Holtverseny után tizenkettedszer bajnok a Tungsram Aquaprofit NSK, a DVTK az ezüstérmes

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az első osztályú csapatbajnokság 2018/19-es idénye a hétvégi kettős fordulóval fejeződött be. A meccspontok alapján holtversenyben álló, de a táblapontokkal vezető Tungsram Aquaprofit NSK és a DVTK csatázott a bajnoki címért.   A címvédő Aquaprofit két meggyőző győzelemmel megőrizte első helyét,  tizenkettedik, sorozatban a tizenegyedik bajnoki címét szerezte meg. A DVTK a nyolcadik körben elért kiütéses győzelmével három pontra csökkentette hátrányát, végül sorozatban harmadszor lett ezüstérmes.   A Paksnak be kellett érnie a harmadik hellyel. A dobogón végzett csapatok messze kiemelkedtek a mezőnyből. A Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK és a Maróczy SE mondott búcsút az első osztálynak.

A címvédő Tungsram Aquaprofit NSK csapata nyolc győzelemmel, és az első fordulóban a nagy rivális DVTK elleni minimális vereséggel nyerte meg tizenkettedik, sorozatban tizenegyedik bajnoki címét. Három ponttal gyűjtött többet a második helyen végzett DVTK együttesénél. A bajnoki címért folyó csatározást a negyedik körben játszott ASE Paks és a DVTK rangadójának végeredménye döntően befolyásolta. A sorozatos bírói műhibák és a mérkőzés méltatlan megrendezése miatt a diósgyőri csapat megóvta az 5,5-6,5 arányban elvesztett meccset, de az óvást elutasították, s nem került sor az éltáblán Almási Zoltán és az indiai Pentala Harikrishna parti esetleges újrajátszására.

A Paks győzelme a címvédőnek kedvezett, a hetedik fordulóban a Paks elleni 8-4-es sikerrel átvette a vezetést, és a hatpontos előnyből hármat megőrizve ismét bajnoki címet ünnepelhet.

A Tungsram Aquaprofit NSK csapatának hosszú a kispadja, jól tudtak variálni a csapatösszeállításokkal, az ellenfeleknek alig volt esélyük, hogy konkrétan készülhessenek az egyes partikra. A bajnokcsapatban ezúttal kevesebb partit játszottak idegenlégiósaik. Legjobb pontszerzőjük Aczél Gergely 9 játszmájából 8 pontot szerzett, Kántor Gergely 9-ből 7, Gara Tícia 9-ből 6,5, Bánusz Tamás 7-ből 6, Ribli Zoltán 8-ból 6 pontot gyűjtött.

A DVTK megismételte sikerét, harmadszor lett ezüstérmes. Sajnálhatja a bajnokot is legyőző csapat, hogy a versenykiírás a meccspontok mellett a táblapontokat díjazza, ami meglehetősen furcsa 12 fős küzdelmeknél. A tavalyi Bundesligában holtversenyben végzett az OSG Baden-Baden és a Solingen, s rájátszás döntötte el a bajnoki cím sorsát! Az együttesben Kozák Ádám 8 játszmájából 7, Antal Gergely 9-ből 7, Korpa Bence 9-ből 6 ponttal voltak a legjobb pontszerzők.

A korábban sorozatban hatszor ezüstérmes ASE Paks gárdájának ezúttal is be kellett érnie a bronzéremmel. A csapatban ismét remekelt az ifjúsági Krstulovic Alex 8 pontjával.

A dobogón végzett együttesek messze kiemelkedtek a mezőnyből, a további helyezésekért folyhatott csak a küzdelem. A végső sorrendet is befolyásolta, hogy a hajrában az együttesek többször is gyengébb összeállításban szerepeltek. Az  Aquaréna Kőbánya SC megőrizte tavalyi negyedik helyezését. A Dunaharaszti MTK-t ezúttal nem fenyegette a kiesés veszélye, négyszer kaptak ki, ahogy a HVSE-Infraplan is. A Pénzügyőr két megsemmisítő vereséget is szenvedett. Az utolsó fordulóban dőlt el a második kieső hely sorsa, a Duocor-Makói SVSE megelőzte a Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp csapatát.  A Maróczy SE fiatal erőkből álló gárdája becsülettel küzdött.

A 8. forduló és az éltáblák eredményei:

ASE Paks – Aquaréna Kőbánya SC 7,5 – 4,5

(Milos Perunovic (3604) – Gledura Benjámin (2622) 0 – 1

Papp Gábor (2591) – Nagy Gábor (2464) döntetlen

Nikola Sedlak (2595) – Izsák Gyuls (2425) 1 – 0)

Duocor-Makói SVSE – Maróczy SE 10 – 2

(Mihók Olivér (2546) – Tésik Csaba (2317) 1 – 0

Dusan Popovic (2510) – Nagy Dániel (2353) 1 – 0

Sipos István (2492) – Csizmadia László (2382) 1 – 0)

Pénzügyőr SE – DVTK 1 – 11

(Horváth Csaba (2507) – Alekszander Arescsenko (2652) 0 – 1

Horváth József (2494) – Sethuraman S. P. (2664) 0 - 1

Hujbert Flórián (2425) – Szabó Gergely András Gyula (2531) 0 – 1)

HVSE-Infraplan – Dunaharaszti MTK  6 – 6

Héra Imre (2598) – Szergej Grigorjanc (2543) döntetlen

Németh Miklós (2486) – Gonda László (2524) döntetlen

Ruck Róbert (2515) – Blazimir Kovacevic (2494) döntetlen)

Tungsram Aquaprofit NSK – Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK 8 - 4

(Balogh Csaba (2629) – Horváth Ádám (2493) döntetlen

Luka Lenic (2657) – Varga Zoltán (2444) döntetlen

Erdős Viktor (2604) – Mészáros Tamás (2391) 0 – 1)

Az utolsó forduló és az éltáblák eredményei:

Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK – ASE Paks 2,5 – 9,5

(Horváth Ádám (2493) – Milos Perunovic (2604) 0 – 1

Varga Zoltán (2444) – Papp Gábor (2591) 1 – 0

Mészáros Tamás (2391) – Nikola Sedlak (2595) 0 – 1)

Dunaharaszti MTK – Tungsram Aquaprofit NSK 3,5 – 8,5

(Szergej Grigorjanc (2543) – Balogh Csaba (2629) döntetlen

Gonda László (2524) – Luka Lenic (2657) 0 – 1

Blazimir Kovacevic (2494) – Erdős Viktor (2604) 0 – 1)

DVTK – HVSE-Infraplan 8,5 – 3,5

(Almási Zoltán (2682) – Héra Imre (2598) döntetlen

Alekszander Arescsenko (2652) – Alojzije Jankovic (2549) 1 – 0

Sethuraman S. P. (2664) – Németh Miklós (2486) 0 – 1)

Maróczy SE – Pénzügyőr SE 3,5 – 8,5

(Tésik Csaba (2317) – Horváth Csaba (2507) 0 – 1

Nagy Dániel (2353) – Horváth József (2494) 1 – 0

Csizmadia László (2382) – Hujbert Flórián (2425) 0 – 1)

Aquaréna Kőbánya SC – Duocor-Makói SVSE 6 - 6

(Gledura Benjámin (2622) – Mihók Olivér (2546) döntetlen

Marko Nemezic (2515) – Dusan Popovic (2510) döntetlen)

Milos Roganovic (2524) – Sipos István (2492) döntetlen)

Az NB1 Szabó László csoport végeredménye:

H

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Tungsram Aquaprofit NSK

*

5,5

8

8,5

8,5

7

10,5

9

8

11

16

76

2

DVTK

6,5

*

5,5

9

8,5

8,5

11

7,5

7,5

9

16

73

3

ASE Paks

4

6,5

*

7,5

8

8,5

6

8,5

9,5

7

15

65,5

4

Aquaréna Kőbánya SC

3,5

3

4,5

*

7,5

6

7

6

6.5

9

10

53

5

Dunaharaszti MTK

3,5

3,5

4

4,5

*

6

7,5

7

7,5

10

9

53,5

6

HVSE-Infraplan

5

3,5

3,5

6

6

*

5,5

7,5

7,5

10,5

8

55

7

Pénzügyőr SE

1,5

1

6

5

4,5

6,5

*

6

8,5

8,5

8

47,5

8

Duocor-Makói SVSE

3

4,5

3,5

6

5

4,5

6

*

6

10

5

48,5

9

Z. Csuti-Hydrocomp SK

4

4,5

2,5

5,5

4,5

4,5

3,5

6

*

8

3

43

10

Maróczy SE

1

3

5

3

2

1,5

3.5

2

4

*

0

25

A bajnokcsapat tagjai:

Maxim Rodhstein (izraeli, 2674) 1/2, Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2721) 2/3, Balogh Csaba (2625) 4/9, Luka Lenic (szlovén, 2656) 5,5/8, Andrej Volokityin (ukrán, 2634) 2,5/3, Erdős Viktor (2609) 4,5/7, Márkus Róbert (2613) 6/9,  Bánusz Tamás (2618) 6/7, Ivan Ivanisevic (szerb, 2578) 4,5/6, Kántor Gergely (2501) 7/9, Horváth Dominik (2447) 4,5/8, Medvegy Zoltán (2543) 5,5/8, Ribli Zoltán (2534) 6/8, Aczél Gergely (2558) 8/9, Galyas Miklós (2512) 1,5/2, Gara Tícia (2321) 6,5/9, Haselbach Dávid (2046) 1/1 pont.

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen a Lindores Abbey rapidverseny győztese 
2019. 05. 26.

A Lindores Abbey rapidverseny félidejében Ding Liren és Magnus Carlsen holtversenyben vezet
2019. 05. 25.

Moszkvában orosz rangadó dönt, Alekszandr Griscsuk és Jan Nepomnjacsij játssza a döntőt
2019. 05. 25.

A moszkvai GP-n Griscsuk már döntős, Nepomnjacsij és Wojtaszek párharca rájátszásban dől el
2019. 05. 24.

Két döntetlen született a Grand Prix elődöntőjének első játszmáiban
2019. 05. 23.

A moszkvai Grand Prix Nakamura-Griscsuk és Nepomnjacsij-Wojtaszek párharcokkal folytatódik 
2019. 05. 22.

A moszkvai GP-n a lengyel Wojtaszek már elődöntős, három párharcban rájátszás dönt
2019. 05. 21.

Négy döntetlen a moszkvai GP második fordulójának első játszmáiban
2019. 05. 20.

Moszkvában Nakamura és So jutott a Grand Prix második fordulójába
2019. 05. 19.

Felejthetetlen grúziai utazásom története, találkozás a régi nagy ellenfelekkel
2019. 05. 19.

Moszkvában hatan már továbbjutottak, Dubov szenzációs játékkal legyőzte Girit
2019. 05. 18.

Kettős kínai siker az IMSA villámversenyein, Rapport Richárd bronzérmes, Lékó Péter ötödik lett 
2019. 05. 18.

A moszkvai GP-n Nepomnjacsij, Duda és Wojtaszek rajtolt győzelemmel
2019. 05. 17.

Az IMSA World Masters villámversenyén Rapport félpontos hátránnyal a második, Lékó holtversenyben harmadik
2019. 05. 17.

Az orosz Alekszandra Kosztenjuk és az ukrán Anton Korobov az IMSA rapid tornák győztesei
2019. 05. 17.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog