Hou Ji-fan remizett honfitársnőjével, Olga Girja legyőzte Anna Muzicsukot

Címkék: Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno

A Hanti-Manszijszkban zajló GP-verseny nyolcadik fordulójában a kínai házirangadó, Zhao Xue és Hou Ji-fan csatája döntetlennel zárult, a kínai világbajnoknő megőrizte egypontos vezetését. A játéknap szenzációját a hazai pályán játszó Olga Girja sikere jelentette, a szlovén Anna Muzicsukot győzte le, és feljött a második helyre. A grúz Nana Dzagnidze és az ukrán exvilágbajnoknő Anna Usenyina is szerencsés győzelmet aratott, az üzbég Nafisza Muminova és az orosz Tatjana Koszinceva is nyerést ígérő állásban hibázott. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefova örülhetett a reminek a sereghajtó mongol Tuvshintugs Batchimeg ellen. Az orosz Alekszandra Kosztenjuk és az ukrán Katyerina Lahno döntetlene rendkívül látványos volt.

 

A nyolcadik játéknap hőseként az orosz Olga Girját ünnepelhetik, a játszmáig még veretlen szlovén Anna Muzicsukra mért vereséget. A 110 Élő-pont különbség sem zavarta a rendezők által a GP-sorozatra jelölt orosz nagymesternőt, a végjátékban jó technikával érvényesítette anyagi előnyét. A gyorsított játéktempóban éppen a sakkjátszma legnehezebb szakaszára, a végjátékra marad oly kevés idő, de Girja remekül megbirkózott a feladattal. A győzelemmel feljött a második helyre, a rajtlistán csak 10. nagymesternő eddigi teljesítménye nagy elismerést érdemel.

A világbajnoknő Hou Ji-fan megőrizte egypontos előnyét, a kínai rangadón Zhao Xue ellen akár vérmesebb reményeket is táplálhatott volna, mint a fél pont.

Az üzbég Nafisza Muminova óriási esélyt szalasztott el, hogy újabb értékes „skalpot” gyűjtsön be. A grúz Nana Dzagnidze királyállását meggyengítő f6 lépése után rászolgált volna a büntetésre, Muminova a kritikus állásban nyerést hagyott ki, végül a partit is elvesztette.

Az ukrán exvilágbajnoknő Anna Usenyinát is segítette Fortuna, hogy megszerezze második győzelmét. Az olimpiai bajnoknők rangadóján a kétszeres aranyérmes orosz Tatjana Koszinceva elnézte reményteljes szabadgyalogját, ez megpecsételte sorsát. Az orosz olimpiai válogatott körül dúló viharban – Koszinceva nem hajlandó játszani a csapatban, amennyiben Szergej Rublevszkij a kapitány – Tatjana lépéshátrányba került…

Az orosz Alekszandra Kosztenjuk és az ukrán Katyerina Lahno francia védelmű csatározása rendkívül szórakoztató volt, az áldozatokkal tűzdelt összecsapás örökös sakkal ért véget.

A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova a nyitásban nem jeleskedett, a mongol Tuvshintugs Batchimeg nem tudott mit kezdeni kedvezőbb állásával. Sztefanova viszonozta a szívességet, elhullajtott fél pontot…

 

A 8. forduló eredményei:

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2527)  – Katyerina Lahno (ukrán, 2543)  döntetlen (Francia védelem, 25)

Nafisza Muminova (üzbég, 2321) – Nana Dzagnidze (grúz, 2550) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 50)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2489) - Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2340)  döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 37)

Anna Usenyina (ukrán, 2501) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2496) 1 - 0 (Vezércsel, 54)

Zhao Xue (kínai, 2552) – Hou Ji-fan (kínai, 2618)  döntetlen (Angol megnyitás, 51)

Olga Girja (orosz, 2450) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2560) 1 – 0 (Félszláv védelem, 79)

 

A verseny állása:

1.Hou Ji-fan 6,5 pont

2. Olga Girja 5,5

3. Anna Muzicsuk 5

4-8. Alekszandra Kosztenjuk, Antoaneta Sztefanova, Katyerina Lahno, Anna Usenyina és Nana Dzagnidze 4

9-10. Nafisza Muminova és Zhao Xue 3,5

11. Tatjana Koszinceva 2,5

12. Tuvshintugs Batchimeg 1,5

 

Hely.

Név

Rtg

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Res.

SB

1

GM

Hou Ji-fan

2618

CHN

* *

½

½

1

1

1

½

1

1

0

21,25

2

WGM

Olga Girja

2450

RUS

* *

1

1

½

0

½

1

½

1

0

22,25

3

GM

Anna Muzicsuk

2560

SLO

0

* *

½

½

½

½

1

1

1

5

0

16,50

4

GM

Alekszandra Kosztenjuk  

2527

RUS

0

* *

½

½

½

1

½

0

1

4

13,25

5

GM

Antoaneta Sztefanova  

2489

BUL

½

½

½

½

* *

1

0

½

½

4

16,50

6

GM

Katyerina Lahno

2543

UKR

½

1

½

½

* *

½

0

½

½

4

1

17,25

7

GM

Anna Usenyina

2501

UKR

0

½

½

½

0

* *

1

½

1

4

½

15,00

8

GM

Nana Dzagnidze

2550

GEO

0

0

½

0

½

* *

1

1

1

4

½

12,00

9

WGM

Nafisza Muminova

2321

UZB

0

½

0

0

0

* *

1

1

1

1

10,25

10

GM

Zhao Xue

2552

CHN

½

0

0

½

1

1

½

0

* *

0

15,25

11

GM

Tatjana Koszinceva

2496

RUS

0

1

½

½

0

0

0

* *

½

0

8,75

12

WGM

Tuvshintugs Batchimeg  

2340

MGL

0

0

0

½

½

0

0

½

* *

0

5,25

 

A szombati 9. forduló párosítása:

Anna Muzicsuk – Alekszandra Kosztenjuk

Hou Ji-fan – Olga Girja

Tatjana Koszinceva – Zhao Xue

Tuvshintugs Batchimeg – Anna Usenyina

Nana Dzagnidze – Antoaneta Sztefanova

Katyerina Lahno – Nafisza Muminova

 

Zhao Xue (2552) – Hou Ji-fan (2618)
Angol megnyitás [A17]

1.c4 b6 2.Hc3 e6 3.e4 Fb7 4.Hf3 Hf6 5.e5 He4 6.Hxe4 Fxe4 7.Fe2 d6 8.0-0 Hd7 9.d3 Fb7 10.Ff4

Számításba jött a 10.d4 Fe7 11.Vc2 0-0 12.Bd1 folytatás.

10...dxe5 11.Hxe5 Fd6 12.d4 Vf6 13.Ff3 c6 14.Fg3 Hxe5 15.dxe5 Fxe5 16.Va4 0-0 17.Bad1

17...Fd4

A kínai házirangadón a világbajnoknő átvette a kezdeményezést.

18.Fxc6 Fxc6 19.Vxc6 Fxb2 20.Bd7 h6 21.Fd6 Bfe8 22.Bxa7 Bxa7 23.Vxe8+ Kh7 24.Vb8 Ba4

Mi szólt a 24...Bxa2 25.Vxb6 Vc3 26.Vc7 Vd3 folytatás ellen?

25.Vxb6 Bxc4 26.Fc5 Fe5 27.Fe3 Vf5 28.h3 Vd3 29.Vb1 Vg6 30.Bc1 Be4 31.Vd3 h5 32.Kf1 Ba4 33.Vb3 Ve4 34.Vc2 Vxc2 35.Bxc2 Kg6 36.Ke2 Kf5 37.Kd3 g5 38.Fc5 g4 39.hxg4+ hxg4 40.g3 Ba8 41.a3 Fc7 42.Bc4 e5 43.a4 Fa5 44.Fe3 f6 45.Kc2 Fe1 46.Fb6 Ba6 47.Fe3 Ba8 48.Kd1 Fa5 49.Kc2 Fe1 50.Kd1 Fa5 51.Kc2 és döntetlen

 

Girja,O (2450) - Muzicsuk,A (2560)
Félszláv védelem [D43]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 e6 5.Fg5 h6 6.Fxf6 Vxf6 7.Vb3 a5 8.e3 Hd7 9.Fd3 Fd6 10.0-0 0-0 11.Bad1 dxc4 12.Vxc4 Ve7 13.He4 Fc7 14.Fb1 Hf6 15.Hxf6+ Vxf6 16.Vc2 g6 17.e4 Ve7 18.e5 Fd7 19.Hd2

 

19...f5?! 20.exf6 Bxf6 21.He4 Bf5 22.Hc5 b6 23.Hxd7 Vxd7 24.Vc3 Bf6 25.Fe4 Bc8 26.g3 Fd8 27.Bc1 Fe7 28.Fxc6 Vd6 29.Bfe1 Kg7 30.Vc4 Vb4 31.Vxb4 Fxb4 32.Be5 Fc5 33.dxc5 Bxc6 34.Bc3 Bf5 35.cxb6 Bxb6 36.Bxf5 gxf5 37.b3 Bb5

 

38.Bc7+ Kf6 39.Ba7 h5 40.Kg2 Bd5 41.a4 Bc5 42.Bb7 Bc3 43.Bb5 h4 44.gxh4 Bd3 45.Bb6 Bc3 46.h5 Kg5

 

47.Bxe6 Kxh5 48.Be5 Kg4 49.Bxa5 Bxb3 50.h3+ Bxh3 51.Bxf5 Ba3 52.Ba5 Bg3+ 53.Kf1 Ba3 54.Ke2 Kf4 55.Ba8 Ke4 56.Be8+ Kd5 57.Bd8+ Ke5 58.Ba8 Ke4 59.f3+ Kf4 60.Bf8+ Kg5

 

61.Bg8+

Pontosabb volt a 61.Ba8 Kf4 62.a5 Be3+ 63.Kd2 Be7 64.Bf8+ Ke5 65.Kc3 Kd5 66.a6 Kc6 67.Kc4 Kb6 68.Bf6+ folytatás.

61...Kf5 62.Bg4?! Bb3 63.Bc4 Ke5 64.Kf2 Kd5 65.Bh4 Ba3 66.Kg3 Kd6 67.Bh6+ Ke5

68.a5 Kf5 69.Ba6 Ba1 70.Ba8 Kf6 71.a6 Ba4 72.a7 Kg7

 

73.f4 Ba3+ 74.Kf2 Ba2+ 75.Ke3 Ba3+ 76.Kd2 Ba6 77.f5 Bd6+ 78.Kc3 Bd7 79.Bg8+ és sötét feladta

 

Kosztenjuk,A (2527) - Lahno,K (2543)
Francia védelem [C14]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.Fg5 Fe7 5.e5 Hfd7 6.h4 c5 7.Fxe7 Kxe7 8.f4 Hc6 9.dxc5 Hxc5 10.Vg4 Kf8 11.0-0-0 Va5 12.Hf3 Bb8

 

13.h5 b5 14.h6 g6 15.Vh4 b4 16.Hxd5 exd5 17.Vf6

 

17...b3! 18.Vxh8+

Fonalas remihez vezetett, ahogy a látványos 18.cxb3 Fe6 19.Vxh8+ Ke7 20.Hd4 Hxb3+ 21.Hxb3 Vxa2 22.Vf6+ Kf8 23.Bd3 Bxb3 24.Bxb3 Vxb3 25.Bh3 Vb4 változat is.

18...Ke7 19.Vf6+ Ke8 20.Bxd5 bxa2 21.Vxc6+ Ke7 22.Vf6+ Ke8 23.Vh8+ Ke7 24.Vf6+ Ke8 25.Vh8+ Ke7 és döntetlen

 

Usenyina,A (2501) - Koszinceva,T (2496)
Vezércsel [D58]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.Hf3 Hf6 5.Fg5 h6 6.Fh4 0-0 7.e3 b6 8.Fe2 Fb7 9.Fxf6 Fxf6 10.cxd5 exd5 11.b4 c5 12.bxc5 bxc5 13.Bb1 Fc6 14.Fb5 a6 15.Fe2 Hd7 16.0-0 Ve7 17.Vd2 Bfd8 18.Bfd1 g6 19.dxc5 Hxc5 20.Hd4 Fe8 21.Ff3 Ve5 22.Hce2 a5 23.Bb6 Ha4 24.Bbb1 Hc5 25.Bdc1 He4 26.Vd3 Hg5 27.Hg3 Hxf3+ 28.Hxf3 Ve7 29.Hd4 Fg7 30.h3 a4 31.Hge2 Ve4 32.Vd2 Bac8 33.Hc3 Ve7 34.Hcb5 Bc4 35.Va5 Bdc8 36.Bxc4 dxc4 37.Hc3 Kh7 38.Va6 Vd8 39.Bd1 Vc7 40.Hcb5 Fxb5 41.Hxb5 Vc5 42.Hd4

 

42...c3

Tatjana Koszinceva az időzavar befejeztével sem tudta higgadtan értékelni az állást. 42...Bd8 43.Vxa4 Fxd4 44.exd4 Bxd4 45.Bxd4 Vxd4 folytatásban jó esélyeket kaphatott volna.

43.Vxa4 Bb8 44.Hb3 Vf5 45.Bc1 Vd3 46.Va7 Bb5 47.Kh2?

Nehezen érthető lépés. 47.Vxf7 c2 48.g3 Bf5 49.Vb7 h5 50.Vc6 Fc3 51.Bf1 egyenlő esélyeket adott volna.

 

47...c2?!

Az újabb kapkodásban kimaradt a 47...Bf5 48.Kg1 (48.f3 c2) 48...c2 49.Be1 Fc3 lehetőség.

48.Hd4 Bb1?

A kétszeres olimpiai bajnoknő elnézte legszebbik gyalogját.

49.Bxc2 Fxd4?

50.Vxf7+ Fg7 51.Bc7 Vd6+ 52.f4 Vxc7 53.Vxc7 Ba1 54.Vc4 és sötét feladta

 

Sztefanova,A (2489) - Batchimeg,T (2340)
Vezérgyalog megnyitás [D00]

1.d4 Hf6 2.Hc3 d5 3.Ff4 e6 4.e3 Fd6 5.Fg3 c5 6.dxc5 Fxc5 7.Hb5 Ha6 8.c3 0-0 9.a4 He4 10.Fe5? f6 11.Fd4 Fe7 12.f3 Hd6 13.f4 Hf5 14.Fd3

14...e5 15.fxe5 fxe5 16.Fxf5 Bxf5 17.Fxa7 Fe6

A bolgár exvilágbajnoknő aligha menekülhetett volna meg a vereségtől a 17...Fc5! 18.Fxc5 Hxc5 19.Hf3 e4 változatban.

18.Hf3 b6 19.0-0 Fc5 20.Ve2 Bf7 21.b4 Fd6

22.Hxd6

Döntő előnyt adott a 22.a5 Baxa7 23.Hxa7 Bxa7 24.axb6 Vxb6 25.Hg5 Hc7 26.Bxa7 Vxa7 27.Vf3 Vb7 28.Vh5 h6 29.Hf7 Fxf7 30.Vxf7+ Kh8 31.Vg6 folytatás.

22...Vxd6 23.Vxa6 Bfxa7 24.Ve2 Bxa4 25.Bxa4 Bxa4 26.Hg5 Ba7 27.Vd3 g6 28.e4 Bd7 29.Bf6?

Kiengedte az előnyt. 29.Vf3 h6 30.Hxe6 Vxe6 31.Vf8+ Kh7 32.Bf6 Vg4 33.Vc8 Kg7 34.Bf5 jó esélyt adott volna.

29...Ve7 30.Vf1 Ff5 31.Bxb6 Vxg5 32.Bb8+ Kg7 33.exf5 Ve3+ 34.Vf2 Vc1+ 35.Vf1 Ve3+ 36.Vf2 Vc1+ 37.Vf1 Ve3+ és döntetlen

 

Muminova,N (2321) - Dzagnidze,N (2550)
Szicíliai védelem [B51]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 d6 4.0-0 Fd7 5.c3 a6 6.Fa4 Hf6 7.Be1 c4 8.Fc2 Fg4 9.h3 Fh5 10.b3 cxb3 11.axb3 He5 12.d4

Logikusabb volt a 12.g4 Hxf3+ 13.Vxf3 Fg6 14.d4 e6 15.Hd2 folytatás.

12...Hxf3+ 13.gxf3 e6 14.Hd2 d5 15.e5 Hd7 16.Hf1 Bc8 17.Fd2 Fe7 18.Hg3 Fg6 19.f4 Fxc2 20.Vxc2 g6 21.Vd1 Hb8 22.Kh2 Hc6 23.Vf3 Vd7 24.He2 0-0 25.Bg1 f6?

A királyszárnyi gyalogállás meggyengítéséért büntetés járt volna.

 

26.Vh5! Fd8 27.f5 exf5

28.e6?!

Bajban lehetett volna a grúz olimpiai bajnoknő a 28.Hf4! He7 29.Bxg6+ hxg6 30.Bg1 Bf7 (30...g5 31.exf6) 31.e6 Vd6 32.exf7+ Kxf7 33.Vh7+ Ke8 34.Be1 folytatásban.

28...Fc7+ 29.Kh1 Vxe6??

Az időzavar megpecsételhette volna Nana Dzagnidze "sorsát".

 

30.Bxg6+ Kh8 31.Bh6?

Nagy megkönnyebbülést jelentett a bástyalépés. 31.Bag1 Vd7 32.Fh6 Bf7 33.Fg7+ Bxg7 34.Bxg7 Vxg7 35.Bxg7 Kxg7 36.Vxf5 Be8 37.Kg2 folytatás nyert volna.

31...Bf7 32.Fg5 Ve4+ 33.f3 Ve7 34.Hf4 Fxf4 35.Fxf4 Bg8 36.Vxf5 Bgg7 37.Vd3 Bf8 38.Fd2 Vd6 39.Bg1 Bxg1+ 40.Kxg1 Bf7 41.Vf5 He7 42.Vf4 Ve6 43.Kf2 Hg6 44.Vg4 f5 45.Vg5 Be7 46.Ve3 Vd6 47.Vg5 Vh2+ 48.Kf1 Ve2+ 49.Kg1 Vd1+ 50.Kf2 Be2+ és világos feladta

Verőci Zsuzsa

Fotó: http://khantymansiysk2014.fide.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog