Help Sales ÁSZF

Izgalmas az Európa-bajnokság hajrája, hármas holtverseny az élen

Címkék: Férfi Európa-bajnokság 2012

A Plovdivban zajló XIII. Európa-bajnokság nyolcadik fordulójában Balogh Csaba sorozatban harmadik győzelmével megközelítette az élmezőnyt. Bánusz Tamást sötéttel győzte le, míg Berkes Ferenc partija a cseh Jiri Stocek ellen remivel végződött. Nagymestereinknek 5,5 pontja van. Hármas holtverseny az élen. Az orosz Vlagyimir Malahov nyert az éllovas a fehérorosz Szergej Azarovval szemben, honfitársával, Maxim Matlakovval és az örmény Vlagyimir Akopjannal együtt 6,5 pontos. Tizenheten üldözik a triót félpontos hátránnyal. A 11 fordulós viadalról huszonhárman kvalifikálják magukat a jövő évi Világkupára.

 

Egyre izgalmasabb a kontinensviadal hajrája. Óvatosabb partik mellett az élcsoportban a világossal játszók jelentős sikereket értek el. Az orosz Vlagyimir Malahov az éllovas fehérorosz Szergej Azarovra mért vereséget. Malahov a viadal második fordulójában kikapott honfitársától, Szavcsenkotól, de azóta 5,5 pont szerzett. A hatodik játéknapon Berkes Ferencet legyőző orosz Maxim Matlakov még veretlen, a 2821-es performance-pontszám és a 18,8 Élő-pont begyűjtése hűen jellemzi nagyszerű eredményét. A moldáviai Viorel Bologan hathatós segítséget nyújtott nyeréséhez, kedvező pozíciót rontott el, majd vesztőt húzott. Az örmény Vlagyimir Akopjan sem talált még legyőzőre, mesterhármassal tört előre.

Kevésbé meggyőző a rajtlistán első olasz Fabiano Caruana játéka, ahogy az orosz Dmitrij Jakovenko sem villog. Némi bizonytalankodás után a holland Ivan Szokolov, az orosz Nyikita Vitjugov, a francia Etienne Bacrot és a grúz Baadur Zsobava ismét a közvetlen üldözőboly tagja.

A játéknap legnagyobb vesztese az azeri Sahriyar Mamedgyarov, akit a zéró tolerancia miatt játék nélkül vesztett. A rajtlistán második Mamedgyarov másfél percet késett a játszma kezdése időpntjához képest, az azeri sakkozó a twitteren 10 másodpercről ír. A grúz Shota Azaladze (2419) volt a "kedvezményezett", aki a nyári időszámításra való áttérés miatt a hatodik játéknapon vesztett kontumálva.  

Balogh Csaba az ötödik fordulóban vesztett el egy kecsegtető pozíciót, nagyon összeszedte magát és mesterhármassal előretört, harcban áll a továbbjutást jelentő 23 hely valamelyikéért. A cseh Jiri Stocek örökös sakkot kényszerített ki Berkes Ferenccel szemben. Prohászka Péter a tegnapi vereség után szép győzelemmel javított, + 15,5 pontnál tart. Ruck Róbert és Rapport Richárd érvényesítette a papírformát.

 

Az élcsoportban a 8. forduló legérdekesebb eredményei:

Vlagyimir Malahov (orosz, 2705, 5,5) – Szergej Azarov (fehérorosz, 2667, 6)  1 - 0

Anton Korobov (ukrán, 2679, 5,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2695, 5,5)  döntetlen

Andrei Istratescu (francia, 2633, 5,5) – Laurent Fressinet (francia, 2693, 5,5)  döntetlen

Maxim Matlakov (orosz, 2632, 5,5) – Viorel Bologan (moldáviai, 2687, 5,5)  1 - 0

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2684, 5,5) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2656, 5,5)  1 - 0

Maxime Vachier-Lagrave (orosz, 2682, 5,5) – Jurij Kuzubov (ukrán, 2615, 5,5)  döntetlen

Fabiano Caruana (olasz, 2767, 5) – Gawain Jones (angol, 2635, 5,5)  döntetlen

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2729, 5) – Markus Ragger (osztrák, 2654, 5)  döntetlen

Ivan Szokolov (holland, 2653, 5) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2710, 5)  1 - 0

Nyikita Vitjugov (orosz, 2709, 5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2664, 5)  1 - 0

Etienne Bacrot (francia, 2706, 5) – Ivan Ivanisevic (szerb, 2645, 5)  1 - 0

Baadur Zsobava (grúz, 2706, 5) – Daniel Fridman (német, 2653, 5)  1 - 0

Viktor Laznicka (cseh, 2702, 5) – Liviu-Dieter Nisipeanu (román, 2643, 5)  döntetlen

Arkadij Naiditsch (német, 2702, 5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2640, 5)  döntetlen

Emil Szutovszkij (izraeli, 2700, 5) – Igor Henkin (német, 2632, 5)  0 - 1

Jiri Stocek (cseh, 2606, 5) – Berkes Ferenc (2682, 5)  döntetlen (Vezércsel, 29)

Bánusz Tamás (2583, 4,5) – Balogh Csaba (2664, 4,5)  0 - 1

Evgeny Postny (izraeli, 2662, 4) – Papp Gábor (2551, 4)  döntetlen

Prohászka Péter (2553, 4) – Viorel Iordachescu (moldáviai, 2644, 4)  1 - 0

Pap Gyula (2538, 4) – Tomasz Markowski (lengyel, 2612, 4)  döntetlen

Fodor Tamás (2482, 4) – Sabino Brunello (olasz, 2587, 4)  döntetlen

Daniel Baratosi (román, 2407, 4) – Ruck Róbert (2579, 4)  0 - 1

Ram Soffer (izraeli, 2492, 3,5) – Erdős (2559, 3,5) döntetlen

Rapport Richárd (2559, 3,5) -   Julian Baltag (moldáviai, 2420, 3,5) 1 - 0

Michale Godena (olasz, 2508, 3,5) – Schneider Veronika (2312, 3,5)  1 - 0

Teodor Senetia (román, 2188, 2,5) – Antal Tibor Kende (2352, 2,5)  1 - 0

Tamas-Kristof Balla (román, 2369, 2) – Barta József (2148, 2) 1 - 0

Leon Lederman (izraeli, 2296, 1) – Pein Milan (1)  1 – 0

 

Az élcsoport állása:

1-3. Vlagyimir Malahov (orosz), Maxim Matlakov (orosz) és Vlagyimir Akopjan (örmény) 6,5 pont

4-20. Gawain Jones (angol), Jurij Kuzubov (ukrán), Nyikita Vitjugov (orosz), Etienne Bacrot (francia), Laurent Fressinet (francia), Erneszto Inarkijev (orosz), Dmitrij Andrejkin (orosz), Mihail Kobalija (orosz), Maxime Vachier-Lagrave (francia), Baadur Zsobava (grúz), Francisco Vallejo Pons (spanyol), Szergej Azarov (fehérorosz), Ivan Szokolov (holland), Anton Korobov (ukrán), Andrej Volokityin (ukrán), Igor Henkin (német) és Andrei Istratescu (francia) 6

21-52. Shota Azaladze (grúz), Arkadij Naiditsch (német), Fabiano Caruana (olasz), Dmitrij Jakovenko (orosz), Hrant Melkumjan (örmény), Szergej Movszeszjan (örmény), Alekszej Drejev (orosz), Denisz Hiszmatullin (orosz), Artyom Tyimofejev (orosz), Markus Ragger (osztrák), Viorel Bologan (moldáviai), Berkes Ferenc,…Balogh Csaba,… 5,5

57. Prohászka Péter 5

 

Az élcsoportban a 9. forduló párosítása:

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2684, 6,5) – Vlagyimir Malahov (orosz, 2705, 6,5)

Nyikita Vitjugov (orosz, 2709, 6) – Maxim Matlakov (orosz, 2632, 6,5)

Szergej Azarov (fehérorosz, 2667, 6) – Etienne Bacrot (francia, 2706, 6)

Mihail Kobalija (orosz, 2666, 6) – Baadur Zsobava (grúz, 2706, 6)

Erneszto Inarkijev (orosz, 2695, 6) – Ivan Szokolov (holland, 2653, 6)

Gawain Jones (angol, 2635, 6) – Andrej Volokityin (ukrán, 2695, 6)

Laurent Fressinet (francia, 2693, 6) – Anton Korobov (ukrán, 2679, 6)

Jurij Kuzubov (ukrán, 2615, 6) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2693, 6)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2689, 6) – Andrei Istratescu (francia, 2633, 6)

Igor Henkin (német, 2632, 6) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2682, 6)

Maxim Rodhstein (izraeli, 2652, 5,5) – Fabiano Caruana (olasz, 2767, 5,5)

Artyom Tyimofejev (orosz, 2650m 5,5) – Dmitrij Jakovenko (2729, 5,5)

Alekszandr Halifman (orosz, 2649, 5,5) – Viktor Laznicka (cseh, 2702, 5,5)

Ivan Saric (horvát, 2649, 5,5) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2702, 5,5)

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2649, 5,5) – Arkadij Naiditsch (német, 2702, 5,5)

Berkes Ferenc (magyar, 2682, 5,5) – Szergej Volkov (orosz, 2623, 5,5)

Balogh Csaba (magyar, 2664, 5,5) - Jiri Stocek (cseh, 2606, 5,5)

 

Stocek,J (2606) - Berkes,F (2682)
Vezércsel [D55]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.Hf3 Hf6 5.Fg5 h6 6.Fxf6 Fxf6 7.e3 0-0 8.Bc1 c6 9.Fd3 Hd7 10.0-0 dxc4 11.Fxc4 e5 12.h3 exd4 13.exd4 Hb6 14.Fb3 Ff5 15.Be1 Be8 16.Bxe8+ Vxe8 17.Vd2 Vd7 18.Be1 a5 19.a3 Be8 20.Bxe8+ Vxe8 21.Vf4 Fe6 22.Fxe6 Vxe6 23.Vc7 Vb3?

Egyenlő esélyekhez vezetett volna a 23...Hc4 24.Vxb7 Fxd4 25.Va8+ Kh7 26.Hxd4 Ve1+ 27.Kh2 Ve5+ folytatás.

24.He4?!

A cseh nagymester 24.Vxb7 Vxb2 25.Vxc6 Vc1+ 26.Kh2 Kh7 27.a4 Fd8 28.Ve4+ változatban előnybe kerülhetett volna.

24...Hd5 25.Vc8+ Kh7 26.Vf5+ Kg8 27.Vc8+ Kh7 28.Vf5+ Kg8 29.Vc8+ Kh7 döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog