Help Sales ÁSZF

Kaslinszkaja gyors döntetlennel megőrizte félpontos előnyét, ötfős az üldöző boly

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az Antalyában zajló Európa-bajnokság hetedik fordulójában gyors döntetlen született az éltáblán, az orosz Alina Kaslinszkaja megőrizte félpontos előnyét. Az ötfős üldöző bolyban a francia Marie Sebag, a török Ekaterina Atalik, az ukrán Anna Usenyina és Inna Gaponenko, valamint a görög Stavroula Tsolakidou. Heten a következő pontcsoportban, huszonegyen gyűjtöttek 4,5 pontot. Hoang Thanh Trang az orosz Elizaveta Szolozsenkinával remizett, nagy csalódást okozva 4 pontjával csak az 52. helyen áll.

 

A pihenőnap után folytatódott a versengés a 11 fordulós kontinensbajnokságon. A hetedik játéknapon az éltáblán villámgyorsan remizett a francia Marie Sebag és az orosz Alina Kaslinszkaja. Az éllovas a döntetlennel megőrizte félpontos előnyét. Sebag ötös holtversenyben osztja a második helyet.

Az ukrán exvilágbajnoknő, a három évvel ezelőtti bajnok Anna Usenyina világossal nyert, honfitársnője, Inna Gaponenko, a török Ekaterina Atalik és a görög Stavroula Tsolakidou sötéttel győzött. Heten a következő pontcsoportban, huszonegy sakkozónő 4,5 ponttal várja a hajrát.

Hoang Thanh Trang francia védelme csak döntetlenre volt elég az orosz Elizaveta Szolozsnkina ellen. A bonyolult küzdelemben az orosz sakkozónő kecsegtető állást ért el, nagymesternőnk taktikai megoldással ellenfelét az örökös sakkos folytatásra kényszerítette.

Tizennégyen jutnak tovább a jövő évi Világkupára. A tavalyi kontinensviadalról a résztvevők közül a grúz Nana Dzagnidze, az ukrán Anna Usenyina, a török Ekaterina Atalik, a bolgár Antoaneta Sztefanova, a német Elisabeth Paehtz, az orosz Polina Suvalova és Alekszandra Gorjacskina, az azerbajdzsáni Gunay Mammadzada és az ukrán Julija Oszmak.  

 

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Marie Sebag (francia, 2461, 5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2477, 5,5) döntetlen

Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2427, 4,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2534, 4,5) döntetlen

Bela Hotenasvili (grúz, 2479, 4,5) – Elina Danieljan (örmény, 2413, 4,5) döntetlen

Mihaela Sandu (román, 2278, 4,5) – Ekaterina Atalik (török, 2455, 4,5) 0 - 1

Anna Usenyina (ukrán, 2432, 4,5) – Ulvijja Fatalijeva (azerbajdzsáni, 2266, 4,5) 1 - 0

Pauline Guichard (francia, 2392, 4,5) – Stavroula Tsolakidou (görög, 2429, 4,5) 0 - 1

Anasztaszja Paramzina (orosz, 2214, 4,5) – Inna Gaponenko (ukrán, 2428, 4,5) 0 - 1

Elisabeth Paehtz (német, 2456, 4) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2397, 4) döntetlen

Natalija Pogonyina (orosz, 2455, 4) – Szopiko Huhasvili (grúz, 2342, 4) 1 - 0

Olga Badelka (fehérorosz, 2381, 4) – Gunay Mammadzada (azerbajdzsáni, 2438, 4) döntetlen

Jolanta Zawadzka (lengyel, 2428, 4) – Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2360, 4) 1 - 0

Hanim Balajajeva (azerbajdzsáni, 2358, 4) – Nurgyul Szalimova (ECU, 2415, 4) döntetlen

Marina Brunello (olasz, 2356, 4) – Julija Oszmak (ukrán, 2398, 4) 1 – 0

Sila Caglar (török, 2140, 4) – Sophie Milliet (francia, 2394, 4) 1 - 0

Jevgenyija Ovod (orosz, 2367, 3,5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2513, 3,5) döntetlen

Mai Narva (észt, 2365, 3,5) – Olga Girja (orosz, 2461, 3,5) döntetlen

Pia Cramling (svéd, 2460, 3,5) – Govher Bejdullajeva (azerbajdzsáni, 2316, 3,5) 1 - 0

Natalija Zsukova (ukrán, 2356, 3,5) – Polina Suvalova (orosz, 2457, 3,5) 1 - 0

Elizaveta Szolozsenkina (orosz, 2330, 3,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2435, 3,5) döntetlen

 

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

POnt

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Rp

K

Élő+/-

1

4

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2477

6,0

2409

27,0

30,5

2699

10

16,7

2

7

GM

Marie Sebag

FRA

2461

5,5

2369

27,0

30,0

2583

10

10,1

3

12

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2455

5,5

2350

26,5

30,0

2566

10

8,8

4

19

GM

Anna Usenyina

UKR

2432

5,5

2334

26,0

29,5

2547

10

9,3

5

21

IM

Inna Gaponenko

UKR

2428

5,5

2333

26,0

29,5

2546

10

9,7

6

20

IM

Stavroula Tsolakidou

GRE

2429

5,5

2324

24,0

26,5

2537

10

8,5

7

26

GM

Elina Danieljan

ARM

2413

5,0

2408

28,5

32,0

2535

10

11,9

8

3

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2479

5,0

2404

27,5

31,0

2544

10

6,2

9

46

WGM

Marina Brunello

ITA

2356

5,0

2401

25,0

26,5

2511

20

31,0

10

102

WFM

Sila Caglar

TUR

2140

5,0

2385

24,0

27,0

2530

40

140,4

11

13

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2455

5,0

2357

24,0

27,0

2500

10

4,4

12

1

GM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2534

5,0

2338

24,5

26,5

2441

10

-4,2

13

22

IM

Anasztaszia Bodnaruk

RUS

2427

5,0

2307

22,5

25,0

2433

10

1,9

14

24

WGM

Jolanta Zawadzka

POL

2418

5,0

2282

21,5

24,0

2428

10

1,3

15

34

WGM

Pauline Guichard

FRA

2392

4,5

2423

29,0

30,5

2486

20

19,4

52

18

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2435

4,0

2288

228,5

25,5

2327

10

-9,4

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

4

IM

Alina Kaslinszkaja

2477

6

GM

Anna Usenyina

2432

19

2

20

IM

Stavroula Tsolakidou

2429

GM

Marie Sebag

2461

7

3

12

IM

Ekaterina Atalik

2455

IM

Inna Gaponenko

2428

21

4

1

GM

Alekszandra Gorjacskina

2534

5

5

WGM

Jolanta Zawadzka

2418

24

5

3

GM

Bela Hotenasvili

2479

5

5

WGM

Marina Brunello

2356

46

6

26

GM

Elina Danieljan

2413

5

5

WGM

Natalija Pogonyina

2455

13

7

102

WFM

Sila Caglar

2140

5

5

IM

Anasztaszia Bodnaruk

2427

22

8

37

WIM

Olga Badelka

2381

GM

Poa Cramling

2460

9

9

38

IM

Olga Zimina

2377

IM

Elisabeth Paehtz

2456

11

10

39

WGM

Joanna Majdan

2377

GM

Monika Socko

2447

15

11

16

IM

Irina Bulmaga

2438

WIM

Hanim Balajajeva

2358

44

12

60

WGM

Dian Balenkaja

2297

IM

Gunay Mammadzada

2438

17

13

75

WGM

Turkan Mamedgyarova

2256

IM

Jovanka Houska

2426

23

14

71

WGM

Ulvijja Fatalijeva

2266

FM

Nurgyul Szalimova

2415

25

15

28

IM

Marina Guszeva

2404

GM

Natalija Zsukova

2356

45

16

31

IM

Lilit Mkrtchian

2397

WGM

Mihaela Sandu

2278

68

17

89

WIM

Yudania Hernandez Estevez

2198

WGM

Pauline Guichard

2392

34

18

5

GM

Antoaneta Sztefanova

2464

4

WGM

Anasztaszja Paramzina

2214

83

19

2

GM

Nana Dzagnidze

2513

4

4

GM

Ketevan Aramija-Grant

2360

43

20

8

WGM

Olga Girja

2461

4

4

WIM

Elizaveta Szolozsenkina

2330

50

21

14

GM

Nino Bacsiasvili

2453

4

4

WIM

Maria Gevorgyan

2256

76

22

18

GM

Hoang Thanh Trang

2435

4

4

WGM

Jevgenyija Doluhanova

2339

49

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog