Help Sales ÁSZF

Hoang remizett, tizenketten másodszor is nyertek az Eb-n

Címkék: Női Európa-bajnokság

A törökországi Gaziantepben zajló XII. Európa-bajnokság második fordulójában Hoang Thanh Trang világossal remizett a grúz Szofio Gvetadzéval. A játéknap nagy meglepetését az orosz olimpiai bajnoknő Nagyezsda Koszinceva veresége jelentette, időzavarban előnyös állását rontotta vesztésre a grúz Szopiko Guramisvili ellen. Tizenketten nyertek másodszor is. A 11 fordulós svájci rendszerű viadalról tizennégyen harcolják ki a jövő évi Világkupán való részvételi jogot.

 

Olimpiai válogatottunk éltáblása, Hoang Thanh Trang remivel folytatta szereplését. A szláv védelmű partiban nagymesternőnk a grúz Szofio Gvetadze ellen a nyitásban új tervvel próbálkozott, de gyalogot vesztett. Gvetadze elhibázott cseréje után Trang kiegyenlítette esélyeit, visszanyerte a gyalogot, az egyszerűsítés döntetlenhez vezetett.

A játéknap szenzációját az orosz Nagyezsda Koszinceva veresége jelentette. A grúz Szopiko Guramisvili ellen nyerőesélyes állásban fölöslegesen került időzavarba, hibát hibára halmozott, majd az alapsor gyengesége végzetesnek bizonyult. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova, a címvédő Viktorija Cmilyte, a kétszeres kontinensbajnok Tatjana Koszinceva megszerezte második győzelmét is. Meglepetés a német Elisabeth Paehtz vesztése, tizenketten nyertek másodszor is, huszonhárom résztvevőnek van másfél pontja.

 

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Szopiko Guramisvili (grúz, 2395) – Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2535)  1 – 0

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2377)  1 - 0

Marta Michna (német, 2383) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2513)  0 - 1

Marie Sebag (francia, 2512) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369)  1 - 0

Daria Harocskina (orosz, 2371) – Valentyina Gunyina (orosz, 2511)  0 - 1

Viktorija Cmilyte (litván, 2497) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2358)  1 - 0

Lilit Galojan (örmény, 2364) – Elina Danieljan (örmény, 2478)  döntetlen

Jovana Vojinovic (montenegrói, 2356) – Elisabeth Paehtz (német, 2459) 1 - 0

Lilit Mkrtchian (örmény, 2458) – Elena Szedina (olasz, 2353)  döntetlen

Tatjana Molcsanova (orosz, 2346) – Anna Usenyina (ukrán, 2458)  döntetlen

Natalija Pogonyina (orosz, 2449) – Nasztazia Ziaziulkina (fehérorosz, 2343)  döntetlen

Meri Arabidze (grúz, 2337) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2448)  döntetlen

Miranda Mikadze (grúz, 2329) – Nino Hurcidze (grúz, 2447)  0 - 1

Hoang Thanh Trang (magyar, 2438) – Szofio Gvetadze (grúz, 2334)  döntetlen (Szláv védelem, 41)

 

Az élcsoport állása:

1-12. Sopiko Guramisvili, Antoaneta Sztefanova, Tatjana Koszinceva, Marie Sebag, Valentyina Gunyina, Viktorija Cmilyte, Jovana Vojinovic, Nino Hurcidze, Gulnar Mammadova, Salome Melia, Cristina-Adela Foisor és Natasa Bojkovic

13-35. Hoang Thanh Trang, Anna Muzicsuk, Alekszandra Kosztenjuk, Marija Muzicsuk, Elina Danieljan, Almira Szkripcsenko, Natalija Pogonyina,… 1,5

 

Hoang,Thanh Trang (2438) - Gvetadze,S (2334)
Szláv védelem [D12]

1.d4 d5 2.Hf3 Hf6 3.c4 c6 4.e3 Ff5 5.Hc3 e6 6.Hh4 Fg6 7.Vb3

A világranglistát vezető Magnus Carlsen két egymást követő partiban is megadásra kényszerítette a világbajnoki kihívó Borisz Gelfandot a népszerűbb 7.Hxg6 hxg6 8.Fd3 Hbd7 9.0-0 Fd6 10.h3 dxc4 11.Fxc4 változatban.

7...Vb6 8.g3

Olimpiai válogatottunk éltáblása nem igazán ismerte a varit, új lépéssel, tervvel próbálkozott, amire grúz ellenfele kényelmesen egyenlített ki. 8.Hxg6 hxg6 9.Fd2 Hbd7 10.Vc2 a megszokott folytatás.

8...Vxb3 9.axb3 Fc2 10.c5 Fxb3 11.Fd3 Hbd7 12.Hf3 Fc4 13.Fxc4 dxc4 14.Hd2 b5 15.cxb6 Hxb6 16.Ha4 Hfd7 17.Hxb6 Hxb6 18.Ba6 c5 19.dxc5 Fxc5 20.He4 Fb4+

Kellemetlenebb lett volna a 20...Fe7 21.Ke2 0-0 22.Fd2 f5 23.Hc3 Bfb8 folytatás.

21.Fd2 Fxd2+ 22.Hxd2 0-0 23.Ke2 Bfc8

Gvetadze visszavesztette a gyalogot és az állás a cserékkel remire egyszerűsödött.

24.Bha1 h6 25.Bxa7 Bxa7 26.Bxa7 c3 27.bxc3 Bxc3 28.He4 Bc2+ 29.Kd3 Bc8 30.Bb7 Bd8+ 31.Ke2 Hd5 32.h4 Hf6 33.Hxf6+ gxf6 34.e4 Ba8 35.Bd7 Ba2+ 36.Ke3 Ba1 37.Bb7 Ba3+ 38.Ke2 Ba2+ 39.Kf3 Ba3+ 40.Kg2 Ba4 41.Kf3 Ba3+ és döntetlen

Guramisvili,S (2395) - Koszinceva,N (2535)
Királyindiai védelem [E90]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Hf3 0-0 6.h3 e5 7.d5 a5 8.Fg5 Ha6 9.Hd2 Ve8 10.g4 Hd7 11.h4 Hdc5 12.a3 Fd7 13.h5 f5 14.gxf5 gxf5 15.Bg1 Kh8 16.h6 Ff6 17.Vf3 Ve7 18.Fxf6+ Vxf6 19.Vh5 Bg8 20.Bh1 Hxe4 21.Hdxe4 fxe4 22.Hxe4 Vf4 23.Vh4 Baf8 24.Vxf4 Bxf4 25.Hd2 a4 26.Bc1 Hc5 27.Bc3 Ff5 28.Be3 Fg6 29.Bh2 c6 30.b4 axb3 31.Hxb3 Hxb3 32.Bxb3 cxd5 33.cxd5 Bc8 34.f3 Bd4?!

Időzavarban az orosz olimpiai bajnoknő hibát hibára halmozott. 34...Bc1+ 35.Kf2 Fe4 36.Fe2 Fxd5 volt az előnyt őrző folytatás.

35.Bhb2 Bxd5? 36.Bxb7 Bdc5?

 

37.Fh3!

A h6-ra előretört gyalog miatt az alapsor gyengesége nem védhető.

37...Be8 38.Fd7 Bg8 39.Fe6 Be8 40.Bb8 Bc1+ 41.Kf2 Bc2+ 42.Bxc2 Bxb8 43.Bd2 Bf8 44.Bxd6 e4

 

 

45.a4

A szabadgyalog előrenyomulásával szemben Nagyezsda nem tudott védekezni.

45...Bxf3+ 46.Ke1 Bf8 47.a5 e3 48.a6 Fd3 49.Bxd3 Bf1+ 50.Kxf1 e2+ 51.Kg2 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog