Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

Kettős magyar győzelem a sakkolimpia kilencedik fordulójában, az éllovasok fekete napja

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Csennaiban zajló 44. sakkolimpia kilencedik fordulójában kettős magyar győzelemnek örülhettünk. Férficsapatunk Szlovénia ellen nyert 3 - 1-re, magabiztos játékkal a két világos táblán Erdős Viktor és Bánusz Tamás "szállította" az egész pontot, Berkes Ferenc és Ács Péter remizett. Női együttesünk 2,5-1,5-ös sikerrel zárta a Fülöp-szigetek csapatával vívott mérkőzést. A 15 éves Gaál Zsóka hatodik győzelmével jutott vezetéshez csapatunk, Gara Tícia vesztése izgalmassá tette a meccset. Szerencsére Hoang Thanh Trang kiremizte hátrányos állását, Lázárné Vajda Szidónia ellenfele hibázott a végjátékban. A kilencedik forduló "fekete nap" volt az éllovasok számára. A nyílt kategóriában Örményország elszenvedte első vereségét, Üzbegisztán a 3-1-es győzelmének köszönhetően  16 pontjával átvette a vezetést, India "B" és Örményország 15 ponts. A női sakkolimpián Lengyelország együttese India ellen diadalmaskodott, a 2,5-1,5-ös győzelmükkel beérték a házigazdák csapatát, négyes holtverseny az élen, Georgia és Kazahsztán is 15 pontos.A tizedik körben a 13 pontos férficsapatunk Ukrajnával mérkőzik meg, a 12 pontos női válogatottunk az olaszokkal csatázik.

 

A vártnál könnyebben nyert férdicsapatunk a szlovébok ellen. A két világos partiban Erdős Viktor és Bánusz Tamás sem adott ellenesélyt ellnfeleiknek, anyagi előnüket ponts játékkal értékesítették. ÁÁcs Péter lépésismétléssel gyorsan remizett, Berkes Ferenc tartotta az egyensúlyt. Meglepő, hogy a 3-1-es győzelemmel csak két helyezést javított válogatottunk, a párosítás nem volt kegyes csapatunkhoz, a tizedik körben nyolcadik kiemelt, az olimpián botladozó ukránokkal mérkőzik meg.

Magyarország (11) – Szlovénia (11)  3 - 1

Erdős Viktor (2586) – Matej Sebenik (2512) 1 - 0

Jan Subelj (2498) – Berkes Ferenc (2649)  döntetlen

Bánusz Tamás (2611) - Jure Borisek (2577)  1 - 0

Vid Dobrovolje (2398) – Ács Péter (2575) döntetlen

 

Két fordulóval a befejezés előtt óriási meglepetésre a rangsorban tizennegyedik üzbég csapat áll az élen. Éltáblásuk, a 17 éves Nodirbek Abdaszuttorov tavaly megnyerte a rapid világbajnokságot, óriási tömeg köszöntötte hazaérkezésekor.

Kitűnő egyéni teljesítmények a csapatban, még veretlen az „ötösfogaz”, negyedik meccsén az Egyesült Államok, a hatodikban Indiával szemben ért el 2-2-öt. A kilencedik fordulóban megfosztották veretlenségüktől az örményeket, a 3-1-es győzelemmel átvették a vezetést. Igazi csemege lesz Indiai „B” csapatával a tizedik körben az összecsapásuk.

 

Megszakadt Gukesh nyerősorozata, nyolc győzelem után Sahrijar Mamedgyarovval nem bírt. Drámamai volt az azeriekkel vívott meccsük befejező ütküzete. Az azeriek 2-1-es vezetése mellett a 16 éves Praggnanandhaa a kiegyenlítésért küzdött, nyerésre is állt, de az időzavaros kapkodásban vesztésre rontotta nyertnek mondható állását. A másodpercekkel való viaskodás közepette Durarbayli visszaadta a kölcsönt, Praggnanandhaa nyerésével az indiai csapat lett 15 pontos.

Az amerikai válogatott megszenvedett a görögök legyőzéséért, Fabiano Caruana ny345, de Levon Aronian kikapott.

 

 

Az élcsoportban a 9. forduló érdekesebb eredményei:

M.

R.

 

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont.

Csapat

 

R.

1

11

India 2

25½

14

2

:

2

13

22

Azerbajdzsán

6

2

14

Üzbegisztán

25½

14

3

:

1

15

22

Örményország

12

3

7

Hollandia

23½

13

2

:

2

13

22

Irán

13

4

25

Görögország

22

12

:

12

19

Egyesült Államok

1

5

2

India

21½

12

3

:

1

12

21

Brazília

28

6

35

Litvánia

20

12

2

:

2

12

20½

Németország

9

7

21

Törökország

23

12

:

12

19

Peru

37

8

40

Kazahsztán

21½

12

1

:

3

12

20

Szerbia

23

9

27

Dánia

11

1

:

3

11

21½

Spanyolország

4

10

29

Ausztrália

20½

11

:

11

21½

Ukrajna

8

11

30

Argentína

23

11

1

:

3

11

20½

Anglia

10

12

15

Francisország

21½

11

:

11

20

Kuba

32

13

18

Csehország

22½

11

:

½

11

20½

Chile

42

14

19

Magyarország

21

11

3

:

1

11

20½

Szlovénia

41

15

20

Románia

21

11

1

:

3

11

20½

Moldávia

48

 

Az élcsoport állása:

H.

R.

 

Team

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

14

Üzbegisztán

9

7

2

0

16

302,5

28,5

101

2

11

India 2

9

7

1

1

15

286,5

27,5

101

3

12

Örményország

9

7

1

1

15

242,5

23

105

4

2

India

9

6

2

1

14

278

24,5

104

5

7

Hollandia

9

6

2

1

14

266

25,5

100

6

6

Azerbajdzsán

9

6

2

1

14

252,5

24

98

7

21

Törökország

9

6

2

1

14

248

25,5

96

8

13

Irán

9

6

2

1

14

246,5

24

100

9

1

Egyesült Államok

9

6

2

1

14

235,5

21,5

107

10

23

Szerbia

9

7

0

2

14

213

23

92

11

15

Franciaország

9

5

3

1

13

244

24

98

12

18

Csehország

9

6

1

2

13

240

26

87

13

4

Spanyolország

9

6

1

2

13

238,5

24,5

95

14

10

Anglia

9

6

1

2

13

237,5

23,5

98

15

8

Ukrajna

9

5

3

1

13

227

24

90

16

22

Izrael

9

6

1

2

13

226,5

24,5

93

17

9

Németország

9

6

1

2

13

224,5

22,5

99

18

26

Olaszország

9

6

1

2

13

223,5

24

94

19

19

Magyarország

9

6

1

2

13

219,5

24

88

20

48

Moldávia

9

5

3

1

13

219

23,5

95

 

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

M.

R.

 

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

 

R.

1

11

India 2

27½

15

:

16

28½

Üzbegisztán

14

2

6

Azerbajdzsán

24

14

:

15

23

Örményország

12

3

1

Egyesült Államok

21½

14

:

14

25½

Törökország

21

4

13

Irán

24

14

:

14

24½

India

2

5

23

Szerbia

23

14

:

14

25½

Hollandia

7

6

4

Spanyolország

24½

13

:

13

26

Csehország

18

7

19

Magyarország

24

13

:

13

24

Ukrajna

8

8

9

Németország

22½

13

:

13

24½

Izrael

22

9

10

Anglia

23½

13

:

13

24

Olaszotszág

26

10

15

Franciaország

24

13

:

13

22

Litvánia

35

11

3

Norvégia

23

12

:

13

23½

Moldávia

48

12

5

Lengyelország

22

12

:

12

20½

Svédország

31

Női sakkolimpia

Korántsem volt izgalommentes női együttesünk mérkőzése a Fülöp-szigetek csapatával szemben. A 15 éves Gaál Zsóka hozta a „kötelező”” nyerést, Gara Tícia váratlan vesztése tette nehézzé a folytatást. A korábbi kihagyások után ma ránk mosolygott a szerencse, Hoang Thanh Trang hátrányosabb állásból remizett, Lázárné Vajda Szidónia megnyerte a döntetlent ígérő végjátékát, nagyon kellett ez a két meccspont, de a nyerés ellenére is csak a 22. helyen áll a csapatunk, az olaszokkal szemben nyerni kell a felzárkózáshoz.

Magyarország (10) – Fülöp-szigetek (10)  2,5 – 1,5

Hoang Thanh Trang (2376) – Janelle Mae  Frayna (2224)  döntetlen

Jan Jodilyn Fronda (2181) – Gara Tícia (2367)  1 - 0

Lázárné Vajda Szidónia (2313) – Shania Mac Mendoza (2153)  1 - 0

Kylen Loy Mordido (2023) – Gaál Zsóka (2313) 0 – 1

 

Két fordulóval a befejezés előtt négyes holtverseny az élen, a lengyelek bravúros győzelmet arattak India ellen. Három döntetlennel indult a mérkőzés, a lengyel csapat új csillaga, Oliwia Kiolbasa kilencedik partiját is megnyerte! Az indiai együttes vereségével nyílt lett az aranyéremért, a dobogós helyekért folyó versengés.

Kiélezett küzdelemben ért véget 2-2-vel a játéknap másik slágermeccse, az ukrán-grúz találkozó. A négy 15 pontos csapat mögött öt együttes áll egypontos hátránnyal.

 

Az élcsoportban a 9. fordul érdekesebb eredményei:

M.

R.

 

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

 

R.

1

4

Lengyelország

24½

13

:

15

23

India

1

2

2

Ukrajna

23

13

2

:

2

14

22

Georgia

3

3

15

Bulgária

23½

13

1

:

3

13

22

Kazahsztán

10

4

6

Azerbajdzsán

22

12

:

13

22½

Mongólia

28

5

8

Németország

21½

12

:

½

12

20

Anglia

21

6

9

Örményország

23

12

3

:

1

12

20

Románia

20

7

32

Indonézia

23½

12

:

12

23½

Spanyolország

13

8

34

Svédország

22

12

2

:

2

12

19½

Hollandia

17

9

22

Szlovákia

17½

11

:

11

20½

Francisország

5

10

27

Görögország

21½

11

½

:

11

22

Egyesült Államok

7

11

11

India 2

21

11

4

:

0

11

20

Svájc

29

12

23

Csehország

19½

11

:

11

19½

Kuba

14

13

30

Észtország

20

11

1

:

3

11

19½

India 3

16

14

12

Magyarország

20

10

:

11

21

Fülöp-szigetek

39

 

Az élcsoport állása:

H.

R.

 

 Cspat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

4

Lengyelország

9

7

1

1

15

289

27

101

2

1

India

9

7

1

1

15

266

24,5

105

3

10

Kazahsztán

9

7

1

1

15

260

25

100

4

3

Georgia

9

7

1

1

15

255

24

103

5

2

Ukrajna

9

5

4

0

14

272

25

105

6

6

Azerbajdzsán

9

6

2

1

14

255,5

24,5

102

7

9

Örményország

9

7

0

2

14

254

26

96

8

8

Németország

9

7

0

2

14

239,5

25

92

9

32

Indonézia

9

7

0

2

14

233

26

90

10

11

India 2

9

6

1

2

13

247,5

25

96

11

28

Mongólia

9

6

1

2

13

247

24

102

12

15

Bulgária

9

6

1

2

13

244

24,5

100

13

7

Egyesült Államok

9

6

1

2

13

236,5

25,5

90

14

34

Svédország

9

6

1

2

13

212

24

89

15

17

Hollandia

9

6

1

2

13

209

21,5

100

16

16

India 3

9

6

1

2

13

208,5

22,5

95

17

14

Kuba

9

6

1

2

13

201

22

94

18

22

Szlovákia

9

6

1

2

13

170,5

20

93

19

13

Spanyolország

9

5

2

2

12

232

25

92

20

20

Románia

9

5

2

2

12

232

21

105

21

19

 

Izrael

9

6

0

3

12

221,5

22,5

95

22

12

Magyarország

9

6

0

3

12

220

22,5

93

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

M.

R.

 

Csapat

Pont.

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Team

 

R.

1

1

India

24½

15

:

15

25

Kazahsztán

10

2

3

Georgia

24

15

:

15

27

Lengyelország

4

3

8

Németország

25

14

:

14

25

Ukrajna

2

4

9

Örményország

26

14

:

14

24½

Azerbajdzsán

6

5

7

Egyesült Államok

25½

13

:

14

26

Indonézia

32

6

17

Hollandia

21½

13

:

13

25

India 2

11

7

14

Kuba

22

13

:

13

20

Szlovákia

22

8

28

Mongólia

24

13

:

13

24½

Bulgária

15

9

16

India 3

22½

13

:

13

24

Svédország

34

10

12

Magyarország

22½

12

:

12

23½

Olaszország

25

11

13

Spanyolországz

25

12

:

12

23½

Peru

31

12

18

Szerbia

22½

12

:

12

23

Irán

38

13

19

Izrael

22½

12

:

12

21

Argentína

40

14

20

Románia

21

12

:

12

19½

Horvátország

43

15

21

Anglia

20½

12

:

12

24½

Kanada

56

Verőci Zsuzsa

Fotó: Lennart Ootes  chess24.com

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Novy Bor negyedik győzelmével egypontos előnnyel vezet, holtverseny a női viadalon
2022. 10. 07.

Az amerikai bajnokságon Niemann és Sevian rajtolt győzelemmel
2022. 10. 06.

A Sentimento Ajka bravúros döntetlent ért el, számos meglepetés a KEK harmadik játéknapján
2022. 10. 06.

Tizenhat férficsapat és négy női együttes nyerte meg a második mérkőzését is
2022. 10. 04.

Az esélyes csapatok győzelemmel rajtoltak, Carlsen és Anand sötéttel csak remizett 
2022. 10. 03.

Hétfőn kezdődik a Klubcsapatok Európa Kupája, Carlsen és Anand is játszik
2022. 10. 02.

Magnus Carlsen 45 pontos előnnyel vezeti az új világranglistát
2022. 10. 01.

Asztanában az orosz Katyerina Lahno győzött a Grand Prix 2022/23-as sorozat első versenyén
2022. 09. 30.

Carlsen a Champions Chess Tour 2022 sorozaton negyedik versemyét nyerte meg 
2022. 09. 26.

Magnus Carlsen a döntő első mérkőzését 2,5-0,5-re nyerte meg Arjun Erigaisi ellen
2022. 09. 25.

A Generation Cup döntőjében Carlsen a 19 éves indiai Ergaisivel mérkőzik meg
2022. 09. 24.

Carlsen 3-1-re legyőzte Aroninat, az elődöntőben a 17 éves német Keymerrel mérkőzik meg
2022. 09. 23.

Carlsen 9 pontos előnnyel nyerte meg a kvalifikációs versenyt, öt tinédzser is negyeddöntős
2022. 09. 22.

A Generation Cup kvalifikációs versenyén a befejező játéknap előtt Carlsen egypontos előnnyel vezet
2022. 09. 21.

Nyolc forduló után az indiai Erigaisi kétpontos előnnyel vezet Praggnanandhaa és Carlsen előtt
2022. 09. 20.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog