Help Sales ÁSZF

Humpy Koneru szerencsés győzelemmel fél ponttal megelőzi riválisait

Címkék: Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno

A taskenti Grand Prix-verseny hetedik fordulójában a sötéttel játszók négy játszmát is nyertek. Az indiai Humpy Koneru nem kis szerencsével, az üzbég Nafisza Muminova hathatós segítségével győzött, félpontos előnnyel vezet. Az örmény Elina Danieljan ellen a kínai Zhao Xue taktikai csapást nézett el. A kínai Ju Wenjun a grúz Bela Hotenasvili középen rekedt királyának sebezhető helyzetét használta ki. Az orosz Olga Girja 107 lépésben törte meg a kazah Gulishan Nahbajeva ellenállását. Megosztozott a ponton az indiai Dronavalli Harika és az ukrán Katyerina Lahno. Az exvilágbajnoknők rangadója, a bolgár Antoaneta Sztefanova és az orosz Alekszandra Kosztenjuk fordulatokban gazdag csatája örökös sakkal ért véget.

 

Váratlan fordulatokban, kihagyott esélyekben gazdag küzdelmeket láttunk a GP-verseny hetedik játéknapján. Levegőben lógott az óriási meglepetés, hiszen az indiai Humpy Koneru királya körül viharfelhők gyülekeztek az üzbég Nafisza Muminova hadereje az árván hagyott királyszárnyat ostromolta. A kritikus állásban Muminova könnyű nyerést hagyott ki, időzavarban egyenesen vesztésre rontotta oly kecsegtető pozícióját.

 

Koneru holtversenyes társai, honfitársnője, Dronavalli Harika és az ukrán Katyerina Lahno partija pontosztozkodással végződött, Humpy félpontos előnnyel vezet.

Megszerezte első győzelmét az örmény Elina Danieljan. A kínai Zhao Xue megingott az előző fordulóban elszenvedett vereségének hatására, és a taktikai jellegű állásban nem érzett veszélyt. Danieljan minőségáldozata zavart okozott soraiban, taktikai elnézése pedig megpecsételte sorsát.

A grúz Bela Hotenasvili vagy nyer, vagy veszít, a döntetlent nem ismeri. Nehéz volt megérteni, hogy királyával miért maradt sáncolás nélkül, a kínai Ju Wenjun királyát igazi akció nem fenyegette. Egy könnyelmű gyaloglépése után a kínai nagymesternő remek minőségáldozattal került döntő fölénybe.

 

Az exvilágbajnoknők rangadója hihetetlenül fordulatos csatát hozott, mindketten esélyt szalasztottak el, a bolgár Antoaneta Sztefanova fonalas nyerést is elhibázott. Az orosz Alekszandra Kosztenjuk kétségbeesett vezéráldozata végül örökös sakkhoz vezetett.

Az orosz Olga Girja hosszasan kísérletezett, hogy gyalogelőnyét érvényesítse. A kölcsönös kapkodásban végül a kazah Gulishan Nahbajeva hibázott, a 107. lépés után kapitulált. 

A 7. forduló eredményei:

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2496) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2495) döntetlen (Vezércsel, 39)

Dronavalli Harika (indiai, 2475) – Katyerina Lahno (ukrán, 2532) döntetlen (Angol megnyitás, 34)

Nafisza Muminova (üzbég, 2293) – Humpy Koneru (indiai, 2607) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 50)

Zhao Xue (kínai, 2579) – Elina Danieljan (örmény, 2470) 0 – 1 (Vezérindiai védelem, 47)

Bela Hotenasvili (grúz, 2514) – Ju Wenjun (kínai, 2535) 0 – 1 (Holland védelem, 38)

Gulishan Nahbajeva (kazah, 2307) – Olga Girja (orosz, 2439) 0 - 1 (Szláv védelem, 107)

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

SB.

1

GM

Humpy Koneru  

2607

IND

*

½

½

1

1

½

1

1

18,50

2

GM

Katyerina Lahno  

2532

UKR

½

*

½

½

1

½

1

1

5

17,25

GM

Dronavalli   Harika

2475

IND

½

½

*

1

½

1

1

½

5

17,25

4

IM

Bela Hotenasvili  

2514

GEO

0

*

0

1

0

1

1

1

4

10,00

5

WGM

Ju Wenjun

2535

CHN

0

½

½

1

*

1

1

0

4

15,50

6

GM

Zhao Xue

2579

CHN

0

0

*

1

1

1

0

½

9,00

7

GM

Alekszandra   Kosztenjuk

2495

RUS

0

0

1

0

*

½

½

1

3

7,75

8

WGM

Olga Girja  

2439

RUS

½

0

0

0

*

½

1

1

3

7,50

9

GM

Antoaneta Sztefanova  

2496

BUL

½

0

0

½

½

*

½

1

3

8,00

10

WGM

Nafisza Muminova  

2293

UZB

0

0

1

0

0

*

0.5

1

6,25

11

GM

Elina Danieljan  

2470

ARM

0

0

0

1

½

½

½

*

7,75

12

WGM

Gulishan Nahbajeva  

2307

KAZ

½

0

½

0

0

0

0

*

1

4,25

 

 

A 8. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk – Olga Girja

Ju Wenjun – Gulishan Nahbajeva

Elina Danieljan – Bela Hotenasvili

Humpy Koneru – Zhao Xue

Katyerina Lahno – Nafisza Muminova

Antoaneta Sztefanova – Dronavalli Harika

 

Sztefanova,A (2496) - Kosztenjuk,A (2495)
Vezércsel [D31]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.cxd5 exd5 5.Ff4 c6 6.e3 Ff5 7.g4 Fe6 8.h4 Hd7 9.g5 h6 10.g6 Hgf6 11.gxf7+ Fxf7 12.Fd3 Hh5

Az idei Világkupán az orosz Jan Nepomnjacsij és az ukrán Ruszlan Ponomarjov párharcában az első partit elvesztő orosz sakkozó a 12...He4 13.Fxe4 dxe4 14.Hge2 0-0 15.Vc2 Hf6 16.Bg1 nagy bonyodalmak után, királyát középen hagyva tudott kiegyenlíteni, és végül a fordulatos meccsen búcsúztatta a FIDE exvilágbajnokát.

13.Fh2 0-0 14.Vg4 Hdf6 15.Vg2 Fe6 16.Fg6?! He4?! 17.Hf3 Hxc3 18.bxc3 Va5 19.Kd2?

A bolgár exvilágbajnoknő 19.0-0 Hf6 20.Bab1 Fc8 21.He5 után előnybe kerülhetett volna.

19...Va3 20.Bhb1 Hf6 21.Bb3 Va6 22.Fe5 c5 23.a4?! Hg4 24.Ff4 Bac8

Jóval erősebb volt a 24...Fd6 25.Vg3 Fxf4 26.exf4 Bf6 folytatás.

25.a5?! b5

Másodszor is kimaradt a 25...Fd6 26.Fxd6 Vxd6 lehetőség.

26.dxc5 d4?  

 

27.cxd4 Fxb3 28.Vxg4 Bcd8 29.Fxh6 Vf6 30.Ff4

Nem találhatott volna az orosz exvilágbajnoknő mentséget a 30.Bg1 gxh6 (30...Bd5 31.Fxg7 Kxg7 32.Ff5+ Kh6 33.Vf4+ Kh5 34.Bg5+ Vxg5 35.hxg5) 31.Vh5 Fxc5 32.Fd3+ Kh8 33.Bg6 folytatásban.

30...Fxc5 31.Vh5 Fb4+ 32.Kd3 Vxg6+? 33.Vxg6 Bc8

34.Vh5?

Időzavaros pánik. 34.He1 Fxe1 35.Ke2 Ff7 36.Vg4 gond nélkül nyert volna.

34...Bc3+ 35.Ke2?!

A királyvándorlást Eti nem vállalta.

35...Fc4+ 36.Kd1 Fb3+ 37.Ke2 Fc4+ 38.Kd1 Fb3+ 39.Ke2 és döntetlen

 

Harika,D (2475) - Lahno,K (2532)
Angol megnyitás [A37]

1.c4 g6 2.Hc3 c5 3.g3 Fg7 4.Fg2 Hc6 5.Hf3 e6 6.d4 Hxd4 7.Hxd4 cxd4 8.He4 d5 9.cxd5 exd5 10.Va4+ Kf8 11.Hc5 Ff6 12.Vb3 He7 13.Fh6+ Fg7 14.Fxg7+

Hét éve Vaszilij Ivancsuk és Michael Kraszenkow partijában a 14.Fd2 Vb6 15.Fb4 Kg8 16.Hd3 Ff5 17.Fxe7 Be8 18.Va3 Fxd3 19.Vxd3 Bxe7 folytatást láttuk, remi lett a játszma.

14...Kxg7 15.0-0 Vb6 16.Bac1 Bd8 17.Bfd1 Vf6 18.Vf3 Hc6 19.Vxf6+ Kxf6 20.Hb3 Fe6 21.Hxd4 Hxd4 22.Bxd4 Bdc8 23.Bdd1 Ke7 24.Kf1 Bc6 25.Ke1 Bac8 26.Kd2 a5 27.a3 Kd6 28.Bxc6+ bxc6 29.Kc3 f5 30.b4 Ba8 31.Kb2 Bb8 32.Kc3 Ba8 33.Kb2 Bb8 34.Kc3 és döntetlen

 

Muminova,H (2293) - Koneru,H (2607)
Szicíliai védelem [B27]

1.e4 c5 2.Hf3 b6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Fb7 5.Hc3 a6 6.Fe3 e6 7.Vd2 Vc7 8.a3 Hf6 9.f3 Hc6 10.Hb3 d6 11.Vf2 Hd7 12.Fe2 Fe7 13.0-0 0-0 14.f4 Ff6 15.Bae1 Fxc3 16.bxc3 Ha7 17.Fd3 Hb5

18.e5 Bfc8

A másik bástyának van a helye c8-on.

19.Fd4 Hxd4 20.cxd4 g6 21.Be3

Figyelmet érdemelt a 21.c4 b5 22.Hd2 Bab8 23.Be3 terv is.

21...Fd5 22.Hd2 b5 23.Fe4 Fxe4 24.Hxe4 Vxc2 25.Vh4 Vb2?!

26.f5! Bc1?

Nagy hiba. 26...exf5 27.Hxd6 Bc1 28.Hxf7 Bxf1+ 29.Kxf1 Vc1+ 30.Kf2 Bc8 31.Be2 Hf8 32.e6 Hxe6 33.Bxe6 Bc2+ 34.Kg3 Vxa3+ 35.Kf4 Vc1+ 36.Be3 Bxg2 volt a helyes védekezés.

27.Bxc1 Vxc1+ 28.Be1 Vb2?

A holtversenyes éllovas vesztőt húzott, de aggódhatott volna a 28...Vxa3 29.fxe6 fxe6 30.Hg5 Hf8 31.Vf4 Ba7 32.exd6 (32.Ff1) 32…Vd3 33.d5 Vxd5 34.Bf1 folytatásban is.

 

29.Hxd6?!

Az üzbég nagymesternő eddigi pályafutása legértékesebb győzelmét arathatta volna a 29.fxe6 fxe6 (29...Vxd4+ 30.Kh1 Vxe5 31.exd7) 30.Hg5 h5 (30…Hf8 31.Vf4 Vc3 32.Vf1 Vc7 33.Vxf8+ Bxf8 34.Bxf8+ Kxf8 35.Hxe6+) 31.Ve4 folytatással.

29...Hf8?

Újabb nyerési esélyt kínált.

30.fxg6?

Kimaradt a 30.f6 Vd2 31.Vf2 Vc3 32.Ve3 Vxe3+ 33.Bxe3 a5 34.Bc3 b4 35.axb4 a4 36.Ba3 Hd7 37.b5 Hb6 38.Kf2 Hd5 39.Ke2 lehetőség.

30...Hxg6 31.Ve4 Bf8 32.Bf1 Vxa3 33.h4?

33...f5 34.Ve1 Vb2 35.Ve3 Hxh4

Még egyszerűbb volt a 35...f4 36.Vf2 Vxf2+ 37.Kxf2 b4 38.He4 a5 változat.

36.Bf2 Vb1+ 37.Kh2 Hg6 38.d5 f4 39.Vh3 Ve1 40.Vxe6+ Kh8 41.Hf7+? Bxf7 42.Vxf7 Vxf2 43.e6 Vh4+ 44.Kg1 Ve1+ 45.Kh2 Ve5 46.Kg1 f3 47.d6 Vd4+ 48.Kh1 Vd1+ 49.Kh2 Vxd6+ 50.Kh3 Vxe6+ és világos feladta

 

Zhao Xue (2579) - Danieljan,E (2470)
Vezérindiai védelem [E14]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 Fb4+ 4.Hbd2 0-0 5.a3 Fxd2+ 6.Vxd2 b6 7.e3 Fb7 8.Fe2 d6 9.0-0 Hbd7 10.b4 a5 11.Fb2 He4 12.Vc2 f5 13.Bad1 axb4 14.axb4 Hg5 15.He1 f4 16.f3

Az előző napi váratlan vereség hatással volt Zhao Xue játékára. 16.exf4 Bxf4 17.d5 exd5 18.cxd5 Ve7 19.Fc1 Bxb4 20.Vxc7 Vxe2 21.Vxb7 Bba4 22.Vxd7 Vxd1 23.Fxg5 Vxd5 fonalas változat jobb volt.

16...fxe3 17.Vb3 Vf6 18.Vxe3 Ba2 19.Vb3 Bfa8 20.Fd3 b5 21.Fb1

 

21...bxc4! 22.Vc2 Bxb2 23.Vxb2 Hb6 24.Vf2 Ba3 25.Bd2 Fa6

Pontosabb volt a 25...Bb3 26.Bb2 Fa6 27.f4 Hf7 folytatás.

26.Hc2?

Taktikai csapást engedélyezett.

 

26...Bxf3! 27.Vxf3 Hxf3+ 28.Bxf3 Ve7 29.Ha3 Fb7 30.Bf1 g6 31.Bdf2 c3 32.Be1 Kg7 33.Hb5 Hd5 34.Fe4 Hxb4 35.Hxc3 Fxe4 36.Bxe4 Vg5 37.Bf1 Hd3 38.h4? Vd2 39.Hb5 d5 40.Bxe6 Hf4 41.Bf2 Vd1+ 42.Bf1 Vg4 43.Be7+ Kh6 44.Bxf4 Vxf4 45.Bxc7 Vxh4 46.Bc1 Ve4 47.Bc5 Kh5 és világos feladta

 

Hotenasvili,B (2514) – Ju Wenjun (2535)
Holland védelem [A80]

1.d4 f5 2.Hc3 Hf6 3.Fg5 d5 4.Fxf6 exf6 5.e3 Fe6 6.Vf3 Hc6 7.Fb5 Vd6 8.Hge2 0-0-0 9.Hf4 Ff7 10.Hd3 g6 11.Fxc6 Vxc6 12.a4 h5 13.a5 h4 14.h3 Kb8 15.Kd2 Ve6 16.Ha4 b6 17.Ve2 Fe8 18.Hc3 g5 19.f4 Bh7 20.Bhf1 Be7 21.Vf2 Fh6 22.Bae1 Vd6 23.axb6 axb6 24.fxg5 Fxg5 25.b4?  

25...Be4!

Ju Wenjun remek bástyalépése kihasználta a világos király veszélyeztetett helyzetét.

26.Hxe4? dxe4 27.c3 exd3 28.Vxf5 Fc6 29.Bf2 Vg3 30.Kxd3 Be8 31.Kc4? Bxe3 32.Bxe3 Vxe3 33.b5 Fe4 34.Vd7 Fd3+ 35.Kb4 Vxf2 36.Vd8+ Kb7 37.Vd5+ Ka7 38.Vb3 Fc1 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: Maria Jemelianova http://tashkent2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog