Help Sales ÁSZF

Katarban Berkes Ferenc remivel, Gara Tícia vereséggel rajtolt

Címkék: Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara

A sakktörténelem eddigi legerősebb nyílt versenye kezdődött meg Dohában. A tornán tizennégy + 2700-as nagymester is játszik. A rajtlistát a holland Anish Giri vezeti 2776 Élő-ponttal, de a 9 fordulós viadal sztárja az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik. A 154 fős mezőnyben kilencvenketten nagymesterek, sakkozásunkat két olimpikonunk, Berkes Ferenc és Gara Tícia képviseli. A 110 ezer dollár összdíjazású viadalon az első díj 25 ezer, díjazzák a legsikeresebb női versenyzőket és a legjobb arab sakkozókat is. Az első fordulóban Berkes sötéttel remizett a kínai Huang Qiannal, Gara Tícia az örmény Robert Hovhanniszjantól vereséget szenvedett.

Az olajban gazdag arab országok egyre több kiemelkedő jelentőségű versenyt rendeznek. Dubajban idén a rapid-és villám-világbajnokságon szupernagymesterek egész sora játszott. Teljesült a norvég Magnus Carlsen célkitűzése, valamennyi műfajban ő a világbajnok! Idén Sardzsában fejeződött be a 2013/14-es női Grand Prix-sorozat, Dohában három éve női Grand Prix-versenyt rendeztek. A Qatar Masters Open 2014 torna a sakktörténelem eddigi legerősebb nyílt viadala. Harminckilenc ország 154 sakkozója vesz részt, kilencvenketten nagymesterek, tizennégyen a + 2700 Élő-pontosok elit klubjának tagjai. A legnépesebb az indiai delegáció, 21 sakkozójuk szerepel, Kínából tizennégyen érkeztek, Oroszországból tizenketten, Ukrajnából tizenegyen.  Sakkozásunkat két olimpikonunk, Berkes Ferenc és Gara Tícia képviseli.

A viadal legnagyobb sztárja az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik, akivel a katari rendezők a tromsői sakkolimpia idején írtak alá szerződést. Kramnyiknak nem éppen kedvence a svájci lebonyolítás, alighanem a szervezőknek hathatós érveik voltak, amivel rábírták a részvételre. A rajtlistát a holland Anish Giri vezeti, Kramnyikot az azeri Sahriyar Mamedgyarov követi, Berkes a 20. Sokáig a rajtlistán Rapport Richárd is szerepelt, legfiatalabb nagymesterünk végül visszamondta a részvételt. Két női exvilágbajnok, a bolgár Antoaneta Sztefanova és a katari Zsu Csen is a mezőnyben, olimpiai bajnokok egész sora játszik, az idén győztes kínai válogatottból ketten, Ding Liren és Yu Yangyi, az ukrán Pavel Eljanov és Alekszander Mojszejenko 2010-ben volt az aranyérmes csapat tagja, az örmény Vlagyimir Akopjan és Gabriel Szargiszjan három olimpiai bajnoki címmel is büszkélkedhet.

A legjobbak rangsora az Élő-pontszámok sorrendjében:

Anish Giri (holland, 2776), Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2760), Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2757), Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2751), Ding Liren (kínai, 2730), Pentala Harikrishna (indiai, 2725), Baadur Zsobava (grúz, 2722), Pavel Eljanov (ukrán, 2719), Arkadij Naiditsch (német, 2719), Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2714), Bu Xiangzhi (kínai, 2707), Jurij Krivoruscsko (ukrán, 2706), Yu Yangyi (kínai, 2705), Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2701), Gabriel Szargiszjan (örmény, 2687), Ivan Cseparinov (bolgár, 2684), Ivan Saric (horvát, 2680), Hrant Melkumjan (örmény, 2678), Szanan Szjugirov (orosz, 2673), Berkes Ferenc (magyar, 2669)

Az első játéknapon is születtek már meglepetések. A görög Stelios Halkias Evans-cselt játszott Vlagyimir Kramnyik ellen, az exvilágbajnoknak kellett kapaszkodnia a remiért. Szenzációként hatott a grúz derbin Bela Hotenasvili győzelme Baadur Zsobavával szemben, aki lebecsülte a meggyengült világos mezőkön kibontakozó sötét akciót. A német Arkadij Naiditsch is világossal szenvedett vereséget, Könnyelműen elfogadta a tisztáldozatot, az indiai Rajpara támadása átütött.

A kínai Huang Qian időzavarban kedvező esélyt szalasztott el Berkes Ferenccel vívott csatájában, a lépésismétléses remi született. Az örmény Robert Hovhanniszjan ellen Gara Tíciának vérmes reményei nem lehettek.

Az első forduló érdekesebb eredményei:

Anish Giri (holland, 2776) – Mihail Antipov (orosz, 2520) 1 – 0

Stelios Halkias (görög, 2519) – Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2760) döntetlen

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2757) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2517) 1 – 0

John Paul Gomez (Fülöp-szigeteki, 2510) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2751) 0 – 1

Ding Liren (kínai, 2730) – Al-Sayed Mohammed (katari, 2507) 1 – 0

Dronavalli Harika (indiai, 2505) – Pentala Harikrishna (indiai, 2725) 0 – 1

Baadur Zsobava (grúz, 2722) – Bela Hotenasvili (grúz, 2504) 0 – 1

Murali Karthikeyan (indiai, 2497) – Pavel Eljanov (ukrán, 2719) 0 – 1

Arkadij Naiditsch (német, 2719) – Ankit R. Rajpara (indiai, 2494) 0 – 1

Pontus Carlsson (svéd, 2492) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2714) 0 – 1

Bu Xiangzhi (kínai, 2707) – Akshat Chandra (amerikai, 2489) 1 – 0

Elina Danieljan (örmény, 2487) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706) 0 – 1

Yu Yangyi (kínai, 2705) – Lela Zsavahisvili (grúz, 2486) 1 – 0

Das Debashis (indiai, 2485) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2701) 0 - 1

Huang Qian (kínai, 2464) – Berkes Ferenc (magyar, 2669)  döntetlen

Robert Hovhanniszjan (örmény, 2591) – Gara Tícia (magyar, 2326) 1 - 0

 

Huang Qian (2464) - Berkes,F (2669)
Szláv védelem [D11]

1.d4 Hf6 2.g3 d5 3.Fg2 c6 4.Hf3 Ff5 5.0-0 e6 6.c4 Hbd7 7.b3 Fe7 8.Fb2 0-0 9.Hc3 He4 10.e3 Va5 11.Hxe4 Fxe4 12.Ve2 b5 13.c5 Ff6 14.Bfc1 Vc7 15.Fh3 Bfe8 16.Hd2 Fg6 17.f4 Fd8 18.Fg2 f5 19.b4 Vb7 20.Ff1 Hf6 21.a4 a6

 

22.axb5 axb5 23.Bxa8 Vxa8 24.Ba1 Vc8 25.Vd3 Be7

 

26.Va3 Bc7 27.Va8 Kf8 28.Hf3 Fe8 29.He5 Hd7 30.Vxc8 Bxc8

 

31.Hxd7+!?

A kínai nagymesternőnek időzavarban nem volt ideje értékelni a 31.Hxc6! Bxc6 32.Ba8 Ke7 33.Fxb5 Hf6 (33...Bc7 34.Fa4 Hf6 35.b5) 34.Fa3 Fd7 (34...Bc7 35.Fxe8 Kxe8 36.b5) 35.Fxc6 Fxc6 36.Ba7+ Ke8 37.h4 folytatás kínálta kedvező esélyt.

31...Fxd7 32.Kf2 h5 33.h4 g6 34.Ba7 Bc7 35.Ba8 Bc8 36.Ba7 és döntetlen

 

Hovhanniszjan,R (2591) - Gara,T (2326)
Szicíliai védelem [B66]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.Fg5 e6 7.Vd2 a6 8.Hxc6 bxc6 9.0-0-0 Fe7 10.Fxf6 gxf6 11.Fc4 Bb8 12.Fb3 Vb6 13.f4 c5 14.Ve2 a5?

 

15.f5 h5? 16.a4

A két elhibázott lépéssel Tícia tálcán kínálta a pontot örmény ellenfelének.

16...Kf8 17.Hb5 Fd7 18.Fc4 Fxb5 19.Fxb5 Bh7 20.Bhf1 Bd8 21.Bf3

Egyszerű volt a [21.fxe6 fxe6 22.Fc4 Bb8 23.b3 Ke8 24.Fxe6 megoldás.

21...d5

22.e5 fxe5 23.f6 e4 24.fxe7+ Kxe7 25.Bf4 c4 26.Ve1 f6 27.Vh4 Bf8 28.Bxe4 Bc8 29.Bxd5 és sötét feladta

 

Halkias,S (2519) - Kramnyik,V (2760)
Evans-csel [C51]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.b4 Fxb4 5.c3 Fe7 6.d4 Ha5 7.Fd3 d6 8.dxe5 dxe5 9.Hxe5 Hf6 10.0-0 0-0 11.Vc2 Hd7 12.Hxd7 Vxd7 13.e5 g6 14.Hd2 b6 15.Hf3 Fb7 16.Fe4 Fxe4 17.Vxe4 Vc6 18.Vg4 Bad8

19.Fg5 Vc5 20.Vh4 Hc6 21.Bae1 h5 22.Be4 Bd3

23.Bc4 Vd5 24.Fxe7 Hxe7 25.Bxc7 Hf5 26.Vc4

A görög nagymester még jobb esélyekkel játszhatott volna a 26.Va4 Bd8 27.h3 b5 28.Vb3 változatban.

26...Vxc4 27.Bxc4 Be8 28.Be1 Bd5 29.h3 Kf8 30.g4 hxg4 31.hxg4 Hg7 32.Bc7 Be7 33.Bc8+ Be8 34.Bc7 Be7 35.Bc8+ Be8 és döntetlen

 

Zsobava,B (2722) - Hotenasvili,B (2504)
Vezércsel [D35]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.Ff4 Hf6 5.e3 0-0 6.a3 Hbd7 7.Hb5 He8 8.Hf3 c6 9.Hc3 f5 10.h4 Hd6 11.Hd2 Hf6 12.g3 Hxc4 13.Hxc4 dxc4 14.Fxc4 Hd5 15.He2 b5 16.Fxd5 Vxd5 17.0-0 Fb7 18.Hc3 Vd7 19.b4 a5 20.Bb1 axb4 21.axb4 Ba3 22.Vc1 Bfa8 23.Be1 Vd8 24.Be2 Vf8 25.Beb2 Vf7 26.Fe5 Vh5 27.Bb3?

A világos mezők gyengesége miatt kötelező lett volna a 27.Vd1 Vxd1+ 28.Hxd1 Fc8 29.Kf1 Fd7 30.Ke2 folytatás, de a grúz derbin a nagymesternő kicsit jobban állt volna.

 

27...Bxb3 28.Bxb3

28...Vf3 29.e4 fxe4 30.Hd5 Vxb3 31.Hxe7+ Kf7 32.d5

32...e3! 33.dxc6 exf2+ 34.Kg2 Ba2 35.Fb2 Kxe7

Egyszerűbb lett volna a [35...Bxb2 36.Vf4+ Kxe7 37.Vc7+ Kf8 38.Vd6+ Kg8 39.Vb8+ Fc8 40.Vxc8+ Kf7 41.Vc7+ Kg6 nyerés, de időzavarban Bela Hotenasvili nem bajlódott a számolgatással.

36.Vg5+ Ke8 37.Vh5+ Kd8 38.cxb7

38...f1V+ 39.Kxf1 Vd3+ 40.Ke1 Ve4+ és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog