Help Sales ÁSZF

Hoang Thanh Trang remizett, Gara Anita remek győzelmet aratott

Címkék: Riga Női Európa-bajnokság 2017

A Rigában zajló Európa-bajnokság kilencedik fordulójában Hoang Thanh Trang remizett a lengyel Monika Sockoval, megőrizte holtversenyes harmadik helyét. Gara Anita sötéttel nyert a korábbi kontinensbajnok török Ekaterina Atalik ellen, a 16 tagú 6 pontos csoportban, harcban a továbbjutást jelentő helyezésért, tizennégyen vívják ki a jövő évi vb-n való részvételi jogot. Papp Petra döntetlent ígérő gyalogvégjátékot vesztett el az orosz Natalija Pogonyinával szemben. Lázárné Vajda Szidónia remizett, Gara Tícia megnyerte kilencedik partiját. A grúz Nana Dzagnidze és az orosz Alekszandra Gorjacskina félpontos előnnyel az élen. A tizedik játéknapon Trang világossal Gorjacskinával, Anita az ukrán Anna Muzicsukkal küzd meg.

 

Riga Női Európa-bajnokság 2017

Nagy izgalmakat ígér a kontinensbajnokság utolsó két fordulója, még nagyon sokan pályáznak a jövő évi kieséses rendszerű vb-n a részvételi jogot jelentő helyezés megszerzésére. A tavalyi Eb-ről többek között már a bolgár Antoaneta Sztefanova, a német Elisabeth Paehtz, a török Ekaterina Atalik, az örmény Lilit Mkrtchian, az orosz Alekszandra Gorjacskina továbbjutott, az ukrán Anna Muzicsuk, mint az idei vb döntőse is már biztos résztvevő.

 

Riga Női Európa-bajnokság 2017

A mai játéknapon jobb eredményt is elérhettek volna nagymesternőink. Európa-bajnoknőnk, Hoang Thanh Trang régi riválisával, a lengyel Monika Sockoval csatázott, a holland védelmű partiban remizett.

Fontos győzelmet aratott Gara Anita, a korábbi kontinensbajnok török Ekaterina Atalikot játszotta túl. Ekaterina már hátrányos állásban tisztáldozattal próbálkozott, a látszatfenyegetéseket Anita hárította, anyagi előnyét érvényesítette.

A legnehezebb ellenfél Papp Petrának jutott, a kétszeres olimpiai bajnok, a két évvel ezelőtti vb döntősével, az orosz Natalija Pogonyinával hozta össze a párosító program. Petra tartotta az egyensúlyt, a gyalogvégjáték is döntetlen volt, de egy elhibázott királylépés megpecsételte sorsát.

Lázárné Vajda Szidónia a tavalyi Eb ezüstérmesével, a spanyol Sabrian Vega Gutierezzel osztozott meg a ponton. Gara Tícia érvényesítette a papírformát.

A holtversenyben vezető grúz Nana Dzagnidze gyorsan remizett az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsukkal, az orosz Alekszandra Gorjacskina kecsegtető esélyével nem tudott élni honfitársnőjével, Alina Kaslinszjkajával szemben.

Egyelőre csalódást okoz a rajtlistát vezető Anna Muzicsuk, javított az orosz olimpiai bajnok Katyerina Lahno.

 

Riga Női Európa-bajnokság 2017

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Marija Muzicsuk (ukrán, 2546, 6) – Nana Dzagnidze (grúz, 2528, 6,5)  döntetlen

Alekszandrija Gorjacskina (orosz, 2452, 6,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2426, 6)  döntetlen

Monika Socko (lengyel, 2462, 6) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2459, 6)  döntetlen

Anna Muzicsuk (ukrán, 2587, 5,5) – Irina Bulmaga (román, 2394, 5,5)  döntetlen

Darja Pusztovojtova (orosz, 2411, 5,5) – Elisabeth Paehtz (német, 2454, 5,5)  0 - 1

Bela Hotenasvili (grúz, 2445, 5,5) – Julija Oszmak (ukrán, 2348, 5,5)  döntetlen

Marina Necsajeva (orosz, 2395, 5,5) – Alisza Galljamova (orosz, 2444, 5,5)  döntetlen

Olga Zimina (orosz, 2395, 5,5) – Natalija Zsukova (ukrán, 2438, 5,5)  döntetlen

Katyerina Lahno (orosz, 2543, 5) – Ulvijja Fatalijeva (azerbajdzsáni, 2287, 5,5)  1 - 0

Natalija Pogonyina (orosz, 2478, 5) – Papp Petra (magyar, 2378, 5)  1 - 0

Ekaterina Atalik (török, 2429, 5) – Gara Anita (magyar, 2354, 5)  0 - 1

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2355, 5) – Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2413, 5)  döntetlen

Camille De Seroux (svájci, 2122, 3,5) – Gara Tícia (magyar, 2325, 3,5)  0 - 1

 

Az élcsoport állása:

 

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Perf.

1

4

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2528

7,0

0,5

47,0

51,0

2648

2

14

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2452

7,0

0,5

44,0

48,5

2608

3

2

GM

Marija Muzicsuk

UKR

2546

6,5

0,0

45,5

49,5

2579

4

9

GM

Monika Socko

POL

2462

6,5

0,0

44,5

48,0

2531

5

12

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2454

6,5

0,0

44,0

48,0

2554

6

21

GM

Elina Danieljan

ARM

2437

6,5

0,0

43,5

47,5

2548

7

10

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2459

6,5

0,0

41,5

45,5

2515

8

23

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2426

6,5

0,0

41,0

44,5

2488

9

1

GM

Anna Muzicsuk

UKR

2587

6,0

0,0

47,0

52,0

2526

10

3

GM

Katyerina Lahno

RUS

2543

6,0

0,0

47,0

52,0

2498

11

34

IM

Olga Zimina

ITA

2395

6,0

0,0

47,0

51,0

2512

12

33

IM

Marina Necsajeva

RUS

2395

6,0

0,0

44,0

47,5

2450

13

20

GM

Natalija Zsukova

UKR

2438

6,0

0,0

43,5

47,5

2515

14

17

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2445

6,0

0,0

43,0

47,5

2496

15

56

WGM

Julija Oszmak

UKR

2348

6,0

0,0

43,0

45,5

2459

16

18

IM

Alisza Galljamova

RUS

2444

6,0

0,0

42,0

45,5

2467

17

53

FM

Marina Brunello

ITA

2354

6,0

0,0

41,5

44,5

2469

18

7

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2478

6,0

0,0

40,5

44,5

2447

19

52

IM

Gara Anita

HUN

2354

6,0

0,0

40,5

44,5

2426

20

26

IM

Inna Gaponenko

UKR

2416

6,0

0,0

40,0

43,5

2425

 

 

 

 

 

 

 

 

 

38

51

IM

Lázárné Vajda Szidónia

HUN

2355

  5,5

0,0

37,5

40,5

2332

48

42

WGM

Papp Petra

HUN

2378

5,0

0,0

42,5

46,5

2340

75

60

WGM

Gara Tícia

HUN

2325

4,5

0,0

40,5

43,0

2277

 

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

Nana Dzagnidze (grúz, 2528, 7) – Monika Socko (lengyel, 2462, 6,5)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2459, 6,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2452, 7)

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2426, 6,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2546, 6,5)

Elisabeth Paehtz (német, 2454, 6,5) – Elina Danieljan (örmény, 2437, 6,5)

Gara Anita (magyar, 2354, 6) – Anna Muzicsuk (ukrán 2587, 6)

Irina Bulmaga (román, 2394, 6) – Katyerina Lahno (orosz, 2543, 6)

Julija Oszmak (ukránm 2348, 6) – Natalija Pogonyina (orosz, 2478, 6)

Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2446, 6) – Marina Necsajeva (orosz, 2395l, 6)

Laura Unuk (szlovén, 2275, 6) – Bela Hotenasvili (grúz, 2445, 6)

Alisza Galljamova (orosz, 2444, 6) – Olga Zimina (olasz, 2395, 6)

Natalija Zsukova (ukrán, 2438, 6) – Marina Brunello (olasz, 2354, 6)

Inna Gaponneko (ukrán, 2416, 6) – Karina Ambartszumova (orosz, 2282, 6)

Natalija Buksza (ukrán, 2314, 5,5) – Antoaneta Sztefanova (ECU, 2527, 5,5)

Nino Bacsiasvii (grúz, 2496, 5,5) – Darja Pusztovojtova (orosz, 2411, 5,5)

Olga Girja (orosz, 2470, 5,5) – Bajra Kovanova (orosz, 2376, 5,5)

Gulnar Mammadova (azerbahdzsáni, 2357, 5,5) – Lela Zsavahisvili (grúz, 2456, 5,5)

Nassztaszia Ziaziulkina (fehérorosz, 2387, 5,5) – Pia Cramling (svéd, 2452, 5,5)

Valentina Golubenko (horvát, 2271, 5,5) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2449, 5,5)

Lilit Mkrtchian (örmény, 2425, 5,5) – Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2355, 5,5)

Papp Petra (magyar, 2378, 5) – Khayala Isgandarova (török, 2211, 5)

Gara Tícia (magyar, 2325, 4,5) – Evgenyija Doluhanova (ukrán, 2287, 4,5)

 

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog