Help Sales ÁSZF

Kazanyban óriási meglepetésre a török Yildiz legyőzte a világbajnoknő Hou Ji-fant

Címkék: Kazany Grand Prix

A Kazanyban zajló Grand Prix-torna második fordulójának óriási meglepetése a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan veresége. A török Betul Cemre Yildiz sötéttel nyert a nagyot hibázó Hou ellen. A szlovén Anna Muzicsuk legyőzte a bolgár Antoaneta Sztefanovát. Fordulatos partiban az orosz Alekszandra Kosztenjuk a litván Viktorija Cmilytét kényszerítette megadásra. Az orosz Alisza Galljamova fonalas mattot hagyott ki honfitársnőjével, Tatjana Koszincevával szemben, örökös sakkot tartott. Megosztozott a ponton az örmény Elina Danieljan az indiai Humpy Koneruval, az ukrán Katyerina Lahno az orosz Nagyezsda Koszincevával.

A Grand Prix-versenysorozatban két torna megnyerésével vezető kínai világbajnoknő Hou Ji-fan óriási hibával világossal szenvedett vereséget a mezőny legalacsonyabb pontszámú nagymesternőjével, Beteul Cemre Yildizzel szemben, aki a sorozatra a meghívását annak köszönheti, hogy a Török Sakkszövetség rendezi meg az egyik viadalt. A spanyol megnyitás Möller-támadása került megjátszásra és a világbajnoknő rossz számításának köszönhetően tisztet vesztett. Rámosolygott a szerencse, mert Yildiz hibás vezérlépésével tálcán kínálta az esélyt, de Hou Ji-fan másodszor is elvesztette a játszmát.

Betul Cemre Yildiz győzelme a Grand Prix-versenysorozat  legnagyobb meglepetése

A szlovén Anna Muzicsuk a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovát kényszerítette megadásra. Kihasználta az ajándékba kapott tempót, a világos táborba behatolt sötét tisztek hiányoztak a védelemből.

Az időzavar döntő szerepet játszott az orosz Alekszandra Kosztenjuk és a litván Viktorija Cmilyte partijában. A minőségáldozat után Cmilyte döntő fölényt ért el, de egy óvatlan vezérsakkot követően már Kosztenjuk állt jobban. Az érdekes végjátékban világosnak két bástyája volt sötét három könnyűtisztjével szemben, a bástyák aktivitása Kosztenjuk nyeréséhez vezetett.

Az orosz olimpiai bajnoknők csatájában Alisza Galljamova nem vette észre a fonalas mattot Tatjana Koszinceva ellen. Kevés izgalommal osztozott meg a ponton az ukrán Katyerina Lahno és az orosz Nagyezsda Koszinceva, az örmény Elina Danieljan és az indiai Humpy Koneru.

 

A 2. forduló eredményei:

Anna Muzicsuk (szlovén, 2598) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2518) 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 44)

Katyerina Lahno (ukrán, 2546) - Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2528) döntetlen (Angol megnyitás, 33)

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2457) – Viktorija Cmilyte (litván, 2508) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 68)

Alisza Galljamova (orosz, 2484) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2532) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 44)

Hou Ji-fan (kínai, 2623) – Betul Cemre Yildiz (török, 2333) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 34)

Elina Danieljan (örmény, 2484) – Humpy Koneru (indiai, 2589) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 37)

 

A verseny állása:

1-3. Anna Muzicsuk, Alisza Galljamova és Alekszandra Kosztenjuk 1,5 pont

4-9. Antoaneta Sztefanova, Elina Danieljan, Humpy Koneru, Betul Cemre Yildiz és Tatjana Koszinceva 1

10-12. Viktorija Cmilyte, Hou JI-fan és Nagyezsda Koszinceva 0,5

 

A 3. forduló párosítása:

Humpy Koneru – Anna Muzicsuk

Betul Cemre Yildiz – Elina Danieljan

Tatjana Koszinceva – Hou Ji-fan

Viktorija Cmilyte – Alisza Galljamova

Nagyezsda Koszinceva – Alekszandra Kosztenjuk

Antoaneta Sztefanova – Katyerina Lahno

 

Hou,Ji-fan (2623) - Yildiz,Betul Cemre (2333)
Spanyol megnyitás [C78]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fc5 6.c3 b5 7.Fc2 d5 8.exd5

Világos másik lehetősége a 8.d4 dxe4 9.Hxe5 (9.dxe5 exf3 10.exf6 Vxf6 11.Hd2 0-0) 9...Hxe5 10.dxe5 Vxd1 11.Bxd1 változat.

8...Vxd5 9.d4

A brissagói világbajnoki döntő 10. partijában Vlagyimir Kramnyik a 9.a4 b4 10.d4 exd4 11.Fb3 Vd8 12.Be1+ Fe7 13.Hxd4 Hxd4 14.Vxd4 Vxd4 15.cxd4 Fb7 16.Fg5 h6 17.Fxf6 gxf6 18.Hd2 Bg8 változatban előnyt ért el Lékó Péterrel szemben, a parti remi lett.

9...exd4 10.Fg5

Új lépés a többször játszott 10.Be1+ és  10.Fb3 helyett.

10...Fg4 11.Fxf6 Fxf3 12.Be1+ Kf8 13.Fb3


 

13...Ve4 14.Fxg7+?!

Mi szólt 14.Bxe4 Fxd1 15.Fxd4 Hxd4 16.Fxd1 He6 17.Hd2 ellen?

14...Kxg7 15.gxf3 Vf5 16.Hd2 dxc3 17.bxc3 Bad8 18.Kh1

 

18...Vf4 19.Be4 Vxd2 20.Vg1+ Kf8 21.Vg4 Vd6?

A török nagymesternő megijedt a nagy lehetőségtől? 21...Fxf2 22.Vf5 Bd7 23.Fe6 Vxc3 24.Bf1 Vd3 25.Bxf2 Bg8 26.Vc5+ Vd6 volt a nyerés útja. 

 

 

22.Vh5

Még erősebb volt 22.Vf5 Bd7 23.Be6 Vd3 24.Vxc5+ Bd6 25.Bf6 Ke8 26.Bxf7 folytatás.

22...Bd7 23.Bae1?!

A világbajnoknő ismét nem a legjobbat húzta. 23.Bd1 Vxd1+ 24.Fxd1 Bxd1+ 25.Kg2 Bg8+ 26.Kh3 Bg6 27.Vxc5+ Bgd6 28.c4 volt a helyes döntés.

23...Fxf2

 

24.Bd1??

Vesztőlépés. 24.Be8+ Kg7 25.Bxh8 Vg6 26.Vxg6+ hxg6 27.Bee8 minimális előnyt adott volna.

24...Vg6 25.Vxg6 Bxd1+ 26.Fxd1 hxg6 27.Fb3 Fc5 28.Kg2 Fd6 29.h3 Bh5 30.a4 Be5 31.Bh4 Be2+ 32.Kf1 Be3 33.axb5 axb5 34.Fd5 He7 és világos feladta

 

Muzicsuk,A (2598) - Sztefanova,A (2518)
Caro-Kann védelem [B19]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.h4 h6 7.Hf3 Hd7 8.h5 Fh7 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 e6 11.Fd2 Hgf6 12.0-0-0 Fe7 13.Kb1 Vc7 14.He4 Bd8 15.Hxf6+ Hxf6 16.He5 0-0 17.Ff4 Hd5 18.Fg3 Vb6 19.c4 Hb4 20.Vb3  

 

 

20...Bxd4 21.Hd7 Bxd1+ 22.Bxd1 Va5 23.a3 Vf5+ 24.Ka1 Hc2+ 25.Ka2 Bd8?

Nagy tempót ajándékozott világosnak. 25...Be8 26.Bd2 He1 27.f3 Fg5 28.Fxe1 Fxd2 29.Fxd2 b5 egyenlő esélyt adott volna.

26.Fc7 Be8 27.f3 Fg5 28.g4 Vh7 29.f4

Még jobb volt a 29.He5 He3 30.Bd3 folytatás.

29...Fh4 30.Bd2 He1 31.Ve3 b6 32.He5 c5 33.Ve2 Fg3 34.Hc6

Anna Muzicsuk már válogathatott a nyerések között. 34.f5 Fxe5 35.Fxe5 Hc2 36.fxe6 Hd4 37.Fxd4 cxd4 38.e7 is figyelmet érdemelt.

34...g5 35.hxg6 fxg6 36.He5 g5 37.Hd7 Vf7 38.fxg5 Fxc7

 

39.Hf6+ Kf8 40.Vxe1 Ff4 41.Bd7 Be7 42.Bd8+ Kg7 43.Ve4 hxg5 44.Hh5+ és sötét feladta

Kosztenjuk,A (2457) - Cmilyte,V (2508)
Szicíliai védelem [F32]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 e5 5.Hb5 a6 6.Hd6+ Fxd6 7.Vxd6 Vf6 8.Vd3 Hge7 9.Hc3 Hb4 10.Vd1 Vg6 11.h4 h5 12.a3 Hbc6 13.Fe3 d6 14.Vd2 Fe6 15.0-0-0 0-0-0 16.Fd3 f5 17.Fg5 Bd7 18.Bhe1 Kb8 19.exf5 Hxf5 20.Fe4 Hcd4 21.f4 Bc8 22.Fd3 Bc5 23.Kb1 Vf7 24.Bc1?!

Az exvilágbajnoknő a 24.fxe5 dxe5 (24...Bxe5 25.He4) 25.b4 Bc8 26.Bxe5 változatban gyalogot nyerhetett volna.

24...Bdc7 25.Fd8 B7c6 26.Fe4 Bc8 27.Fb6

 

27...Bxc3 28.bxc3 Hb5 29.c4? Hxa3+ 30.Ka1 Hxc4

A tavalyi Európa-bajnoknő a minőségért bőséges ellenértéket kapott.

31.Vb4 exf4 32.Bb1  

 

 

32...Vf6+?

Világost semmi nem mentette volna a vereségtől a 32...Fd5 33.c3 Fxe4 34.Bxe4 Hd2 változatban.

33.Fd4! Vxd4+ 34.c3 Vb6 35.Va4 Ka7 36.Fxb7?! Va5 37.Vxa5 Hxa5 38.Fxc8 Fxc8

Ritkán látható anyagi összetétel, három könnyűtiszt harcol a két bástyával szemben.

39.Be4 g6 40.Bxf4 He3?

Az időkontroll előtti utolsó húzás világos malmára hajtotta a vizet.

41.Bf7+ Hb7 42.Bc7 Kb8 43.Bg7 Hxg2 44.Bxg6 Hxh4 45.Bxd6 Ff5? 46.Bb4 a5 47.Bb5 Kc7 48.Bh6 Fg6 49.Bg5 Fe4 50.Bg7+ Kb8 51.Be7 Ff3 52.Bf7 Fg4 53.Bh8+ Ka7 54.Bhh7 Ff3  

 

 

55.Bf4 Fg4 56.Bxg4 hxg4 57.Bxh4 Kb6 58.Bxg4 Kb5 59.Kb2 Hc5 60.Ka3 He6 61.Bh4 Hc5 62.c4+ Kc6 63.Bh6+ Kd7 64.Kb2 Kc7 65.Kc3 Kb7 66.Kd4 Hb3+ 67.Kd5 a4 68.c5 és sötét feladta

Galljamova,A (2484) - Koszinceva,T (2532)
Nimzoindiai védelem [E36]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 d5 7.Hf3 dxc4 8.Vxc4 b6 9.Fg5 Fa6 10.Va4 h6 11.Fh4 c5 12.dxc5 bxc5 13.Bc1 Ve7 14.g4 Vd7 15.Vc2 Hc6 16.Fxf6 gxf6 17.e3 Fxf1 18.Kxf1 Bfc8

Az aranyérmes olimpikonok a plovdivi Eb-n játszott Drejev-Lupulescu partit követték. 18...Vb7 19.Ve4 Vxb2 20.Bxc5 He7 21.Kg2 Bac8 22.Bh5 Kg7 23.Bb1 Vc2 24.Vxc2 Bxc2 történt a játszmában, világos előnye kevés volt a nyeréshez.

19.h4 Vb7 20.Bh3 He5 21.Hxe5 fxe5 22.Vc3 Vb5+ 23.Kg2 c4 24.e4 Bab8 25.Bc2 Vc5 26.g5 h5?

 

27.Vf3 Vd4 28.Bg3

Tatjana 28.Ve2 Kg7 29.Bd2 Vc5 30.Vxh5 Bh8 31.Vd1 után bajban lehetett volna.

28...Bb3 29.Bc3 Bxb2?! 30.Be3 Bc7?

Időzavarban vesztőlépés.

 

31.Vf6 Bbb7 32.g6 fxg6 33.Vxg6+?

Fonalas matt volt 33.Vxe6+ Kf8 (33...Bf7 34.Bxg6+ Kh7 35.Bh6+ Kg7 36.Bg3+ Kf8 37.Bh8 matt) 34.Bxg6 Bg7 35.Bf3+ Bbf7 36.Bxf7+ Bxf7 37.Vc8+ Ke7 38.Be6 folytatás. Nyert 33.Bxg6+ Bg7 34.Beg3 Vxe4+ 35.Kh2 Bxg6 36.Bxg6+ Vxg6 37.Vxg6+ Kf8 38.Vh6+ Bg7 39.Vxh5 is.

33...Bg7 34.Ve8+ Kh7 35.Vxh5+ Kg8 36.Ve8+ Kh7 37.Vxe6 Bxg3+ 38.Kxg3 Bg7+ 39.Kh2 Va1 40.Vf5+ Kg8 41.Ve6+ Kh7 42.Vf5+ Kg8 43.Ve6+ Kh7 44.Vf5+ és döntetlen

 

Danieljan,E (2484) - Koneru,H (2589)
Nimzoindiai védelem [E53]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.c4 Fb4+ 4.Hc3 c5 5.e3 0-0 6.Fd3 d5 7.0-0 b6 8.a3 Fxc3 9.bxc3 Fa6 10.cxd5 exd5 11.dxc5 bxc5 12.Fxa6 Hxa6 13.Va4 Hc7 14.c4 dxc4 15.Fb2 c3 16.Fxc3 Hcd5 17.Fe5 Hd7 18.Fg3 Ve7 19.Bac1 H5b6 20.Vc2 Bfe8 21.Bfd1 Ve4 22.Va2 Bac8 23.a4 Hf6 24.a5 Hbd5 25.h3 h6 26.Hd2 Ve6 27.Vc4 Bed8 28.Fh2 Hb4 29.Vxe6 fxe6 30.Hc4 Bd5 31.f3 Bcd8 32.Bf1 Bd3 33.e4 Ha2 34.Bc2 Hb4 35.Bcc1 Ha2 36.Bc2 Hb4 37.Bcc1 Ha2 és döntetlen

 

Lahno,K (2546) - Koszinceva,N (2528)
Angol megnyitás [A31]

1.c4 Hf6 2.Hf3 c5 3.d4 cxd4 4.Hxd4 e5 5.Hb5 d5 6.cxd5 Fc5 7.H5c3 0-0 8.g3 e4 9.Fg2 Ff5 10.0-0 Hbd7 11.Fg5 h6 12.Fxf6 Hxf6 13.e3 Be8 14.Vb3 Vd7 15.Hd2 Ff8 16.Bac1 Bac8 17.Vb5 Vxb5 18.Hxb5 Bxc1 19.Bxc1 Hxd5 20.a3 a6 21.Hd4 Fg6 22.Fh3 Hb6 23.H2b3 Fd6 24.Ha5 Be7 25.Bc3 Kh7 26.Hc4 Hxc4 27.Bxc4 Fe5 28.b4 Be8 29.Bc8 Be7 30.Bc4 Be8 31.Bc8 Be7 32.Bc4 Be8 33.Bc8 és döntetlen

Verőci Zsuzsa 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog