Help Sales ÁSZF

Hoang újabb győzelemmel holtversenyben második, Sebag mesternégyessel vezet

Címkék: Női Európa-bajnokság

A törökországi Gaziantepben zajló XII. Európa-bajnokság negyedik fordulójában Hoang Thanh Trang megszerezte harmadik győzelmét. Az azeri Zejnab Mamedgyarova ellen biztos kézzel érvényesítette anyagi előnyét. Olimpiai válogatottunk éltáblása hatos holtversenyben a második. A francia Marie Sebag érdekes csatában győzte le a címvédő litván Viktorija Cmilytét,  mesternégyesével egyedül áll az élen. A 11 fordulós viadalról tizennégyen szereznek jogot a jövő évi Világkupán való indulásra.

 

Remek formában játszik éltáblásunk, Hoang Thanh Trang a törökországi Eb-n. A viadal negyedik fordulójában magabiztos győzelmet aratott az azeri Zejnab Mamedgyarov ellen. Az ún. cseh benoni védelemben sikeres tervvel támadta a sötét gyalogszerkezet gyengeségeit, a vezércserét követően előnyös bástyavégjátékhoz jutott. Az azeri nagymesternő súlyos időzavarban gyengébben védekezett, Trang döntő anyagi előnyt szerzett. Bástyája sikerrel támogatta a szabadgyalog előrenyomulását, győzelmével holtversenyes másodikként várhatja az ötödik játéknapot. 

Mesternégyessel vezet a francia Marie Sebag. A címvédő litván Viktorija Cmilytét a spanyol megnyitás Jaenisch-cselében győzte le. A sötét király bizonytalan helyzetét ügyes akcióval használta ki, bástyája a harmadik soron döntő erővel avatkozott Cmilyte királya elleni támadásba. A román Cristina-Adela Foisor láthatóan a döntetlen elérését tűzte ki céljául, ezt sorozatos cserékkel el is érte. Az orosz résztvevők közül egyedül Valentyina Gunyina nem okozott eddig csalódást.

 

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Marie Sebag (francia, 2512, 3) – Viktorija Cmilyte (litván, 2497, 3) 1 - 0

Cristina-Adela Foisor (román, 2398, 3) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531, 2,5)  döntetlen

Tatjana Molcsanova (orosz, 2346, 2,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2511, 2,5)  0 - 1

Almira Szkripcsenko (francia 2468, 2,5) – Nasztasszia Ziaziulkina (fehérorosz, 2343, 2,5)  0 - 1

Szopiko Guramisvili (grúz, 2395, 2,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2447, 2,5)  0 - 1

Hoang Thanh Trang (magyar, 2438, 2,5) – Zejnab Mamedgyarova (azeri, 2321, 2,5) 1 – 0 (Cseh benoni védelem, 63)

Gulnar Mammadova (azeri, 2324, 2,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2438, 2,5)  döntetlen

Zoya Schleining (német, 2326, 2,5) – Salome Melia (grúz, 2400, 2,5)  1 - 0

Anna Muzicsuk (szlovén, 2583, 2) – Natasa Bojkovic (szerb, 2395, 2)  1 - 0

Bajra Kovanova (orosz, 2392, 2) – Nana Dzagnidze (grúz, 2559, 2)  döntetlen

Katyerina Lahno (ukrán, 2546, 2) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2377, 2)  döntetlen

Jolanta Zawadzka (lengyel, 2358, 2) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2513, 2)  0 - 1

Bela Hotenasvili (grúz, 2490, 2) – Jovana Vojinovic (montenegrói, 2356, 2)  1 - 0

Marija Muzicsuk (ukrán, 2490, 2) – Elena Szedina (olasz, 2353, 2)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

1.Marie Sebag 4 pont

2-7. Zoya Schleining, Valentyina Gunyina, Cristina-Adela Foisor, Nino Hurcidze, Nasztasszia Ziaziulkina és Hoang Thanh Trang 3,5

8-19. Gulnar Mammadova, Viktorija Cmilyte, Antoaneta Sztefanova, Tatjana Koszinceva, Anna Muzicsuk, Mihaela Sandu, Olga Girija, Nino Bacsiasvili, Bela Hotenasvili, Meri Arabidze, Lela Zsavahasvili és Nazi Pajkidze 3

 

Hoang,Thanh Trang (2438) - Mamedgyarova,Z (2321)
Cseh benoni védelem [A43]

1.d4 c5 2.d5 d6 3.e4 Hf6 4.Hc3 g6 5.Hf3 Fg7 6.Fb5+ Hbd7 7.a4 0-0 8.0-0 a6 9.Fe2 He8 10.Hd2 e5 11.dxe6

A d6 gyalog lett nagymesternőnk célpontja.

11...fxe6 12.Hc4 He5 13.Fe3 Ve7 14.Vd2 Hxc4 15.Fxc4 Fd7 16.Bad1 Fc6 17.Bfe1 Kh8 18.Fh6 Bd8 19.Fg5 Ff6 20.Fxf6+ Vxf6 21.Ve3 Hg7 22.Bd2 e5 23.Bed1 Hh5 24.Fd5 Hf4 25.Fxc6 bxc6 26.He2 a5 27.Hxf4 exf4

 

28.Vc3!

A végjátékban sötétnek komoly gondokat okoznak gyaloggyengeségei.

28...Vxc3 29.bxc3 Bfe8 30.f3 Be6 31.Bb1 d5 32.Bb6

Figyelmet érdemelt a [32.c4 Bed6 33.cxd5 cxd5 34.e5 Bc6 35.Bb5 Kg7 36.g3 folytatás.

32...Bde8 33.exd5 Be1+ 34.Kf2 cxd5 35.Bb5 c4?

Az azeri sakkozónő csak a lépésenként kapott 30 másodpercekből élt. 35...Bh1 36.Be2 Bxe2+ 37.Kxe2 Bxh2 38.Kf2 Bh1 39.Bxa5 c4 40.Bxd5 Bc1 41.Bd2 Kg7 aktív védekezés reményt adott volna a menekülésre.

36.Bbxd5 Bc1 37.B5d4 g5 38.Bxc4 Bee1 39.Bc8+ Kg7 40.Bc5 Bf1+ 41.Ke2 Kg6  

 

 

42.Bxa5

Trang döntő anyagi előnyt szerzett.

42...Bfe1+ 43.Kd3 Bcd1 44.Bxd1 Bxd1+ 45.Ke2

Simán nyert a 45.Kc4 Bd2 46.Ba6+ Kf7 47.a5 Bxg2 48.Bh6 Bxc2 49.h3 Ba2 50.a6 Kg7 51.Bd6 h5 52.Kb5 folytatás.

45...Bg1 46.Kf2 Bc1 47.Be5 Bxc2+ 48.Be2 Bxc3  

 

 

49.Ba2

A bástya elfoglalta ideális helyzetét, támogatja a szabadgyalog előrenyomulását.

49...Bc6 50.a5 Ba6 51.Ke2 h5 52.h3 Kf5 53.Kd3 g4 54.hxg4+ hxg4 55.Kc4 gxf3 56.gxf3 Ke5 57.Kb5 Ba8 58.a6 Kd6 59.a7 Kc7 60.Ka6 Be8 61.Bc2+ Kd6 62.Kb7 Be7+ 63.Kb8 és sötét feladta

Sebag,M (2512) - Cmilyte,V (2497)
Spanyol megnyitás [C63]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 f5 4.d3 fxe4 5.dxe4 Hf6 6.0-0 Fc5 7.Vd3 Hd4 8.Hxd4 Fxd4 9.Hd2 Ve7

A Jaenisch-csel elkötelezett híve, az azeri Tejmur Radzsabov a 9...a6 10.Fa4 (10.Fc4 Ve7 11.Hf3 Fa7 12.Hh4 d6 13.Fg5 Fe6 14.Hf5 Fxf5 15.exf5 0-0-0 16.Fe6+ Kb8 17.c4 h6 18.Fe3 Fxe3 19.fxe3 Hh7 változatban sem volt gondja sötétnek (Szvidler-Badzsabov, Baku 2008)) 10...Ve7 11.Hf3 Fb6 12.Fg5 0-0 13.Fxf6 gxf6 14.Hh4 d6 15.Kh1 Kh8 16.f4 Fg4 17.c3 Bad8 változatban csatázott a román Liviu-Dieter Nisipeanuval a tavalyi báznai szuperversenyen.

10.Hf3 Fc5 11.Fg5 c6 12.Fc4 d6 13.a3 Fg4 14.h3 Fe6

Számításba jött a 14...Fxf3 15.Vxf3 h6 16.Fd2 d5 17.exd5 cxd5 18.Fa2 0-0-0 folytatás.

15.b4 Fb6 16.Fxf6 Vxf6 17.a4 a6 18.b5 axb5

Jobb volt a 18...Fxc4 19.Vxc4 Vf7 20.Vd3 Fc5 változat mellett dönteni.

19.axb5 Ke7 20.Bab1 Bhb8 21.Bb3 Fd7 22.Bfb1 Vf4 23.Ve2 Fc5 24.He1 cxb5 25.Fxb5 Fxb5 26.Bxb5 b6

A címvédő egyre nagyobb bajba került. 26...Ba4-re a minőségáldozat jött volna számításba 27.Bxc5!-tel (27.Hd3 Vxe4 28.Vxe4 Bxe4 29.Hxc5 dxc5 30.Bxc5) 27...dxc5 28.Vb5 Bd4 (28...Bxe4 29.Vxc5+ Ke8 30.Hd3 Vf6 31.Vd5) 29.Vxc5+ Ke8 30.Vc7 Bbd8 31.Vxg7 Bd1 32.Vh8+ Kf7 33.Vxh7+ Kf8 34.Vh8+ Ke7 35.Vg7+ Ke8 36.Vxb7 Bxb1 37.Vxb1 Vxe4 38.Vb5+ Ke7 39.Vc5+ Kf6 40.Hd3 folytatás kínálkozott szép reményekkel.

 

 

27.Hd3 Vf6 28.Hxc5 dxc5 29.B5b3 Ba4 30.Bd1 Bd4 31.Ba1 Bb7? 32.Bf3

Még erősebb volt a 32.Vh5 h6 (32...Kd6 33.Vxh7 Kc6 34.Vh5) 33.Bf3 Ve6 34.Bg3 változat.

32...Vc6 33.Bf5 Bxe4

 

34.Bxe5+ Bxe5 35.Vxe5+ Kf7 36.Vh5+ Kf6 37.Vxh7 Be7

 

38.Ba3!

A sötét király kelepcébe került, a bástya a harmadik soron döntő erővel avatkozott be az akcióba.

38...Be1+ 39.Kh2 Vc7+ 40.Bg3 Be7 41.Vg6+ Ke5 42.c4! Bd7 43.Bg4 és sötét feladta, fonalas matt volt a 43.f4+ Kxf4 44.Ve6 változat, de Marie válogathatott a nyerések között!

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog