Help Sales ÁSZF

Havannában a nagymesterek a második fordulóban sem bírtak egymással

Címkék: Capablanca emlékverseny Almási Zoltán

A Havannában zajló Capablanca emlékverseny második fordulójában is három döntetlen született. Almási Zoltán sötéttel a kubai Yuniesky Quesada Perezzel 77 lépésben remizett. Nagymesterünk a különböző színú futós végjátékban nem tudta érvényesíteni anyagi előnyét. A kubai Perez Dominguez Leinier az orosz Erneszto Inarkijevvel, az indiai Pentala Harikrishna az orosz Dmitrij Andrejkinnel osztozott meg a ponton. Almási harmadik partiját világossal Harikrishnával játssza.

 

Az internetes élő közvetítések segítségével kitűnően követhetőek a világ bármely pontján zajló jelentősebb versenyek. Almási Zoltán és a kubai Yunieski Quesada Perez is jól ismerhette a spanyol megnyitás Zajcev-változatában a zugi GP-versenyen játszott Caruana-Morozevics partit. Nagymesterünk javította sötét játékát, megtartotta sötéten mozgó futóját. Nagymesterünk átengedte az a vonalat ellenfelének a g4 gyalogért cserébe. A d5 erős világos huszár, majd ennek kényszerű cserje miatt a különböző színű futós állás az anyagi előny ellenére sem volt nyerhető, a kubai sakkozó jól védekezett.

Érdekesen alakult a forduló másik spanyolos játszmája. A kubai Perez Dominguez Leinier kis előnyét az orosz Erneszto Inarkijev királyszárnyi akcióval ellensúlyozta. A kisebb bonyodalmak után kialakult végjátékban Domingueznek kellett vigyáznia.

Gyors nagymesteri szalonremi született a harmadik partiban, az indiai Pentala Harikrishna és az orosz Dmirij Andrejkin kerülte a küzdelmet, a versenyszervezők nem örülnek az ilyen megoldásnak.  

 

A 2. forduló eredményei:

Pentala Harikrishna (indiai, 2705) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2727) döntetlen (Szicíliai védelem, 22)

Perez Dominguez Leinier (kubai, 2723) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2688) döntetlen (Spanyol megnyitás, 74)

Yunieski Queseda Perez (kubai, 2608) – Almási Zoltán (magyar, 2689) döntetlen (Spanyol megnyitás, 77)

 

A verseny állása:

1-6. Almási Zoltán, Perez Dominguez Leinier, Erneszto Inarkijev, Dmitrij Andrejkin, Pentala Harikrishna és Yunieski Quesada Perez 1 pont

 

A 3. forduló párosítása:

Almási Zoltán – Pentala Harikrishna

Erneszto Inarkijev – Yuniesky Quesada Perez

Dmitrij Andrejkin – Leinier Dominguez Perez

 

Quesada Perez,Y (2608) - Almási,Z (2689)
Spanyol megnyitás [C92]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Be8 10.d4 Fb7 11.Hbd2 Ff8 12.d5 Hb8 13.Hf1 Hbd7 14.H3h2 Hc5 15.Fc2 c6 16.b4 Hcd7 17.dxc6 Fxc6 18.Fg5 Vc7 19.Fxf6 Hxf6 20.Hg4 Hxg4 21.hxg4 Fe7 22.Fb3 Fg5 23.Vf3 Bf8 24.He3 Fd7

A Zugban zajló GP-verseny 3. fordulójában Alekszandr Morozevics a 24...Fxe3 25.Bxe3 Fd7 26.g5 Fe6 27.Vh5 Ve7 28.Bd1 g6 29.Vh4 h5 30.Bf3 Kg7 31.Bf6 Bac8 folytatás mellett döntött Fabiano Caruanával vívott partijában. Az olasz sakkozó 32.Vg3 Bc6 33.Vd3 Fxb3 34.axb3 változatban kicsit jobban állhatott volna.

25.Hd5 Vb7 26.Ve2 Fe6 27.a4 Bab8 28.g3 Vc8 29.axb5 axb5

 

 

30.Ba7

A kubai nagymester gyalogot vesztett, d5 huszárja, a nyílt a vonalon aktív bástya jelentett kompenzációt.

30...Fxg4 31.Vd3 Fe6 32.Bea1 Bb7 33.B1a5 Bxa7 34.Bxa7 Vc6 35.Ba5 Bb8 36.Ve2 g6 37.Va2 Kg7 38.Ba6 Vd7 39.Hb6 Vc7 40.Hd5 Vd7 41.Hb6 Vc7 42.Hd5

 

 

42...Fxd5 43.Fxd5 Vxc3 44.Kg2

A különböző színű futók miatt a végjáték Zoli minden kísérlete ellenére sem nyerhető.

44...Bc8 45.Ba7 Bc7 46.Va5 Fd8 47.Bxc7 Vxc7 48.Vxb5 Va7 49.Vb7 Vxb7 50.Fxb7 f5 51.f3 h5 52.Fc6 Kf6 53.Fd5 Fb6 54.b5 Kg5 55.Fe6 Fc5 56.Kh3 Fd4 57.Kg2 f4 58.gxf4+ exf4 59.Ff7 Kh6 60.Kh3 Fb6 61.Fe8 Kg7 62.Kg2 Fd4 63.Kh3 Fc5 64.Kg2 Fb6 65.Kh3 Fd8 66.Kg2 Kh6 67.Kh3 g5 68.Fd7 g4+ 69.fxg4 h4 70.g5+ Kxg5 71.Kg2 Kf6 72.Kf3 Ke5 73.Fc8 Fb6 74.Fd7 Fe3 75.Fc8 Fb6 76.Fd7 Fc7 77.Fc8 d5 és döntetlen

 

Dominguez Perez,L (2723) - Inarkijev,E (2688)
Spanyol megnyitás [C84]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 b5 7.Fb3 d6 8.a3 0-0 9.Hc3 Fg4 10.Fe3 Hd4 11.Fxd4 exd4 12.Hd5 c5 13.h3 Fe6 14.Hf4 Fxb3 15.cxb3 He8 16.b4 Hc7 17.Bc1 a5 18.Vc2 axb4 19.axb4 Ba4 20.bxc5 dxc5 21.Ba1 Bxa1 22.Bxa1 Vd6 23.g3

 

 

23...g5 24.Hh5 f5 25.exf5 Bxf5 26.Hd2 Ve6 27.He4 c4 28.Be1 Vf7 29.Vd1 He6 30.dxc4 bxc4 31.Vg4 Hc5 32.Ba1 Hxe4 33.Vxe4 Bxf2 34.Vxd4 Bf5 35.g4 Bf3 36.Ve5 h6 37.Be1 Ff8 38.Bd1 Va7+ 39.Kh1 Vf7 40.Kg2 Bf2+ 41.Kg1 Va7

42.Bd7 Vc5 43.Vxc5 Fxc5 44.Kh1 Kf8 45.Bc7 Bf1+ 46.Kg2 Bf2+ 47.Kh1 Fd6 48.Bxc4 Bh2+ 49.Kg1 Bxh3 50.Bc2 Bh4 51.Bc4 Kf7 52.Be4 Bh3 53.Be2 Bb3 54.Kg2 Fb8 55.Kf2 Fa7+ 56.Kg2 Bb4 57.Kh3 Fd4 58.Hg3 Fxb2 59.Hf5 Bb6 60.Be7+ Kg6 61.Bd7 Bb3+ 62.Kg2 Fe5 63.Be7 Ff6 64.Be6 h5 65.Hd6 hxg4 66.He8 Bf3 67.Hxf6 Bxf6 68.Be8 Bf3 69.Bg8+ Kh6 70.Bh8+ Kg7 71.Ba8 Kf7 72.Ba6 Bf6 73.Ba4 Bf4 74.Ba6 Bf6 és döntetlen

 

Harikrishna,P (2705) - Andrejkin,D (2727)
Szicíliai védelem [B54]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 d6 6.g4 h6 7.h4 Fe7 8.Fe3 Hf6 9.Bg1 d5 10.Fb5 Fd7 11.exd5 Hxd5 12.Hxd5 exd5 13.Ve2 Hxd4 14.Fxd7+ Vxd7 15.Fxd4 0-0 16.0-0-0 Ve6 17.Vd2 Fxh4 18.f4 Bfe8 19.Bh1 Fg3 20.Bhg1 Fh4 21.Bh1 Fg3 22.Bhg1 Fh4 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog