Help Sales ÁSZF

Hou Ji-fan huszáros támadással használta ki Bela Hotenasvili hibás bástyalépését

Címkék: Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze

A grúziai üdülőhelyen, Lopotában zajló Grand Prix-verseny második fordulójában a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan ismét győzött. A grúz Bela Hotenasvili nagy taktikai hibáját látványos akcióval használta ki. A játéknapon az indiai Dronavalli Harikai is sötéttel nyert, az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk gyengén játszott. Döntetlen lett az indiai Humpy Koneru és a kínai Zhao Xue partija, megosztozott a ponton az örmény Elinba Danieljan és a grúz Nana Dzagnidze. Gyors lépésismétléses remik születtek a bolgár Antoaneta Sztefanova és az ukrán Anna Muzicsuk, valamint az üzbég Nafisza Muminova és a kínai Ju Wenjun játszmákban.

Kettős győzelemmel kezdett a GP-sorozat ötödik versenyén a világbajnoknő Hou Ji-fan. A grúz Bela Hotenasvili elleni partijában sokáig manőverezett, míg világos taktikai elnézést követett el. A kínai nagymesternő tetszetős akcióval, huszárjainak tökéletes együttműködésével használta ki a súlyos bakit. A világbajnoknő a gyorsabb nyerést elmulasztotta, a 39…Hf1+ lett volna a parti látványos befejezése, csak döntő anyagi előnyével nyert.

Az orosz exvilágbajnoknő, Alekszandra Kosztenjuk már a nyitásban hátrányba került, gyengén játszotta francia védelemmel szemben, az indiai Dronavalli Harika a világos állásban támadható célpontot kapott. Az erélyesebb folytatás kimaradt, de a győzelme nem forgott veszélyben.

Az indiai Humpy Koneru kicsit kedvezőbb állását nem tudta döntővé fokozni, a kínai Zhao Xue egy-két pontos lépése elegendő volt a látszatveszélyek hárítására.

Megosztozott a ponton az örmény Elina Danieljan és  a grúz Nana Dzagnidze. A szófiai szabály könnyen kijátszható, ha a felek úgy akarják. Gyors lépésismétléssel lett döntetlen a bolgár Antoaneta Sztefanova és az ukrán Anna Muzicsuk, valamint az üzbég Nafisza Muminova és a kínai Ju Wenjun partija.

 

A 2. forduló eredményei:

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2561)  döntetlen (Holland védelem, 22)

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2532) – Dronavalli Harika (indiai, 2503)  0 – 1 (Francia védelem, 50)

Elina Danieljan (örmény, 2460) – Nana Dzagnidze (grúz, 2541) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 43)

Nafisza Muminova (üzbég, 2332) – Ju Wenjun (kínai, 2532)  döntetlen (Szicíliai védelem, 24)

Bela Hotenasvili (grúz, 2518) – Hou Ji-fan (kínai, 2629)  0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 55)

Humpy Koneru (indiai, 2613) – Zhao Xue (kínai, 2638)  döntetlen (Vezérindiai védelem, 56)

 

A verseny állása:

1.Hou Ji-fan 2 pont

2-4. Humpy Koneru, Dronavalli Harika és Ju Wenjun 1,5

5-7. Zhao Xue, Anna Muzicsuk és Nana Dzagnidze 1

8-12. Nafisza Muminova, Alekszandra Kosztenjuk, Elina Danieljan, Bela Hotenasvili és Antoaneta Sztefanova 0,5

 

A 3. forduló párosítása:

Zhao Xue – Antoaneta Sztefanova

Hou Ji-fan – Humpy Koneru

Ju Wenjun – Bela Hotenasvili

Nana Dzagnidze – Nafisza Muminova

Dronavalli Harika – Elina Danieljan

Anna Muzicsuk – Alekszandra Kosztenjuk

 

Hotenasvili,B (2518) – Hou Ji-fan (2629)
Nimzoindiai védelem [E53]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 d5 6.Hf3 c5 7.0-0 b6

A világbajnoknő elkerülte a mélységekig elemzett főváltozatokat a 7...Hc6; 7...dxc4; 7...cxd4 -gyel.

8.cxd5 exd5 9.He5 Fa6 10.Fxa6 Hxa6 11.Va4 Hb8 12.dxc5 bxc5 13.Bd1 Vd6 14.Hf3 Fxc3 15.bxc3 Hbd7 16.Fa3 Ve6 17.Bac1 Bfd8 18.h3 He4 19.c4 Hb6 20.cxd5 Bxd5 21.Vc2 Bad8 22.Bxd5 Bxd5 23.Fb2 h6 24.a4 Hd7 25.Vb3 a6 26.Vc2 Hf8 27.Fa1 Hg6 28.Vb2 f6 29.Vc2 Kh7 30.Bb1 h5 31.Bb7 Vc6 32.Bb1 Ve6 33.Bb7 Kh6 34.Bb1 Vf5 35.Bc1?

Súlyos taktikai elnézés.

 

35...Bd2! 36.Hxd2 Vxf2+ 37.Kh1

Reménytelen állásban újabb baki.

37...Hg3+ 38.Kh2 Hh4 39.Bg1

39...He2!?

Azonnal nyert a 39...Hf1+! 40.Kh1 Hf5 41.Bxf1 Hg3+ 42.Kh2 Hxf1+ 43.Kh1 Hxe3 folytatás, a sötét huszárok összjátéka igen hatásos.

40.Vd1 Hxg1 41.Vxg1 Vxd2 42.Vf1 Vxe3 43.Fb2 Ve4 44.Vf2 Kh7 45.Fc3 c4 46.a5 Hf5 47.Fd2 Vd3 48.g4 Hd4 49.Fe3 Hc2 50.Ff4 c3 51.Vc5 Ve2+ 52.Kg1 Ve1+ 53.Kh2 Ve4 54.Vxh5+ Kg8 55.Kg1 Hd4 és világos feladta

 

Kosztenjuk,A (2532) - Harika,D (2503)
Francia védelem [C01]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Fb4 4.exd5 exd5 5.Fd3 Hc6 6.a3 Fxc3+ 7.bxc3 Hge7 8.Vh5 Fe6 9.Hf3 Vd7 10.Hg5 0-0-0 11.Hxe6 Vxe6+ 12.Fe3 g6 13.Ve2 Hf5 14.0-0 Bhe8 15.Bfe1 Hxe3 16.fxe3 f5 17.c4 Be7 18.cxd5 Vxd5 19.c3 Bde8

Az orosz exvilágbajnoknő hátrányba került.

 

20.Fc4 Ve4 21.Va2 Vh4 22.g3 Vf6 23.Vf2 Vg5 24.Fb5 Bxe3 25.Beb1 a6 26.Ff1

26...Ha5

Még erősebb volt a 26...f4! 27.Vxf4 Vxf4 28.gxf4 Bxc3 29.Kg2 Bf8 folytatás.

27.Be1 f4 28.Bxe3 fxe3 29.Vf7 Ve7 30.Vxe7 Bxe7 31.Bb1 e2 32.Fh3+ Kb8 33.Kf2 Hc4 34.Be1 Hxa3 35.Bxe2 Bxe2+ 36.Kxe2 Hc4 37.Kd3

37...b5 38.Fe6 Hd6 39.Fg8 h6 40.Fh7 g5 41.Ke3 a5 42.Kf3 a4 43.Fb1 Ka7 44.h4 Kb6 45.hxg5 hxg5 46.Fa2 Ka5 47.Kg4 He4 48.Fe6 a3 49.Fb3 c6 50.Fe6 Hxc3 és világos feladta

 

Koneru,H (2613) – Zhao Xue (2538)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fb4+ 5.Hbd2 Fa6 6.Va4 c5 7.dxc5 Fxc5 8.Fg2 Fb7 9.b4 Fe7 10.Fb2 0-0 11.0-0 Vc7 12.Bac1 d6 13.Bfd1 Hbd7 14.a3 Bac8 15.Vb3 Vb8 16.Hd4 Fxg2 17.Kxg2 Vb7+ 18.f3 Bfe8 19.Hb5 a6 20.Hc3 b5 21.Hce4 bxc4 22.Hxf6+ Hxf6 23.Hxc4 d5 24.Ha5 Vb5 25.Vd3 Vxd3 26.exd3 Hd7

Világos kicsit kedvezőbben áll, de előnye kevés volt a győzelemhez.

27.f4 f6 28.Bc6 Hb8 29.Bcc1 Kf7 30.Kf3 Ff8 31.Be1 h5 32.h3 Hd7 33.Bc6 Bxc6 34.Hxc6 Bc8 35.Bc1 Ke8 36.Hd4 Bxc1 37.Fxc1 Ke7 38.g4 hxg4+ 39.hxg4 e5 40.Hb3 Kd6 41.fxe5+ Hxe5+ 42.Ke2 Kc6 43.Hd4+ Kb6 44.He6 Fd6 45.Hxg7 Hxg4 46.Hf5 Ff8 47.d4 a5 48.bxa5+ Kxa5 49.Kf3 He5+ 50.dxe5 fxe5 51.He3 e4+ 52.Kf4 Ka4 53.Hxd5 Fh6+ 54.Kxe4 Fxc1 55.Kd3 Fxa3 56.Ke4 és döntetlen

 

Danieljan,E (2460) - Dzagnidze,N (2541)
Nimzoindiai védelem [E32]

1.d4 e6 2.c4 Hf6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 d6 7.Fg5 Hbd7 8.Hf3 b6 9.Hd2 Fb7 10.f3 c5 11.e4 Bc8 12.Fd3 h6 13.Fh4

13...d5

Nana Dzagnidze a 13...cxd4 14.Vxd4 Hc5 15.Fc2 e5 16.Vf2 He6 17.0-0 Hd4 folytatásban jobb esélyeket kaphatott volna.

14.exd5 Hxd5 15.Fxd8 Hxc3 16.Fe7 Bfe8 17.Fd6 Ha4 18.b3 Hc3 19.dxc5 Hxc5 20.Fxc5 Bxc5 21.Bc1 Hb5 22.Fe4 Fxe4 23.Hxe4 Bc6 24.Kf2 Hd4 25.Bb1 f5 26.Hc3 Bd6 27.Bhd1 Bed8 28.Bb2 Kf7 29.h4 B6d7 30.f4

30...Hc6 31.Bxd7+ Bxd7 32.Ke3 Ha5 33.Hb5 Kf6 34.Hd4 e5 35.fxe5+ Kxe5 36.Hf3+ Kf6 37.g3 g5 38.hxg5+ hxg5 39.Hd4 Ke5 40.Hf3+ Kf6 41.Hd4 Ke5 42.Hf3+ Kf6 43.Hd4 Ke5 és döntetlen

Sztefanova,A (2488) - Muzicsuk,A (2561)
Holland védelem [A80]

1.d4 f5 2.Hc3 d5 3.Fg5 g6 4.e3 Fg7 5.h4 c6 6.Fd3 Hf6 7.h5 He4 8.Ff4 Hd7 9.Hf3 e6

A rapid-világbajnokságon Mateusz Bartel a 9...Va5 10.Fxe4 (10.0-0) 10...dxe4 11.Hg5 Hb6 12.hxg6 hxg6 13.Bxh8+ Fxh8 változatban ért el egyenlő esélyt Nyikita Vityjugov ellen.

10.g4 Ve7 11.h6 Ff6 12.Fxe4 fxe4 13.g5 exf3 14.gxf6 Vxf6 15.Vxf3 e5 16.dxe5 Hxe5 17.Vg3 Hc4 18.Fg5 Ve5 19.Ff4 Vf6 20.Fg5 Ve5 21.Ff4 Vf6 22.Fg5 és döntetlen

Muminova,N (2332) – Ju Wenjun (2532)
Szicíliai védelem [B51]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 d6 4.0-0 Fd7 5.Be1 Hf6 6.c3 a6 7.Ff1 Fg4 8.h3 Fxf3 9.Vxf3 g6 10.d3 Fg7 11.Ha3 0-0 12.Hc2 e5 13.Fg5 h6 14.Fh4 Hb8 15.d4 cxd4 16.cxd4 exd4 17.Hxd4 Hbd7 18.Bad1 Be8 19.Fg3 Vb6 20.Hb3 Be6 21.Hd4 Bee8 22.Hb3 Be6 23.Hd4 Bee8 24.Hb3 és döntetle

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://lopota2014.fide.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog