Help Sales ÁSZF

Hatos holtverseny az élen a férfi bajnokságon, a női viadalon Pogonyina legyőzte Kosztenjukot

Címkék: Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

Novoszibirszkben a 69. férfi szuperbajnokság ötödik fordulója után hatan állnak az élen 3 ponttal. Első győzelmét aratta a címvédő Jevgenyij Tomasevszkij és Alekszandr Griscsuk, másodszor nyert Dmitrij Jakovenko. Peter Szvidler, Jevgenyij Rjazancev és Vlagyimir Fedoszejev még a vezető hatos tagja. A női viadalon Natalija POgonyina vereséget mért a mesternégyessel rajtoló Alekszandra Kosztenjukra. Villámgyőzelmet ért el Alekszandra Gorjacskina, Fortuna is segítette Anasztazia Bodnarukot, de különösen Darja Pusztovojtovát. Tetszetős támadást láttunk Darja Csarocskinától. A sakkozónők megalkuvás nélküli küzdelmét jól jellemzi, hogy az eddig lejátszott 30 játszmából 22 parti végződött döntéssel.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

A címvédő Jevgenyij Tomasevszkij megszerezte első győzelmét. A kontinensbajnok Erneszto Inarkijev harmadik vereségét szenvedte el. A Ragozin védelemben a nagymesterek korán vezért cseréltek, de világos megőrizte előnyét sötét gyalogszerkezeti gyengeségeinek köszönhetően.  Tomasevszkij bástyájával betört a hetedik sorra, gyalogot nyert, pontos játékkal győzelemig fokozta előnyét.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

Második nyerésével Dmitrij Jakovenko már holtversenyben vezető hatos tagja lett. A hazai pályán játszó Dmitrij Bocsarov erőltette a királyszárnyi akciót, míg Jakovenko a vezérszárnyon támadta sötét állását. Világos áttört a centrumban, gyalogot nyert, 58 lépés után fogadhatta ellenfele gratulációját.

Nem túl meggyőző játékkal, de négy döntetlen után Alekszandr Griscsuk győzelemmel folytatta szereplését. Grigorij Oparin sokáig jól védte kissé hátrányosabb pozícióját, majd végzetes huszárlépése azonnali vesztést okozott.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

A hétszeres bajnok Peter Szvidler fénykorában bizonyára megnyerte volna Dmitrij Kokarev elleni partiját. A spanyol megnyitású ütközetben átvette a kezdeményezést, döntő akcióra azonban nem szánta el magát, Kokarev ellenjátékhoz jutott, ami döntetlenhez vezetett.

Gyors lépésismétléses remivel zárult a szentpétervári nagymesterek játszmája, Alekszandr Rjazancev és Vlagyimir Fedoszejev pihenőnaphoz jutott. A békés megoldást részesítette előnyben Alekszej Goganov és Nyikita Vityjugov is.

Az 5. forduló eredményei:

Dmitrij Kokarev (2636) – Peter Szvidler (2745)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 55)

Jevgenyij Rjazancev (2651) – Vlagyimir Fedoszejev (2665)  döntetlen (Vezércsel, 14)

Jevgenyij Tomasevszkij (2724) – Erneszto Inarkijev (2732)  1 – 0 (Ragozin védelem, 58)

Alekszej Goganov (2635) – Nyikita Vityjugov (2721) döntetlen (Vezércsel, 35)

Alekszandr Griscsuk (2752) – Grigorij Oparin (2617)  1 – 0 (Szicíliai védelem, 56)

Dmitrij Jakovenko (2714) – Dmitrij Bocsarov (2611) 1 – 0 (Pirc védelem, 42)

A verseny állása:

1-6. Alekszandr Griscsuk, Dmitrij Jakovenko, Peter Szvidler, Vlagyimir Fedoszejev, Alekszandr Rjazancev és Jevgenyij Tomasevszkij 3

2,5 pont

7-9. Grigorij Oparin, Alekszej Goganov és Dmitrij Kokarev 2,5

10. Nyikita Vityjugov 2

11. Dmitrij Bocsarov 1,5

12. Erneszto Inarkijev 1

A 6. forduló párosítása:

Erneszto Inarkijev - Dmitrij Bocsarov

Grigorij Oparin - Dmitrij Jakovenko

Nyikita Vityjugov - Alekszandr Griscsuk

Peter Szvidler - Alekszej Goganov

Vlagyimir Fedoszejev - Dmitrij Kokarev

Jevgenyij Tomasevszkij - Jevgenyij Rjazancev

Női szuperbajnokság

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

Az ötödik játéknapon az első győzelmet a címvédő Alekszandra Gorjacskina aratta. Valentyina Gunyina a 18. lépésben meglehetősen gyorsan húzta meg a könnyelmű huszárlépést, elnézte sötét válaszlépését. A hiba hibát szült, Gunyina a következő húzása tisztet vesztett, a 24. lépést követően már feladásra is kényszerült, harmadszor szenvedett vereséget.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

Az olimpiai bajnoknők rangadóján Natalija Pogonyina legyőzte a mesternégyessel rajtoló Alekszandra Kosztenjukot. Jó stratégiával készült, a taktikai bonyodalmakat kedvelő exvilágbajnoknő ellen kissé előnyös végjátékot játszhatott. Szása rosszul számolt, gyalogot vesztett. Natasa hosszas küzdelemben végül érvényesítette anyagi előnyét, fél pontra megközelítette Kosztenjukot.

Tetszetősen támadott, kombinált Darja Csarocskina, a védekezésben hibázott Jevgenyija Ovod. A vándorútra kényszerített sötét király matthálóba került.

A szicíliai védelem Najdorf-változatában csatázott Jekatyerina Ubijennih és Anasztazia Bodnaruk. Sötét védekezésre kényszerült, majd Ubijennih minőségáldozat után többször is remizhetett volna örökös sakkal, kockáztatott, hibázott, rajtavesztett.

Nehéz összeszámolni, hogy Alisza Galljamova hányszor hagyott ki fonalas nyerést Darja Pusztovojtova ellen, majd a kapkodásban nyerő helyett vesztőt húzott, a mattot már nem kerülhette el.

Hullámzó partiban osztozott meg a ponton Alina Kaslinszkaja és Olga Girja, a forduló egyetlen döntetlen született meg.

Az 5. forduló eredményei:

Jekatyerina Ubijennih (2346) - Anasztazia Bodnaruk (2463)  0 – 1 (Szicíliai védelem, 61)

Alisza Galljamova (2450) - Darja Pusztovojtova (2386) 0 – 1 (Bogoindiai védelem, 55)

Natalija Pogonyina (2484) - Alekszandra Kosztenjuk (2534) 1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 80)

Darja Csarocskina (2366) - Jevgenyija Ovod (2362)  1 – 0 (Holland védelem, 37)

Valentyina Gunyina (2520) - Alekszandra Gorjacskina (2460)  0 – 1 (Vezérindiai védelem, 24)

Alina Kaslinszkaja (2462) - Olga Girja (2446) döntetlen (Vezércsel, 44)

A verseny állása:

1.Alekszandra Kosztenjuk 4 pont

2-3.Olga Girja és Natalija Pogonyina 3,5

4-6. Alekszandra Gorjacskina, Darja Csarocskina  és Anasztazia Bodnaruk 3

7. Jevgenyija Ovod 2,5

8-9. Valentyina Gunyina és  Darja Pusztovojtova 2

10. Alisza Galljamova 1,5

11-12. Jekatyerina Ubijennih és Alina Kaslinszkaja 1

A 6. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk - Olga Girja

Alekszandra Gorjacskina - Alina Kaslinszkaja

Jevgenyija Ovod - Valentyina Gunyina

Anasztazia Bodnaruk - Darja Csarocskina

Darja Pusztovojtova  - Jekatyerina Ubijennih

Natalija Pogonyina - Alisza Galljamova

Tomasevszkij,E (2724) - Inarkijev,E (2732)
Ragozin védelem [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.Fg5 h6 6.Fxf6 Vxf6 7.Vb3 c5 8.cxd5 exd5 9.a3 Fxc3+ 10.Vxc3 b6 11.e3

Alekszandr Griscsuk St. Louisban villámpartiban nyert Magnus Carlsen ellen a 11.dxc5 Vxc3+ 12.bxc3 bxc5 13.0-0-0 Fe6 14.e3 Ke7 15.c4 dxc4 16.He5 c3 változatban, a világbajnok vereségére mindig odafigyelünk.

11...0-0 12.dxc5 Vxc3+ 13.bxc3 bxc5 14.0-0-0 Fe6 15.c4 dxc4 16.He5 Be8

Az említett Griscsuk-Carlsen játszmához képest különbség, hogy sötét elsáncolt, Carlsen királyával e7-re lépett.

17.Bd6 Ff5 18.Hxc4 Hd7 19.Fd3 Fxd3 20.Bxd3 Hb6 21.Hd6 Be5 22.Kc2 Bd5?! 23.Bxd5 Hxd5 24.Bb1 Bd8 25.Hc4 f6?

Meglepő volt a bástya beengedése a hetedik sorra.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

26.Bb7 Ba8?! 27.Hd6 g6 28.Bd7 Hb6 29.Bc7 f5 30.Bxc5 Bd8 31.Hc4 Hxc4 32.Bxc4 Bd7 33.Bc6 Kg7

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

34.h4 Be7 35.g3 g5 36.h5 f4 37.Kd3 fxg3 38.fxg3 Bd7+ 39.Ke2 Be7 40.Ba6 Kh7 41.g4 Kg7 42.a4 Bf7

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

43.a5 Be7 44.Bg6+ Kh7 45.Bd6 Kg7 46.Bc6 Kh7 47.a6 Kg7 48.Bc8 Be6 49.Bc7+ Kf6 50.Bxa7 Ke5 51.Ba8 Ke4 52.a7 Be7 53.Kd2 Ke5 54.Kc3 Bc7+ 55.Kb4 Bb7+ 56.Kc4 Bc7+ 57.Kb5 Be7 58.Kc5 és sötét feladta

Kokarev,D (2636) - Szvidler,P (2745)
Spanyol megnyitás [C95]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Hb8 10.d4 Hbd7 11.Hbd2 Fb7 12.Fc2 Be8 13.Hf1 Ff8 14.Hg3 g6 15.a4 c5 16.d5 c4 17.Fg5 h6 18.Fe3 Hc5 19.Vd2 h5 20.Fxc5 dxc5 21.Ve3 Vc7 22.Hf1 Beb8 23.H1d2 Fg7 24.Fd1 Fc8 25.Ba2 He8 26.Fe2 Hd6 27.Bea1 Fb7 28.Ff1 Be8 29.axb5 axb5 30.Bxa8 Bxa8 31.Bxa8+ Fxa8 32.g3 Fb7 33.h4 Fc8 34.Kh2 f6 35.Fh3 Fxh3 36.Kxh3 Kh7 37.He1?

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

37...Fh6 38.f4 Va7

Peter Szvidler a 38...Hf7 39.Hg2 exf4 40.gxf4 He5 41.Kg3 Hd3 42.Hf3 Vc8 folytatásban még nagyobb előnyt érhetett volna el.

39.Hdf3 Ve7 40.Hd2 Va7

Kimaradt a 40...g5 41.hxg5 fxg5 42.Kg2 gxf4 43.Vxc5 fxg3 44.Hef3 Ff4 lehetőség, nehéz perceket okozott volna Dmitrij Kokarevnek.

41.Hdf3 Vd7+ 42.Kh2 Ve7 43.Hd2 exf4 44.gxf4 f5 45.Hef3 fxe4 46.Hg5+ Fxg5 47.hxg5 Kg7 48.Vxc5 e3 49.Vd4+ Kg8 50.Hf3 e2 51.Vb6?

A vezérnek a védekezést kellett volna segíteni a 51.Vd2 h4 52.Kg2 h3+ 53.Kxh3 Hf5 változatban.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

51...Kh7?

Esélyt adott az 51...He8 52.He1 (52.Vxg6+ Hg7 53.Vf6 e1V 54.Hxe1 Vxe1 55.d6 Vd2+ 56.Kg1 Vd5) 52...Ve4 53.Kg3 Hg7 folytatás.

52.Kg2 Ve4 53.Kf2 e1V+ 54.Hxe1 Vxf4+ 55.Hf3 He4+ és döntetlen

Pogonyina,N (2484) - Kosztenjuk,A (2534)
Nimzoindiai védelem [E53]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 c5 5.Fd3 0-0 6.Hf3 d5 7.cxd5 exd5 8.dxc5 Hbd7 9.Fd2 Hxc5 10.Fe2 Fa5

A bakui sakkolimpián Radoslaw Wojtaszek a 10...He6 11.a3 Fe7 12.0-0 a6 13.Bc1 Be8 14.Be1 b5 változatot választotta David Navara ellen.

11.0-0 Hce4 12.Hxe4 dxe4 13.Hd4 Fxd2 14.Vxd2 Vb6

A tavalyi Világkupán Wesley So a 14...Fg4 15.h3 (15.Fc4) 15...Fxe2 16.Vxe2 Bc8 17.Bac1 (17.Bfd1) 17...a6 18.Bc2 Vd7 19.Bfc1 g6 folytatást játszotta meg Le Quang ellen, kihasználva a vietnami sakkozó hibáit végül megnyerte a partit.

15.Bfc1 Fd7 16.Bc4 Bac8 17.Bac1 Bxc4 18.Bxc4 Bc8 19.Bxc8+ Fxc8

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

20.Vc3

Natalija Pogonyina a végjátékot kis előnnyel játszhatta, Alekszandra Kosztenjuk azokat az állásokat kedveli, ahol taktikai lehetőségek vannak.

20...Fd7 21.Fc4 g6 22.h3 Kf8 23.Va3+ Ke8 24.b4 Vd6?

Az exvilágbajnoknő elszámolta magát, gyalogot vesztett.

25.Vxa7 Vxb4

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

26.Vb8+ Ke7 27.Ve5+ Kf8 28.Vxf6 Vxc4 29.Vd6+ Ke8 30.Ve5+ Kd8 31.Vxe4 Kc8 32.Vb1 h5 33.Vb2 Kb8 34.Va3 Fa4 35.Vd6+ Kc8 36.Vf8+ Kc7 37.a3 Fd7 38.h4 Vd5 39.Ve7 Kc8 40.Hf3 Fc6 41.Kh2 Kb8 42.Ve5+ Ka7 43.Vxd5 Fxd5 44.He5 Kb6 45.Hd3 Fe4 46.Hb2 Kc5 47.f3 Fc2 48.Kg3 f6 49.Kf2 g5 50.g3 g4?

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

51.fxg4 hxg4 52.Ke2 Ff5 53.h5 Kd5 54.Hd3 Kc4 55.Hf2 Kb3 56.e4 Fh7 57.Hxg4 Fxe4 58.Hxf6 Fb1 59.g4 Kxa3

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

60.g5 b5 61.g6 b4 62.g7 Fa2 63.h6 Fc4+ 64.Kd2 b3 65.h7 b2 66.h8V b1V 67.Va8+ Kb2 68.Vb8+ Ka1 69.Vxb1+ Kxb1 70.Kc3 Ff7 71.Kd4 Kc2 72.Ke5 Kd3 73.Hg4 Fg8 74.Hh6 Fh7 75.Hf7 Ke3 76.Hg5 Fg8 77.He4 Kf3 78.Hf6 Ff7 79.Kf5 Ke3 80.Hg4+ és sötét feladta

Gunyina,V (2520) - Gorjacskina,A (2460)
Vezérindiai védelem [E16]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Fg2 Fb4+ 5.Hd2 0-0 6.Hgf3 b6 7.0-0 Fb7 8.cxd5 exd5 9.a3 Fe7 10.b4 Hbd7 11.Fb2 c5 12.dxc5 bxc5 13.bxc5 Hxc5 14.Hb3 Ha4 15.Fd4 He4 16.Vd3 Ff6 17.Fxf6 Vxf6 18.Ha5?

Valenyina Gunyina nagyot hibázott!

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

18...Fa6! 19.Vxd5?

Gyors vesztéshez vezetett, de 19.Vd4 Hac3 20.Vxf6 Hxe2+ 21.Kh1 gxf6 22.Hc6 Kh8 pozíció sem ígért semmi jót.

19...Hac3 20.Ve5 Vb6 21.Hb3 Vxb3 22.Hd4 Vc4 23.e3 Bae8 24.Vf4? Vxd4! és világos feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: Jetyeri Kublasvili  www.ruchess.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog