A kínai kikötővárosban, Ningbóban látványos ünnepséggel nyitották meg a VIII. csapat-világbajnokságot. Megtartották a sorsolást, válogatottunk az indiai négyessel, a tavalyi világbajnokság bronzérmesével csatázik a vasárnapi első fordulóban, majd hétfőn a címvédő orosz válogatottal játszik. Harmadik ellenfelünk az azeri, negyedik az ukrán együttes.
Válogatottunk tagjai sikerrel pihenték ki a hosszú repülőút fáradalmait. A csapat-világbajnokság helyszínéül is szolgáló New Centery Grand Hotelben a rendezők luxus körülményeket biztosítanak a válogatottak és kísérőik számára. Ma délután tartották meg a nyitóünnepséget és a sorsolást, magyar idő szerint vasárnap reggel 9 órakor indulnak a sakkórák a csapat-világbajnokságon.
Csapatunk a hatos sorszámmal rajtol, az első két fordulóban színt ismétel az éltábla. A tavaly januárban Bursában nagy meglepetésre bronzérmes India négyese ellen kezdi meg együttesünk a kilencfordulós viadalt, majd három nehéz ellenfél következik, Oroszország, Azerbajdzsán és Ukrajna. India ötöse Élő-pontszámát tekintve a kilencedik a mezőnyben, Krishnan Sasikiran (2681), Pentala Harikrishna (2669), Surya Ganguly (2627), Negi Parimarjan (2642) és Geetha Gopal (2576) az ötösfogatuk.
A kilencfordulós, négytáblás körversenyen az olimpiai pontszámítást alkalmazzák, a győzelemért 2, a győzelemért 1 pont jár. Az esetleges holtversenyt a táblapontok döntik el. Amennyiben ez sem döntene, akkor az egymás elleni eredmény számítana. Az esetleges újabb holtversenynél az ún. berlini pontszámítást alkalmazzák, a táblánként elért pontokat súlyozzák. A játékidő 90-90 perc az eső negyven lépésre, majd 30-30 perc a parti befejezéséig, az első lépéstől kezdve még lépésenként 30-30 másodperc extraidő. Az első 30 lépésben tilos döntetlent ajánlani, és érvényes a zéró tolerancia szabály, tilos késni a játszmára.
A világbajnokság teljes menetrendje:
I.forduló:
Egyesült Államok – Oroszország
Örményország – Izrael
Egyiptom – Ukrajna
Kína – Azerbajdzsán
India – Magyarország
II. forduló:
Oroszország – Magyarország
Azerbajdzsán – India
Ukrajna – Kína
Izrael – Egyiptom
Egyesült Államok – Örményország
III. forduló:
Örményország – Oroszország
Egyiptom – Egyesült Államok
Kína – Izrael
India – Ukrajna
Magyarország – Azerbajdzsán
IV. forduló:
Oroszország – Azerbajdzsán
Ukrajna – Magyarország
Izrael – India
Egyesült Államok- Kína
Örményország – Egyiptom
V. forduló:
Egyiptom – Oroszország
Kína – Örményország
Indiai – Egyesült Államok
Magyarország – Izrael
Azerbajdzsán – Ukrajna
VI. forduló:
Oroszország – Ukrajna
Izrael – Azerbajdzsán
Egyesült Államok – Magyarország
Örményország – India
Egyiptom – Kína
VII. forduló:
Kína – Oroszország
India –Egyiptom
Magyarország – Örményország
Azerbajdzsán – Egyesült Államok
Ukrajna – Izrael
VIII. forduló:
Oroszország – Izrael
Egyesült Államok –Ukrajna
Örményország – Azerbajdzsán
Egyiptom – Magyarország
Kína – India
Az utolsó forduló:
India – Oroszország
Magyarország – Kína
Azerbajdzsán – Egyiptom
Ukrajna –Örményország
Izrael –Egyesült Államok
Verőci Zsuzsa