Help Sales ÁSZF

Havannában Almási Zoltán másodszor is legyőzte Harikrishnát, holtversenyben vezet

Címkék: Capablanca emlékverseny Almási Zoltán

A Capablanca emlékverseny nyolcadik fordulójában Almási Zoltán sötéttel győzte le az indiai Pentala Harikrishnát. Nagymesterünk holtversenyben vezet a kubai Yuniesky Quesada Perezzel, aki az orosz Erneszto Inarkijevtől világossal játszva szenvedett vereséget. Megszerezte első győzelmét a viadal egyetlen veretlen résztvevője, a kubai Leinier Dominguez Perez, az orosz Dmitrij Andrejkin ellenállás nélkül vesztett. Almási Zoltán sötéttel Inarkijevvel játssza kilencedik partiját.

 

A Havannában zajló Capablanca emlékversenyen Almási Zoltán gyorsan javított a het4edik fordulóban elszenvedett váratlan veresége után, az indiai Pentala Harikrishna a spanyol megnyitásban gyorsan döntő anyagi hátrányba került. Nagymesterünknek bástyája és három gyalogja volt ellenfele két tisztjével szemben. Az anyagi előny érvényesítése könnyű technikai feladat volt, a sötét szabadgyalogok feltartóztathatalanul robogtak előre.

Zoli saját győzelme mellett a kubai Yuniesky Quesada Perez vereségének is örülhetett. Az éllovas rossz érzékkel választott változatot az orosz Eneszto Inarkijevvel Caro-Kann védelme ellen. A gyalogáldozatos variban Inarkijev megvédte anyagi előnyét, majd akcióba lendült, a kubai sakkozó pozíciója lépésről-lépésre romlott, majd reménytelenné vált.

Az orosz szuperbajnok Dmitrij Andrejkin csúfos vereséget szenvedett a kubai Leinier Dominguez Pereztől. Az első számú kubai nagymester hét döntetlen után első győzelmét aratta. A francia védelmű partiban Dominguez újított, Andrejkin nem tudott megbirkózni az új veszélyeket rejtő állással.

 

A 8. forduló eredményei:

Pentala Harikrishna (indiai, 2705) – Almási Zoltán (magyar, 2689) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 53)

Yuniesky Quesada Perez (kubai, 2608) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2688) 0 – 1 (Caro-Kann védelem, 63)

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2723) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2727) 1 - 0 (Francia védelem, 36)

 

A verseny állása:

1-2. Yuniesky Quesada Perez és Almási Zoltán 5 pont

3. Leinier Dominguez Perez 4,5

4-5. Erneszto Inarkijev és Dmitrij Andrejkin 3,5

6. Pentala Harikrishna 2,5

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

Pont

SB

Koya

1

Yuniesky Quesada Perez

2608

CUB

* *

½ 1

½

½ 0

1

½ 1

5

18,75

2

2

Almási Zoltán

2689

HUN

½ 0

* *

½ ½

1

½

1 1

5

17,25

3

Leinier Dominguez Perez

2723

CUB

½

½ ½

* *

½ ½

½ 1

½

17,50

4

Erneszto Inarkijev

2688

RUS

½ 1

0

½ ½

* *

½ 0

½

15,00

5

Dmitrij Andrejkin

2727

RUS

0

½

½ 0

½ 1

* *

½ ½

12,50

1

6

Pentala Harikrishna

2705

IND

½ 0

0 0

½

½

½ ½

* *

10,00

1

 

A 9. forduló párosítása:

Leinier Dominguez Perez - Pentala Harikrishna

Dmitrij Andrejkin - Yuniesky Quesada Perez

Erneszto Inarkijev – Almási Zoltán

 

Harikrishna,P (2705) - Almási,Z (2689)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 0-0 6.0-0 Be8 7.d4

A 7.Hbd2 a6 8.Fa4 b5 a leggyakrabban játszott változat.

7...Fb6 8.Be1 exd4 9.e5 Hg4 10.Fxc6

 

 

10...dxc3!

Fontos közbeiktatás, amely sötét előnyét biztosította.

11.Fd5?! Fxf2+ 12.Kf1 cxb2 13.Fxb2 Fxe1 14.Vd4

 

 

14...Hxe5! 15.Hxe5 Vf6+ 16.Hf3 Vxd4 17.Hxd4 d6 18.Hc3 Fxc3 19.Fxc3 Bb8 20.a4 Fd7 21.Ff3 Be5 22.a5 Bc5 23.Ba3 a6

Nagymesterünknek bástyája és három gyalogja a két tisztért, az anyagi előny érvényesítésének több megoldása is van.

24.Kf2 h6 25.Fd2 Bc4 26.Fc3 b5 27.axb6 Bxb6 28.Fd1 c5 29.He2 Be4 30.Fc2 Be8 31.Hf4 Fe6 32.Hh5 Fg4 33.Hf4 Fe6 34.Hh5 f6 35.Fa1 Ff7 36.Hf4 d5 37.Ba5 Bc8 38.Ff5 Bc7 39.Hd3 g6 40.Fg4 c4 41.Fd4 Bb5 42.Bxb5 axb5 43.Hc5

 

43...f5 44.Ha6 Bb7 45.Fd1 b4 46.Hc5 Be7 47.Ha4 f4 48.g3 fxg3+ 49.hxg3 g5 50.Fc5 Bb7 51.Fc2 Fe8 52.Hb6 b3 53.Fd1 Fg6 és világos feladta

 

Dominguez Perez,L (2723) - Andrejkin,D (2727)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 a6 8.Vd2 b5 9.Hd1 b4 10.c4

Újítás a sokszor látott 10.Fe2 Vb6 (10...a5) helyett.

10...cxd4 11.Hxd4 Hxd4 12.Fxd4 dxc4 13.Fxc4 Fb7 14.He3 Fe7 15.Bd1 Fh4+ 16.Ke2 0-0 17.Vxb4 Bb8 18.Vc3 Bc8 19.b3 Vc7 20.Bhf1 Hc5

21.f5

Számításba jött a [21.Fxc5 Vxc5 22.f5 exf5 23.Hxf5 lépéssorrend is.

21...Kh8? 22.Fxc5 Vxc5 23.Vd4 Fg5 24.fxe6 Vc6 25.exf7 Fxe3 26.Vxe3 Vxg2+ 27.Ke1 Vxh2

 

 

28.e6 Vh4+ 29.Bf2 Vh1+ 30.Ff1 Vh4 31.Vf4 Ve7 32.Vd6 Vg5

 

 

33.e7 Bce8 34.fxe8V Ve3+ 35.Fe2 Vxf2+ 36.Kd2 és sötét feladta, 36…Bxe8-ra 37.Bf1 következett volna.

 

Quesada Perez,Y (2608) - Inarkijev,E (2688)
Caro-Kann védelem [B11]

1.e4 c6 2.Hc3 d5 3.Hf3 Fg4 4.h3 Fxf3 5.Vxf3 e6 6.d4

Egypontos vezetésének birtokában Quesada Perez rossz érzékkel választott változatot.

6...dxe4 7.Hxe4 Vxd4 8.c3 Vd5 9.Fg5 f5 10.Hd2 Vxf3 11.Hxf3 h6 12.Ff4 Hf6 13.0-0-0 Hbd7 14.Hd4 Kf7 15.Fc4 Hd5 16.Fh2 g6 17.Bhe1 Be8 18.g4 Fc5 19.Be2 a6 20.Fb3 Be7 21.Hf3 Bc8 22.He1 Fb6 23.Fd6 Bee8 24.Hd3 Fc7 25.Fxc7 Bxc7 26.Bde1 Bcc8 27.f3 Bcd8 28.Kc2 Be7 29.gxf5 gxf5 30.Fxd5 cxd5

 

31.Hf4 Hf8 32.Hd3 Hg6 33.f4 Kf6 34.Bg1 Hh4 35.Bg3 Bee8 36.a4 a5 37.Hc5 b6 38.Hb3 Hg6 39.Bf3

 

39...e5 40.fxe5+ Hxe5 41.Bg3 Hc4 42.Bf2 Be3 43.Bxe3 Hxe3+ 44.Kd3 Hc4 45.Hd4 Hd6 46.Ke3 Be8+ 47.Kf3 Be4 48.Bg2 Hc4 49.Bf2 Be3+ 50.Kg2 Hd6 51.Bf3 Be1 52.Bf2 Ba1 53.b3 Bd1 54.Bf3 Ke5 55.Bg3 He4 56.Hc6+ Kf6 57.Bf3 Bd2+ 58.Kg1 Hg5 59.Be3 f4 60.Be8 f3 61.Kf1 Bd3 62.Hd4 Bxc3 63.h4 He4 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog