Help Sales ÁSZF

Inarkijev előnye egy pontra nőtt, nagymestereink remiztek a kilencedik fordulóban

Címkék: Európa-bajnokság 2016

A 17. Európa-bajnokság kilencedik fordulójában nagymestereink ismét remiztek. Berkes Ferenc a norvég Aryan Tarival szemben nem tudta győzelemig fokozni kissé kedvezőbb állását. Berkes továbbjutó helyen áll, a redkívül szoros mezőnyben a 17. Prohászka Péter az ukrán Jurij Krivorucskoval, Antal Gergely az orosz Jevgenyij Romanovval osztozott meg a ponton. Az éllovas Erneszto Inarkijev ellen a lett Igor Kovalenko nem akart belenyugodni a döntetlenbe, az orosz nagymester kihasználta a felkínált esélyt, a nyeréssel egy pontra növelte előnyét az egymással remiző lengyel Radoslaw Wojtaszek és az orosz Alekszej Goganov előtt. Az élcsoportban sok döntetlen született, a címvédő Jevgenyij Najer újabb veresége a játéknap nagy meglepetése. A 11 fordulós viadalról huszonhárman kvalifikálják magukat a jövő évi Világkupára.

Európa-bajnokság 2016

A koszovói Gjakovaban zajló kontinensviadalon az orosz Erneszto Inarkijev nagy lépést tett az Európa-bajnoki cím megszerzése felé vezető úton. Újabb sötéttel elért győzelméhez a lett Igor Kovalenko hathatós segítséget nyújtott, félpontos hátránya miatt többször is elkerülte a lépésismétléses döntetlent, majd váratlan minőségáldozatát követően a jobb védekezést is elmulasztotta. Inarkijev hetedik győzelmével egypontos előnnyel vezet az egymással gyors döntetlent játszó orosz Alekszej Goganov és a lengyel Radoslaw Wojtaszek előtt.

Az élcsoportban sorban születtek a döntetlenek, a továbbjutást biztosítós helyezés megszerzésének stratégiája nyomta rá a bélyegét számos partira. A legnagyobb meglepetést a címvédő orosz Jevgenyij Najer veresége jelentette, a spanyol David Anton Guijarro meggyőző játékkal győzte le.

Európa-bajnokság 2016

Sorozatban ötödször remizett Berkes Ferenc. A szicíliai védelem egyik ritka változatával próbálta meglepni a 17 éves norvég Aryan Tarit, aki a FIDE vezérkarának márciusi moszkvai ülésén kapta meg a nagymester címet. Kis előnyét eltékozolta, nagymesterünk kiskombinációval előnybe került, de a bástyavégjátékban gyalogelőnyét nem tudta győzelemig fokozni.

Prohászka Péter az ukrán Jurij Krivorucskoval osztozott meg a ponton. A kritikus állásban Prohászka esélyt adó vezérmanővert szalasztott el. Antal Gergely játszmája az orosz Jevgenyij Romanov ellen békés küzdelemben lett döntetlen.

Európa-bajnokság 2016

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Igor Kovalenko (lett, 2644, 6,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 7)  0 - 1

Alekszej Goganov (orosz, 2600, 6,5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 6,5)  döntetlen

Kacper Piorun (lengyel, 2681, 6) – David Navara (cseh, 2735, 6) döntetlen

Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 6) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 6)  döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2692, 6) – Robert Hovhanniszjan (örmény, 2632, 6)  döntetlen

Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2669, 5,5) – Daniil Dubov (orosz, 2644, 6) döntetlen

Mustafa Yilmaz (török, 2603, 5,5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2685, 5,5)  döntetlen

David Anton Guijarro (spanyol, 2616, 5,5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2681, 5,5)  1 - 0

Levon Pantszulaja (grúz, 2613, 5,5) – Alekszej Drejev (orosz, 2662, 5,5)  döntetlen

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 5,5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2653, 5,5)  döntetlen

Mladen Palac (horvát, 2577, 5,5) – Ivan Saric (horvát, 2650, 5,5)  döntetlen

Alexander Ipatov (török, 2648, 5,5) – Arman Pashikjan (örmény, 2612, 5,5)  0 - 1

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2647, 5,5) – Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 5,5) döntetlen

Olekszandr Bortnik (ukrán, 2565, 5,5) – Mihail Kobalija (orosz, 2646, 5,5)  döntetlen

Hrant Melkumjan (örmény, 2646, 5,5) – Alexander Donchenko (német, 2569, 5,5)  döntetlen

Aryan Tari (norvég, 2558, 5,5) – Berkes Ferenc (magyar, 2636, 5,5)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 5) – Emre Can (török, 2557, 5,5)  1 - 0

Mircea-Emilian Parligras (román, 2599, 5) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 5)  0 - 1

Ante Brkic (horvát, 2584, 5) – Markus Ragger (osztrák, 2696, 5)  0 - 1

Jurij Krivoruscsko (ukrán, 2691, 5) – Prohászka Péter (magyar, 2593, 5)  döntetlen

Antal Gergely (magyar, 2539, 5) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2641, 5)  döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Ti.

Név

FED

Élő

Pont

 TB 

Perf.

Élő+/-

1

12

GM

Erneszto Inarkijev

RUS

2686

8.0

49.0

2967

27.2

2

2

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2722

7.0

49.5

2839

12.8

3

60

GM

Alekszej Goganov

RUS

2600

7.0

43.5

2806

22.8

4

1

GM

David Navara

CZE

2735

6.5

49.0

2786

 6.5

5

26

GM

Baadur Dzsobava

GEO

2661

6.5

49.0

2771

14.3

6

5

GM

Francisco Vallejo Pons

ESP

2700

6.5

47.5

2758

 7.1

7

8

GM

Laurent Fressinet

FRA

2692

6.5

46.5

2764

8.7

8

37

GM

Igor Kovalenko

LAT

2644

6.5

46.5

2726

11.1

9

43

GM

Robert Hovhannizjan

ARM

2632

6.5

44.0

2699

9.2

10

51

GM

David Anton Guijarro

ESP

2616

6.5

43.0

2687

10.5

11

36

GM

Daniil Dubov

RUS

2644

6.5

42.5

2751

11.3

12

16

GM

Kacper Piorun

POL

2681

6.5

42.0

2722

6.0

13

54

GM

Arman Pashikjan

ARM

2612

6.5

39.5

2600

1.5

14

30

GM

Ivan Saric

CRO

2650

6.0

48.0

2695

6.4

15

4

GM

Ruszlan Ponomarjov

UKR

2715

6.0

46.5

2707

0.8

16

13

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2685

6.0

46.5

2679

0

17

42

GM

Berkes Ferenc

HUN

2636

6.0

46.5

2689

7.5

18

56

GM

Denisz Hiszmatullin

RUS

2609

6.0

46.5

2661

7.5

19

6

GM

Markus Ragger

AUT

2696

6.0

45.5

2664

-2.7

20

3

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2721

6.0

45.5

2720

-0,1

..

..

50

66

GM

Prohászka Péter

HUN

2593

5.5

44.0

2671

11.2

61

92

GM

Antal Gergely

HUN

2539

5.5

41.0

2593

7.8

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 8) – Alekszej Goganov (orosz, 2600, 7)

Radoslaw Wojtaszek (lenygel, 2722, 7) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 6,5)

Daniil Dubov (orosz, 2644, 6,5) – David Navara (cseh, 2735, 6,5)

Igor Kovalenko (lett, 2644, 6,5) – Laurent Fressinet (francia, 2692, 6,5)

Robert Hovhanniszjan (örmény, 2632, 6,5) – Kacper Piorun (lengyel, 2681, 6,5)

Arman Pashikjan (örmény, 2612, 6,5) – Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 6,5)

Markus Ragger (osztrák, 2696, 6) – David Anton Guijarro (spanyol, 2616, 6,5)

Levan Pantszulaja (grúz, 2613, 6) n- Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 6)

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 6) – Anton Demcsenko (orosz, 2589, 6)

Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 6) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2685, 6)

Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2669, 6) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2609, 6)

Alekszej Drejev (orosz,2662, 6) – Mustafa Yilmaz (török, 2603, 6)

Dariusz Swiecz (lengyel, 2656, 6) – Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 6)

Alexander Donchenko (német, 2569, 6) – Mateusz Bartel (lengyel, 2653, 6)

Ivan Saric (horvát, 2650, 6) – Aryan Tari (norvég, 2558, 6)

Zdenko Kozul (horvát, 2591, 6) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2647, 6)

Mihail Kobalija (orosz, 2646, 6) – Mladen Palac (horvát, 2577, 6)

Kirill Stupak (fehérorosz, 2535, 6) – Hrant Melkumjan (örmény, 2646, 6)

Berkes Ferenc (magyar, 2636, 6) – Olekszandr Bortnik (ukrán, 2565, 6)

Prohászka Péter (magyar, 2593, 5,5) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2689, 5,5)

Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2628, 5,5) – Antal Gergely (magyar, 2539, 5,5)

Tari,A (2558) - Berkes,F (2636)
Szicíliai védelem [B56]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e5 6.Fb5+ Hbd7 7.Hf5 a6 8.Fxd7+ Vxd7 9.Fg5 Hxe4 10.Hxg7+ Fxg7 11.Hxe4 0-0 12.Vxd6 f6 13.Fe3 Vg4 14.Hc5 Vb4+ 15.Vd2 Vxb2 16.0-0 Ff5

Európa-bajnokság 2016

17.Vd5+ Kh8 18.Bab1

Számításba jött a 18.Hxb7 Vxc2 19.Hd6 Fg6 20.Bac1 Vd3 21.Ve6 folytatás világos jobb esélyeivel.

18...Vxc2 19.Bxb7 Bad8 20.Vb3 Ve2 21.Vb2 Vh5 22.f3 Vg6 23.Vf2 Bg8 24.Kh1 Bd6 25.f4 Fh6 26.Bb2 Bd5 27.fxe5?! Fxe3 28.Vxe3 Bxe5 29.Vf2  

Európa-bajnokság 2016

29...Fh3! 30.Vg3

A norvég titán a passzív védekezést a 30.gxh3 Bxc5 31.Vf3 Bg5 32.Bbb1 Bg2 33.a4 Vg7 34.Bbc1 a5 változatban nem vállalta.

30...Bf5 31.Be1 Fxg2+ 32.Bxg2 Bxc5 33.Vxg6 hxg6

Jobb volt a 33...Bxg6 34.Bf2 Bc3 35.Bf5 Ba3 folytatás.

34.Be6 Kg7 35.Bxa6 Bd8 36.Ba3 Bc1+ 37.Bg1 Bc2 38.Bag3 g5 39.B1g2 Bd1+ 40.Bg1 Bd4

Európa-bajnokság 2016

41.Bg4 Bd3 42.B4g3 Bd8 43.B3g2 Bc4 44.Bg4 Bc3 45.B4g3 Bc5 46.a4 Kg6 47.Ba1 Ba5 48.Bg4 f5 49.Bb4 Bd2 50.Bg1 Kh5 51.Bb8 g4

Európa-bajnokság 2016

52.h3 Bxa4 53.hxg4+ Bxg4 54.Bxg4 Kxg4 55.Bb3 Bf2 56.Kg1 Bf3 57.Bb8 Ba3 58.Kf2 Ba2+ 59.Kf1 f4 60.Bb3 f3 és döntetlen

Krivorucsko,J (2691) - Prohászka,P (2593)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 c5 4.c3 Hc6 5.Fe2 Ff5 6.Hf3 e6 7.0-0 Fg6 8.a3 cxd4 9.cxd4 Hge7 10.Hc3 Hc8 11.Fe3 Hb6 12.b3 Fe7 13.He1 Bc8 14.Vd2 0-0 15.Hd3 Hd7 16.Bfd1 Ha5 17.Vb2 Vb6 18.Bdb1 Vd8 19.Bc1 Vb6 20.Bab1 Vd8 21.f4

Európa-bajnokság 2016

21...f6 22.exf6 Hxf6 23.Ha4 Hc6 24.Hac5 Fxc5 25.Bxc5 Fxd3 26.Fxd3 Hg4 27.Fc1

Európa-bajnokság 2016

27...Vf6?!

Prohászka Péter a 27...Vh4 28.g3 Vh5 29.h4 (fenyegetett a 29...Hxd4) 29...b6 30.Bc2 Hh6 31.Bg2 Vd1+ 32.Ff1 Vf3 folytatással jó esélyt kapott volna.

28.h3 Hh6 29.Fe3 Hf5 30.Fxf5 exf5 31.b4 és döntetlen

Antal,G (2539) - Romanov,E (2641)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.0-0 Hf6 5.d3 d6 6.c3 a6 7.Be1 Fa7 8.Fb3 0-0 9.h3 h6 10.Hbd2 Fe6 11.Hf1 Fxb3 12.Vxb3 Vd7 13.Fe3 Fxe3 14.Hxe3 b5 15.a4 He7 16.axb5 axb5 17.Bxa8 Bxa8 18.d4 exd4 19.Hxd4 c6 20.f3 Be8 21.Bd1 Va7 22.Vc2 d5 23.exd5 Hexd5 24.Hxd5 Hxd5 25.Vf2 Hf4 26.Be1 Bxe1+ 27.Vxe1 He6

Európa-bajnokság 2016

28.Ve4 Hxd4 29.cxd4 Va1+ 30.Kh2 Vxb2 31.Vxc6 b4 32.Vc8+ Kh7 33.Vf5+ Kg8 34.Vc8+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog