Help Sales ÁSZF

Heten mesterhármassal az élen, Berkes, Erdős és Gledura két és félpontos 

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Szkopjéban zajló 20. Európa-bajnokságon mesterhármassal heten az élen. Berkes Ferenc remizett, Gledura Benjámin és Erdős Viktor győzött, a népes 2,5 pontosok csoportjában. Kozák Ádám és Csiki Endre először nyert, Ruck Róbert időtúllépéssel vesztett, Krstulovic Alex másodszor kapott ki. Az örmény Samvel Ter-Sahakjan remizett az orosz Vladiszlav Artyemijevvel. Az élcsoportban a fehérorosz Szergej Azarov és a 17 esztendős holland Lucas Van Foreest harmadik győzelme a játéknap meglepetése.

A kontinensbajnokságon Berkes Ferenc döntetlennel, Gledura Benjámin és Erdős Viktor győzelemmel a népes két és félpontosok nagy csoportjában. A kettős győzelemmel rajtoló Berkes világossal nem tudta túljátszani az orosz Szemjon Lomaszovot. Gledura a francia Adrien Demuth ellen a holland védelmű játszmában minőséget áldozott, a sötét királyállás védelméből később nagyon hiányzott a sötéten mozgó futó. A kritikus állásban Demuth vezére kalandokba bocsátkozott, Gledura teljes haderejével indított koncentrált támadást, a 28. lépést követően Benjámin győztesként állhatott fel a sakkasztaltól.

Erdős Viktor és a lengyel Szymon Gumularz a katalán megnyitásban vívott párbajt. A lengyel sakkozó újítási kísérlete nem vált be, Erdős egyre nagyobb fölénybe került, kiskombináció végezte ki sötétet.

Kozák Ádám kötelező győzelmet aratott, Ruck Róbert egyenlő esélyeket kínáló pozícióban túllépte a gondolkodási időt az ukrán Jurij Kuzubovval szemben. Csiki Endre megszerezte első győzelmét, Omgut Tamás Gunes első fél pontját. Krstulovic Alex második vereségét szenvedte el.

Az örmény Samvel Ter-Sahakjan megállította az orosz Vladiszlav Artyemijevet. A fehérorosz sakkozók az elmúlt két évben egyre nagyobb sikereket érnek el. Szergej Azarov a szicíliai védelem útvesztőiben a svéd Nils Grandeliussal csatázott, a bonyodalmak után előnyös végjátékra egyszerűsített, mehtalálta a győzelemhez vezető utat.

A grúz Ivan Cseparinov, az orosz Kirill Alekszejenko, a lengyel Kacper Piorun szakították meg a döntetlenek sorozatát. A 17 esztendős holland Lucas Van Foreest is mesterhármasnál tart.   

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2590, 2) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2736, 2) döntetlen

Szergej Azarov (fehérorosz, 2585, 2) – Nils Grandelius (svéd, 2694, 2)  1 - 0

Sebastien Maze (francia, 2578, 2) – Ivan Cseparinov (grúz, 2683, 2)  0 - 1

Rainer Buhmann (német, 2568, 2) – Maxim Rodshtein (izraeli, 2673, 2)  döntetlen

Berkes Ferenc (magyar, 2666, 2) – Szemjon Lomaszov (orosz, 2559, 2)  döntetlen

Alvar Rosell Alonso (spanyol, 2559, 2) – Hrant Melkumjan (örmény, 2661, 2)  döntetlen

Szasa Martinovic (horvát, 2558, 2) – Borisz Gelfand (izraeli, 2655, 2) döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2652, 2) – David Arutinjan (grúz, 2555, 2)  döntetlen

Kirill Alekszejenko (orosz, 2644, 2) – Stelios Halkias (görög, 2552, 2)  1 - 0

Zsamszaran Cidipov (orosz, 2551, 2) – Kacper Piorun (lengyel, 2631, 2) 0 - 1

Denis Kadric (boszniai, 2547, 2) – Alekszandt Rahmanov (orosz, 2629, 2) döntetlen

Mihail Kobalija (orosz, 2627, 2) – Klementi Szicsev (orosz, 2545, 2) döntetlen

David Paravjan (orosz, 2627, 2) – Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2541, 2) döntetlen

Lucas Van Foreest (holland, 2515, 2) – Aleksandar Indjic (szerb, 2620, 2) 1 - 0

Ruck Róbert (magyar, 2521, 1,5) – Jurij Kuzubov (ukrán, 2644, 1,5)  0 - 1

Gledura Benjámin (magyar, 2630, 1,5) – Adrien Demuth (francia, 2510, 1,5) 1 - 0

Erdős Viktor (magyar, 2612, 1,5) – Szymon Gumularz (lengyel, 2473, 1,5) 1 - 0

Kirill Sztupak (fehérorosz, 2537, 1) – Krstulovic Alex (magyar, 2351, 1) 1 - 0

Kozák Ádám (magyar, 2445, 1) – Dimo Terziev (ECU, 2041, 1) 1 - 0

Alexandru-Bogdan Banzea (román, 2427, 0,5) – Csiki Endre (magyar, 2251, 0,5) 0 - 1

Ongut Tamás Gunes (magyar, 2197, 0) – Naz Kocyigit (török, 1973, 0) öntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

124

GM

Lucas Van Foreest

NED

2515

3,0

2639

4,0

5,0

2

82

GM

Szergej Azarov

BLR

2585

3,0

2578

3,5

4,5

3

11

GM

Ivan Cseparinov

GEO

2683

3,0

2557

3,0

3,5

4

26

GM

Kirill Alekszejenko

RUS

2644

3,0

2532

3,0

4,0

5

37

GM

Kacper Piorun

POL

2631

3,0

2524

4,0

5,0

6

57

GM

Makszim Csigajev

RUS

2613

3,0

2482

4,0

5,5

7

73

GM

Mateusz Bartel

POL

2600

3,0

2465

4,0

5,5

8

109

GM

Andrej Zsigalko

BLR

2541

2,5

2665

4,5

5,0

9

175

IM

Igor Janik

POL

2454

2,5

2643

4,0

5,0

10

134

GM

Julen Luis Arizmendi Martinez

ESP

2506

2,5

2624

4,5

5,5

11

135

GM

Tal Baron

ISR

2506

2,5

2623

3,5

4,5

12

149

GM

Noel Studer

SUI

2479

2,5

2618

3,5

4,5

13

159

IM

Petro Golubka

UKR

2468

2,5

2603

4,5

5,5

14

80

GM

Samvel Ter-Sahakjan

ARM

2590

2,5

2600

4,5

5,0

15

1

GM

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2736

2,5

2567

4,5

6,5

16

94

GM

Rainer Buhmann

GER

2568

2,5

2561

4,5

5,5

17

13

GM

Maxim Rodshtein

ISR

2673

2,5

2549

3,5

4,0

18

99

GM

Alvar Alonso Rosell

ESP

2559

2,5

2545

4,5

5,5

19

16

GM

Berkes Ferenc

HUN

2666

2,5

2542

4,5

5,5

20

19

GM

Hrant Melkumjan

ARM

2661

2,5

2540

4,5

6,0

21

23

GM

Borisz Gelfand

ISR

2655

2,5

2537

4,5

5,5

22

24

GM

Laurent Fressinet

FRA

2652

2,5

2534

4,0

5,5

33

59

GM

Erdős Viktor

HUN

2612

2,5

2474

3,0

4,5

45

38

GM

Gledura Benjámin

HUN

2630

2,5

2452

3,0

4,0

56

183

IM

Kozák Ádám

HUN

2445

2,0

2703

4,0

5,0

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

11

GM

Ivan Cseparinov

2683

3

3

GM

Makszim Csigajev

2613

57

2

73

GM

Mateusz Bartel

2600

3

3

GM

Kirill Alekszejenko

2644

26

3

37

GM

Kacper Piorun

2631

3

3

GM

Szergej Azarov

2585

82

4

1

GM

Vladiszlv Artyemijev

2736

3

GM

Lucas Van Foreest

2515

124

5

13

GM

Maxim Ridshtein

2673

GM

Kules Moussard

2601

71

6

70

GM

Dmitrij Gordijevszkij

2603

GM

Berkes Ferenc

2666

16

7

19

GM

Hrant Melkumjan

2661

GM

Mihail Antipov

2594

75

8

23

GM

Borisz Gelfand

2655

GM

Nyikita Petrov

2591

79

9

24

GM

Laurent Fressinet

2652

GM

Samvel Ter-Sahakjan

2590

80

10

81

GM

Emre Can

2586

GM

Alekszander Mojszejenko

2648

25

11

27

GM

Jurij Kuzubov

2644

GM

Alekszej Alekszandrov

2574

91

12

29

GM

Vagyim Zvjagincev

2642

GM

Nikola Djukic

2572

93

13

88

GM

Zbynek Hracek

2578

GM

Jevgenyij Alekszejev

2640

30

14

31

GM

Mustafa Yilmaz

2636

GM

Rainer Buhmann

2568

94

15

92

GM

Ivan Rizum

2573

GM

Igor Liszij

2635

32

16

99

GM

Alvar Alonso Rosell

2559

GM

Gledura Benjámin

2630

38

22

109

GM

Andrej Zsigalko

2541

GM

Erdős Viktor

2612

59

67

90

GM

Luka Paicsadze

2576

2

2

IM

Kozák Ádám

2445

183

91

224

IM

Zdenko Plenkovic

2383

GM

Ruck Róbert

2521

120

104

273

FM

Csiki Endre

2251

IM

Jonatan Bakalcsuk

2471

155

141

242

FM

Krstulovic Alex

2351

1

1

FM

Robert Veleski

2177

304

163

342

AGM

Kanyamarala Tarun

2027

½

½

FM

Ongut Tamás Gunes

2197

297

Gledura,B (2630) - Demuth,A (2510)
Holland védelem [A87]

1.Hf3 f5 2.g3 Hf6 3.Fg2 g6 4.0-0 Fg7 5.d4 0-0 6.b3 d6 7.Fb2 c6 8.c4 Ha6 9.Hbd2 e5 10.dxe5 Hd7 11.Fa3 Hxe5 12.Hxe5 Fxe5

13.Hf3 Fxa1 14.Vxa1 Hc5 15.Bd1 Ve7 16.Vd4 He4 17.Hd2 Hc5 18.b4

18...Vxe2 19.Hf3 He6 20.Va1 f4 21.g4 Vxc4?

A bonyodalmakban a francia sakkozó rosszul számolt. 21...Hc7 22.h3 Vxc4; 21...Hd8 22.Bxd6 Hf7 23.Bd2 Ve4 24.h3; 21...Hg7 22.h3 Ve7 23.b5 c5 24.Be1 változatokban is nagymesterünknek kezdeményezése lett volna a minőségért.

22.Bxd6 Hg7?

Vesztőlépés.

23.Ff1! Ve4?

Újabb hiba, de a 23...Vf7 24.Hg5 Ve7 25.Fc4+ Kh8 26.Fb2 Fxg4 27.Ff6 Vc7 28.Be6 Fxe6 29.Hxe6 Bxf6 30.Hxc7 folytatásban is nyert volna világos.

24.He5! Be8 25.Fc4+ Kh8 26.Fb2 Fe6 27.Fxe6 Hxe6 28.Hd7+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog