Huszonketten a 2,5 pontos élcsoportban, Hoang Thanh Trang tisztet elnézve vesztett

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az Antalyában zajló Európa-bajnokság harmadik fordulójában Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett az örmény Anna Szargszjantól, nagymesternőnk a 28. lépésben követett el nagy hibát, vezérlépése tisztvesztéshez vezetett. A játéknap egyik nagy meglepetése a két évvel korábbi bajnok, a grúz Nana Dzagnidze veresége. Huszonketten alkotják az élcsoportot 2,5 ponttal. Hoang Thanh Trang negyedik partiját világossal a szerb Marina Gajcin ellen játssza.

A kontinensbajnokság harmadik játéknapján a kettős győzelemmel kezdő nyolc nagymesternő egymás ellen mérkőzött meg. Az éltáblán a 2016-os Európa-bajnok, az ukrán exvilágbajnoknő Anna Usenyina gyorsan remizett honfitársnőjével, Julija Oszmakkal. Az angol Jovanka Houska és az örmény Lilit Mkrtchian mindössze 12 lépést húzott. Az Európai Sakkszövetség zászlaja alatt játszó Nurgyul Szalimova és az orosz Jevgenyija Ovod, valamint a skót Ketevan Arahamija-Grant és az örmény Elina Danieljan játszmái igazi csatában fejeződtek be pontosztozkodással.

A játéknap egyik meglepetése a francia Pauline Guichard győzelme a két évvel korábbi bajnok grúz Nana Dzagnidzével szemben. A grúz Bela Hotenasvili világossal Rapport Richárd feleségét, Jovanát győzte le. Az orosz nagymesternők közül Alina Kaslinszkaja és Olga Girja sötéttel, Natalija Pogonyina világossal volt eredményes.

Az Európa-bajnokság doyenje, a kétszeres Európa-bajnok svéd Pia Cramling és a német Elisabeth Paehtz nyerései megfeleltek a „papírformának”. A 2006-ban győztes török Ekaterina Atalik hazai pályán jól kezdett. Az orosz Elizaveta Szolozsenkina 155 lépésben remizett a román Irina Bulmagával, sikerrel védekezett a bástya a bástya és futó elleni végjátékban.

A kontinensviadal egyetlen magyar résztvevője, olimpiai válogatottunk éltáblása, Hoang Thanh Trang kellemetlen vereséget szenvedett. A holland védelmű partiban kisebb hullámzás után dinamikus egyensúlyú állás alakult ki az örmény Anna Szargszjannal vívott küzdelmében. Trang a 28. lépésben követett el végzetes hibát, kettős támadást elnézve tisztet vesztett, védelmet többé nem találhatott.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Anna Usenyina (ukrán, 2432, 2) – Julija Oszmak (ukrán, 2399, 2) döntetlen

Jovanka Houska (angol, 2426, 2) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2397, 2) döntetlen

Nurgyul Szalimova (ECU, 2415, 2) – Jevgenyija Ovod (orosz, 2367, 2) döntetlen

Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2360, 2) – Elina Danieljan (örmény, 2413, 2) döntetlen

Pauline Guichard (francia, 2392, 1,5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2513, 1,5) 1 - 0

Bela Hotenasvili (grúz, 2479, 1,5) – Jovana Rapport (szerb, 2385, 1,5) 1 - 0

Sabrina Vega Gutierez (spanyol, 2391, 1,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2477, 1,5) 0 – 1

Antoaneta Sztefanova (ECU, 2464, 1,5) – Olga Badelka (fehérorosz, 2381, 1,5) döntetlen

Joanna Majdan (lengyel, 2377, 1,5) – Olga Girja (orosz, 2461, 1,5) 0 – 1

Pia Cramling (svéd, 2460, 1,5) – Ana Matnadze (spanyol, 2367, 1,5) 1 – 0

Elisabeth Paehtz (német, 2456, 1,5) – Mai Narva (észt, 2365, 1,5) 1 – 0

Marina Brunello (olasz, 2356, 1,5) – Ekaterina Atalik (török, 2455, 1,5) 0 - 1

Natalija Pogonyina (orosz, 2455, 1,5) – Govhar Bejdullajeva (azerbajdzsáni, 2316, 1,5) 1 – 0

Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2349, 1,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2453, 1,5) döntetlen

Elizaveta Szolozsenkina (orosz, 2330, 1,5) – Irina Bulmaga (román, 2438, 1,5)

Gunay Mammadzada (azerbajdzsáni, 2438, 1,5) – Teodora Injac (szerb, 2310, 1,5) döntetlen

Anna Szargszjan (örmény, 2327, 1,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2435, 1,5) 1 - 0

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

51

WFM

Anna M. Szargszjan

ARM

2327

2,5

2444

3,5

4,5

2

41

IM

Jevgenyija Ovod

RUS

2367

2,5

2438

4,5

5,5

3

43

GM

Ketevan Arahamija-Grant

SCO

2360

2,5

2435

4,0

4,0

4

59

WGM

Joanna Worek

CZE

2299

2,5

2428

4,0

4,0

5

81

WGM

Hajala Abdulla

AZE

2228

2,5

2419

3,5

5,0

6

4

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2477

2,5

2384

3,5

5,0

7

3

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2479

2,5

2383

3,5

4,5

8

9

GM

Pia Cramling

SWE

2460

2,5

2366

3,5

5,0

9

11

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2456

2,5

2361

3,5

5,0

10

34

WGM

Pauline Guichard

FRA

2392

2,5

2357

3,0

3,5

11

12

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2455

2,5

2353

4,0

5,5

12

19

GM

Anna Usenyina

UKR

2432

2,5

2352

4,0

5,5

13

23

IM

Jovanka Houska

ENG

2426

2,5

2343

4,0

5,0

14

26

GM

Elina Danieljan

ARM

2413

2,5

2325

4,5

6,0

15

13

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2455

2,5

2323

3,5

4,5

16

8

WGM

Olga Girja

RUS

2461

2,5

2322

3,0

4,0

17

20

IM

Stavroula Tsolakidou

GRE

2429

2,5

2307

4,5

6,0

18

30

IM

Julija Oszmak

UKR

2399

2,5

2298

4,0

4,5

19

21

IM

Inna Gaponenko

UKR

2428

2,5

2297

3,5

4,5

20

31

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2397

2,5

2295

3,0

3,5

21

25

FM

Nurgyul Szalimova

ECX

2415

2,5

2283

4,0

5,0

22

27

IM

Natalija Buksza

UKR

2407

2,5

2233

3,5

5,0

73

18

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2435

1,5

2297

4,0

4,5

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

25

FM

Nurgyul Szalimova

2415

GM

Bela Hotenasvili

2479

3

2

4

IM

Alina Kaslinszkaja

2477

IM

Natalija Buksza

2407

27

3

8

WGM

Olga Girja

2461

WGM

Pauline Guichard

2392

34

4

26

GM

Elina Danieljan

2413

GM

Pia Cramling

2460

9

5

30

IM

Julija Oszmak

2399

IM

Elisabeth Paehtz

2456

11

6

12

IM

Ekaterina Atalik

2455

IM

Jevgenyija Ovod

2367

41

7

31

IM

Lilit Mkrtchian

2397

WGM

Natalija Pogonyina

2455

13

8

43

GM

Ketevan Arahamija-Grant

2360

GM

Anna Usenyina

2432

19

9

20

IM

Stavroula Tsolakidou

2429

WFM

Anna M. Szargszjan

2327

51

10

59

WGM

Joanna Worek

2299

IM

Inna Gaponenko

2428

21

11

81

WGM

Hajala Abdulla

2228

IM

Jovanka Houska

2426

23

12

57

WIM

Elena Tomilova

2307

2

2

GM

Alekszandra Gorjacskina

2534

1

13

61

WGM

Alekszandra Malcsevszkaja

2296

2

2

GM

Antoaneta Sztefanova

2464

5

29

18

GM

Hoang Thanh Trang

2435

WIM

Marina Gajcin

2247

79

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Carlsen átvette a vezetést, egy pont az előnye Ding Liren, Aronjan és So előtt
2019. 06. 07.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog