Help Sales ÁSZF

Hoang remizett, a szlovén Muzicsuk félpontos előnnyel vezet az Eb-n

Címkék: Női Európa-bajnokság

A törökországi Gaziantepben zajló XII. Európa-bajnokság kilencedik fordulójában Hoang Thanh Trang sötéttel remizett az örmény Elina Danieljannal. A holland védelmű partiban zárt állás alakult ki, egyik félnek sem volt áttörési lehetősége.  A rajtlistán első szlovén Anna Muzicsuk megfosztotta veretlenségétől a román Cristina-Adela Foisort, félpontos előnnyel vezet az orosz Valentyina Gunyina és a címvédő litván Viktorija Cmilyte előtt. Hoang holtversenyben a nyolcadik,  performance-pontszámával a tizedik. A 11 fordulós viadalról tizennégyen kvalifikálják magukat a jövő évi Világkupára.

 

Két egymást követő vereség után Hoang Thanh Trang döntetlennel folytatta szereplését. A kontinensviadalon harmadszor választotta a holland védelmet az örmény Elina Danieljannal vívott partijában. Világos a vezérszárnyon kezdeményezéshez jutott, ezt nagymesternőnk a királyszárnyon próbálta ellensúlyozni. Danieljan engedélyezte a vezércserét, a különböző színű futók mellett zárt állás alakult ki, áttörési lehetősége egyik félnek sem volt. 

A viadal elején gyengélkedő szlovén Anna Muzicsuk megfosztotta veretlenségétől a várakozáson felül szereplő román Cristina-Adela Foisort. A győzelemmel a brajtlistán első Muzicsuk immár egyedül vezet az orosz Valenytina Gunyina és a címvédő Viktorija Cmilyte előtt. Az orosz olimpiai bajnokcsapat tagjai, Gunyina és Tatjana Koszinceva gyorsan megosztoztak a ponton, míg Cmilyte hetedik győzelmét aratta, de számláján két vereség is található.

Tegnapi nagy bakija után, nyert állásban Daniljannak pattot engedélyező ukrán Katyerina Lahno és a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova is sötéttel nyert. Javított helyezésén a rajtlistán második grúz Nana Dzagnidze, megingás után magához tért a francia Marie Sebag.

 

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Anna Muzicsuk (szlovén, 2583, 6,5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2398, 6,5)  1 - 0

Valentyina Gunyina (orosz, 2511, 6,5) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2513, 6)  döntetlen

Nino Hurcidze (grúz, 2447, 6) – Viktorija Cmilyte (litván, 2497, 6)  0 - 1

Natalija Pogonyina (orosz, 2449, 5,5) – Katyerina Lahno (ukrán, 2546, 5,5)  0 - 1

Nino Bacsiasvili (grúz, 2438, 5,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531, 5,5)  0 - 1

Bajra Kovanova (orosz, 2392, 5,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2490, 5,5)  döntetlen

Elina Danieljan (örmény, 2478, 5,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2438, 5,5)  döntetlen (Holland védelem, 56)

Nana Dzagnidze (grúz, 2559, 5) – Szopiko Guramisvili (grúz, 2395, 5)  1 - 0

Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2535, 5) – Jovana Vojinovic (montenegrói, 2356, 5)  döntetlen

Nazi Pajkidze (grúz, 2406, 5) – Marie Sebag (francia, 2512, 5)  0 - 1

Almira Szkripcsenko (francia, 2468, 5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2341, 5)  döntetlen

Elisabeth Paehtz (német, 2459, 5) – Inna Bulmaga (román, 2307, 5)  1 - 0

Salome Melia (grúz, 2400, 5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2458, 5)  1 - 0

Zoya Schleining (német, 2326, 5) – Natalija Zsukova (ukrán, 2435, 5)  döntetlen

Szofio Gvetadze (grúz, 2334, 5) – Marina Romanyko (orosz, 2417, 5)  0 - 1

 

Az élcsoport állása:

1.Anna Muzicsuk 7,5 pont

2-3. Valentyina Gunyina és Viktorija Cmilyte 7

4-7. Cristina-Adela Foisor, Tatjana Koszinceva, Antoaneta Sztefanova és Katyerina Lahno 6,5

8-17. Marie Sebag, Nino Hurcidze, Hoang Thanh Trang, Elina Danieljan, Salome Melia, Nana Dzagnidze, Bela Hotenasvili, Elisabeth Paehtz, , Marina Romanyko és  Bajra Kovanova 6

 

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

Viktorija Cmilyte (litván, 2497, 7) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2583, 7,5)

Katyerina Lahno (ukrán, 2546, 6,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2511, 7)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2513, 6,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531, 6,5)

Cristina-Adela Foisor (román, 2398, 6,5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2559, 6)

Marie Sebag (francia, 2512, 6) – Marina Romanyko (orosz, 2417, 6)

Bela Hotenasvili (grúz, 2490, 6) – Nino Hurcidze (grúz, 2447, 6)

Salome Melia (grúz, 2400, 6) – Elina Danieljan (örmény, 2478, 6)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2438, 6) – Elisabeth Paehtz (német, 2459, 6)

Bajra Kovanova (orosz, 2392, 6) – Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2535, 5,5)

Marija Muzicsuk (ukrán, 2490, 5,5) – Inna Gaponenko (ukrán, 2416, 5,5)

Anaszatazia Bonaruk (orosz, 2412, 5,5) – Almira Szkripcsenko (francia, 2468, 5,5)

Jovana Vojinovic (montenegrói, 2356, 5,5) – Natalija Pogonyina (orosz, 2449, 5,5)

Gulnar Mammadova (azeri, 2324, 5,5) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2446, 5,5)

 

Danieljan,E (2478) - Hoang,Thanh Trang (2438)
Holland védelem [A81]

1.d4 f5 2.g3 Hf6 3.Fg2 g6 4.Hf3 Fg7 5.0-0 0-0 6.b3 He4 7.Fb2 d5 8.c4 c6 9.Vc2 Fe6 10.He5 Hd7 11.Hd3 Bc8 12.f3 Hef6 13.c5 g5

Hoang Thanh Trang a királyszárnyon próbája ellensúlyozni Elina Danieljan vezérszárnyi kezdeményezését.

14.Hd2 Ve8 15.e3 Vg6 16.He5 Vh6 17.Bfe1 g4 18.f4 He4 19.b4 Hxd2 20.Vxd2 Hf6 21.b5 He4 22.Va5 Fxe5 23.dxe5 cxb5 24.Vxa7 Bc7 25.Fd4

Világos kis előnyéhez vezetett a 25.Vb6 Bfc8 26.Fd4 Vg6 27.Vxb5 Hxc5 28.Bac1 folytatás.

25...Fd7 26.Bec1 Va6 27.Vxa6 bxa6 28.Bc2 Bfc8 29.Bac1 e6 30.Ff1 a5 31.a3 Kf7 32.Fd3 b4 33.axb4 axb4 34.Fxe4 dxe4

 

35.Bb2

A zárt állásban nincs előrejutási lehetőség.

35...Bb7 36.Bcb1 Bcb8 37.Ba1 Fc6 38.Kf2 Fd5 39.Ke1 b3 40.Kd2 h5 41.Ba6 h4 42.Bb6 Bxb6 43.cxb6 hxg3 44.hxg3 Ke7 45.Kc3 Bh8 

 

 

46.b7 Fxb7

Nem vezetett eredményre a 46...Bb8 47.Bh2 Kd7 48.Bh7+ Kc6 49.Kb2 Bxb7 50.Bxb7 Kxb7 51.Kc3 Kc6 52.Kb4 változat sem.

47.Bxb3 Fd5 48.Bb1 Bh2 49.Bg1 Kd7 50.Fc5 Kc6 51.Fd4 Ba2 52.Kb4 Bc2 53.Fc3 Fa2 54.Fd4 Kd5 55.Fc3 Fc4 56.Ba1 Ba2 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Shankland és Vidit negyeddöntős, a női viadalon Gorjacskina, Tan Zhongyi és Kosztenjuk az elődöntőbe jutott 
2021. 07. 27.

A Világkupán a 12 játszmából tíz döntetlennel fejeződött be
2021. 07. 25.

A férfi Világkupán a nyolcaddöntő, a női viadalon a negyeddöntő küzdelmei kezdődnek
2021. 07. 25.

Carlsen könnyű nyerést hagyott ki, Wojtaszek ellen "pótvizsgáznia" kell
2021. 07. 24.

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog