Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Jeruzsálemben két világbajnok-jelölti cím a tét a Grand Prix 2019 negyedik versenyén

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Jeruzsálemben az ünnepélyes megnyitóval és a sorsolással megkezdődött a Grand Prix 2019 négy versenyből álló sorozatának utolsó tornája. December 11. és 23. között megrendezésre kerülő kieséses rendszerű viadalon a tizenhat résztvevő két-kétjátszmás mérkőzéseket vív, 1-1-nél rájátszás dönt. A rajtlistát a francia Maxime Vachier-Lagrave vezeti.  Jövőre rendezik meg a kihívó jogáért a nyolc résztvevős világbajnok-jelölti döntőt, amelyre a Grand Prix összetett pontversenyének első két helyezettje kvalifikálja magát. Az orosz Alekszandr Griscsuk vezet Vachier-Lagrave előtt, az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov és az orosz Jan Nepomnjacsij reményei élnek még.

 

A férfi sakkozók új világbajnoki rendszeréről gyors döntést hozott a tavalyi FIDE Kongresszuson megválasztott vezérkar.   A jövő évi nyolc résztvevős világbajnok-jelölti döntőn játszhat a tavalyi londoni döntőn Magnus Carlsentől vereséget szenvedő amerikai Fabiano Caruana. Ketten a Hanti-Manszijszkban szeptember 9. és október 4. között megrendezett, 128 résztvevős Világkupáról jutottak tovább, a győztes azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov és a finálé vesztese, a kínai Ding Liren. A Man szigeten 140 résztvevővel játszották le a FIDE Chess.com Grand Swiss tornáját, jóval esélyesebb nagymesterek előtt a kínai Wang Hao diadalmaskodott és szerzett világbajnok-jelölti címet.

Ketten az idei Grand Prix négy versenyből álló sorozatáról kvalifikálhatják magukat. A legjobbak túlzsúfolt versenyprogramja miatt itt nagy változtatást vezettek be, a 16-16 résztvevős tornákat kieséses rendszerben, két-kétjátszmás párharcokkal rendezik meg, 1-1-nél rájátszás dönt. Moszkvában május 16. és 29. között rendezték meg az első  viadalt, kettős orosz siker született, Jan Napomnjacsij a döntőben Alekszandr Griscsukot győzte le.  Rigában július 11. és 24. között szervezték meg a második versenyt, az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov győzött, a döntőben a francia Maxime Vchier-Lagrave ellen 5-4-re nyert. Hamburgban november 4. és 18. között csatáztak a sakkvilág ászai. Az orosz Alekszandr Griscsuk a döntőben 3,5-2,5-re győzött a lengyel Jan-Krzysztof Duda ellen.  Jeruzsálemben december 11. és 23.  között az utolsó felvonásra kerül sor.

A részvételre jogosultak közül nem nevezett a világbajnok Magnus Carlsen, Fabiano Caruana, a kínai Ding Liren, a visszavonulását bejelentő orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik. Az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand sem preferálta ezt a lebonyolítást. Rapport Richárd a súlyozott Élő-pontszámok alapján sajnos nem került be a meghívottak közé. A rendezők valamennyi tornára jelölhettek egy-egy résztvevőt, a szervezőktől szabadkártyát az orosz Daniil Dubov kapott. A meghívottaknak három versenyen kell játszaniuk, a megszerzett GP-pontok alapján alakul ki a sorrend, az első két helyezett lesz világbajnokjelölt. A tornáknak 130-130 ezer euró a díjalapja. 

A résztvevők: Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni), Maxime Vachier-Lagrave (francia), Anish Giri (holland), Wesley So (amerikai), Levon Aronjan (örmény), Alekszandr Griscsuk (orosz), Hikaru Nakamura (amerikai), Szergej Karjakin (orosz), Yu Yangyi (kínai), Jan Nepomnjacsij orosz), Peter Szvidler (orosz), Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni), Veszelin Topalov (bolgár), Dmitrij Jakovenko (orosz), David Navara (cseh), Radoslaw Wojtaszek (lengyel), Wei Yi (kínai), Jan-Krzysztof Duda (lengyel), Pentala Harikrisha (indiai), Nyikita Vityjugov (orosz), Daniil Dubov (orosz).

A világbajnok-jelölti döntőn egy helyet kap a legmagasabb súlyozott Élő-pontszámú nagymester (2019. január – december), a holland Anish Giri lehet a befutó. Egy résztvevőt a rendező jelölhet, az Orosz Sakkszövetség  Nincs olyan világbajnoki rendszer, amelyet ne érne kritika, a Grand Chess Tour 2019 sorozatának már korábban közölt időpontjaihoz is igazították a programot. A sakk fokozottan felkeltheti a média érdeklődését, ha a legjobbak küzdelmét követhetik nyomon.

 

Moszkvában a rajtlistán harmadik 28 éves Jan Nepomnjacsij sikerével fejeződött be a Grand Prix 2019 első tornája. A viadal döntőjének rájátszásában honfitársát, Alekszandr Griscsukot győzte le a második rapidparti megnyerésével. Nepomnjacsij veretlen maradt, három párharcot rájátszásban nyert meg, az első körben az örmény Levon Aronjan elleni sikere + 1 GP pontot jelent, a 24 ezer eurós első díj mellé az összetett pontversenyben 9 ponttal várta a folytatást. Griscsuk a 14 ezer euró mellé 7 pontot gyűjtött.

A moszkvai verseny sok érdekességgel szolgált. Az első körben vereséget szenvedett az első kiemelt holland Anish Giri és az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov is kikapott, két párharc dőlt el rájátszásban.

A legjobb nyolc között három párbajban csak a hosszabbításban született döntés. Az elődöntőben Alekszandr Griscsuk remekelt az amerikai Hikaru Nakamura ellen, Jan Nepomnjacsij „megszenvedett” a rájátszásban a lengyel Radoslaw Wojtaszek legyőzéséért.

Jan Nepomnjacsij útja a győzelemig:

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2773) – Levon Aronjan (örmény, 2762) 1,5 – 0,5 (1 – 0, döntetlen)

Wei Yi (kínai, 2736) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2773) 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 – 1)

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2724) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2773) 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 – 1)

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2772) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2773) 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 - 1)

 

Rigában a rajtlistát a holland Anish Giri vezette, a francia Maxime Vachier-Lagrave, az orosz Alekszandr Griscsuk és az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov volt még kiemelt.  A többiek besorolását sorsolással döntötték el.

Az első körben hat párharc dőlt el a rájátszásban. Az orosz Szergej Karjakin a „hirtelen halál” parti megnyerésével búcsúztatta Anish Girit. Mamedgyarov az orosz titán Daniil Dubovot győzte le. Az orosz derbit Alekszandr Griscsuk nyerte meg Nyikita Vutyjugovval szemben. Az amerikai Wesley So az indiai Pentala Harikrishnával szemben érvényesítette a papírformát. Meglepetés volt a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov sikere az amerikai Hikaru Nakamura ellen. Nagy csatában vesztett az olimpiai bajnokok rangadóján az örmény Levon Aronjan a kínai Yu Yangyi ellen. A legfiatalabb résztvevő, a lengyel Jan-Krzysztof Duda a nyolcszoros orosz bajnok Peter Szvidlerre mért vereséget. Maxime Vachier-Lagrave gond nélkül nyert a cseh David Navara ellen.

A legjobb nyolc között Szergej Karjakin előtt Wesley So állította pirosra a szemafort. Alekszandr Griscsuk legyőzte Yu Yangyit. Jobban rapidozott Sahriyar Mamedgyarov, mint Jan-Krzysztof Duda. Nem okozott nehézséget MVL-nek, hogy Veszelin Topalovot búcsúztassa.

Az elődöntőben MVL 1,5-0,5-re verte So-t, Mamedgyarov hasonló arányban Griscsukot búcsúztatta.

 

Sahriyar Mamedgyarov a döntőben 5-4-re nyert Maxime Vachier-Lagrave ellen. A rájátszás négy rapidpartijában döntetlenek születtek, mindketten szalasztottak el esélyt. Az első villámjátszmában Mamedgyarov győzött, Vachier-Lagrave kiegyenlített. Küzdelmük a „hirtelen halál” játszmában dőlt el az azerbajdzsáni nagymester javára. Tíz GP-pontot jelentett sikere, 24 ezer eurós első díjat vehetett át, Vachier-Lagrave 14 ezret nyert és 8 GP-pontot kapott. Az összetett pontversenyben Mamedgyarov és az orosz Alekszandr Griscsuk vezet az orosz Jan Nepomnjacsij és Vachier-Lagrave előtt.

Sahriyar Mamedgyarov útja a győzelemig:

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2765) - Daniil Dubov (orosz, 2700) 1,5 – 0,5 (döntetlen, 1 – 0)

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2729) - Sahriyar Mamedgyarov 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 – 1)

Sahriyar Mamedgyarov – Wesley So (amerikai, 2763) 1,5 – 0,5 (1 – 0, döntetlen)

Sahriyar Mamedgyarov – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2775) 5 - 4 ( 1 – 0, 0 – 1, döntetlen, döntetlen, döntetlen, döntetlen, 1 – 0, 0 – 1, 1 - 0)

 

Hamburgban az orosz Alekszandr Griscsuk elsőségével fejeződött be a Grand Prix 2019 harmadik tornája. A döntőben 3,5-2,5-re győzött a lengyel Jan-Krzysztof Duda ellen. Griscsuk tíz GP-pontot kapott, 24 ezer eurós első díjat vehetett át, Duda 14 ezret nyert.

A hamburgi viadal első körének legnagyobb meglepetését Jan Nepomnjacsij veresége jelentette, Jan-Krzysztof Duda győzte le. Az exvilágbajnok Veszelin Topalov másodszor is búcsúztatta Hikaru Nakamurát. Kiesett a Világkupán győztes Tejmur Radzsabov is. Hat párharc a rájátszásban dőlt el.

A legjobb nyolc között Maxime Vachier-Lagrave ismét Veszelin Topalovval mérkőzött meg és gond nélkül jutott az elődöntőbe. A 21 éves Duda a kínai Yu Yangyit is megadásra kényszerítette. Az orosz generációs párbajban Daniil Dubov vereséget mért Peter Szvidlerre. Nem jelentett igazi akadályt David Navara a magabiztosan sakkozó Alekszandr Griscsuknak.

Az összetett pontversenyt is döntően befolyásolta az elődöntős MVL-Griscsuk párharc, a francia nagymester csalódást okozott. A két ifjú titán összecsapását Jan-Krzysztof Duda 3,5-2,5-re nyerte meg Daniil Dubovval szemben.  

 A döntő két klasszikus játszmájában Duda nagyot küzdve remizett Griscsukkal. A rájátszása két 25-25 perces és lépésenként 10-10 másodperc bónusszal játszott rapidpartival kezdődött. Jan-Krzysztof Duda világossal győzött. Alekszandr Griscsuk a vereség után gyorsan rendezte sorait és sikerrel visszavágott, kiegyenlített. Az új színsorsolás az orosz sakkozónak kedvezett. A gyorsabb tempójú, 10-10 perces és lépésenkénti 10-10 másodperces játszmában korán döntő előnyhöz jutott, kissé elhúzódott az összecsapás, de a fokozott feszültségben még a legjobbak is nehezen találják meg a legegyszerűbb nyerést.

Alekszandr Griscsuk vezetést szerzett és sötéttel is döntő előnybe került, nyert állásban elégedett meg a döntetlennel, első helye mellett a 36 esztendős kétszeres olimpiai bajnok nagy lépést tett újabb világbajnok-jelöltségéért, a jeruzsálemi torna párosítása is már révbe juttathatja, a francia Maxime Vachier-Lagrave, az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov és az orosz Jan Nepomnjacsij esélyes még.

 

Alekszandr Griscsuk útja a győzelemig:

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2728) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2764)  1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 -1)

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2764) – David Navara (cseh, 2701) 1,5 – 0,5 (döntetlen, 1 – 0)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2777) - Alekszandr Griscsuk (orosz, 2764) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2764) - Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2748) 3,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, 0 – 1, 1 – 0, 1 – 0, döntetlen)

A Grand Prix versenyek pontozása:

Forduló

GP-pont

a verseny győztese

8

a döntő vesztese

5

az elődöntő vesztesei

3

a 2. forduló vesztesei

1

az első forduló vesztesei

0

tie-break nélkül győzelem

+1

Az összetett pontverseny állása:

Alekszandr Griscsuk (orosz) 20 (7, 3, 10)

Maxime Vachier-Lagrave (francia) 13 (8, 5)

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni) 10 pont (0, 10)

Jan Nepomnjacsij (orosz)  9 (9, 0)

Jan-Krzysztof Duda (lengyel) 8 (0, 1, 7)

Radoslaw Wojtaszek (lengyel) 5 (5, 0)

Daniil Dubov (orosz) 5 (2, 0, 3)

Wesley So (amerikai) 4 (1, 3)

Peter Szvidler (orosz) 4 (2, 0, 2)

Veszelin Topalov (bolgár) 3 (1, 2)

Hikaru Nakamura (amerikai) 3 (3, 0, 0)

Wei Yi (kínai) 2 (2, 0)

Yu Yangyi (kínai) 2 (1, 1)

Szergej Karjakin (orosz) 1 (0, 1)

David Navara (cseh) 1 (0, 1)

Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni) 0 (0, 0)

Anish Giri (holland) 0 (0, 0)

Pentala Harikrishna (indiai) 0 (0, 0)

Dmitrij Jakovenko (orosz) 0 (0, 0)

Levon Aronjan (örmény) 0 (0, 0)

Nyikita Vityjugov (orosz) 0 (0, 0, 0)

 

Jeruzsálemben a rajtlistát a francia Maxime Vachier-Lagrave vezeti, az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov, a holland Anish Giri és az orosz Jan Nepomnjacsij kapott még kiemelést. A többiek besorolását sorsolással döntötték el. Az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov és az örmény Levon Aronjan lemondta a részvételt, a kínai Wang Hao és az orosz Dmtrij Andrejkin kapott meghívást. Az élő internetes közvetítés többek között a worldchess.com honlapon lesz. Az időkontroll a megszokott, 90-90 perc 40 lépésre, majd 30-30 perc a játszma befejezéséig, az első lépéstől kezdve még 30-30 másodperc bónusszal. A rájátszás két 25-25 perces partival kezdődne (+10-10 másodperc lépésenként), újabb egál esetén két 10-10 perces játszma (+10-10 másodperc bónusz), két 5-5 perces játszma (+ 3-3 másodperc), 4-4-nél a „hirtelen halál” parti döntene.

A menetrend:

1.forduló: december 11-12, tie-break december 13

2. forduló: december 14-15, tie-break december 16

Elődöntő: december 17-18, tie-break december 19

Döntő: december 21-22 tie-break december 23

Az első forduló párosítása:

Veszelin Topalov (bolgár, 2737) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2780)

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2725) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2724)

Yu Yangyi (kínai, 2738) – Wesley So (amerikai, 2760)

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2767) – Borisz Gefand (izraeli, 2684)

Wei Yi (kínai, 2725) – Anish Giri (holland, 2769)

Pentala Harikrishna (indiai, 2724) - Szergej Karjakin (orosz, 2754)

David Navara (cseh, 2707) – Wang Hao (kínai, 2756)

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2772) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2698)

Az első forduló vesztesei 5 ezer eurót kapnak. A negyeddöntőben vereséget szenvedők 8 ezret és 1 GP-pontot. Az elődöntő vesztesei 10 ezret és 3 pontot. A döntőben vereséget szenvedő 14 ezret és 5 pontot. A győztes 24 ezer euróval gazdagodik és 8 GP-ponttal. A tie-break nélkül megnyert mérkőzésért + 1 jutalompont jár. Az összetett pontverseny első tíz helyezettje még 280 ezer eurón osztozik, az első helyezett 50, a második 45 ezret is nyer a világbajnok-jelölti cím mellé.

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Rodoszon félidejéhez érkezett a női Európa-bajnokság
2024. 04. 25.

A 17 éves indiai Gukesh és a kínai Tan Zhongyi a világbajnok-jelölti döntők győztesei
2024. 04. 22.

Az utolsó forduló dönt, a 17 éves indiai Gukesh félpontos előnnyel vezet. Nakamurával sötéttel mérkőzik meg
2024. 04. 21.

Gukesh, Nakamura és Nepomnjacsij holtversenyben az élen, Tan Zhongyi félpontos előnnyel vezet
2024. 04. 19.

Nepomnjacsij és Tan Zhongyi félpontoe előnnyel vezet
2024. 04. 18.

Nepomnjaxsij és Gukesh D reizett, Caruana és Nakamura nyert, Lei Tingjie legyőzte Gorjacskinát
2024. 04. 16.

Gukesh D és Nepomnjacsij döntetlennel is megőrizte éllovasi pozícióját, Tan Zhongyi ismét egyedül az élen
2024. 04. 15.

A nyolcadik forduló után Gukesh és Nepomnjaxsij vezet, a női viadalon hármas holtverseny az élen
2024. 04. 14.

A világbajnok-jelölti döntők félidejében Jan Nepomnjacsij és Tan Zhongyi félpontos előnnyel vezet
2024. 04. 12.

Gukesh és Nepomnjacsij remizett, megőrizték holtversenyes első helyüket, Tan Zhongyi előnye is fél pont
2024. 04. 11.

Gukesh 87 lépéses győzelemmel beérte Neomnjacsujt, Nakamura ekőször nyert
2024. 04. 10.

A világbajnok-jelölti döntők negyedik fordulójában Nepomnjacsij myert Vidit ellen, Szalimova legyőzte Konerut
2024. 04. 08.

Praggnanandhaa sötéttel nyert az indiai rangadón Vidit ellen, már a nyitásban meglepte riválisát
2024. 04. 07.

Torontóban Tan Zhongyi kettős győzelemmel rajtolt, békés első forduló, viharos második kör a vb-jelölti döntőkben
2024. 04. 06.

Carlsen harmadszor a GRENKE Chess Classic  győztese, Rapport volt a világelső legfőbb riválisa
2024. 04. 03.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog