Hat győzelem született a zsermuki GP-viadal második játéknapján

Címkék: Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru

Az örményországi Zsermukban zajló Grand Prix-torna második fordulójában mind a hat parti döntéssel végződött. Második győzelmét aratta az indiai Humpy Koneru és a kínai Ju Wenjun. Leggyorsabban a sötéttel játszó orosz Nagyezsda Koszinceva nyert, a kínai Zhao Xue 22 lépést követően kapitulált.  Fekete napja volt az örmény sakkozónőknek, Lilit Mkrtchian a kínai világbajnoknőtől, Hou Ji-fantól szenvedett vereséget, Elina Danieljan pár lépésben vesztette el egyenlő esélyű állását. Az ukrán Katyerina Lahno könnyen gyűjtötte be az egész pontot, a kínai Ruan Lefei nehéz végjátékban érvényesítette kedvezőbb esélyeit.

Bonyolult megnyitási változatokban nagy adok-kapok küzdelmek jellemezték a második játéknap játszmáit. A kritikus állásokban, időzavar rémétől is fenyegetve a védekezésre kényszerített sakkozónők viszonylag könnyen adták meg magukat, sorozatban húzott gyengébb lépések megkönnyítették a győztesek dolgát.

Második vereségét szenvedte el a rajtlistán harmadik kínai Zhao Xue. A Ragozin-változatban középen rekedt a királya, túlzottan elkötelező volt a minőségáldozat elfogadása. Az orosz Nagyezsda Koszinceva kitűnően felkészült a variból, kottából játszva 22 lépésben győzött.

Másodszor nyert az indiai Humpy Koneru. A vezércselben hosszúra sáncolt, gyors királyszárnyi támadásával szemben a grúz Nino Hurcidze tehetetlen volt. Az orosz bajnokságon is vesztett Jekatyerina Kovalevszkaja a szicíliai védelem Richter-Rauser változatában. Az ukrán Katyerina Lahno más folytatás mellett döntött, végjáték helyett a sötét király helyzetére építette stratégiáját, akcióját teljes siker koronázta.

Az örmény Lilit Mkrtchian sokáig jól tartotta magát a kínai világbajnoknővel, Hou Ji-fannal szemben, de rossz terve miatt királya védtelen maradt, s ezt sötét vezére és huszárja kihasználta.

 Sokáig kecsegtető pozíciója volt az örmény Elina Danieljannak a kínai Ju Wenjun ellen. Időzavarban azonban várakozó bástyalépései, majd elhibázott királylépése gyorsan megpecsételte sorsát. A kínai Ruan Lufei végjátékban nyert, a mongol Batkhuyag Munguntuul elvétette a helyes védekezést.

 

A 2. forduló eredményei:

Zhao Xue (kínai, 2556) – Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2516) 0 – 1 (Vezércsel, 22)

Katyerina Lahno (ukrán, 2537) – Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2417) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 31)

Batkhuyag Munguntuul (mongol, 2447) – Ruan Lufei (kínai, 2483) 0 – 1 (Benoni védelem, 64)

Lilit Mkrtchian (örmény, 2450) – Hou Ji-fan (kínai, 2617) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 39)

Ju Wenjun (kínai, 2518) – Elina Danieljan (örmény, 2480) 1 – 0 (Benoni védelem, 44)

Humpy Koneru (indiai, 2598) – Nino Hurcidze (grúz, 2456) 1 – 0 (Vezércsel, 25)

 

A verseny állása:

1-2. Ju Wenjun és Humpy Koneru 2 pont

3-5. Katyerina Lahno, Ruan Lufei és Hou Ji-fan 1,5

6-7. Jekatyerina Kovalevszkaja és Nagyezsda Koszinceva 1

8-10. Elina Danieljan, Lilit Mkrtchian és Batkhuyag Munguntuul 0,5

11-12. Nino Hurcidze és Zhao Xue 0

 

A 3. forduló párosítása:

Nino Hurcidze – Zhao Xue

Elina Danieljan – Humpy Koneru

Hou Ji-fan – Ju Wenjun

Ruan Lufei – Lilit Mkrtchian

Jekatyerina Kovalevszkaja – Batkhuyag Munguntuul

Nagyezsda Koszinceva – Katyerina Lahno

Zhao Xue (2556) - Koszinceva,N (2516)
Vezércsel [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.cxd5 exd5 6.Fg5 h6 7.Fh4 c5 8.dxc5 Hbd7 9.e3

Az V. Tal-emlékversenyen Levon Aronjan és Vlagyimir Kramnyik vívott elméleti párbajt a változatban. 9.Bc1 Va5 10.a3 Fxc3+ 11.Bxc3 He4 12.b4 Hxc3 13.Va1 Va4 14.Vxc3 0-0 15.e3 a5 16.b5 Hxc5 17.Vxc5 Ff5! 18.Vd4 Vxa3 19.Fe2 Vb4+ 20.Vxb4 axb4 21.Hd4 Ba1+ 22.Fd1 folytatásban az exvilágbajnok nem a legerősebb 22...Bfa8 23.0-0 (23.Hxf5 b3) 23...Fd3 24.Be1 Fc4 25.f4 Be8 26.Hc2 Bb1 27.Ff3 Bxe1+ 28.Fxe1 b3 29.Ha3 Ba8 30.Hxc4 dxc4 31.Fc3 Ba2 folytatást választotta. 22...Fh7?! 23.Hb3 Bb1 24.Hd2 Bb2 25.Fg3 Bc8 is sötétre volt előnyös, de időzavarban Kramnyik vesztésre rontotta kecsegtető állását.

9...Va5 10.Bc1 He4 11.Vxd5 Hxc3 12.bxc3 Fxc3+ 13.Kd1 0-0 14.Fc4

 

14...Hxc5 15.Fe7 Fb4 16.Fxf8?!

A középen rekedt király mellett veszélyes volt a minőségáldozat elfogadása. 16.Vd4 Ff5 17.Fxc5 Fxc5 18.Vxc5 Bad8+ 19.Hd4 Vxc5 20.Fxf7+ Bxf7 21.Bxc5 Fe4 22.Ke2 volt az egyenlő esélyeket biztosító változat.

16...Fe6 17.Ve5? Bxf8 18.Hd4?

A kínai nagymesternő három hibás lépésével tálcán kínálta az egész pontot.

 

 

18...Fxc4 19.Bxc4 Vxa2 20.Bxb4 Hd3 21.Vb5 Hxb4 22.Be1 Hc6 és világos feladta

 

Mkrtchian,L (2450) – Hou Ji-fan (2617)
Nimzoindiai védelem [E56]

1.d4 e6 2.c4 Hf6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 d5 6.Hf3 c5 7.0-0 Hc6 8.cxd5 exd5 9.dxc5 Fxc5 10.h3 Ve7 11.b3 Bd8 12.Fb2 He4 13.He2 Hb4 14.Fb1 Ff5 15.Hed4 Fg6 16.a3 Hc6 17.b4 Fb6 18.Fa2 a5 19.b5 Hxd4 20.Hxd4 Fc5 21.Fb3 Bac8 22.Ve2 Fd6 23.Bfc1 Bxc1+ 24.Bxc1 Fxa3 25.Fxa3 Vxa3 26.Bc7 h6 27.Va2 Vb4 28.Fxd5 Ve1+ 29.Kh2 Hd2 30.Fxf7+ Kh8 31.Fxg6?

Lilit Mkrtchian a 31.Kg3 Fb1 32.Vb2 Hf1+ 33.Kf3 Vd1+ 34.Ve2 Hd2+ 35.Kg3 Bxd4 36.Vxd1 He4+ 37.Kf4 Bxd1 38.Bxb7 Hxf2 változatban még küzdhetett volna.

 

31...Hf1+ 32.Kg1 Hxe3+ 33.Kh2 Hf1+ 34.Kg1 Hd2+ 35.Kh2 Ve5+ 36.g3 Vxc7 37.He6? Vb6 38.Hxd8 Vxf2+ 39.Kh1 Vf1+ és világos feladta

 

Koneru,H (2598) - Hurcidze,N (2456)
Vezércsel [D37]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.Hf3 Hf6 5.Ff4 0-0 6.e3 c5 7.dxc5 Fxc5 8.a3 Hc6 9.Vc2 Va5 10.0-0-0 Fe7 11.Hd2 Fd7 12.g4 e5 13.g5 Hh5 14.Hb3 Vc7?! 15.Hxd5 Vd8 16.Fg3 Fxg5 17.Fe2 Hxg3 18.hxg3 h6 19.f4 Fe7 20.g4 f5

 

21.g5! hxg5 22.Fh5 Fe8?! 23.Vh2 exf4 24.exf4 Ff6 25.Ff3 és sötét feladta

 

Lahno,K (2537) - Kovalevszkaja,E (2417)
Szicíliai védelem [B61]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.Fg5 Fd7 7.Vd2 Bc8 8.f4 Hxd4 9.Vxd4 Va5 10.e5 dxe5 11.fxe5 e6 12.0-0-0 Fc6 13.Hb5 Fxb5 14.exf6 Fc6 15.h4 g6 16.Fc4 Fc5 17.Ve5 Fb4 18.Vg3

Az orosz bajnokságon Anasztazia Bodnaruk ellen Jekatyarina Kovalevszkaja vesztett a 18.Ve2 0-0 19.Fh6 Bfd8 20.Vxe6 Vc7 21.Bxd8+ Bxd8 22.Vg4 Vd7 23.Vxd7 Bxd7 24.c3 Ff8 25.Fxf8 Kxf8 gyaloghátrányos végjátékban.

18...Fe4 19.Bd4 Ff5 20.Fh6 b5 21.Fb3 Fc5 22.Bd2 Fb4 23.Be2 Vc7?  

 

 

24.Vf3! Vc6 25.Fd5 Vc7 26.c3 Vd6 27.Bd1! Fxc3 28.bxc3 Va3+ 29.Kd2 Kd8 30.Ke1 Bxc3 31.Fb3+ és sötét feladta

 

Ju Wenjun (2518) - Danieljan,E (2480)
Benoni védelem [A62]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 c5 4.d5 exd5 5.cxd5 d6 6.Hf3 g6 7.Hc3 a6 8.a4 Fg7 9.Fg2 0-0 10.0-0 Be8 11.Ff4 b6 12.h3 Ba7 13.Be1 Bae7 14.Vb3 h6 15.Bac1 g5 16.Fd2 Ff5 17.Hh2 Hbd7 18.Vc4 b5!? 19.axb5 He5 20.Va4 axb5 21.Hxb5 Bb7 22.Ha3 Bxb2 23.Fc3 Fd7 24.Vd1 Bb8 25.Fxe5 Bxe5 26.Hc4 Be7 27.e4 He8 28.Vh5 Bb4 29.Hg4 Fxg4 30.Vxg4 Fd4 31.h4 Ba7 32.Bc2 Kg7 33.hxg5 hxg5 34.Ff3 Vf6 35.Kg2 Baa4 36.Bec1 Bb3?!

Az egyenlő esélyű állást Elina Danieljan pillanatok alatt vesztette el.

37.Bh1 Bbb4?

 

38.Vc8 Kf8? 39.e5 Fxe5 40.Hxe5 Vxe5 41.Be2 Be4 42.Fxe4 Bxe4 43.Bh8+ Kg7 44.Bxe8 és sötét feladta

 

Munguntuul,B (2447) – Ruan Lufei (2483)
Spanyol megnyitás [C61]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hd4 4.Hxd4 exd4 5.0-0 Fc5 6.Fc4 Vh4 7.d3 He7 8.Hd2 0-0 9.Hf3 Vh5 10.Ff4 d6 11.Hd2 Vxd1 12.Baxd1 a5 13.Fg3 a4 14.a3 Fd7 15.f4 b5 16.Fa2 Fe6 17.Fxe6 fxe6 18.Hf3 h6 19.h4 Bab8 20.Ba1 Hc6 21.h5

A mongol nagymesternő átengedte a kezdeményezést, lebecsülte Ruan Lufei következő lépésének erejét.

21...b4 22.axb4 Bxb4 23.Bfb1 Bfb8 24.Ba2

 

24...a3 25.Bxa3 Bxb2 26.Bxb2 Bxb2 27.Ba8+ Kf7 28.Hh4 Bb8?! 29.Bxb8 Hxb8 30.Kf1 Hd7 31.e5 Hb6 32.Ke2

Munguntuul még "kimenthette" volna passzívan tétlenkedő futóját.

32...Hd5 33.Kd2 Fb4+ 34.Kc1 Fa3+ 35.Kd2 Fb4+ 36.Kc1 Fa3+ 37.Kd2

 

37...dxe5 38.fxe5 Fe7 39.Hf3?! He3 40.Fh2 Fb4+ 41.Kc1 c5 42.g3 Ke7 43.Kb2 Kd7

 

44.g4 Hxg4 45.Ff4 Kc6 46.Hh4 Kd5 47.Hg6 c4 48.Fg3 Fd2 49.He7+ Kc5 50.Hc8 Fa5 51.dxc4 Kxc4 52.Hd6+ Kd5 53.He8 Hxe5 54.Hxg7 Hg4 55.Kc1 e5 56.Fh4 e4 57.Fg3 e3 58.Kd1 Ke4 59.Ke2 Hf6 60.Fh2 Fb4 61.Fb8 Fe7 62.He6 Hxh5 63.Hxd4 Kxd4 64.Fa7+ Fc5 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog