh5 59.He5 Kh6 60.Hd7 Kg7 61.f8V+ Fxf8 62.Hxf8 Kxf8 63.Kd5 és sötét feladta

Koszinceva,T (2476) - Zsukova,N (2451)
Aljechin védelem [B05]

1.e4 Hf6 2.e5 Hd5 3.d4 d6 4.Hf3 Fg4 5.Fe2 e6 6.0-0 Fe7 7.c4 Hb6 8.exd6 cxd6 9.Hc3 0-0 10.h3 Fh5 11.Fe3 d5 12.c5 Fxf3 13.Fxf3 Hc4 14.Ff4 Hc6 15.b3 H4a5 16.Bb1 b6 17.b4 Hc4 18.Fe2 Fg5 19.Fxg5 Vxg5

20.Fxc4 dxc4 21.b5 He7 22.Ve2 Hf5 23.Bfd1 Bad8 24.Ve5 Vh4?

25.d5 bxc5 26.dxe6 fxe6 27.Vxe6+ Kh8 28.Bxd8 Vxd8 29.Vxc4 Vd4 30.Vxd4 cxd4 31.He4 h6

 

32.a4 Bb8 33.Kf1 He7 34.Ke2 Hd5 35.Kd3 Bd8 36.a5 Hf4+ 37.Kd2 Bb8

 

 

38.b6 axb6 39.axb6 He6 40.b7 Kg8 41.Hd6 Hd8 42.Kd3 Kf8 43.Kxd4 Ke7 44.Kd5 Kd7 45.Bc1 He6 46.Ke5 Hc7 47.f4 h5 48.g4 hxg4 49.hxg4 g6 50.f5 gxf5 51.gxf5 Ha6 52.f6 Hb4 53.Bc8 Hd3+ 54.Kd4 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

Fotók: http://eiwcc2014.eu

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog