Help Sales ÁSZF

Katarban tizennégyen vették sikerrel a második akadályt is

Címkék: Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara

A Qatar Masters Open 2014 torna második fordulójában tizennégyen nyerték meg második játszmájukat is. A rajtlistát vezető holland Anish Giri sötéttel, a negyedik francia Maxime Vachier-Lagrave világossal győzött. A játéknap egyik meglepetését a rangsorban ötödik kínai Ding Liren veresége jelentette. Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik másodszor is csak remizett, ahogy Berkes Ferenc sem bírt indiai ellenfelével. Gara Tícia az örmények első számú női sakkozójától, Elina Danieljantól kapott ki, a bonyodalmakban túlértékelte esélyeit.

 

Katarban tizennégyen vették sikerrel a második akadályt is, nyerték meg második partijukat is, heten a + 2700 Élő-pontos résztvevők közül. A svájci rendszerű lebonyolításban a legjobbakat a legkevésbé sem védi magas pontszámuk, sokszor a szerényebb Élő-pont nem fejezi ki az igazi erőviszonyokat, erre a sakkolimpiákon látunk igazán jó példákat.

A rajtlistát vezető 20 éves holland Anish Giri sötéttel is nyerni tudott, az azeri Sahriyar Mamedgyarov erejéből csak remire futotta. A francia Maxime Vachier-Lagrave érvényesítette a papírformát, a kínai aranyérmes olimpikon Ding Liren nagyot botlott. A döntetlenek közül kiemelkedik, hogy az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik második partijában is csak remizett, eredeti játékvezetése is kevés volt az egész pont megszerzéséhez.

Berkes Ferenc is remizett a második játéknapon. Az indiai sakkozás erejét mutatja, hogy sakkozóik az Élő-pontszámuknál jóval erősebben játszanak. Gara Tícia elvesztette második partiját is. Az örmények első számú nagymesternőjével, Elina Danieljannal szemben bonyolult csatában maradt alul, nagy kár volt, hogy elkerülte az alighanem döntetlenhez vezető vezércserét.

 

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Mista Alekszander (lengyel, 2616, 1) – Anish Giri (holland, 2776, 1)  0 - 1

Surya Shekhar Ganguly (indiai, 2615, 1) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2757, 1) döntetlen

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2757, 1) – Bartosz Socko (lengyel, 2614, 1)  1 - 0

Roben van Kempen (holland, 2612, 1) – Ding Liren (kínai, 2730, 1)  1 - 0

Pentala Harikrishna (indiai, 2725, 1) – Alekszandr Ipatov (török, 2608, 1)  1 - 0

Pavel Eljanov (ukrán, 2719, 1) – Jan Krzysztof Duda (lengyel, 2599, 1)  döntetlen

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2714, 1) – Alekszandr Lenderman (amerikai, 2598, 1)  1 - 0

Guijarro David Anton (spanyol, 2607, 1) – Bu Xingzhi (kínai, 2707, 1)  döntetlen

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706, 1) – Robert Hovhanniszjan (örmény, 2597, 1) 1 - 0

Sebastian Bogner (svájci, 2598, 1) – Yu Yangyi (kínai, 2705, 1) 0 - 1

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2701, 1) – Wen Yang (kínai, 2586, 1) 1 - 0

Hrant Melkumjan (örmény, 2678, 1) – Artur Juszupov (német, 2581, 1)  döntetlen

Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2760) – Shyam Sundar M. (indiai, 2484)  döntetlen

Berkes Ferenc (magyar, 2669, 0,5) – Thejkumar M.S. (indiai, 2443, 0,5)  döntetlen

Gara Tícia (magyar, 2326, 0) – Elina Danieljan (örmény, 2487, 0) 0 - 1

 

Az élcsoport állása:

1-14.Anish Giri (holland), Maxime Vachier-Lagrave (francia), Jurij Krivoruscsko (ukrán), Yu Yangyi (kínai), Alekszander Mojszejenko (ukrán), Erwin L’Ami (holland), Pentala Harikrishna (indiai), Ivan Ivanisevic (szerb), Daniil Dubov (orosz), Jevenyij Tomasevszkij (orosz), Mihailo Olekszienko (ukrán), Robin van Kempen (holland), Salem A.R. Saleh (emírségekbeli) és Nils Grandelius (svéd) 2 pont

101. Berkes Ferenc 1

153. Gara Tícai 0

 

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

Anish Giri (holland, 2776, 2) – Ivan Ivanisevic (szerb, 2643, 2)

Daniil Dubov (orosz, 2629, 2) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2751, 2)

Mihailo Olekszijenko (ukrán, 2620, 2) – Pentala Harikrishna (indiai, 2725, 2)

Erwin L’Ami (holland, 2628, 2) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2714, 2)

Robin van Kampen (holland, 2612, 2) – Jurij Krivoruscsko (ukrán, 2706, 2)

Yu Yangyi (kínai, 2705, 2) – Salem A. R. Salef (emírségekbeli, 2586, 2)

Nils Grandelius (svéd, 2573, 2) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2701, 2)

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2757, 1,5) - Guijarro David Anton (spanyol, 2607, 1,5)

Chanda Sandipan (indiai, 2603, 1,5) – Pavel Eljanov (ukrán, 2719, 1,5)

Bu Xiangzhi (kínai, 2707, 1,5) - Surya Shekhar Ganguly (indiai, 2615, 1,5)

Das Debashis (indiai, 2485, 1) – Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2760, 1)

Sundar M. Shyam (indiai, 2484, 1) – Berkes Ferenc (magyar, 2669, 1)

Murali Karthikeyan (indiai, 2497, 0) – Gara Tícia (magyar, 2326, 0)

 

Berkes,F (2669) - Thejkumar,M. S (2443)
Vezércsel [D35]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.cxd5 exd5 5.Ff4 Hf6 6.e3 0-0 7.Fd3 c5 8.Hge2 Hc6 9.0-0 c4 10.Fc2 Fe6 11.a3 a6 12.Fg5 Hh5 13.Fxe7 Vxe7 14.Vd2 Bad8 15.Bad1 f5 16.f3 Hf6 17.h3 Fc8

18.e4 fxe4 19.fxe4 Hxe4 20.Bxf8+ Bxf8 21.Hxe4 dxe4 22.Ve3 Vd6 23.Hg3 He7 24.Hxe4 Hd5 25.Vg5 Vd8 26.Vxd8 Bxd8 27.Bd2 Ff5 28.Hc5 Fxc2 29.Bxc2

29...b6 30.Hxa6 Ba8 31.Hb4 Hxb4 32.axb4 b5 33.Bf2 Ba4 34.d5 Ba1+ 35.Kh2 g6 36.Bd2 Kf7 37.d6 Ke8 38.Bd5 Kd7 39.Bxb5 Kxd6 40.Bc5 Bb1 41.Bxc4 Bxb2

Bástyájának kedvező pozíciója miatt a döntetlen elérése remit ígért az indiai ellenfélnek.

 

42.Kg3 Ke5 43.Bc5+ Kf6 44.b5 h5 45.h4 Bb4 46.Bc6+ Kf5 47.Bc5+ Kf6 48.Bg5 Kf7 49.Be5 Kf6 50.Bc5 Bg4+ 51.Kh3 Bb4 52.Bd5 Ke6 53.Bg5 Kf7 54.Kg3 Kf6 55.Bc5 Bg4+ 56.Kh3 Bb4 57.Bc6+ Kf5 58.Bb6 Bb3+ 59.g3 Bb2 60.Bb7 Ke6 61.Bb8 Kf6 62.b6 Kg7 63.Bb7+ és döntetlen

 

Gara,T (2326) - Danieljan,E (2487)
Francia védelem [C04]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 Hc6 4.Hgf3 Hf6 5.e5 Hd7 6.Hb3 a5 7.a4 b6 8.Fb5 Hcb8 9.Fg5 Fe7 10.h4 h6 11.Fxe7 Vxe7 12.Bh3 Fa6 13.Fxa6 Hxa6 14.Kf1 0-0 15.Kg1 c6 16.Vd2 f6 17.Be1 Hc7 18.h5 fxe5 19.Hxe5 Hxe5 20.Bxe5

20...Vb4 21.Ve3 Vc4

22.g4 Vxc2

Tícia a király ellen rohamozott, az örmény nagymesternő a gyalograblás helyett a 22...Bf7 23.g5 Baf8 24.f3 Vxc2 25.gxh6 gxh6 26.Vxh6 Bg7+ változatot választhatta volna.

23.g5 Kh7 24.Bg3 Bf5 25.Bxf5 Vxf5 26.Hd2 Bf8 27.Hf3 Vb1+ 28.Kg2 Ve4

29.Vc1 He8 30.gxh6 gxh6 31.Vxc6 Kh8 32.Vd7 Vf5 33.Ve7 Vf7 34.Vh4?

Időzavarban nagymesternőnk esélyét túlértékelte. [34.Vxf7 Bxf7 35.He5 Bg7 36.Hg6+ Kg8 37.Bf3 volt a jó folytatás, egyenlő esélyekkel.

34...Hg7 35.Bh3 Vf4 36.Vxf4?! Bxf4 37.Bg3 Hxh5 38.Bg6?!

38...Bf6!?

A kapkodásban kimaradt a [38...Bf5 39.Bg4 Hf4+ 40.Kf1 Hd3 lehetőség.

39.Bxf6 Hxf6 40.He5 Kg7 41.f3 Kf8 42.Kg3 Ke7 43.Kh4 He8 44.Hg4?

44...Hd6 45.He5 Hf5+ 46.Kh5 Hxd4 47.Kxh6 Kd6 48.f4 Hb3 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog