Help Sales ÁSZF

Izgalmas partik, kihagyott esélyek a pekingi rapidtorna első játéknapján

Címkék: SportAccord Peking

Pekingben két fordulót játszottak le a SportAccord Szellemi Sportok Világjátékának rapidversenyén. A hétfordulós svájci rendszerű viadalt Almási Zoltán vereséggel kezdte, a kínai Wang Hao ellen túlértékelte esélyeit, majd remizett a dán Peter Heine Nielsennel. A kínai nagymester és az azeri Sahriyar Mamedgyarov kezdte kettős győzelemmel a versenyt. A nők viadalán az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk rajtolt két nyeréssel. A szombati játéknapon a férfiak három, a nők két fordulóval folytatják a versengést, magyar idő szerint reggel 7 órakor játsszák a harmadik kört.

Érdekes csatákkal, fordulatos partikkal kezdődött meg a hétfordulós rapidtorna. A 20-20 perces játékidővel és a 10-10 másodperces lépésenkénti extraidővel folyó küzdelmekre jellemzően a játszmák kapkodással  érnek véget, és váratlan eredmények is születtek. Az első körben Almási Zoltán túlerőltette állását, a kínai Wang Hao hibátlanul használta ki a felkínált esélyt. Sötéttel nagymesterünk nem tudott mit kezdeni a lelkesen cserégető dán Peter Heine Nielsen ellen.

A legfiatalabb és a legidősebb, a 17 esztendős holland Anish Giri és a 42 éves ukrán Vaszilij Ivancsuk szicíliai védelmű ütközetében Ivancsuk nyerőesélyt rontott el, majd nem kegyelmezett a kubai Leinier Dominguez Pereznek. A második forduló egyik legizgalmasabb partiját az azeri Sahriyar Mamedgyarov és az orosz Szergej Karjakin vívta, Mamedgyarov többször is azonnali nyerést hagyott ki, majd Karjakin kihagyta az örökös sakkhoz vezető folytatást. Az orosz rapidbajnok Alekszandr Griscsuk jobban bírta a kapkodást, mint az amerikai Gata Kamsky.

 

Az első forduló eredményei:

Anish Giri (holland, 2714) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2775)  döntetlen

Szergej Karjakin (orosz, 2763) – Liem Quang Le (vietnami, 2714)  1 - 0

Leinier Dominguez Leinier (kubai, 2712) – Vugar Gasimov (azeri, 2757)  1 - 0

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2752) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2705)  döntetlen

Almási Zoltán (magyar, 2707) – Wang Hao (kínai, 2736)  0 - 1

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2733) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2724)  1 - 0

Wang Yue (kínai, 2697) – Gata Kamsky (amerikai, 2732)  döntetlen

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2723) – Peter Heine Nielsen (dán, 2693)  1 – 0

 

A 2. forduló eredményei:

Sahriyar Mamedgyarov (1) – Szergej Karjakin (1)  1 - 0

Wang Hao (1) – Ruszlan Ponomarjov (1)  1 - 0

Vaszilij Ivancsuk (0,5) – Leinier Dominguez Perez (1)  1 - 0

Gata Kamsky (0,5) – Alekszandr Griscsuk (0,5)  0 - 1

Maxime Vachier-Lagrave (0,5) – Anish Giri (0,5)  1 - 0

Vugar Gasimov (0) – Wang Yue (0,5)  1 - 0

Quang Liem Le (0) – Francisco Vallejo Pons (0)  0 - 1

Peter Heine Nielsen (0) – Almási Zoltán (0)  döntetlen

 

A verseny állása:

1-2. Wang Hao és Sahriyar Mamedgyarov 2 pont

3-5. Maxime Vachier-Lagrave, Alekszandr Griscsuk és Vaszilij Ivancsuk 1,5

6-10. Francisco Vallejo Pons, Leinier Dominguez Perez, Szergej Karjakin, Ruszlan Ponomarjov, Vugar Gasimov 1

11-15. Anish Giri, Wang Yue, Gata Kamsky, Almási Zoltán és Peter Heine Nielsen 0,5

16. Quang Liem Le 0

 

A 3. forduló párosítása:

Wang Hao (2) – Sahriyar Mamedgyarov (2)

Alekszandr Griscsuk (1,5) – Vaszilij Ivancsuk (1,5)

Szergej Karjakin (1) – Maxime Vachier-Lagrave (1,5)

Francisco Vallejo Pons (1) – Vugar Gasimov (1)

Ruszlan Ponomarjov (1) – Leinier Dominguez Perez (1)

Anish Giri (0,5) – Gata Kamsky (0,5)

Wang Yue (0,5) – Peter Heine Nielsen (0,5)

Almási Zoltán (0,5) – Quang Liem Le (0)

 

A nők versenyét az orosz Alekszandra Kosztenjuk kezdte kettős nyeréssel. Agresszív támadó stílusa eddig remekül érvényesült. A torna doyenje, a kétszeres Európa-bajnoknő svéd Pia Cramling kicsit kedvezőbb állást remizett el a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan ellen.

 

Az első forduló eredményei:

Hou Ji-fan (kínai, 2578) – Viktorija Cmilyte (litván, 2503)  1 - 0

Elina Danieljan (örmény, 2497) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2562)  döntetlen

Katyerina Lahno (ukrán, 2549) – Pia Cramling (svéd, 2495)  0 - 1

Monika Socko (lengyel, 2479) – Ju Wenjun (kínai, 2543)  0 - 1

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531) – Yelena Dembo (görög, 2468)  döntetlen

Almira Szkripcsenko (francia, 2468) – Nana Dzagnidze (grúz, 2516)  0 - 1

Dronavalli Harika (indiai, 2513) – Elisabeth Paehtz (német, 2457) 0 - 1

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2439) – Anna Zatonskih (amerikai, 2506)  1 – 0

 

A 2. forduló eredményei:

Pia Cramling (1) – Hou Ji-fan (1)  döntetlen

Ju Wenjun (1 ) – Elisabeth Paehtz (1)  döntetlen

Nana Dzagnidze (1) – Alekszandra Kosztenjuk (1)  0 - 1

Anna Muzicsuk (0,5) – Antoaneta Sztefanova (0,5)  döntetlen

Yelena Dembo (0,5) – Elina Danieljan (0,5)   döntetlen

Viktorija Cmilyte (0) – Katyerina Lahno (0)  0 - 1

Monika Socko (0) – Dronavalli Harika (0)  1 - 0

Anna Zatonskih (0) – Almira Szkripcsenko (0)  0 – 1

 

Az első játéknap után az állás:

1.Alekszandra Kosztenjuk 2 pont

2-5. Elisabeth Paehtz,  Pia Cramling, Hou Ji-fan és Ju Wenjun 1,5

6-13. Almira Szkripcsenko, Katyerina Lahno,  Nana Dzagnidze,  Monika Socko,  Anna Muzicsuk,  Yelena Dembo, Elina Danieljan és Antoaneta Sztefanova 1

14-16. Viktorija Cmilyte, Dronavalli Harika és Anna Zatonskih 0

 

A 3. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk (2) – Ju Wenjun (1,5)

Elisabeth Paehtz (1,5) – Pia Cramling (1,5)

Hoi Ji-fan (1,5) – Anna Muzicsuk (1)

Katyerina Lahno (1) – Yelena Dembo (1)

Antoaneta Sztefanova (1) – Monika Socko (1)

Elina Danilejan (1) – Nana Dzahnidze (1)

Almira Szkripcsenko (1) – Viktorija Cmilyte (0)

Dronavalli Harika (0) – Anna Zatonskih (0)

 

Almási,Z (2707) - Wang,Hao (2736)
Angol megnyitás [A29]

1.c4 e5 2.Hc3 Hf6 3.g3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.Fg2 Hb6 6.Hf3 Hc6 7.0-0 Fe7 8.Bb1 g5 9.d3 g4 10.Hd2 Hd4 11.e3 He6 12.Hc4 Hxc4 13.dxc4 Vxd1 14.Bxd1 0-0 15.b4 Hg5 16.Hd5 Fd8 17.e4 c6 18.He3 Fe6 19.Hf5 Ff6 20.Hd6 b6 21.a4 Bfd8 22.Fe3 Hf3+ 23.Fxf3 gxf3 24.c5 Fe7 25.Hf5 Fxf5 26.exf5 bxc5 27.bxc5 Bab8 28.h3

Jobb folytatás volt 28.Bxb8 Bxb8 29.h4 Bd8 30.Bxd8+ Fxd8 31.Kh2 e4 32.Kh3 f6 33.Kg4 Fc7 34.Kh5 Kg7 35.g4 de sötét állása tartható.

28...Bxb1 29.Bxb1 Bd5 30.Fh6 f6 31.Bb7?

Remi lett volna a 31.Bb8+ Kf7 32.Bb7 Ke8 33.Bb8+ Kd7 34.Bb7+ Kd8 35.Fe3 Fxc5 36.Fxc5 Bxc5 37.g4 Bc2 38.Bxa7 e4 39.g5 fxg5 40.f6 Ke8 41.Bxh7 Kf8 42.Be7 Bc4 43.a5 Ba4 44.Kh2 Bxa5 45.Kg3 Ba4 folytatás.

 

 

31...Fxc5 32.Bg7+ Kf8 33.g4

A királyállás gyengesége miatt nem ment 33.Bxa7+ Ke8 34.Bxh7 Bd1+ 35.Kh2 Fxf2 és a sötét király eltáncol a sakkok elől.

33...Ke8 34.g5 e4 35.Bg8+ Kd7 36.Bg7+ Kc8 37.Bg8+ Kb7 38.Bg7+ Ka6 39.gxf6 Bd1+ 40.Kh2 Fd6+ 41.Bg3 Bd5 42.f7 Bxf5 43.f8V Fxf8 44.Fxf8 Bxf8 45.Kg1 Bd8 és világos feladta

Giri,A (2714) - Ivancsuk,V (2775)
Szicíliai védelem [B96]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fg5 e6 7.f4 Vc7 8.Fxf6 gxf6 9.Vd3 b5 10.f5 b4 11.Hd1 e5 12.Hb3 Fh6 13.a3 Hc6 14.c3 bxc3 15.Hxc3 He7 16.Bb1?! Bb8 17.Ha1?

 

17...d5! 18.Hxd5 Hxd5 19.Vxd5 Bxb2

Figyelmet érdemelt a 19...Fb7 20.Vd1 Fxe4 21.Fd3 Vb7 22.Va4+ Fc6 23.Vxa6 Vxa6 24.Fxa6 Fxg2 változat is.

20.Bxb2 Vc1+ 21.Ke2 Vxb2+ 22.Kf3 Fb7 23.Vc5

 

23...Bg8?

Kiengedte az előnyt. Nyert a vezérmanőver: 23...Vd2! 24.g3 Vd7! 25.Fg2 Vd3+ 26.Kf2 Vd2+ 27.Kf1 a5! 28.Vb5+ Kf8 29.Vxb7 Vd3+ 30.Kf2 Fe3+ és matt a vége.

24.Vb4 Vxb4 25.axb4 Fd2 26.Hc2 Ke7 27.Fd3 Fc3 28.Bb1 Bd8 29.Ke2 Bd6 30.Bb3 Fd4 31.Ba3 h5 32.g3 Fg1 33.h4 Fb6 34.Bc3 Bc6 35.Bxc6 Fxc6 36.He3 Fxe3 37.Kxe3 Fb5 38.Fe2 Fxe2 39.Kxe2 Ke8 40.Kf3 Kf8 41.Kf2 Ke8 42.Ke3 Ke7 43.Kd3 Kd7 44.Kd2 Kd6 45.Ke3 Ke7 46.Ke2 Ke8 47.Kd2 Kd8 48.Kc3 Kc7 49.Kd3 Kd7 50.Kd2 Kd8 51.Kc2 Kc7 52.Kc3 Kc6 53.Kd2 Kd7 54.Ke3 és döntetlen

Mamedgyarov,S (2733) - Karjakin,S (2763)
Elfogadott vezércsel [D23]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Vc2 dxc4 5.Vxc4 Ff5 6.g3 e6 7.Fg2 Hbd7 8.0-0 Fe7 9.e3 0-0 10.Bd1 Vc7 11.Hc3 Hd5 12.He1 Hxc3 13.bxc3 e5 14.e4 Fg4 15.Ff3 Hb6 16.Ve2 Fe6 17.Hd3 Hc4 18.Hb2 Hxb2 19.Vxb2 Fc4 20.Fe3 Bfe8 21.a4 Fd6 22.a5 h6 23.Ba4 Fb5 24.Baa1 Fc4 25.Kg2 Be7 26.Bd2 Bae8 27.dxe5 Bxe5 28.Bad1 Bb5 29.Vc1 Fe5 30.a6 bxa6 31.Bd7 Vb8 32.Fxa7 Vc8 33.Fg4 Bb7 34.Ve3 Fe6 35.Fxe6 fxe6 36.Bxb7 Vxb7 37.Fc5 a5 38.Vd3 a4 39.Ba1 Ba8 40.Vc4 Kf7 41.Ve2

 

41...Vb5? 42.Vh5+ Kf6 43.Bd1

 Még pontosabb volt a 43.f4 Vxc5 44.Bb1 Va7 45.fxe5+ Ke7 46.Vg6 Bf8 47.Vxg7+ Bf7 48.Vxh6 a3 49.Bd1 Vc7 50.Bd6 folytatás.

43...Vxc5 44.Bd7 Bf8 45.f4 a3? 46.fxe5+

Mamedgyarov válogathatott a nyerések között. 46.f5 Fxg3 47.Vg6+ Ke5 48.Vxe6+ Kf4 49.hxg3+ is elég meggyőző volt.

46...Vxe5 47.Vf3+ Kg6 48.Vxf8 a2 49.Bd1

A kapkodás ára. 49.Vf7+ Kh7 50.Ba7 sima volt.

49...Vxc3 50.Vf1 c5 51.Kh3 c4 52.Ba1

Kimaradt a 52.Bd6 Ve5 53.Ba6 Vxe4 54.Bxa2 nyerés.

52...Vb2 53.e5 Kh7 54.Bc1

 

54...Vxe5 55.Vd1 Vf5+ 56.Kg2 Ve4+ 57.Vf3 Ve5 58.Vf1 Ve4+ 59.Kh3 Ve5 60.Vd1 Vf5+ 61.Kg2 Ve4+ 62.Kg1 Ve3+ 63.Kf1 Ve4 64.Kf2 Vf5+ 65.Ke3 Ve5+ 66.Kd2 Va5+ 67.Kc2 Va3 68.Vd4 Vb3+ 69.Kd2 Vb1 70.Vc3?

 

70...Kh8?

Remi volt 70...a1V! 71.Vxa1 Vd3+ 72.Ke1 Ve3+ 73.Kf1 Vf3+ 74.Kg1 Ve3+ örökös sakk!

71.Be1 e5 72.h4 Kh7 73.Vc2+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog