Help Sales ÁSZF

Holtversenyben vezet az örmény Danieljan, az indiai Koneru és a szlovén Muzicsuk

Címkék: Grand Prix Kazany

A Kazanyban zajló Grand Prix-verseny kilencedik fordulójában az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk megfosztotta veretlenségétől az örmény Elina Danieljant. Az indiai Humpy Koneru fontos rangadót nyert az ukrán Katyerina Lahnóval szemben. Fél pontra megközelítette a vezető triót, a szlovén Anna Muzicsukot, Danieljant és Konerut újabb győzelemmel a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan.

Izgalmas hajrát ígér a Grand Prix-versenysorozat negyedik tornája. A keddi pihenőnap után ma folytatódott a pontvadászat és az éllovas örmény Elina Danieljan vereségével nyílt lett az első hely sorsa. Danieljan az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk ellen a francia védelmet játszotta meg, de kevésbé volt járatos a variban, hátrányos állásban taktikai megoldást engedélyezett ellenfelének, Kosztenjuk a tisztáldozattal szétbombázta sötét pozícióját.

Már a nyitás után sötéttel előnybe került az indiai Humpy Koneru, az ukrán Katyerina Lahno második vesztésével alaposan visszaesett a tabellán. Koneru tisztet nyert, anyagi előnyét jó technikával érvényesítette, hármas holtversenyben vezet. Óvatos játékkal remizett a litván Viktorija Cmilyte és a szlovén Anna Muzicsuk.

A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan is kihasználta az orosz olimpiai bajnoknő Alisza Galljamova „mélyrepülését”, aki hatodszor kapott ki. Hou JI-fant már csak fél pont választja el az éllovas triótól. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova nem bírt a sereghajtó Betul Cemre Yildizzel. A Koszinceva nővérek megosztoztak a ponton.

 

A 9. forduló eredményei:

Viktorija Cmilyte (litván, 2508) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2598) döntetlen (Holland védelem, 27)

Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2528) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2532) döntetlen (Spanyol megnyitás, 14)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2518) – Betul Cemre Yildiz (török, 2333) döntetlen (Réti megnyitás, 70)

Katyerina Lahno (ukrán, 2546) – Humpy Koneru (indiai, 2589) 0 – 1 (Angol megnyitás, 82)

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2457) – Elina Danieljan (örmény, 2484) 1 – 0 (Francia védelem, 30)

Alisza Galljamova (orosz, 2484) – Hou Ji-fan (kínai, 2623) 0 – 1 (Benoni védelem, 48)                                                         

 

A verseny állása:

1-3. Anna Muzicsuk, Elina Danieljan és Humpy Koneru 6 pont

4-5. Viktorija Cmilyte és Hou Ji-fan 5,5

6-8. Alekszandra Kosztenjuk, Nagyezsda Koszinceva és Katyerina Lahno 4,5

9. Tatjana Koszinceva 4

10. Antoaneta Sztefanova 3,5

11-12. Betul Cemre Yildiz és Alisza Galljamova 2

 

A 10. forduló párosítása:

Anna Muzicsuk – Hou Ji-fan

Elina Danieljan – Alisza Galljamova

Humpy Koneru – Alekszandra Kosztenjuk

Betul Cemre Yildiz – Katyerina Lahno

Tatjana Koszinceva – Antoaneta Sztefanova

Viktorija Cmilyte – Nagyezsda Koszinceva

 

Kosztenjuk,A (2457) - Danieljan,E (2484)
Francia védelem [C14]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.Fg5 Fe7 5.e5 Hfd7 6.h4 c5

Az éllovas örmény nagymesternő a gyalogáldozat elfogadását elkerülte. A 6...Fxg5 7.hxg5 Vxg5 8.Vd3 (8.Hh3 Ve7 9.Hf4) 8...Hc6, 8…Hf8, 8...g6 9.Hf3 Ve7 változatokban a fejlődési előnyt kedvelők, a bonyodalmakat szeretők jól érzik magukat.

7.Fxe7 Kxe7 8.dxc5 Hc6 9.Vd2 Hxc5 10.0-0-0 Va5 11.Bh3 h6 12.Hge2 Bd8 13.Vf4 Hd7 14.Bg3 Bg8 15.Be3 Bb8 16.Hd4 Hxd4 17.Bxd4 g5 18.hxg5 hxg5 19.Vg3

Pontosabb volt a 19.Vg4 b5 20.Vh5 Fb7 21.He4 folytatás.

19...Vc5 20.Vg4 b5 21.b4 Vc6 22.Vh5 a5?

Elina Danieljan hátrányos állásban azonnal vesztőt húzott.

 

23.Hxd5+! exd5 24.e6 Bg6 25.exd7+ Kxd7 26.Fd3 Bg7  

 

 

27.Vh8

Alekszandra Kosztenjuk válogathatott a nyerések között. 27.Vh2 Ba8 28.Ve5 is meggyőző volt.

27...Vf6 28.Bxd5+ Kc6 29.Bc5+ Kd6 30.Vf8+ és sötét feladta

 

Lahno,K (2546) - Koneru,H (2589)
Angol megnyitás [A25]

1.c4 e5 2.g3 Hc6 3.Hc3 g6 4.Fg2 Fg7 5.Bb1 a5 6.a3 Hf6 7.b4 axb4 8.axb4 0-0 9.d3 Be8 10.b5 He7 11.Hf3 d5! 12.cxd5 Hexd5 13.Hxd5 Hxd5 14.Fb2 

 

14...e4 15.dxe4 Hc3 16.Vxd8 Bxd8 17.Fxc3 Fxc3+ 18.Kf1 Ba2 19.h4 Bb2 20.Bc1 Bc2 21.Bb1 Fe6

Figyelmet érdemelt a 21...Fg4 22.Fh3 Fxf3 23.exf3 Bdd2 24.Bh2 Fd4 folytatás is.

22.He1 Bcd2 23.Bc1 Fa5 24.Hd3 Fc4 25.Ff3 Fxb5 26.Hc5 Fb6 27.Hxb7 Be8 28.Hc5 Be5 29.Hb3 Bb2 30.Bc3 c5 31.Hc1 c4 32.Kg2

 

32...Fc5 33.h5 Fb4 34.Be3 Bc2 35.Hb3 cxb3 36.Bxb3 Fe7 37.hxg6 hxg6 38.e3 Kg7 39.Bhb1 Fc6 40.B3b2 Bxb2 41.Bxb2 Fxe4 42.Fxe4 Bxe4 43.Bc2  

 

 

43...Bb4

Humpy Koneru tisztelőnyével kezdheti a technikai feladat megoldását.

44.Kf1 Ff6 45.Kg2 Bb2 46.Bc4 Fe7 47.Kf1 Fd6 48.Bc6 Fb4 49.Ba6 Bd2 50.Bb6 Fc3 51.Bc6 Fe5 52.Ba6 Bd6 53.Ba7 Kf6 54.Bb7 Ba6 55.Kg2 Ke6 56.Bb4 Fc3 57.Bc4 Fe5 58.Bb4 Kf5 59.Bb5 Ba2 60.Kf3 Ke6 61.Kg2 Fc3 62.Kf1 Kd6 63.Bb7 f6 64.Bb3 Bc2 65.Bb5 Kc6 66.Bb8 Kd5 67.Bc8 Ke4 68.Kg2 Kd3 69.Kf1 Bc1+ 70.Kg2 Ke2 71.Bc6 Fb2 72.Be6 Bc2 73.f4 Ke1+ 74.Kf3 Kf1 75.g4 Bf2+ 76.Kg3 Fc3 77.g5 f5 78.Bxg6

 

78...Bg2+ 79.Kh3 Kg1 80.e4 fxe4 81.Be6 Fe1 82.f5 Bh2+ és világos feladta

 

Galljamova,A (2484) - Hou,Ji-fan (2623)
Benoni védelem [A70]

1.d4 Hf6 2.c4 c5 3.d5 e6 4.Hc3 exd5 5.cxd5 d6 6.e4 g6 7.h3 Fg7 8.Hf3 0-0 9.Fd3 a6 10.a4 Hbd7 11.0-0 Hh5 12.Fg5 Ff6 13.Fe3 Be8 14.Hd2 Fd4 15.Fxd4 cxd4 16.He2 He5 17.Ba3 Vb6 18.Vb3

A játszmákat sorozatban vesztő Alisza Galljamova a vezércserére szavazott.

18...Vxb3 19.Bxb3 Fd7 20.Ba1

Jobb volt a 20.Bxb7 Fxa4 21.Bb4 Hxd3 22.Bxa4 Bab8 23.Bxd4 Hxb2 24.Ba1 folytatás.

20...b5 21.a5 Hf6 22.Hxd4 Hxd3 23.Bxd3 Hxe4 24.Hxe4 Bxe4 25.Bc1 Bc8 26.Bxc8+ Fxc8  

 

 

27.Be3? Bxd4 28.Be8+ Kg7 29.Bxc8 Kf6 30.Bc6 Ke5 31.Bxa6 Bb4 32.Bb6 Kxd5 33.a6 Bxb2 34.a7

 

34...Bb1+ 35.Kh2 Ba1 36.Bxb5+ Kc6 37.Bb2 Bxa7 38.g4 d5 39.Kg3 Be7 40.Kf4 d4 41.Kg5 Kc5 42.f4 d3 43.f5 Bd7 44.Bb1 d2 45.Bd1 Kc4 46.f6 Kd3 47.Kh6 Ke2 48.Bxd2+ Kxd2 és világos feladta

 

Sztefanova,A (2518) – Yildiz Betul Cemre (2333)
Réti megnyitás [A09]

1.Hf3 d5 2.c4 dxc4 3.e3 Hf6 4.Fxc4 e6 5.0-0 a6 6.Ve2 c5 7.Bd1 b5 8.Fb3 c4 9.Fc2 Hc6 10.d3 cxd3 11.Bxd3 Vb6 12.a3 Fe7 13.e4 Fb7 14.Hc3 Bd8 15.e5 Bxd3 16.Fxd3 Hd7 17.Fe3 Vc7 18.Bc1 Hdxe5 19.Hxe5 Vxe5 20.a4 0-0 21.axb5 axb5 22.f4 Vb8 23.Vh5 g6 24.Vxb5 Hb4 25.Ff1 Hd5 26.Hxd5 Fxd5 27.Vxb8 Bxb8 28.Fd4 f6 29.Kf2 Bb4 30.Bc8+ Kf7 31.Ke3 e5 32.fxe5 fxe5 33.Fc3 Fg5+ 34.Kf2 Bf4+ 35.Ke1 Be4+ 36.Fe2 Fe7 37.Kf2 Bf4+ 38.Kg1 e4? 39.g3 Bf5 40.g4 Fe6 41.Bc7 Bc5 42.Ba7 Kf8 43.Bxe7 Kxe7 44.Fb4 Kd6 45.Kf2 Kc6 46.Fxc5 Kxc5 47.Ke3 Kd5 48.b4 Ke5 49.h3 h5 50.gxh5 gxh5 51.h4 Ff7 52.Fb5 Kd5 53.Fd7 Kd6 54.Fa4 Fg6 55.Kd4 Kc7 56.Fb5 Kb6 57.Fe2 Kc6 58.Ke5 Kb6 59.Kd5 Ff5 60.Ke5 Fg6 61.Kf6 Fe8 62.Kf5 Fb5 63.Fxb5 Kxb5 64.Kxe4 Kxb4 65.Kf5 Kc5 66.Kg5 Kd6 67.Kxh5 Ke7 68.Kg6 Kf8 69.Kh7 Kf7 70.h5 Kf8 és döntetlen

 

Cmilyte,V (2508) - Muzicsuk,A (2598)
Holland védelem [A87]

1.d4 f5 2.g3 Hf6 3.Fg2 g6 4.Hf3 Fg7 5.0-0 0-0 6.c4 d6 7.Hc3 Ve8 8.Be1 Vf7 9.e4 fxe4 10.Hxe4 Hc6 11.b3 Hxe4 12.Bxe4 e5 13.Fe3 exd4 14.Hxd4 Fd7 15.Vd2 Hxd4 16.Fxd4 Fxd4 17.Vxd4 Fc6 18.Bf4 Vg7 19.Fxc6 bxc6 20.Be1 Vxd4 21.Bxd4 c5 22.Bde4 a5 23.Be7 Bf7 24.Be8+ Bf8 25.B8e7 Bf7 26.Be8+ Bf8 27.B8e7 Bf7 és döntetlen

 

Koszinceva,N (2528) - Koszinceva,T (2532)
Spanyol megnyitás [C68]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fxc6 dxc6 5.0-0 Fg4 6.h3 h5 7.c3 Vd3 8.hxg4 hxg4 9.Hxe5 Fd6 10.Hxd3 Fh2+ 11.Kh1 Fg3+ 12.Kg1 Fh2+ 13.Kh1 Fg3+ 14.Kg1 Fh2+ és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog