Help Sales ÁSZF

Hoang győzelemmel rajtolt az Európa-bajnokságon

Címkék: Női Európa-bajnokság

A törökországi Gaziantepben győzelemmel kezdte meg szereplését Hoang Thanh Trang. A XII. Európa-bajnokság első fordulójában sötéttel nyert a görög Marina Makropoulou ellen. A francia védelmű partiban nagymesternőnk kiskombinációval szerzett döntő anyagi előnyt. A játéknap legnagyobb meglepetését a grúz olimpiai bajnoknő Nana Dzagnidze világossal elszenvedett veresége jelentette. Az első helyen kiemelt szlovén Anna Muzicsuk remivel megmenekült, a harmadik ukrán Katyerina Lahno sem bírt ellenfelével.

A török város meglehetősen barátságtalan időjárással fogadta az Eb résztvevőit, a nulla fok körüli hőmérséklet egyáltalán nem jellemző erre a régióra. A viadal helyszínén, az ötcsillagos Anatolian Hotel Gaziantepben nem fáztak a sakkozónők, érdekes csatákkal és meglepetésekkel kezdték meg a 11 fordulós menetelést a 2013-as Világkupán a részvételt biztosító 14 helyért.

Hoang Thanh Trang sötéttel elért győzelemmel rajtolt. Kedvenc francia védelmében nyert a görög Marina Makropoulou ellen. Világos a 21. lépésben követett el nagy hibát, Trang kiskombinációval anyagi előnyt szerzett, amit gyalogvégjátékban biztosan értékesített.

Az első játéknap legnagyobb meglepetése a grúz olimpiai bajnoknő Nana Dzagnidze világossal elszenvedett veresége. Dzagnidze szép kombinációval jelentős előnyt szerzett, de egy óvatlan bástyalépésével reménytelen állásba került. Az azeri Gulnar Mammadova a felkínált eséllyel remekül élt. Csak remizett az első helyen kiemelt szlován Anna Muzicsuk és a kétszeres Európa-bajnoknő Katyarina Lahno sem bírt azeri ellenfelével.

Az első forduló érdekesebb eredményei:

Anasztazia Szavina (orosz, 2325) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2583)  döntetlen

Nana Dzagnidze (grúz, 2559) – Gulnar Mammadova (azeri, 2324)  0 - 1

Zejnab Mamedgyarova (azeri, 2321) – Katyerina Lahno (ukrán, 2546)  döntetlen

Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2535) – Maria Manakova (szerb, 2315)  1 - 0

Kubra Kozturk (török, 2314) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531)  0 - 1

Tatjana Koszinceva (orosz, 2513) – Irina Bulmaga (román, 2307)  1 - 0

Joanna Dworakowska (lengyel, 2304) – Marie Sebag (francia, 2512)  0 - 1

Valentyina Gunyina (orosz, 2511) – Zuzana Boroszova (szlovák, 2302)  1 - 0

Iva Videnova (bolgár, 2301) – Viktorija Cmilyte (litván, 2497)  0 - 1

Bela Hotenasvili (grúz, 2490) – Inna Ivahinova (orosz, 2285)  0 - 1

Turkan Mamedgyarova (azeri, 2284) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2490)  döntetlen

Elina Danieljan (örmény, 2478) – Ljilja Drljevic (szerb, 2278)  1 - 0

Marija Rakic (szerb, 2270) – Almira Szkripcsenko (francia, 2468)  döntetlen

Elisabeth Paehtz (német, 2459) – Irina Cseljuskina (szerb, 2263)  1 - 0

Marina Makropoulou (görög, 2224) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2438) 0 – 1 (Francia védelem, 43)

 

Makropoulou,M (2224) - Hoang,Thanh Trang (2438)
Francia védelem [C17]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Fb4 4.e5 c5 5.Fd2 He7 6.Hb5 Fxd2+ 7.Vxd2 0-0 8.c3 Hbc6 9.f4 a6 10.Hd6 cxd4 11.cxd4 f6 12.Hf3 Hg6 13.Fd3

 

13...Hxf4 14.Vxf4 fxe5 15.Vh4 Vxh4+ 16.Hxh4 e4 17.Hxe4 dxe4 18.Fxe4 Hxd4 19.0-0-0 e5 20.Hf3 Fg4 21.Fxb7?

A görög nagymesternő egyre nagyobb időzavarba került. A gyalograblás helyett 21.Hxd4 Fxd1 22.Fxb7 Fh5 23.Fxa8 Bxa8 24.Hf5 volt a helyes folytatás.

 

 

21...Bac8+!

Trang a kiskombinációval döntő fölénybe került.

22.Fxc8 Bxc8+ 23.Kd2 Hxf3+ 24.gxf3 Fxf3 25.Bc1 Bd8+ 26.Ke3 Fxh1 27.Bxh1 Bc8 28.Bd1 Bc2 29.Bd2 Bxd2 30.Kxd2 Kf7

A gyalogvégjáték simán nyer.

31.Ke3 Ke6 32.Ke4 g5 33.b4 h5 34.a4 g4 35.a5 Kd6 36.Kf5 Kd5 37.Kg5 e4 38.Kf4 Kc4 39.Kxe4 Kxb4 40.Kf4 Kxa5 41.Kg5 Kb4 42.Kxh5 a5 43.Kxg4 a4 és világos feladta

Dzagnidze,N (2559) - Mammadova,G (2324)
Katalán megnyitás [E04]

1.Hf3 d5 2.g3 e6 3.Fg2 c5 4.0-0 Hc6 5.d4 Hf6 6.c4 dxc4 7.He5 Fd7 8.Ha3 cxd4 9.Haxc4 Fe7 10.Vb3 0-0 11.Ff4 Bc8?!

Mammadova rosszul számolt, nem tartotta veszélyesnek a világos vezér betörését.

12.Vxb7 Hb4 13.Bfd1 Fc5 14.a3 Hbd5 15.b4 Bc7?

 

16.Hxf7!

A grúz olimpiai bajnoknő a kombinációval jelentős előnybe került.

16...Bxb7 17.Hxd8 Bxd8 18.bxc5 Bb5 19.Fd6 Hc3 20.Bd2

Számításba jött a 20.c6 Hxd1 21.Bxd1 Fe8 22.Fe7 Bdb8 23.c7 Bc8 24.Fxf6 gxf6 25.Hd6 Bxc7 26.Hxe8 folytatás is.

20...Bc8 21.Bc1?

A nyerőesélyes állásban óriási hiba, ami a parti elvesztéséhez vezetett. A bástya védtelenségét az azeri sakkozónő remekül használta ki.

 

21...Bbxc5! 22.Fxc5 Bxc5 23.Bb2 Bxc4 24.Bcc2 a5 25.Bb7 Kf8 26.Ba7 Bc5 27.Bb2 Fb5 28.Ff1 a4 29.Ba5 Hd7 30.f3 He5 31.Bb4 Hc4 32.Ba8+ Kf7 33.f4 Hd5 34.Bb1 Hxa3 35.Bd1 Hc2 36.Ba5 Hc3 37.Bd2 He3 38.Bxd4 Hxf1 39.Ba7+ Kf6 40.Kxf1 Hxe2 41.Bd8 Hxg3+ 42.Kg2 Hf5 43.Bf8+ Kg6 44.Kg1 Bc1+ 45.Kf2 Bc4 46.Kf3 Fc6+ 47.Kg4 h5+ és világos feladta

Szavina,A (2325) - Muzicsuk,A (2583)
Félszláv védelem [D46]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 e6 5.Hf3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fd3 dxc4 8.Fxc4 0-0 9.0-0 a6 10.Bd1 Vc7 11.He4 Hxe4 12.Vxe4 e5 13.Vh4 h6 14.e4 exd4

 

 

15.Fxh6! He5 16.Hxe5 Fxe5 17.f4 b5 18.fxe5 bxc4 19.Fxg7! Kxg7 20.Vg5+ Kh7 21.Vh5+ Kg7 22.Vg5+ Kh7 23.Bf1 Bg8 24.Vh5+ Kg7 25.Bf6 Bh8 26.Vg5+ Kf8 27.Baf1 Ba7

 

28.Bxf7+

Kimaradt a nyerőesélyt adó 28.Vg6 c5 29.Bc6 Vd8 30.e6 Fxe6 31.Vxe6 Vg5 32.Vxc4 Bh5 33.Bcf6 Bh7 34.B1f4 folytatás.

28...Vxf7 29.Vd8+ Kg7 30.Bxf7+ Bxf7 31.Vg5+ Kh7 32.Vh5+ Kg7 33.Vg5+ Kh7 34.Vh5+ Kg7 35.Vg5+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog