Help Sales ÁSZF

Havannában a Capablanca emlékverseny félidejében Almási félpontos előnnyel vezet

Címkék: Capablanca emlékverseny Almási Zoltán

Havannában Almási Zoltán félpontos előnnyel vezet a 48. Capablanca emlékverseny félidejében. A viadal ötödik fordulójában nagymesterünk sötéttel az orosz Dmitrij Andrejkinnel remizett. Gyors pontosztozkodással ért véget a kubai rangadó, Leinier Dominguez Perez és Yunieski Quesada Perez játszmája. Döntetlennel zárult az orosz Erneszto Inarkijev és az indiai Pentala Harikrishna partija is. Az első öt forduló 15 játszmája közül csak három fejeződött be döntéssel. A pihenőnap után magyar idő szerint szombaton 21 órakor játsszák a második félidő első partijait, Almási Zoltán sötéttel Dominguez Perezzel küzd meg.

 

A sakkozás harmadik világbajnoka, Jose Raul Capablanca emlékére immár 48. alkalommal megrendezett verseny ötödik játéknapján ismét három döntetlen született. Villámgyorsan remizett a két kubai résztvevő, Leinier Dominguez Perez és Yuniesky Quesada Perez.

Az orosz Dmitrij Andrejkin meglepetésnek szánta a vezérgyalog megnyitást, Almási Zoltán tökéletesen megoldotta feladatát, kicsit előnyösebb állással jött ki a nyitásból. Kezdeményezett, Andrejkinnek védekeznie kellett. A vezércserét követően létrejött végjáték logikus befejezése lett a döntetlen. Nagymesterünk félpontos előnnyel zárta a félidőt, éllovasként várhatja a folytatást. A második körben háromszor sötéttel játszik majd.

Az orosz Erneszto Inarkijev és az indiai Pentala Harikrishna partijában az elfogadott vezércsel került terítékre. Világos gyalogelőnyt szerzett, de anyagi előnyét nem tudta győzelemig fokozni. A viadal félidejét hárman veretlenül – Almási, Queseda és Dominguez -, négyen nyeretlenül – Dominguez, Andrejkin, Inarkijev és Harikrishna – zárták.

 

Az 5. forduló eredményei:

Erneszto Inarkijev (orosz, 2688) – Pentala Harikrishna (indiai, 2705) döntetlen (Elfogadott vezércsel, 70)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2727) – Almási Zoltán (magyar, 2689) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás,

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2723) – Yunieski Queseda Perez (kubai, 2608) döntetlen (Spanyol megnyitás, 16)

 

A verseny állása:

1.Almási Zoltán 3,5 pont

2. Yuniesky Queseda Perez 3

3. Leinier Dominguez Perez 2,5

4-6. Dmitrij Andrejkin, Erneszto Inarkijev és Pentala Harikrishna 2

 

A szombati 6. forduló párosítása:

Pentala Harikrishna – Yunieski Quesada Perez

Leinier Dominguez Perez – Almási Zoltán

Dmitrij Andrejkin – Erneszto Inarkijev

 

Andrejkin,D (2727) - Almási,Z (2689)
Vezérgyalog megnyitás [D00]

1.d4 Hf6 2.Fg5 d5 3.Fxf6 exf6 4.e3 c6 5.c4 dxc4 6.Fxc4 Fd6 7.Hc3 0-0 8.Hf3 Hd7 9.a3 f5 10.0-0 Ve7 11.Vc2 Hf6 12.Bae1 g6 13.g3 Fd7 14.e4 fxe4 15.Hxe4 Hxe4 16.Bxe4 Vf6 17.Be3 Bae8 18.Vc3 Bxe3 19.fxe3 Fh3 20.Bf2

 

20...Ve7

Almási Zoltán kedvezőbb állással jött ki a nyitásból, a meglepetésnek szánt vezérgyalog megnyitással Dmitrij Andrejkin nem érte el célját.

21.He5 Fe6 22.Fxe6 Vxe6 23.Hf3 Be8 24.Be2 Vd5 25.Kf2 Ff8

Figyelmet érdemelt a 25...c5 26.Vc2 cxd4 27.exd4 Bxe2+ 28.Vxe2 b5 folytatás is.

26.Vd3 f5 27.Hd2 c5 28.Vb3 Bd8 29.dxc5 Fxc5 30.Ke1 Vxb3 31.Hxb3 Fe7 32.e4 fxe4 33.Bxe4 Ff6

 

34.Ba4 Be8+ 35.Kd1 Fxb2 36.Bxa7 b6 37.a4 Fc3 38.Kc2 Fb4 39.Kd3 Bc8 40.Hd4 Fc5 41.Hf3 Be8 42.Hg5 Be3+ 43.Kc4 Fe7 44.Hh3 g5 45.Bb7 Be2 46.Hg1 Be6 47.Hf3 Ff6 48.Kd5 Be3 49.Hd2 Be5+ 50.Kc6 Ba5 51.He4 Fd4 52.g4 Bxa4 53.Hxg5 Bc4+ 54.Kd6 Fc5+ 55.Ke6 Bxg4 56.Hxh7 Fd4 57.Hf6+ Fxf6 58.Kxf6 és döntetlen

 

Dominguez Perez,L (2723) - Quesada Perez,Y (2608)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.d4 Hd6 6.Fxc6 dxc6 7.dxe5 Hf5 8.Vxd8+ Kxd8 9.Hc3 Ke8 10.h3 h5 11.Bd1 Fe7 12.He2 Fe6 13.Hf4 Fc8 14.He2 Fe6 15.Hf4 Fc8 16.He2 és döntetlen

 

Inarkijev,E (2688) - Harikrishna,P (2705)
Elfogadott vezércsel [D24]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.Hf3 Hf6 4.e3 e6 5.Fxc4 a6 6.0-0 Hbd7 7.a4 b6 8.Hc3 Fb7 9.e4 Hxe4 10.Hxe4 Fxe4 11.Hg5 Fg6 12.Vf3

Világossal játszották már a 12.Fxe6 Fe7 (12...h6 13.Be1; 12...fxe6? 13.Hxe6 Vb8 14.g3) 13.Fd5 folytatást is.

12...Fe7 13.Vc6 0-0

 

 

14.Hxe6 fxe6 15.Fxe6+ Kh8 16.Fxd7 Fd6 17.Fe3 Ve7 18.Fg4 Fe4

Jobb volt a 18...Vh4 19.h3 Bae8 változat, aktív ellenjátékot keresve a gyalogért.

19.Vd7 Vf6 20.Ve6 Bae8 21.Vxf6 gxf6

Világos megőrizte gyalogelőnyét, sötétre nem könnyű védekezés várt.

22.Fh5 Fg6 23.Ff3 Fe4 24.Fh5 Fg6 25.Fe2 a5 26.Fb5 Bd8 27.Bfe1 Kg7 28.Bac1 Fe8 29.Fxe8 Bfxe8 30.g3 Kf7 31.Kg2 Be4 32.Kf3 Bde8 33.Bc4 B4e7 34.Bd1 b5 35.axb5 Bb8 36.Fd2 Bxb5 37.Fc3 Bf5+ 38.Kg2 Be2 39.Bf1 Bb5 40.Bc1 Bf5 41.Bf1 Bb5 42.Bc6 Bb6 43.Bxb6 cxb6 44.Kf3 Be7 45.Ba1 f5 46.Fd2 Ke6 47.b4 axb4 48.Bb1 Fc7 49.Ff4 Fxf4 50.Kxf4 b5 51.Bxb4 Bb7

 

 

52.Kg5 Bg7+ 53.Kh6 Bb7 54.f3 Kd5 55.h4 Ke6 56.g4 fxg4 57.fxg4 Kf6 58.h5 Ke6 59.Bb1 b4 60.g5 Kf5 61.g6 hxg6 62.hxg6 Bb6 63.Bg1 Ke4 64.Bg4+ Kd5 65.Kh7 b3 66.g7 Bb7 67.Bg3 Kxd4 68.Kh6 Bxg7 69.Kxg7 Kc4 70.Bxb3 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog