Help Sales ÁSZF

Kettős magyar győzelem a hetedik játéknapon, az amerikai férficsapat átvette a vezetést

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Bakuban zajló sakkolimpián válogatottjaink sikeres napot zártak, kettős győzelmet értek el. Férficsapatunk Svájc ellen nyert 3-1-re, Berkes Ferenc, Almási Zoltán és Balogh Csaba győzött, Rapport Richárd harmadik vereségét szenvedte el. Női együttesünk a Fülöp-szigetek négyesét győzte le 3-1-re,  Hoang Thanh Trang, Gara Tícia és Gara Anita szerzett egész pontot, Lázárné Vajda Szidónia vereséget szenvedett. A nyolcadik fordulóban a 19. helyen álló férficsapatunk a címvédő, de csak a 17. helyezett Kínával, a nyolcadik női válogatottunk a 7. Ukrajnával mérkőzik meg.  Az Egyesült Államok csapata India legyőzésével átvette a vezetést az oroszokkal csatáznak majd.  A nőknél öt együttesnek is 12-12 meccspontja  van.

A hetedik fordulóban végre ismét kettős győzelemnek örülhettünk. A viadal hajrájában egyre nő a feszültség, sok a hiba, számos kihagyott esély jellemzi még a legjobbak partijait is. Férficsapatunk Svájc elleni 3-1-es győzelme nem született meg könnyen. Az éltáblán Rapport Richárd jobb végjáték helyett túlzott bonyodalmakat vállalt, Yannick Pelletier leáldozta vezérét, jó ellenjátékot kapott. Volt pillanat, amikor csak két könnyűtisztje volt ellenértékként, de d szabadgyalogja gondokat okozott Ricsinek. Nagymesterünk az újabb hiba után már nem tudta elkerülni immár harmadik vereségét.

Berkes Ferenc királyindiai védelemmel lepte meg ellenfelét, Sebastian Bognernél jobban értékelte az állás kínálta lehetőségeket, anyagi előnyét érvényesítette.

A nagyobb játéktudás megmutatkozott Almási Zoltán partijában is, Nico Georgiadis az idő szorításában a végjátékban hibázott. Balogh Csaba ellenfele, Noel Studer elkerülte a lépésismétléses döntetlent, vesztére tette, nagymesterünk felülkerekedett.

A forduló rangadóját az egy meccspont előnnyel vezető India és a második helyezett USA vívta. A meccs előtt még igen vidáman beszélgettek az indiai nagymesterek, de magabiztosnak tűnt az amerikai négyes is. A nagy trió, Fabiano Caruana, Hikaru Nakamura és Wesley So mellett Samuel Shankland kapott bizalmat. Élő-pontszámban alaposan felülmúlták az indiai négyes átlagát, csak Pentala Harikrishna igazi klasszisuk.

Az éltáblán a spanyol megnyitás nyílt változatában vívott elméleti párbajt is Harikrishna és Caruana, az indiai sakkozó nyerőesélyt is elszalasztott. A többi táblán sorban születtek meg az amerikai nyerések, a 3,5-0,5-tel alaposan javult az ún. olimpiai Berger-Soneborn pontszámuk is, átvették a vezetést.

Hasonló arányban győzött a rajtlistát vezető orosz válogatott, a cseheknek egy pillanatra sem volt esélyük. Jan Nepomnjacsij megnyerte hetedik játszmáját is. Szergej Karjakin villámgyőzelmet ért el David Navarával szemben, Vlagyimir Kramnyik pihenőt kapott. A nyolcadik játéknapon orosz-amerikai derbi lesz!

A forduló nagy meglepetése a címvédő kínai csapat 3-1-es veresége az angolokkal szemben. Különösen drámainak bizonyult Li Chao és Nigel Short összecsapása, végül a „veterán” nagymester győzött. Short 1984 óta egyetlen olimpiáról sem hiányzott. Kína már másodszor kapott ki, a 17. helyről várja a 19. helyezett válogatottunkkal való csatát.

Javított a házigazdák első számú együttese, messze a várakozás felett szerepel a grúz gárda, de a lettek is. A hajrában egyre nagyobb szerepet kap a párosítás, a svájci rendszerre jellemzően hullámzik a mezőny.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

T.

R.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Team

R.

1

9

India

19

12

½

:

11

18

Egyesült Államok

2

2

21

Lettország

15½

10

3

:

1

10

18

Hollandia

11

3

1

Oroszország

18½

10

:

½

10

16½

Csehország

17

4

18

Horvátország

15½

9

½

:

9

17

Azerbajdzsán 1

4

5

20

Grúzia

17

10

3

:

1

10

16

Románia

30

6

6

Anglia

15½

10

3

:

1

10

17½

Kína

3

7

5

Ukrajna

16½

10

:

10

19

Kanada

25

8

19

Törökország

18½

9

:

9

14½

Norvégia

12

9

46

Irán

16½

9

:

½

9

14

Mongólia

57

10

29

Szlovénia

17

9

:

9

14½

Spanyolország

14

11

44

Izland

17

9

1

:

3

9

14½

Görögország

27

12

53

Fülöp-szigetek

17½

9

:

9

16

Olaszország

36

13

39

Paraguay

14½

9

:

9

16

Peru

34

14

23

Fehéroroszország

16

8

2

:

2

8

15

Németország

13

15

10

Magyarország

17½

8

3

:

1

8

16

Svájc

48

Magyarország – Svájc  3 – 1

Rapport Richárd (2752) – Yannick Pelletier (2555) 0 – 1 (Vezérgyalog megnyitás, 66)

Sebastian Bogner (2559) - Berkes Ferenc (2640)  0 – 1 (Királyindiai védelem,43)

Almási Zoltán (2684) – Nico Georgiadis (2475) 1 – 0 (Angol megnyitás, 64)

Noel Studer (2445) – Balogh Csaba (2614) 0 – 1 (Elfogadott vezércsel, 41)

India – Egyesült Államok 0,5 – 3,5

Pentala Harikrishna (2752) – Fabiano Caruana (2808) döntetlen

Adhiban B. (2671) – Hikaru Nakamura (2789)  0 – 1

Santosh Gujrthi Vidit (2669) – Wesley So (2782) 0 – 1

Sethuraman S. P. (2640) – Samuel L Shankland (2679) 0 - 1

Anglia – Kína 3 – 1

Michael Adams (2738) – Wang Yue (2737) 1 – 0

David Howell (2665) – Ding Liren (2753)  döntetlen

Luke J McShane (2671) – Yu Yangyi (2725) döntetlen

Nigel Short (2666) – Li Chao (2746) 1 - 0

Az élcsoport állása:

H.

R.

Csapat

Ford,

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

2

Egyesült Államok

7

6

1

0

13

174,0

21,5

60,00

2

1

Oroszország

7

6

0

1

12

157,0

22,0

54,00

3

20

Grúzia

7

5

2

0

12

154,5

20,0

57,00

4

5

Ukrajna

7

6

0

1

12

146,5

19,0

61,00

5

9

India

7

6

0

1

12

144,5

19,5

60,00

6

6

Anglia

7

6

0

1

12

140,0

18,5

58,00

7

21

Lettország

7

6

0

1

12

138,5

18,5

55,00

8

4

Azerbajdzsán 1

7

5

1

1

11

161,5

20,5

61,00

9

46

Irán

7

5

1

1

11

153,0

20,0

59,00

10

27

Görögország

7

4

3

0

11

137,5

17,5

59,00

11

29

Szlovénia

7

5

1

1

11

127,0

19,5

51,00

12

12

Norvégia

7

5

1

1

11

126,5

17,0

53,00

13

34

Peru

7

5

1

1

11

118,0

18,5

49,00

14

36

Olaszország

7

5

1

1

11

117,0

18,5

50,00

15

25

Kanada

7

5

0

2

10

152,5

20,5

59,00

16

11

Hollandia

7

5

0

2

10

151,5

19,0

63,00

17

3

Kína

7

5

0

2

10

145,5

18,5

60,00

18

17

Csehország

7

4

2

1

10

140,0

17,0

65,00

19

10

Magyarország

7

5

0

2

10

137,0

20,5

54,00

20

32

Vietnam

7

5

0

2

10

127,5

18,5

53,00

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

T.

R.

Csapat

Pont

MP

:

MP

Pont

Team

R.

1

1

Oroszország

22

12

:

13

21½

Egyesült Államok

2

2

20

Grúzia

20

12

:

12

19

Ukrajna

5

3

6

Anglia

18½

12

:

12

19½

India

9

4

4

Azerbajdzsán 1

20½

11

:

12

18½

Lettország

21

5

36

Olaszország

18½

11

:

11

20

Irán

46

6

27

Görögország

17½

11

:

11

19½

Szlovénia

29

7

12

Norvégia

17

11

:

11

18½

Peru

34

8

25

Kanada

20½

10

:

10

18½

Vietnam

32

9

11

Hollandia

19

10

:

10

18

Kuba

15

10

3

Kína

18½

10

:

10

20½

Magyarország

10

11

17

Csehország

17

10

:

10

19½

Lengyelország

7

12

47

Chile

20

10

:

10

18½

Szingapúr

59

13

19

Törökország

20

9

:

10

17

Románia

30

Női sakkolimpia

Válogatottunk hozta a kötelező győzelmet Fülöp-szigetek ellen, de az első két tábla  játszmáinak lefolyása bőven adott okot izgalomra. Gara Tícia már a hatodik lépésben gyalogot nyert, könnyen nyert. Gara Anita is gond nélkül szerzett győzött. Az éltáblán azonban viharfelhők gyülekeztek Hoang Thanh Trang királyállása körül, szerencsére időzavarban Frayna kihagyta a nyerést, majd Trang tetszetős kiskombinációval győzött. Vajda Szidónia jól megjátszott megnyitás után elvesztette a fonalat, Fronda gyors királyszárnyi akcióval okozott zavart világos soraiban. Vezért is nyert, az előny érvényesítésében bizonytalankodott, Szidónia végül nem tudta elkerülni a vereséget.

Női csapatunkhoz sem volt kegyes a párosítás, a két évvel ezelőtt olimpia bronzérmesével, Ukrajnával játssza következő mérkőzését. Biztató azonban, hogy ellenfelünk rangadót vesztett Kína ellen, a hatodik fordulóban az oroszokkal szemben puskáztak el óriási esélyt.

Nagyon jól játszott a lengyel négyes a címvédő, háromszoros olimpiai bajnok oroszok ellen, értékes meccspontot szereztek a 2-2-vel. Sorozatban negyedszer nyertek az amerikaiak, várakozáson felül szerepel az azeri első számú csapat, az esélyesebb Indiát győzték le. Még nagyobb meglepetés a grúzok újabb kudarca, a 20. helyre estek vissza.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

T.

R.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

R.

1

3

Oroszország

19

11

2

:

2

10

20

Lengyelország

7

2

1

Kína

17½

10

:

11

18½

Ukrajna

2

3

6

Egyesült Államok

16½

10

:

10

17

Románia

11

4

16

Azerbajdzsán 1

16

10

:

10

17

India

5

5

21

Hollandia

15

10

:

9

18½

Grúzia

4

6

10

Németország

16

9

2

:

2

9

15½

Üzbegisztán

22

7

30

Görögország

16

9

1

:

3

9

16½

Türkmenisztán

52

8

46

Fülöp-szigetek

16

9

1

:

3

9

16

Magyarország

8

9

18

Izrael

15½

9

3

:

1

9

16

Olaszország

20

10

15

Mongólia

17

8

3

:

1

9

14

Kazahsztán

31

Fülöp-szigetek – Magyarország 1 – 3

Janelle Mae Frayna (2281) – Hoang Thanh Trang (2467) 0 – 1 (Holland védelem, 36)

Lázárné Vajda Szidónia (2372) – Jan Jodilyn Fronda (2128) 0 – 1 (Szláv védelem, 44)

Christy Lamiel Bernales (2065) – Gara Tícia (2379) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 33)

Gara Anita (2355) – Catherine Secopito (2119)  1 – 0 (Orosz huszárjáték, 34)

Kína – Ukrajna  2,5 – 1,5

Hou Ji-fan (2658) – Anna Muzicsuk (2550) döntetlen

Ju Wenjun (2583) – Marija Muzicsuk (2539) döntetlen

Tan Zhongyi (2475) – Natalija Zsukova (2475) 1 – 0

Guo Qi (2417) – Anna Usenyina (2457) döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Csapat

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

1

3

Oroszország

7

5

2

0

12

173,0

21,0

62,00

2

1

Kína

7

5

2

0

12

149,0

20,0

57,00

3

16

Azerbajdzsán 1

7

5

2

0

12

143,0

18,5

59,00

4

6

Egyesült Államok

7

6

0

1

12

132,0

19,0

54,00

5

21

Hollandia

7

6

0

1

12

122,5

17,5

51,00

6

7

Lengyelország

7

5

1

1

11

164,0

22,0

58,00

7

2

Ukrajna

7

5

1

1

11

158,5

20,0

62,00

8

8

Magyarország

7

5

1

1

11

135,0

19,0

54,00

9

18

Izrael

7

5

1

1

11

123,0

18,5

52,00

10

52

Türkmenisztán

7

5

1

1

11

113,0

19,5

47,00

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

T.

R.

Csapat

Pont

MP

:

MP

Pont

Csapat

R.

1

3

Oroszország

21

12

:

12

19

Egyesült Államok

6

2

7

Lengyelország

22

11

:

12

17½

Hollandia

21

3

8

Magyarország

19

11

:

11

20

Ukrajna

2

4

1

Kína

20

12

:

12

18½

Azerbajdzsán 1

16

5

52

Türkmenisztán

19½

11

:

11

18½

Izrael

18

6

11

Románia

18½

10

:

10

17½

Vietnam

19

7

10

Németország

18

10

:

10

20

Mongólia

15

8

22

Üzbegisztán

17½

10

:

10

18½

India

5

9

9

Bulgária

19

10

:

10

18

Ecuador

45

10

4

Grúzia

20

9

:

10

17½

Argentína

26

Verőci Zsuzsa

Fotók: Paul Truong 

1

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog