Help Sales ÁSZF

Hoang világossal remizett Koszincevával, Zsukova sötéttel nyert Koneru ellen

Címkék: Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang

A Hanti-Manszijszkban zajló női kieséses rendszerű világbajnokság második fordulójában Hoang Thang Trang az orosz Tatjana Koszinceva elleni párharcának első partijában világossal remizett. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan sötéttel győzte le a lengyel Monika Sockot. A játéknap nagy meglepetése, hogy az indiai Humpy Koneru világossal a bonyodalmakban alulmaradt az ukrán Natalija Zsukovával szemben. A kínai Zhao Xue, a svéd Pia Cramling, az indiai Dronavalli Harika és az ukrán Maria Muzicsuk tudott világossal nyerni. Csütörtökön ellenkező színelosztással a nagymesternők ismét megmérkőznek, 1-1 esetén a pénteki rájátszás dönt a továbbjutásról.

A legjobb 32 között hatan kezdték győzelemmel a kétjátszmás páros-mérkőzéseket. A legértékesebb nyerést az ukrán Natalija Zsukova könyvelhette el, sötéttel elért sikere a játéknap legnagyobb meglepetését jelentette. Az orosz olimpiai és világbajnok Alekszandr Griscsuk felesége a Tarrasch védelem egyik érdekes változatában vette fel a küzdelmet az indiai Humpy Koneruval. A bonyodalmakban Koneru rosszul értékelte esélyeit, túlbecsülte lehetőségeit és Zsukova a kölcsönös kapkodásban is megtalálta a helyes folytatást, két bástyája és a szabadgyalogjával szemben Koneru tehetetlen volt.

 

A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan sötéttel gond nélkül győzte le a lengyel Monika Sockot. Honfitársnője, Zhao Xue világossal gyűjtötte be az egész pontot a grúz Nino Hurcidzével vívott partijában. Az indiai Dronavalli Harika és az ukrán Maria Muzicsuk esélyesként nyeréssel kezdték párharcukat.

Döntetlennel kezdte Hoang Thanh Trang a kétszeres orosz olimpiai bajnoknő, Tatjana  Koszinceva elleni meccsét. A vezércsel egyik békés változatában sorozatos cserékkel egyszerűsödött az állás, a 39 lépést követően békét is kötöttek.  

 

A 2. forduló első játszmáinak eredményei:

1 Monika Socko (lengyel, 2445) - Hou Ji-fan (kínai, 2606)  0 - 1

2 Humpy Koneru (indiai, 2610)  - Natalia Zsukova (ukrán, 2451)  0 - 1

3  Anna Usenyina (ukrán, 2452) - Anna Muzicsuk (szlovén, 2586) döntetlen

4 Zhao Xue (kínai, 2565) - Nino Hurcidze (grúz, 2428)  1 - 0

5 Lela Zsavahisvili (grúz, 2455) - Katyerina Lahno (ukrán, 2553) döntetlen

6 Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2539) - Lilit Mkrtchian (örmény, 2457) döntetlen

7 Huang Qian (kínai, 2465) - Viktorija Cmilyte (litván, 2524) döntetlen

8 Marie Sebag (francia, 2521) - Olga Girja (orosz, 2467) döntetlen

9 Alisza Galljamova (orosz, 2468) - Valentyina Gunyina (orosz, 2517) döntetlen

10 Pia Cramling (svéd, 2516) - Irina Krush (amerikai, 2470) 1 - 0

11 Hoang Thanh Trang (magyar, 2470) - Tatjana Koszinceva (orosz, 2515)  döntetlen

12 Dronavalli Harika (indiai, 2512) - Elina Danieljan (örmény, 2476) 1 - 0

13 Maria Muzicsuk (ukrán, 2476)  - Maritza Arribas Robaina (kubai, 2273) 1 - 0

14 Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2501) - Natalija Pogonyina (orosz, 2478) döntetlen

15 Anna Zatonskih (amerikai, 2489) - Ju Wenjun (kínai, 2501) döntetlen

16 Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2491) - Zsu Csen (katari, 2491) döntetlen

 

Hoang Thanh Trang (2470) - Koszinceva,T (2515)
Vezércsel [D35]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.cxd5 exd5 5.Ff4 Hf6 6.e3 0-0 7.Fd3 c5 8.dxc5 Fxc5 9.Hge2 Hc6 10.0-0 d4 11.exd4 Hxd4 12.Ha4 Hxe2+ 13.Fxe2 Fe7 14.Ff3 Va5 15.Be1 Fe6 16.Hc3

Egyenlő esélyekhez vezetett a 16.Be5 Vb4 17.Fd2 Vd6 18.Bb5 Bab8 19.Fb4 Vxd1+ 20.Bxd1 Bfe8 folytatás is.

16...Bad8 17.Vc2 Bd7 18.Bad1 Bfd8 19.Bxd7 Bxd7 20.Bd1 Bxd1+ 21.Vxd1 Vb4 22.Vd2 h6 23.h3 b6 24.Fe3 Vc4

 

25.Vd4 Vxd4 26.Fxd4 Hd7 27.b3 Fc5 28.Hb5 a6 29.Fxc5 Hxc5 30.Hd4 a5 31.Kf1 Kf8 32.Ke2 Ke7 33.Ke3 Kd6 34.Fa8 Fd7 35.f4 b5 36.a3 b4 37.axb4 axb4 38.Hc2 Hxb3 39.Hxb4 Hc5 és döntetlen

 

Koneru,H (2610) - Zsukova,N (2451)
Tarrasch védelem [D34]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 c5 4.cxd5 exd5 5.Hf3 Hc6 6.g3 Hf6 7.Fg2 Fe7 8.0-0 0-0 9.Fg5 c4 10.He5 Fe6 11.Hxc6 bxc6 12.b3 Bc8

A főváltozatnak 12...Va5 13.Vc2 (13.Vd2 Vb4) 13...Bfd8 számít.

13.Ha4 Va5 14.e3 Bfd8 15.Fxf6 gxf6 16.Vh5 c5 17.dxc5 Fxc5 18.Hxc5 Vxc5 19.Bfd1 c3 20.Bac1 c2 21.Bd2 Vc3

 

22.Ve2

Az indiai nagymesternő a 22.Bdxc2 Vxc2 23.Bxc2 Bxc2 24.Ff1 d4 25.Fd3 Bxa2 26.Vxh7+ Kf8 27.exd4 Bxd4 28.Vh6+ Ke7 29.Ve3 változat esélyeit nem értékelte pontosan.

22...Ff5 23.Bd4 Vb2 24.Vd2 Vxa2  

 

 

25.e4?!

Humpy Koneru a 25.Bxd5 Bxd5 26.Fxd5 Vb2 27.e4 Fe6 28.Fxe6 fxe6 29.e5 fxe5 30.Vg5+ Kf7 31.Vh5+ változatban remizhetett volna.

25...Fg6 26.f4 Vxb3 27.exd5 Vb2

Még erősebb volt a 27...Bc4 28.Bxc4 Vxc4 29.Kf2 a5 30.Ff3 a4 31.Ve3 Kg7 32.g4 Fd3 folytatás.

28.Bb4

 

28...Vxc1+! 29.Vxc1 Bb8 30.Fe4 Bxb4 31.Fxc2 Bc4 32.f5 Fxf5 33.Vf1 Bxc2 34.Vxf5 Bd2 35.Vg4+ Kh8 36.Vf4 B8xd5 37.Vxf6+ Kg8 és világos feladta. a vezér a két bástyával és a szabadgyaloggal szemben tehetetlen.

 

Socko,M (2445) - Hou Ji-fan (2606)
Vezérindiai védelem [E12]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.a3 Fa6 5.Vb3 Fe7 6.Hc3 c5 7.d5 exd5 8.cxd5 0-0 9.e4 Fxf1 10.Kxf1 d6 11.h3 Hbd7 12.Fe3 a6 13.Kg1 b5 14.Vc2 Be8 15.He2 Ff8 16.Hg3 g6 17.Kh2 Fg7 18.Bhe1 Bc8 19.Bad1?!

 

19...c4 20.Kh1 Hc5 21.Fxc5 Bxc5 22.Be2 h5 23.b4 Bc8 24.e5 dxe5 25.Hxe5 h4 26.Hc6? Vd7 27.Hf1 Hxd5 28.Bed2 Vxc6 29.Bxd5 Vf6 30.He3 Vb2 31.a4 Vxc2 32.Hxc2 bxa4 33.Ba5 Be2 34.He3 c3 35.Bc5 Bb8 36.Bc4 a3 37.Kg1 a2 38.Ba1  

 

 

38...c2 39.Kf1 Bxe3 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog