Help Sales ÁSZF

Hat döntetlen a GP-verseny nyolcadik fordulójában, Harika félpontos előnnyel vezet

Címkék: Grand Prix-verseny Chengdu

A Csengtuban zajló Grand Prix-verseny nyolcadik fordulójában hat döntetlen született. Gyors remivel ért véget a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova és az indiai Dronavalli Harika partija, ez Harikának kedvezett, megőrizte félpontos előnyét. Az indiai Humpy Koneru kecsegtető állását nem tudta megnyerni a svéd Pia Cramlinggal szemben. Lépésismétléssel osztozott meg a ponton a grúz Bela Hotenasvili és a kínai Ju Wenjun. A várakozásnak megfelelően Marija és Anna Muzicsuk nem töltött sok időt a sakktábla mellett. Az orosz Olga Girja és a kínai Tan Zhongyi sem bírt egymással. A kínai Zhao Xue és a grúz Lela Dzsavahisvili erejéből is csak remire futotta. A hétfői pihenőnap után kezdődik a viadal hajrája, a befejező három forduló.

Grand Prix-verseny Chengdu

A békés nyolcadik forduló az éllovas indiai Dronavalli Harikának kedvezett. Sötéttel gond nélkül remizett a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovával.

A szintén félpontos hátránnyal holtversenyes második helyezett kínai Ju Wenjun az angol megnyitású játszmában elfogadta a gyalogáldozatot, majd a többször is látott változatban lépésismétléssel osztozott meg a ponton a grúz Bela Hotenasvilivel.

Grand Prix-verseny Chengdu

Harika vezető pozícióját leginkább honfitársnője, Humpy Koneru veszélyeztette. A svéd Pia Cramling az elfogadott vezércselben kissé gyanús változatot játszott meg, majd engedte, hogy Humpy támadása kibontakozzon. A kecsegtető folytatások között Koneru nem döntött jól, a torna doyenje szívós játékkal kiegyenlítette esélyeit.

A korábbi versenyeikhez hasonlóan Marija és Anna Muzicsuk gyorsan remizett, csak azt kell kitalálniuk, hogy mindezt milyen nyitásban tegyék meg.

Az orosz Olga Girja és a kínai Tan Zhongyi partijában sem történt sok érdekesség, lépésismétléssel megoldották a 30 lépés előtt döntetlent tiltó szabályzatot.

A kínai Zhao Xue és a grúz Lela Dzsavahisvili összecsapása igazi küzdelmet hozott, de nem bírtak egymással.

Nyolc forduló után Harika, Ju Wenjun és Sztefanova őrzi veretlenségét, öten még nyeretlenek, Anna Muzicsuk, Cramling, Dzsavahisvili, Tan Zhongyi és Zhao Xue.

A 8. forduló eredményei:

Marija Muzicsuk (ukrán, 2545) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2545) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 21)

Humpy Koneru (indiai, 2575) – Pia Cramling (svéd, 2463) döntetlen  (Elfogadott vezércsel, 47)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512) – Dronavalli Harika (indiai, 2526) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 16)

Bela Hotenasvili (grúz, 2454) – Ju Wenjun (kínai, 2578)  döntetlen (Angol megnyitás, 19)

Zhao Xue (kínai, 2510) – Lela Dzsavahisvili (grúz, 2487) döntetlen (Benkő-csel, 57)

Olga Girja (orosz, 2444)  – Tan Zhongyi (kínai, 2495) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 26)

A verseny állása:

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

1

GM

Dronavalli Harika

2526

IND

*

1

½

½

½

½

½

1

1

2

GM

Humpy Koneru

2575

IND

0

*

½

1

½

½

½

1

1

5

3

GM

Ju Wenjun

2578

CHN

½

½

*

½

½

½

1

1

½

5

4

GM

Antoaneta Sztefanova

2512

BUL

½

½

*

½

½

½

1

½

1

5

5

WGM

Olga Girja

2444

RUS

0

½

*

1

½

½

½

½

½

4

6

GM

Bela Hotenasvili

2454

GEO

½

½

½

0

*

1

½

½

½

4

7

GM

Marija Muzicsuk

2545

UKR

½

½

½

½

0

*

½

1

½

4

8

GM

Anna Muzicsuk

2545

UKR

½

0

½

½

*

½

½

½

½

9

GM

Pia Cramling

2463

SWE

½

½

0

½

0

½

*

½

½

3

10

IM

Lela Dzsavahisvili

2487

GEO

0

½

½

0

½

½

½

*

½

3

11

WGM

Tan Zhongyi

2495

CHN

0

0

½

½

½

½

½

*

½

3

12

GM

Zhao Xue

2510

CHN

0

0

½

½

½

½

½

½

*

3

A keddi 9. forduló párosítása:

Tan Zhongyi – Marija Muzicsuk

Lela Dzsavahisvili – Olga Girja

Ju Wenjun – Zhao Xue

Dronavalli Harika – Bela Hotenasvili

Pia Cramling – Antoaneta Sztefanova

Anna Muzicsuk – Humpy Koneru

Sztefanova,A (2512) - Harika,D (2526)
Vezérgyalog megnyitás [A48]

1.d4 Hf6 2.Hf3 g6 3.Ff4 Fg7 4.c3 d6 5.Hbd2 0-0 6.e4 Hbd7 7.h3 e5 8.dxe5 dxe5 9.Fe3 b6 10.b4 a5 11.Vb1 Fb7 12.Fc4 He8 13.Fg5 Ff6 14.Fh6 Fg7 15.Fg5 Ff6 16.Fh6 Fg7 és döntetlen

Koneru,H (2575) - Cramling,P (2454)
Elfogadott vezércsel [D25]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.Hf3 Hf6 4.e3 b5 5.a4 b4 6.Fxc4 e6 7.0-0 Fe7 8.Ve2 Fb7 9.a5 a6 10.Hbd2 0-0 11.e4 c5 12.e5 Hd5 13.Hb3 Hd7 14.Fd3 cxd4 15.h4 Vc7 16.Be1 Bfc8 17.Fd2 Vd8

Grand Prix-verseny Chengdu

18.Hg5 Hf8?! 19.Vh5 Fxg5 20.Fxg5 Ve8 21.Vg4 Kh8 22.Vxd4 h6 23.Fd2 Bd8 24.Vg4

Nagyobb előnyt adott a 24.Hc5 Fc6 25.He4 Hf4 26.Hd6 Hxd3 (26...Hxg2? 27.Bec1) 27.Vxd3 Ve7 28.h5 Fd5 29.Vg3 folytatás.

24...He7 25.Be3 Hf5 26.Fxf5 exf5 27.Vxf5 Fd5 28.Fe1?!

Humpy a 28.Fxb4 Bab8 29.Fxf8 Vxf8 30.Hd4 Fxg2 31.Kxg2 Bxd4 32.Bc1 változatot még kis előnnyel választhatta volna.

28...He6 29.Vg4 Vb5 30.Hc1 Bab8 31.He2 Fa8 32.f4

 

Grand Prix-verseny Chengdu

32...Bbc8 33.f5 Bc4 34.Vh5 Hf4 35.Hxf4 Bxf4 36.Ve2 Vxe2 37.Bxe2 Bxf5 38.Fxb4 Bd4 39.Fd6 Fc6 40.Bc2 Fb5 41.Bc5 Fe2 42.b4 Bdf4?!

 

Grand Prix-verseny Chengdu

43.Ba2

Az utolsó esélyt 43.Be1 Fd3 44.Be3 Bd4 45.e6 fxe6 46.Fe5 Bd7 47.Bc6 Kh7 48.Bxe6 adta volna.

43...Be4 44.Bc1 Fb5 45.h5 Bxh5 46.Bf2 Beh4 47.Bfc2 és döntetlen

Hotenasvili,B (2454) – Ju Wenjun (2578)
Angol megnyitás [A32]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 c5 4.Hf3 cxd4 5.Hxd4 Vc7 6.Hc3 a6 7.Fg2 Vxc4 8.0-0 Hc6 9.Hb3 d5 10.Ff4 Fe7 11.a3 a5 12.Bc1 Va6 13.a4 0-0 14.Hb5 Vb6 15.Fc7 Va6 16.Ff4 Vb6 17.Fc7 Va6 18.Ff4 Vb6 19.Fc7 Va6 és döntetlen

Muzicsuk,M (2545) - Muzicsuk,A (2545)
Nimzoindiai védelem [E32]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.e4 d5 6.e5 He4 7.Fd3 c5 8.Hge2 cxd4 9.Hxd4 Hd7 10.Ff4 Vh4 11.g3 Vh3 12.0-0-0 Fxc3 13.bxc3 Hb6 14.cxd5 exd5 15.f3 Hc5 16.Ff5 Fxf5 17.Vxf5 Vg2 18.Vc2 Vh3 19.Vf5 Vg2 20.Vc2 Vh3 21.Vf5 Vg2 és döntetlen

Girja,O (2444) – Tan Zhongyi (2495)
Nimzoindiai védelem [E32]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 d6 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 Hbd7 7.f3 e5 8.e4 exd4 9.Vxd4 Hc5 10.Vc3 a5 11.Fe3 0-0 12.He2 Be8 13.0-0-0 Ve7 14.Hd4 a4 15.Fd3 Hxd3+ 16.Bxd3 Hd7 17.Hf5 Vf6 18.Vxf6 Hxf6 19.Hd4 Fe6 20.Bc3 Hd7 21.Bd1 b6 22.Hb5 Bec8 23.Hd4 Be8 24.Hb5 Bec8 25.Hd4 Be8 26.Hb5 és döntetlen

Zhao Xue (2510) - Dzsavahisvili,L (2487)
Benkő-csel [A58]

1.d4 Hf6 2.c4 c5 3.d5 b5 4.cxb5 a6 5.bxa6 g6 6.Hc3 Fg7 7.e4 0-0 8.Hf3 Va5 9.Fd2 Fxa6 10.Fxa6 Vxa6 11.Ve2 e6 12.Vxa6 Hxa6 13.dxe6 fxe6 14.0-0 Hb4 15.a4 Hd3 16.Bab1

 

Grand Prix-verseny Chengdu

16...d5 17.exd5 Hxd5

Sötét jobban állhatott volna a 17...exd5 18.He1 (18.b3 d4 19.Hb5 He4 20.Fe1 Hc3) 18...Hxe1 19.Bfxe1 d4 20.Hb5 Bxa4 folytatásban.

18.Hg5 Bfe8 19.Hge4 Hxc3 20.bxc3 Bxa4 21.f3 Bea8 22.h4 Fe5 23.Bfd1 Ba2 24.Bb7 Ba1 25.Bdb1 B8a2 26.Kf1 Bxb1+ 27.Bxb1 c4 28.Bb6 Hc5 29.Hxc5 Bxd2 30.Bb4 Bd1+ 31.Ke2 Bg1 32.g4 Fxc3 33.Bxc4 Fa5 34.Ba4 Fc3

 

Grand Prix-verseny Chengdu

35.Ba8+ Kf7 36.Ba7+ Kg8 37.He4 Fd4 38.Bd7 Fa1 39.Bd8+ Kf7 40.Bd7+ Kg8 41.Ba7 h5 42.gxh5 gxh5 43.Ba5 e5 44.Ba8+ Kg7 45.Ba7+ Kg6 46.Ba6+ Kg7 47.Hd6 Kg6 48.Kd3 Bh1 49.He4+ Kf7 50.Bf6+ Ke7 51.Ba6 Kf7 52.Hg5+ Ke7 53.Ba7+ Kf6 54.He4+ Kg6 55.Hg3 Bh3 56.Ba6+ Kf7 57.He4 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog