Help Sales ÁSZF

Katarban Gara Tícia és Berkes Ferenc a 3. fordulóban megszerezte első győzelmét

Címkék: Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara

Katarban kettős magyar siker született a nyílt torna harmadik játéknapján. Berkes Ferenc és Gra Tícia is sötéttel játszva győzte le indiai ellenfelét. Négyen rajtoltak mesterhármassal, a holland Anish Giri, az orosz Jevgenyij Tomasevszkij, a svéd Nils Grandelius és az ukrán Mihailo Olekszijenko harmadik játszmáját is megnyerte. Megszerezte első győzelmét az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik.

 

Megszülettek a várt magyar győzelmek, a viadal harmadik játéknapján Gara Tícia és Berkes Ferenc is győztesként állhatott fel a sakkasztaltól. Berkes a vezérek nélküli középjátékban a különböző színű futók melletti állás veszélyeit szépen prezentálta. A világossal játszó indiai Shyam csak passzív védekezéssel próbálkozott, hatszoros bajnokunk esélyeit pontos játékkal használta ki.

Értékes győzelmet aratott Gara Tícia, a rajtnál elszenvedett kettős vereség után szicíliai védelme meghozta a sikert. Az indiai Karthikeyan kihagyta a közbeiktatott gyaloglépést, a minőségnyerést követően már bízhattunk Tícia nyerésében.

A szerb Ivan Ivanisevic minőségáldozata nem hozta meg a remélt eredményt, a holland Anish Giri begyűjtötte harmadik pontját is. Az orosz Daniil Dubov fél pontot rabolt a francia Maxime Vachier-Lagrave elleni párharcában. Az ukrán Mihailo Olekszijenko jól megjátszott végjátékban megadásra kényszerítette az indiai Pentala Harikrishnát. Az élcsoportban a  forduló másik meglepetését az ukrán Alekszander Mojszejenko veresége jelentette. Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik a spanyol megnyitás berlini változatában szerezte meg első győzelmét.

 

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Anish Giri (holland, 2776, 2) – Ivan Ivanisevic (szerb, 2643, 2) 1 - 0

Daniil Dubov (orosz, 2629, 2) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2751, 2)  döntetlen

Mihailo Olekszijenko (ukrán, 2620, 2) – Pentala Harikrishna (indiai, 2725, 2)  1 - 0

Erwin L’Ami (holland, 2628, 2) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2714, 2)  0 - 1

Robin van Kampen (holland, 2612, 2) – Jurij Krivoruscsko (ukrán, 2706, 2) döntetlen

Yu Yangyi (kínai, 2705, 2) – Salem A. R. Salef (emírségekbeli, 2586, 2)  döntetlen

Nils Grandelius (svéd, 2573, 2) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2701, 2)  1 - 0

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2757, 1,5) - Guijarro David Anton (spanyol, 2607, 1,5)  1 - 0

Chanda Sandipan (indiai, 2603, 1,5) – Pavel Eljanov (ukrán, 2719, 1,5)  0 - 1

Bu Xiangzhi (kínai, 2707, 1,5) - Surya Shekhar Ganguly (indiai, 2615, 1,5)  1 - 0

Das Debashis (indiai, 2485, 1) – Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2760, 1) 0 - 1

Sundar M. Shyam (indiai, 2484, 1) – Berkes Ferenc (magyar, 2669, 1) 0 - 1

Murali Karthikeyan (indiai, 2497, 0) – Gara Tícia (magyar, 2326, 0)  0 – 1

 

Az élcsoport állása:

1-4. Anish Giri (holland), Jevegnyij Tomasevszkij (orosz), Nils Grandelius (svéd) és Mihailo Olekszijenko (ukrán) 3 pont

5-24. Robin van Kempen (holland), Maxime Vachier-Lagrave (francia), Sahriyar Mamedgyarov (azeri), Bu Xiangzhi (kínai), Pavel Eljanov (ukrán), Salem A. R. Salef (emírségekbeli), Jurij Krivorucsko (ukrán), Yu Yangyi (kínai), Daniil Dubov (orosz), Gadir Guszejnov (azeri), Szanan Szjugirov (orosz), Szergej Movszeszjan (örmény), Romain Edourd (francia),… 2,5

50. Berkes Ferenc (magyar) 2

115. Gara Tícia (magyar) 1

 

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Anish Giri (holland, 2776, 3) – Mihailo Olekszijenko (ukrán, 2620, 3)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2714, 3) – Nils Grandelius (svéd, 2573, 3)

Daniil Dubov (orosz, 2629, 2,5) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2757, 2,5)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2751, 2,5) – Andrej Volokityin (ukrán, 2627, 2,5)

Pavel Eljanov (ukrán, 2719, 2,5) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2622, 2,5)

Vasif Durarbajli (azeri, 2621, 2,5) – Bu Xiangzhi (kínai, 2707, 2,5)

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706, 2,5) – Daniel Naroditsky (amerikai, 2620, 2,5)

Milos Perunovic (szerb, 2619, 2,5) – Yu Yangyi (kínai, 2705, 2,5)

Salem A. R. Salef (emírségekbeli) – Szanan Szjugirov (orosz, 2673, 2,5)

Romain Edourd (francia, 2659, 2,5) – Robin van Kampen (holland, 2612, 2,5)

Gadir Guszejnov (azeri, 2592, 2,5) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2659, 2,5)

Berkes Ferenc (magyar, 2669, 2) – Alekszandar Indjic (szerb, 2538, 2)

Gara Tícia (magyar, 2326, 1) – Thejkumar M.S. (indiai, 2443, 1)

 

Shyam,Sundar M (2484) - Berkes,F (2669)
Caro-Kann védelem [B10]

1.e4 c6 2.d3 d5 3.Hd2 g6 4.Hgf3 Fg7 5.d4 dxe4 6.Hxe4 Ff5 7.Hg3 Fg4 8.Fc4 e6 9.c3 Hf6 10.h3 Fxf3 11.Vxf3 Hbd7 12.He4 Hxe4 13.Vxe4 0-0 14.0-0 Be8 15.Bd1 a5 16.a3 a4 17.Fa2 Bc8 18.Fe3 b5 19.Bac1 Hb6

 

20.c4 bxc4 21.Fxc4 Hd5 22.Bc2 Hxe3 23.fxe3 Vg5 24.Bd3 Bc7 25.Fa2 Bb8 26.Bdc3 h5 27.Be2 Bcb7 28.Bcc2 Bb6 29.Bf2 B8b7 30.Bce2 Kh7 31.h4?

31...Vg3 32.Fc4 Kh8 33.Fa2 Vd6

Számításba jött a 33...Ff8 34.Bc2 Fd6 35.Kf1 Kg7 terv.

34.Fc4 c5! 35.d5 f5 36.Vf3 exd5 37.Vxd5 Vxd5 38.Fxd5

38...Bd7 39.Fa2 Fe5

A különböző színű futók erősítették nagymesterünk akcióját.

40.Bd2 Bxd2 41.Bxd2 Fxb2 42.Bd8+ Kg7 43.Bd7+ Kf6 44.Ba7 Fc1 45.Bxa4 Fxe3+ 46.Kh2

46...Ke5 47.Ba8 Ff4+ 48.Kh3 Bb2 49.Fc4 Bc2 50.Fe2 Bc1 51.Be8+ Kf6 52.g3

52...Bc3 és világos feladta

Karthikeyan,M (2497) - Gara,T (2326)
Szicíliai védelem [B60]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.Fc4 Fd7 7.Fg5 Va5 8.Fxf6 gxf6 9.0-0 Bg8 10.Hd5 Fg4 11.Vd3 Hxd4 12.Vxd4

Az indiai sakkozó elmulasztotta a közbeiktatást, a 12.b4 Va4 13.Vxd4 lehetőséget.

12...Fh3 13.g3 Fxf1 14.Bxf1 Fg7 15.Vd3?! e6 16.b4 Vd8 17.He3 Fh6 18.f4

18...Vb6 19.Kh1 Vxb4 20.c3 Vc5 21.Bb1 0-0-0 22.Bb4 Kb8 23.a4 Bd7 24.Bb5 Va3 25.a5 Vc1+ 26.Hf1 Bc8 27.Bb1 Va3 28.a6 b6 29.He3 Ff8 30.f5 Bdc7 31.fxe6

31...Bxc4 32.Hxc4 Vxa6 33.e7 Fxe7 34.He5 Vxd3 35.Hxd3 Bxc3 36.Hb4 Bc4 37.Hd5 Bxe4 38.Kg2 Kb7 39.Kf3 Be5 40.Bd1 a5 és világos feladta

 

Giri,A (2776) - Ivanisevic,I (2643)
Szicíliai védelem [B72]

1.Hf3 c5 2.e4 d6 3.d4 Hf6 4.Hc3 cxd4 5.Hxd4 g6 6.Fe3 a6 7.f3 b5 8.Vd2 Fb7 9.g4 h6 10.0-0-0 Hbd7 11.a3 Bc8 12.h4 Va5 13.Hb3 Vc7 14.Vf2 e6 15.Kb1 Vb8 16.Fh3

16...Bxc3?!

A szerb nagymester hátrányos állásában a zavarosban próbált halászni, kísérlete eredménytelen maradt.

17.bxc3 Vc7 18.g5 Hh5 19.Fg4 hxg5 20.hxg5 Fe7 21.Fd4 Bg8 22.Fxh5 gxh5 23.Bxh5 e5 24.Fe3 Vxc3 25.Fd2 Vc7

26.Fa5 Vb8 27.Fb4 Fc8 28.Bh6 Vb6 29.Vh2 Bg6 30.Bxg6 fxg6 31.Vd2 Hc5 32.Hxc5 dxc5 33.Fa5 Ve6 34.Fd8 Ff8 35.Ff6 Fd7 36.Va5 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog