Help Sales ÁSZF

Hat döntetlen az orosz férfi bajnokságon, a nők viadalán öt játszma végződött döntéssel

Címkék: Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

A Novoszibirszkben zajló 69. férfi szuperbajnokság harmadik fordulójában mind a hat játszma döntetlennel ért véget. Peter Szvidler, Vlagyimir Fedoszejev, Alekszandr Rjazancev és Alekszej Goganov megőrizte félpontos előnyét. A nők versenyében öt parti is döntéssel végződött, az olimpiai válogatott öt tagja nyert a mai játéknapon. Alekszandra Kosztenjuk és Olga Girja mesterhármassal egypontos előnnyel az élen. Valentyina Gunyina, Natalija Pogonyina és Alekszandra Gorjacskina először győzött. 

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

Az orosz férfi szuperbajnokság harmadik fordulójában a címvédő Jevgenyij Tomasevszkij és a hétszeres bajnok Peter Szvidler partija békésen zajlott, küzdelmük a különböző színű futós végjátékban lépésismétléssel ért véget.

 Nem hozta lázba a sakkrajongókat Alekszandr Rjazancev és Nyikita Vityjugov játszmája sem, a sorozatos cserékkel létrejött végjátékban örökös sakkal történt a békekötés..

 A játéknapon két olasz megnyitású partit is láttunk. Vlagyimir Fedoszejev kissé kedvezőbb végjátékát nem tudta győzelemig fokozni az idei kontinensbajnok Erneszto Inarkijev ellen.

 Alekszandr Griscsuk a tőle már megszokott időzavarban komoly bajba is kerülhetett volna Dmitrij Jakovenkóval szemben, korábbi olimpiai válogatott csapattársa kedvezőbb esélyeit azonban nem használta ki.

 Dmitrij Kokarev is bosszankodhat, a középjátékban szépen túljátszotta  Grigorij Oparint. Nem élt a lehetőséggel, hogy vezért nyerjen két könnyűtiszt ellenében, de később nem élt a felkínált eséllyel, hogy teljesen gúzsba kösse sötét haderejét.

 Hátrányos állásból harcolta ki a döntetlent Dmitrij Bocsarov, előző fordulóbeli szerencsés győzelme után Alekszej Goganov kedvező lehetőséget szalasztott el.

A 3. forduló eredményei:

Jevgenyij Tomasevszkij (2724) – Peter Szvidler (2745) döntetlen (Semi Tarrasch-védelem, 38)

Vlagyimir Fedoszejev (2665) – Erneszto Inarkijev (2732) döntetlen (Olasz megnyitás, 57)

Jevgenyij Rjazancev (2651) – Nyikita Vityjugov (2721) döntetlen (Szicíliai védelem, 27)

Dmitrij Kokarev (2636) – Grigorij Oparin (2617) döntetlen (Szicíliai védelem, 32)

Alekszej Goganov (2635) – Dmitrij Bocsarov (2611) döntetlen (Vezércsel, 40)

Alekszandr Griscsuk (2752) – Dmitrij Jakovenko (2714) döntetlen (Olasz megnyitás, 41)

A verseny állása:

1-4. Peter Szvidler, Vlagyimir Fedoszejev, Alekszandr Rjazancev és Alekszej Goganov 2 pont

5-8. Alekszandr Griscsuk, Grigorij Oparin, Jevgenyij Tomasevszkij és Dmitrij Kokarev 1,5

9-12. Dmitrij Jakovenko, Erneszto Inarkijev, Nyikita Vityjugov és Dmitrij Bocsarov 1

A 4. forduló párosítása:

Erneszto Inarkijev - Dmitrij Jakovenko

Dmitrij Bocsarov - Alekszandr Griscsuk

Grigorij Oparin - Alekszej Goganov

Nyikita Vityjugov - Dmitrij Kokarev

Peter Szvidler - Jevgenyij Rjazancev

Vlagyimir Fedoszejev - Jevgenyij Tomasevszkij

Már megszokhattuk, hogy a női bajnokságokon jóval nagyobb a harci kedv, kevesebb a kalkuláció, nyíltsisakos a küzdelem. A harmadik fordulóban öt játszma is döntéssel végződött, nem is lepődhetünk meg, hiszen az olimpiai válogatott öt játékosa nyerte meg partiját.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

Mesterhármassal az élen Alekszandra Kosztenjuk és Olga Girja. A játszmát követő értékeléskor Kosztenjuk gyalogáldozatnak nevezte az első pillanatra inkább gyalogelnézésnek tűnő lépését. Darja Pusztovojtovának a kiskombinációt követően lanyhult a figyelme, Szása tisztáldozattal szétrombolta királyállását.

A holtversenyes társ, Olga Girja is sötéttel nyert, Darja Csarocskina is gyanútlan volt, bízott előőrs huszárjában, csak éppen elnézte, hogy motívumba lépett.

A kettős vereséggel rajtoló Valentyina Gunyina elégedetten nyilatkozott győzelme után, de nagy titkokat nem árult el. A játszmában sikerrel valósította meg elképzeléseit, Alina Kaslinszkaja második vereségét szenvedte el.

Natalija Pogonyina korán ismeretlen ösvényre terelte Anasztazia Bodnaruk elleni partiját, elkerülve ellenfele felkészülését meggyőző játékkal aratta első győzelmét.

A címvédő Alekszandra Gorjacskina taktikában jeleskedett, Valentyina Ubijennih nem érezte, hogy királyát mekkora veszély fenyegeti, a játszma csak 24 lépésig tartott.

A forduló egyetlen döntetlene Alisza Galljamova és Jevgenyija Ovod partijában született.

A 3. forduló eredményei:

Natalija Pogonyina (2484) – Anasztazia Bodnaruk (2463) 1 – 0 (Pirc védelem, 45)

Darja Pusztovojtova (2386) – Alekszandra Kosztenjuk (2534) 0 – 1 (Angol megnyitás, 36)

Alisza Galljamova (2450) – Jevgenyija Ovod (2362) döntetlen (Vezércsel, 57)

Jekatyerina Ubijennih (2346) – Alekszandra Gorjacskina (2460) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 24)

Darja Csarocskina (2366) – Olga Girja (2446) 0 – 1 (Réti megnyitás, 35)

Valentyina Gunyina (2520) – Alina Kaslinszkaja (2462) 1 – 0 (Katalán megnyitás, 63)

 A verseny állása:

1-2. Alekszandra Kosztenjuk és Olga Girja 3 pont

3. Natalija Pogonyina 2

4-7. Alekszandra Gorjacskina,  Jevgenyija Ovod, Alisza Galljamova és Darja Csarocskina 1,5

8-10. Valentyina Gunyina, Anasztazia Bodnaruk és Jekatyerina Ubijennih 1

11-12. Darja Pusztovojtova és Alina Kaslinszkaja 0,5

A 4. forduló párosítása:

Anasztazia Bodnaruk - Alisza Galljamova

Darja Pusztovojtova – Natalija Pogonyina

Alekszandra Kosztenjuk - Alina Kaslinszkaja

Olga Girja - Valentyina Gunyina

Alekszandra Gorjacskina - Darja Csarocskina 

Jevgenyija Ovod - Jekatyerina Ubijennih

Griscsuk,A (2752) - Jakovenko,D (2714)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.0-0 Hf6 5.d3 0-0 6.h3 d6 7.c3 a6 8.Be1 h6 9.a4 Fa7 10.Hbd2 Be8 11.b4 Fe6 12.Fxe6 Bxe6 13.Vc2 Hh5

A bakui sakkolimpián a cseh David Navara, majd a Tal-emlékversenyen azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov is 13...d5 lépésre szavazott Szergej Karjakin, illetve Jan Nepomnjacsij ellen, mindkét parti világos győzelmével ért véget.

14.Hf1 Vf6 15.H1h2

Figyelmet érdemelt a 15.b5 Ha5 (15...axb5 16.axb5 Ha5 17.Bxa5 Fxf2+ 18.Vxf2 Bxa5 19.He3) 16.Bb1 Bee8 17.bxa6 bxa6 18.He3 folytatás.

15...Bee8 16.Hg4 Ve6 17.Bb1 Hf6 18.He3 He7 19.c4 Fxe3 20.Fxe3 Hg6 21.d4 exd4 22.Fxd4 Hd7 23.Fa1

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

23...Hde5 24.Hd4 Vxc4 25.Vd2 f6 26.Hf5 Vf7 27.f4?

A szokásos időzavar megtette hatását, Alekszandr Griscsuknak többé nem volt kompenzációja a gyalogért.

27...Hc4 28.Vf2 He7

Erősebb volt a 28...d5 29.exd5 Vxd5 30.Hd4 Bad8 31.Vg3 Hf8 választás.

29.Hd4 d5 30.f5 dxe4 31.Bxe4 Hc6?

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

32.He6 H6e5 33.Fxe5 Hxe5 34.Bd1 Be7 35.Bed4 Bae8 36.b5 axb5 37.axb5 c6 38.b6 Bd7 39.Vg3 Bxd4 40.Bxd4 Kh7 41.Kh2 és döntetlen

Pusztovojtova,D (2386) - Kosztenjuk,A (2534)
Angol megnyitás [A14]

1.Hf3 Hf6 2.c4 e6 3.g3 c5 4.b3 Fe7 5.Fb2 0-0 6.Fg2 d5 7.e3 Vb6 8.d3 Hc6 9.0-0 d4 10.exd4 cxd4 11.Ve2 Hd7 12.Ha3 e5 13.Hc2 a5?!

A jó taktikusnak számító ex-világbajnoknőtől meglepőnek tűnő hiba, de a partit követően Szása gyalogáldozatnak nevezte, amely kissé "elaltatta" ellenfele figyelmét.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

14.Hfxd4! exd4 15.Fxc6 bxc6 16.Vxe7 c5 17.Bae1 Ba7 18.Fa3 Bc7 19.f3 Fb7 20.Fc1 Hf6 21.Ve5 h6 22.Ff4 Bc6 23.Ve2 Hh5 24.Fd2 Bg6 25.Ve7?

Darja Pusztovojtova nagyot hibázott, a királyállását szétromboló tisztáldozat után pozíciója reménytelenné vált.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

25...Hxg3! 26.hxg3 Bxg3+ 27.Kh2? Vg6 28.Be2 Fxf3!?

Gyorsabban nyert a 28...Bxf3 29.Bxf3 Fxf3 30.Bf2 Vh5+ 31.Kg3 Vg4+ 32.Kh2 f6 33.Bxf3 Vxf3 folytatás.

29.Bxf3 Bxf3 30.Bg2 Vh5+ 31.Kg1 Bxd3 32.He1 Bh3 33.Fxa5 Bh1+ 34.Kf2 Vf5+ 35.Hf3 Ba8 36.Fd2 Bxa2 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: Jetyeri Kublasvili  www.ruchess.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog