Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

Hikaru Nakamura és Anish Giri veresége az EK második fordulójának meglepetése 

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16

A Szkopjéban zajló 31. Klubcsapatok Európa-kupájának második fordulója után az azerbajdzsáni Odlar Yurdu együttese áll az élen, sakkozóik eddig valamennyi játszmájukat megnyerték. A hétfordulós svájci rendszerű viadal második játéknapján a világbajnokjelölt amerikai Hikaru Nakamura és a jelöltségért harcoló holland Anish Giri veresége jelentette a legnagyobb meglepetést. Az olasz Obiettivo Risarcimento Padova csapatának éltábláján játszó Lékó Péter sötéttel remizett a lett Alekszej Shirovval. A női együttesek versenyében már nagy rangadóra is sor került, a címvédő grúz Nona négyese a legnagyobb rivális orosz SSZM csapatára mért minimális vereséget.

A mai játéknap legnagyobb meglepetését a GP-sorozat második helyezettjeként világbajnok-jelölti címet szerzett amerikai Hikaru Nakamura veresége jelentette. A svájci  Yannick Pelletier 38 lépésben győzte le a világranglistán második sakkozót. A címvédő SOCAR érvényesítette a papírformát, de az éltáblán a holland Anish Giri a világbajnok-jelölti versenyre való kvalifikáció szempontjából oly fontos Élő-pontok tekintetében érzékeny vereséget szenvedett a cseh  Vlastimil Babulától.

Pályafutása kezdetén Lékó Péter számára Alekszej Shirov egyike volt a legkellemetlenebb ellenfelének. A különböző tornákon 31-szer mérkőztek meg, nagymesterünk mérlegén jelentősen javított a 2002-es dortmundi világbajnok-jelölti verseny elődöntőjében elért 2,5-0,5-ös győzelme. Shirov 17 döntetlen mellett 8-6-ra vezetett a mai ütközetük előtt, ami remivel végződött.

Az élcsoportban a 2. forduló eredményei:

Werder Bremen (német, 2 MP, 6 pont) - SOCAR Azerbajdzsán (2 MP, 5,5 pont) 1 – 5

(Vlastimil Babula (cseh, 2554) – Anish Giri (holland, 2798) 1 – 0)

SC MPA – Maria Saal (osztrák, 2, 5,5) – Szibéria (orosz, 2, 5)  1 - 5

Alkaloid (macedón, 2, 5,5) – Oslo Schakselskap norvég, 2, 5,5)  5,5 – 0,5

Schachgesellschafz Zürich (svájci, 2, 4) – Obiettivo Risarcimento Padova (olasz, 2, 4)  2 . 4

(Alekszej Shirov (lett, 2715) – Lékó Péter (magyar, 2707) döntetlen

Christian Bauer (francia, 2623) – Szergej Karjakin (orosz, 2762)  0 - 1

Yannick Pelletier (svájci, 2557) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2816)  1 – 0)

Mednyij vszadnik (orosz, 2, 5,5) – LSG Leiden (holland, 2, 5,5)  4 - 2

Gambit Asseko See (macedón, 2, 4,5) – AVE Novy Bor (cseh, 2, 4,5)  1,5 – 4,5

Belorecsenszk Egyetem (orosz, 2, 6) – KSK 47 Eynatten (belga, 2, 6)  5 - 1

Vaalerenga (norvég, 2, 5,5) – SSZM „Legacy Square” (orosz, 2, 5,5)  0,5 – 5,5

Az élcsoport állása:

1.Odlar Yurdu (azerbajdzsáni) 4 MP, 12 pont

2-3. Alkaloid (macedón) és SSZM „Legacy Square” (orosz) 4, 11

4.SOCAR Azerbajdzsán 4, 11

5. Mednyij vszadnik (orosz) 4, 11

6. Belorecsenszk Egyetem (orosz) 4, 10

7. Szibéria (orosz) 4, 10

8. Rishon Le Zion (izraeli), 4, 9

9. AVE Noy Bor 4, 9

10. Obiettivo Risarcimento Padova (olasz) 4, 8

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

SOCAR Azerbajdzsán (4, 11) – SSZM „Legacy Square” (4, 11)

Szibéria (4, 10) – Rishon Lezion (4, 9)

Belorecsenszk Egyetem (4, 10) – Alkaloid (4, 11)

Mednyij szvadnik (4, 11) – Odlar Yurdu (4, 12)

AVE Novy Bor (4, 9) – Hamburger Shachklub von 1830 E. V. (4, 5)

Obiettivo Risarcimento Padova (4, 8) – Riehen (3, 9)

A női csapatok versenyében a párosítás szeszélye folytán már a második fordulóban orosz-grúz rangadót láttunk. Az SSZM csapatában hárman is tagjai voltak a tavalyi tromsői sakkolimpián aranyérmes orosz válogatottnak, a grúzoknál a csapat Európa-bajnokságra jelölt válogatott négy tagja is csatázott a derbin. A két meccspont sorsa az éltáblán dőlt el, Nana Dzagnidze oly halvány esélyeit a kontinensbajnok Valentyina Gunyina hathatós segítségével érvényesítette, 97 lépésben győzött. A második táblán Bela Hotenasvili esélyes állását egy elhibázott lépéssel vesztésre rontotta az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjukkal szemben.

Az élcsoportban a 2. forduló eredményei:

SSZM „Legacy Square” (orosz, 2 MP, 3,5) – Nona (grúz, 2 MP, 3,5)  1,5 – 2,5

(Valentyina Gunyina (2529) – Nana Dzagnidze (2573)  0 - 1

Alekszandra Kosztenjuk (2525) – Bela Hotenasvili (2502)  1 - 0

Olga Girja (2464) – Lela Dzsavahasvili (2463)  döntetlen

Jekatyerina Kovalevszkaja (2462) – Nino Bacsiasvili (2500)  0 – 1)

SPB (orosz, 2, 4) – Gambit Asseko See (macedón,  2, 4)  0 - 4

Jugra (orosz, 2, 3,5) – De Stukkenjagers (holland, 2, 3)  3 – 1

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

Gambit Asseko See (macedón, 4, 8) – Nona (grúz, 4, 7)

SSZM „Legacy Square” (orosz, 2, 6) – Jugra (orosz, 4, 6)

ASD Circolo Scacchi R. Fischer Chietti (olasz, 2, 2) – SPB (orosz, 2, 0)

Shirov,A (2715) - Lékó,P (2707)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fa6 5.Vc2 c5 6.d5 exd5 7.cxd5 Fb7 8.Fg2 Hxd5 9.0-0 Hc6 10.Bd1 Fe7 11.Vf5 Hf6 12.e4 g6 13.Vf4 0-0 14.e5 Hh5 15.Vc4 Be8

A 2009-es zsermuki GP-versenyen Lékó Péter a 15...d5 16.exd6 Fxd6 17.Hc3 Ha5 folytatást választotta Borisz Gelfand ellen.

16.Hc3 Hg7 17.Hd5 He6 18.Fe3 Hb4 19.Hf4 Vc8 20.a3 Fxf3 21.Fxf3 Hc6 22.Vc3

shirovleko_1860

22...Hcd4 23.Fxd4 cxd4 24.Vd3 Bb8 25.Bac1 Vd8 26.Hxe6 dxe6 27.Fc6 Bf8 28.Vxd4 Vxd4 29.Bxd4 Bfc8

Az anyagi egyensúly helyreállításával kiegyenlítődtek az esélyek.

30.Bdd1 a5 31.Kg2 Fc5 32.Fd7 Bd8 33.Bd3 Kf8 34.f4 Bb7 35.Bcd1 Bc7 36.Kf3 h5 37.Fb5 Bxd3+ 38.Bxd3 Fe7 39.Ke2 Bc1 40.Bd1 Bc2+ 41.Bd2 Bxd2+ és döntetlen

Pelletier,Y (2557) - Nakamura,H (2816)
Királyindiia védelem [E97]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Hf3 0-0 6.Fe2 e5 7.0-0 Hc6 8.d5 He7 9.b4 a5 10.Fa3 b6 11.bxa5 Hh5 12.Hd2 Hf4

pelletiernakamura_1855

13.axb6!

Yannick Pelletier ezt az újítást hosszú éveken át őrizte, várta a nagy lehetőséget a megjátszására.

13...Bxa3 14.Hb5 Ba5 15.bxc7 Vd7 16.a4

Az áldozott tisztért cserébe világos bőséges ellenértéket kapott, a svájci nagymester pedig méltán elégedett lehetett magával, hogy a királyindiai védelem nagy tudorát meglepte!

16...Fa6 17.Hb3 Fxb5 18.cxb5 Vxc7

A bástya ellépésére 19.b6 következett volna, a szabadgyalogokkal szemben nincs védelem!

19.Hxa5 Vxa5 20.g3 Hxe2+ 21.Vxe2 Fh6 22.Bfb1 Bb8

pelletiernakamura_1856

23.b6! Bxb6 24.Bxb6 Vxb6 25.a5 Vc5 26.Ba4 Kg7 27.a6 Hc8 28.Bc4 Vb5 29.Va2

Kellemes gond a választási lehetőség, 29.Bc2 Ve8 30.Bb2 Va4 31.Bb8 is sima nyerés volt.

29...Hb6 30.Bc6 Ha4

pelletiernakamura_1857

31.a7 Va5 32.Kg2 Vxa7 33.Bc4 Fg5 34.Vxa4 Vb7 35.Bb4 Vc7 36.Vc6 Va7 37.Vxd6 Fe7 38.Vxe5+ és sötét feladta

Babula,V (2554) - Giri,A (2798)
Félszláv védelem [D31]

1.d4 e6 2.c4 d5 3.Hc3 Fb4 4.Hf3 dxc4 5.e3 b5 6.a4 c6 7.Fd2 a5 8.axb5 Fxc3 9.Fxc3 cxb5 10.b3 Fb7 11.bxc4 b4 12.Fb2 Hf6 13.Fd3 0-0 14.0-0 Hbd7 15.Hd2 Vc7 16.f4 a4 17.Bb1 Vd6

A hosszú elméleti változatban Anish Giri nem a jól ismert 17...Bfd8 18.Ve2 b3 19.Fa1 Hf8 mellett döntött.

18.Ve2 Bfd8 19.e4 Hc5 20.e5

babulagiri_1858

20...Vc6 21.dxc5 Bxd3 22.exf6 Bad8 23.Hf3 Vxc5+ 24.Kh1 b3?

A holland nagymester nagyot hibázott. [24...a3 25.Fe5 b3 26.fxg7 Fxf3 27.gxf3 Vxc4 változatban világosnak lettek volna gondjai.

25.Bbd1! B3d6 26.Fe5!?

Azonnal nyert a 26.He5 Bxd1 27.Bxd1 Bd6 28.Bxd6 Vxd6 29.fxg7 folytatás.

26...Bxd1 27.Bxd1 Va5?! 28.Hd4!? g6 29.h3 Vb6 30.Kh2 h6

babulagiri_1859

31.c5 Va6 32.c6! Vxe2 33.Hxe2 Bxd1 34.cxb7 Bd8 35.Hc3 a3 36.Hb5 a2 37.Hd6 Bb8 38.h4 Kh7 39.g4 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: Jevgenyij Szurov www.chess-news.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen a Champions Chess Tour 2022 sorozaton negyedik versemyét nyerte meg 
2022. 09. 26.

Magnus Carlsen a döntő első mérkőzését 2,5-0,5-re nyerte meg Arjun Erigaisi ellen
2022. 09. 25.

A Generation Cup döntőjében Carlsen a 19 éves indiai Ergaisivel mérkőzik meg
2022. 09. 24.

Carlsen 3-1-re legyőzte Aroninat, az elődöntőben a 17 éves német Keymerrel mérkőzik meg
2022. 09. 23.

Carlsen 9 pontos előnnyel nyerte meg a kvalifikációs versenyt, öt tinédzser is negyeddöntős
2022. 09. 22.

A Generation Cup kvalifikációs versenyén a befejező játéknap előtt Carlsen egypontos előnnyel vezet
2022. 09. 21.

Nyolc forduló után az indiai Erigaisi kétpontos előnnyel vezet Praggnanandhaa és Carlsen előtt
2022. 09. 20.

Az első játéknap, négy forduló után Magnus Carlsen egypontos előnnyel vezet
2022. 09. 19.

A Meltwater Champions Chess Tour generációs párbajokkal folytatódik
2022. 09. 18.

Firouzja a 9. Sinquefield Cup győztese, a Grand Chess Tour pontversenyét is megnyerte
2022. 09. 12.

Firouzja legyőzte a ziccert hibázó Sot, Nepomnjacsijjal holtversenyben vezet az utolsó forduló előtt
2022. 09. 11.

A hetedik forduló négy döntetlene Sonak kedvezett, az amerikai sakkozó félpontos előnnyel vezet
2022. 09. 10.

So második győzelmével megőrizte első helyét, Firouzja szerencsés nyeréssel holtversenyben második
2022. 09. 09.

Négy döntetlen az ötödik fordulóban, So az élen
2022. 09. 07.

Carlsen visszalépett, eredményeit törülték, mi történt St. Louisban
2022. 09. 06.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog