Help Sales ÁSZF

Karjakin és Carlsen egypontos előnnyel vezet a rapid-vb első játéknapja után

Címkék: Rapid-világbajnokság Asztana

Kazahsztán fővárosában, Asztanában megkezdődött a 16 résztvevős rapid-világbajnokság. A rajtlistán a világrang-ranglistát vezető norvég Magnus Carlsen az első. Hat olimpiai bajnok a mezőnyben, az orosz Alekszandr Griscsuk, Peter Szvidler, Alekszandr Morozevics és Alekszej Drejev. Még ukrán színekben győzött Szergej Karjakin egykori honfitársával, Vaszilij Ivancsukkal. Az exvilágbajnok bolgár Veszelin Topalov, a világbajnoki kihívó izraeli Borisz Gelfand, a világranglistán negyedik azeri Tejmur Radzsabov részvétele is fémjelzi a vb-t. Az első játéknap öt fordulója után holtversenyben 4,5-4,5 ponttal Karjakin és Carlsen vezet, egy ponttal előzik meg az üldöző triót, Griscsukot, Topalovot és Radzsabovot. 15-15 perc a gondolkodási idő és lépésenként 10-10 másodperc. A hivatalos honlap: http://www.worldchess.kz/

Tizen a 2012. január 1-én érvényes világranglistáról kaptak meghívást. A norvég Magnus Carlsen (2835), az azeri Tejmur Radzsabov (2773), a bolgár Veszelin Topalov (2770), az orosz Szergej Karjakin (2769), az ukrán Vaszilij Ivancsuk (2766), az orosz Alekszandr Morozevics (2763), az orosz Alekszandr Griscsuk (2761), az orosz Peter Szvidler (2749), az azeri Sahriyar Mamedgyarov (2747) és az izraeli Borisz Gelfand fogadta el a meghívást. A Kazahsztáni Sakkszövetség Murtas Kazsgalijevet (2589), és Anuar Iszmagambetovot (2471) jelölte, a FIDE elnöke, Kirszan Iljumzsinov a moldáviai Viorel Bologannak adott szabadkártyát.

Az előcsatározásokat július 2. és 4. között bonyolították le. A 9 fordulós svájci rendszerű versenyről hárman jutottak tovább, az orosz Igor Kurnoszov és Alekszej Drejev, valamint a francia Vladiszlav Tkacsijev harcolta ki a döntőben való szereplés jogát.

Csütörtökön sajtótájékoztatóval kezdődött meg a program, ahol a FIDE elnöke és a Kazah Sakkszövetség vezérkara mellett Magnus Carlsen és Veszelin Topalov  is megjelent. A világbajnokság ünnepélyes megnyitóján Kazahsztán államfője, Nurszultan Nazarbajev köszöntötte a sakkvilág elitjét. A háromnapos rapid-világbajnokság után a villám-világbajnokságot rendezik meg, 200-200 ezer dollár a viadalok díjalapja, a két győztes 40-40 ezret kap.

 

A résztvevők a sorsolási számok sorrendjében:

1.Murtas Kazsgalijev (kazah, 2589)

2. Peter Szvidler (orosz, 2749)

3. Igor Kurnoszov (orosz, 2663)

4. Borisz Gelfand (izraeli, 2738)

5. Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2644)

6. Anuar Iszmagambetov (kazah, 2471)

7. Alekszandr Griscsuk (orosz, 2763)

8. Veszelin Topalov (bolgár, 2752)

9. Alekszandr Morozevics (orosz, 2770)

10. Viorel Bologan (moldáv, 2732)

11. Alekszej Drejev (orosz, 2677)

12. Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2726)

13. Szergej Karjakin (orosz, 2779)

14. Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2769)

15. Tejmur Radzsabov (azeri, 2788)

16. Magnus Carlsen (norvég, 2837)

 

A mai játéknapon öt fordulót bonyolítottak le. Repülőrajtot vett Szergej Karjakin, négyes nyerősorozattal kezdett, majd örökös sakkal remizett Veszelin Topalovval. A harmadik körben Magnus Carlsen nehéz pillanatokat élt át Peter Szvidlerrel szemben. A két ifjú titán riválisaiknál gyorsabban játszott, esélyeiket szinte hibátlanul használták ki. Egy ponttal követi a vezető duót Alekszandr Griscsuk, Veszelin Topalov és Tejmur Radzsabov, csak Griscsuk vesztett egy játszmát. A tavalyi Világkupa-győztes Peter Szvidler ötször megosztozott a ponton ellenfeleivel. Az egyik titkos esélyes, Alekszandr Morozevics a rajtnál „elszállt”, két francia védelmű partit is elbukott Topalov, majd Carlsen ellen kapott léket a hajója.

 

Az első forduló eredményei:

Murtasz Kazsgalijev – Magnus Carlsen  0 - 1

Peter Szvidler – Tejmur Radzsabov  döntetlen

Igor Kurnoszov – Vaszilij Ivancsuk  döntetlen

Borisz Gelfand – Szergej Karjakin  0 - 1

Vladiszlav Tkacsijev – Sahriyar Mamedgyarov döntetlen

Anuar Iszmagambetov – Alekszej Drejev  0 - 1

Alekszandr Griscsuk – Viorel Bologan 1 - 0

Veszelin Topalov – Alekszandr Morozevics  1 - 0

 

A 2. forduló eredményei:

Magnus Carlsen – Alekszandr Morozevics  1 - 0

Viorel Bologan – Veszelin Topalov  döntetlen

Alekszej Drejev – Alekszandr Griscsuk  0 - 1

Sahriyar Mamedgyarov – Anuar Iszmagambetov 1 - 0

Szergej Karjakin – Vladiszlav Tkacsijev 1 - 0

Vaszilij Ivancsuk – Borisz Gelfand 0 - 1

Tejmur Radzsabov – Igor Kurnoszov 1 - 0

Murtasz Kazsgalijev – Peter Szvidler döntetlen

 

A 3. forduló eredményei:

Peter Szvidler – Magnus Carlsen  döntetlen

Igor Kurnoszov – Murtasz Kazsgalijev  1 - 0

Borisz Gelfand – Tejmur Radzsabov  döntetlen

Vladiszlav Tkacsijev – Vaszilij Ivancsuk döntetlen

Anuar Iszmagambetov – Szergej Karjakin 0 - 1

Alekszandr Griscsuk – Sahriyar Mamedgyarov  1 - 0

Veszelin Topalov – Alekszej Drejev  döntetlen

Alekszandr Morozevics – Viorel Bologan  1 – 0

 

A 4. forduló eredményei:

Magnus Carlsen – Viorel Bologan  1 - 0

Alekszej Drejev – Alekszandr Morozevics  1 - 0

Sahriyar Mamedgyarov – Veszelin Topalov  0 - 1

Szergej Karjakin – Alekszandr Griscsuk  1 - 0

Vaszilij Ivancsuk – Anuar Iszmagambetov  1 - 0

Tejmur Radzsabov – Vladiszlav Tkacsijev  döntetlen

Murtasz Kazsgalijev – Borisz Gelfand  döntetlen

Peter Szvidler – Igor Kurnoszov  döntetlen

 

Az 5. forduló eredményei:

Igor Kurnoszov – Magnus Carlsen  0 - 1

Borisz Gelfand – Peter Szvidler  döntetlen

Vladiszlav Tkacsijev – Murtasz Kazsgalijev  döntetlen

Anuar Iszmagambetov – Tejmur Radzsabov  0 - 1

Alekszandr Griscsuk – Vaszilij Ivancsuk  döntetlen

Veszelin Topalov – Szergej Karjakin  döntetlen

Alekszandr Morozevics – Sahriyar Mamedgyarov  0 - 1

Viorel Bologan – Alekszej Drejev  döntetlen

 

A rapid-világbajnokság állása:

1-2. Szergej Karjakin és Magnus Carlsen 4,5 pont

3-5. Alekszandr Griscsuk, Veszelin Topalov és Tejmur Radzsabov 3,5

6. Alekszej Drejev 3

7-10. Borisz Gelfand, Sahriyar Mamedgyarov, Vaszilij Ivancsuk és Peter Szvidler 2,5

11-12. Igor Kurnoszov és Vladiszlav Tkacsijev 2

13. Murtasz Kazsgalijev 1,5

14-15. Alekszandr Morozevics és Viorel Bologan 1

16. Anuar Iszmagambetov 0

 

Carlsen,M (2837) - Morozevics,A (2770)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 Fe7 8.Vd2 b6 9.Fd3 0-0 10.0-0 f6 11.exf6 Hxf6 12.Kh1 c4 13.Fe2 Fb4 14.He5 Hxe5 15.dxe5 He4 16.Ve1 d4 17.Bd1 Hxc3 18.bxc3 Fxc3 19.Vf2 b5 20.Fxd4 Fxd4 21.Bxd4 Va5 22.Ff3 Bb8 23.Bfd1 Fb7 24.Bd7 Fxf3 25.Vxf3 Bbd8 26.B7d6 Bde8 27.Vg4 Be7? 28.Bxe6 Bef7 29.g3 Vxa2 30.Ve2 a5 31.Bed6 c3 32.e6 Be7 33.f5 Va3 34.Vxb5 Vb4 35.Vd5 g6 36.fxg6 hxg6 37.Bd7 Bfe8 38.Be1 a4 39.Kg2 Vb6

 

40.Be4! Bxe6 41.Bg4 Kh8 42.Bh4+ Kg8 43.Bh6 g5 44.Vxg5+ és sötét feladta

 

Szvidler,P (2749) - Carlsen,M (2837)
Angol megnyitás [A37]

1.c4 g6 2.Hf3 Fg7 3.g3 c5 4.Fg2 Hc6 5.0-0 Hh6 6.Hc3 Hf5 7.a3 0-0 8.b4 Hxb4 9.axb4 cxb4 10.d4 bxc3 11.e4 Hd6 12.Vd3 b5 13.cxb5 Vb6 14.Fa3 Vxb5 15.Vc2 Fa6 16.e5 Hf5 17.g4  

 

 

17...Hxd4!? 18.Hxd4 Vxe5 19.Bfd1 Bac8 20.Fc1 Fc4 21.Bxa7 d5 22.Fe3 Vd6 23.f4 e5 24.fxe5 Vxe5 25.Ff2 Bfe8 26.Ba3 Vf4 27.Bxc3 Fe5 28.Bg3 Ba8 29.He2 Vg5 30.Hc3 Fxg3 31.hxg3 Bac8 32.Bd4 Be5 33.Vd2 Vxd2 34.Bxd2 Bd8 35.Fd4 Be6 36.g5 Bde8 37.Fxd5 Fxd5 38.Hxd5 Bc8 39.Hf6+ Kg7

 

40.Hg4+

Jobb volt a 40.Hxh7+ Kg8 41.Hf6+ Kf8 42.Kg2 folytatás.

40...Kf8 41.Kf2 Bec6 42.Kf3 Bd8 43.Fg7+ Kxg7 44.Bxd8 Bc5 45.He3 Bxg5 46.Bd7 h5 47.Ba7 Bc5 48.Bb7 Kf6 49.Bb6+ Kg5 50.Bd6 Bc3 51.Bd5+ f5 52.Bd6 Ba3 53.Bb6 Bd3 54.Ba6 Bb3 55.Bc6 Ba3 56.Bb6 Bc3 57.Ba6 Bb3 és döntetlen

 

Karjakin,S (2779) - Griscsuk,A (2763)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hf3 e6 5.Fe2 He7 6.0-0 h6 7.Hbd2 Hd7 8.Hb3 Fg6 9.a4 Hf5 10.a5 Bc8 11.c4 Fe7 12.cxd5 cxd5 13.Fd3 0-0 14.g4 Hh4 15.Hxh4 Fxd3 16.Vxd3 Fxh4 17.Fd2 f5 18.h3 Ve7 19.f4 a6 20.Kh2 Vf7 21.Bf3 Bc4 22.Bg1 Bfc8 23.Fc3 Kh8 24.Hd2 B4c6 25.Hf1 g6 26.He3 Hf8 27.Hg2 Fe7 28.Bg3 b5 29.axb6 Bxb6 30.gxf5 exf5 31.He3 Bb5

 

32.Hxf5! gxf5 33.Vxf5! és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog