Help Sales ÁSZF

Három győzelem, egy döntetlen és egy vereség az Eb harmadik fordulójának magyar mérlege

Címkék: Női Európa-bajnokság 2016

A Mamaiban zajló Európa-bajnokság harmadik fordulójában Gara Anita és Papp Petra sötéttel, Vajda Szidónia világossal játszva győzött. A kettős győzelemmel rajto Gara Tícia világossal szenvedett vereséget az ukrán Inna Gaponenkotól. Rudolf Anna fordulatos partiban remizett. Négyen mesterhármassal az élen, a török Ekaterina Atalik, az azerbajdzsáni Zeinab Mamegyarova, Gaponenko és az izraeli Yukiya Shvayger vezet félpontos előnnyel. Tícia, Anita, Petra és Szidónia 2-2, Anna 1 pontos. A 11 fordulós viadalról tizennégyen kvalifikálják magukat a 2018-as kieséses rendszerű világbajnokságra.

Női Európa-bajnokság 2016

A kontinensviadal harmadik fordulójában Gara Tíciát leszámítva sakkozónőink kedvező párosítást kaptak. A kettős győzelemmel rajtoló Tícia az ukránok rutinos olimpikonjával, Inna Gaponenkoval küzdött meg. A szicíliai védelem sárkány változatában a nyitással minden rendben volt, a különböző oldalra történt sáncolásnak megfelelő stratégia bontakozott ki, mindketten megindították akciójukat. Tícia támadása tűnt erőteljesebbnek, de váratlanul megtorpant, átengedte a kezdeményezést. Gaponenko a felkínált lehetőséggel élt, kettős gyalogelőnyt szerzett, győzelmét csak menetrendszerű időzavara fenyegethette volna, de ezúttal nem tudott hibázni.

Gara Anita a legjobb pillanatban tudta a centrumot robbantani, a nagyátlón létrehozott fenyegetéssel szemben az olasz Daniela Movileanu védelmet nem találhatott.

Vajda Szidónia két döntetlene után harmadik partiját könnyedén nyerte meg, az orosz Elisza Rajeva királya gyorsan bajba került.

Tetszetős kombinációval győzött Papp Petra, az osztrák Elisabeth Hapala vezérének helyzetét jól ismert motívummal használta ki.

Fordulatokban gazdag partit játszott a görög Marian Makropoulou és Rudolf Anna. Mindketten elmulasztottak előnyt adó folytatást, hagytak ki fonalas nyerést is a kölcsönös időzavarban, a küzdelem feszültségében, lépésismétlés lett a csata vége.

Négyen vették sikerrel a harmadik akadályt is, az esélyesebb nagymesternők népes csoportja követi a félpontos előnnyel vezetőket.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2364, 2) – Elisabeth Paehtz (német, 2489, 2)  döntetlen

Alekszandrija Gorjacskina (orosz, 2485, 2) – Meri Arabidze (grúz, 2363, 2)  döntetlen

Olga Zimina (olasz, 2361, 2) – Monika Socko (lengyel, 2469, 2)  döntetlen

Gara Tícia (magyar, 2352, 2) - Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 2)  0 - 1

Yiliya Shvayger (izraeli, 2415, 2) – Sopiko Huhasvii (grúz, 2355, 2)  1 - 0

Ekaterina Atalik (török, 2408, 2) – Jevgenyija Ovod (orosz, 2329, 2)  1 - 0

Jovanka Houska (angol, 2383, 2) – Maria Kurszova (örmény, 2319, 2)  döntetlen

Zeinab Mamegyarova (azerbajdzsáni, 2236, 2) – Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2375, 2)  1 - 0

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2507, 1,5) – Kubra Ozturk (török, 2226, 2)  1 - 0

Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 1,5) – Julija Oszmak (ukrán, 2345, 1,5)  döntetlen

Daria Csarocskina (orosz, 2362, 1,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2476, 1,5)  1 - 0

Anna Usenyina (ukrán, 2450, 1,5) – Marina Brunello (olasz, 2336, 1,5)  döntetlen

Elena-Luminita Cosma (román, 2333, 1,5) – Olga Girja (orosz, 2443, 1,5)  döntetlen

Ana Matnadze (spanyol, 2332, 1,5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2434, 1,5)  döntetlen

Daniela Movileanu (olasz, 2247, 1) – Gara Anita (magyar, 2345, 1)  0 - 1

Vajda Szidónia (magyar, 2345, 1) – Elisza Rajeva (orosz, 2254, 1)  1 - 0

Elisabeth Hapala (osztrák, 2227, 1) – Papp Petra (magyar, 2342, 1)  0 - 1

Marina Makropoulou (görög, 2143, 0,5) – Rudolf Anna (magyar, 2301, 0,5)  döntetlen

A verseny állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

1

19

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2408

3,0

4,0

6,0

2

76

WGM

Zeinab Mamegyarova

AZE

2236

3,0

4,0

5,5

3

14

IM

Inna Gaponenko

UKR

2415

3,0

3,5

5,0

4

15

WIM

Yuliya Shvayger

ISR

2415

3,0

3,0

4,0

5

8

GM

Monika Socko

POL

2469

2,5

4,5

5,5

28

IM

Meri Arabidze

GEO

2363

2,5

4,5

5,5

7

5

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2485

2,5

4,5

4,5

8

4

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2489

2,5

4,0

5,0

9

23

IM

Jovanka Houska

ENG

2383

2,5

4,0

5,0

10

46

WGM

Maria Kurszova

ARM

2319

2,5

4,0

4,5

11

17

IM

Nino Hurcidze

GEO

2409

2,5

3,5

5,0

12

1

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2507

2,5

3,5

4,5

26

GM

Ketevan Arahamija-Grant

SCO

2364

2,5

3,5

4,5

30

IM

Olga Zimina

ITA

2361

2,5

3,5

4,5

15

45

IM

Christina-Adela Foisor

ROU

2322

2,5

3,5

4,0

16

49

WGM

Gunay Mammadzeva

AZE

2318

2,5

3,0

3,0

17

29

IM

Daria Csarocskina

RUS

2362

2,5

2,5

3,0

18

24

IM

Sabrina Vega Gutierrez

ESP

2375

2,0

5,0

6,0

34

IM

Gara Anita

HUN

2345

2,0

5,0

6,0

44

IM

Jevgenyija Ovod

RUS

2329

2,0

5,0

6,0

21

81

WGM

Kubra Ozturk

TUR

2226

2,0

4,5

6,5

22

10

WGM

Olga Girja

RUS

2443

2,0

4,5

6,0

23

33

WGM

Gara Tícia

HUN

2352

2,0

4,5

5,0

31

38

WGM

Papp Petra

HUN

2342

2,0

3,5

4,5

45

35

IM

Vajda Szidónia

HUN

2345

2,0

3,0

3,5

72

57

IM

Rudolf Anna

HUN

2301

1,0

4,5

5,5

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 3) – Ekaterina Atalik (török, 2408, 3)

Zeinab Mamegyarova (azerbajdzsáni, 2236, 3) – Yuliya Shvayger (izraeli, 2415, 3)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2507, 2,5) – Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2364, 2,5)

Elisabeth Paehtz (német, 2489, 2,5) – Daria Csarocskina (orosz, 2362, 2,5)

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2485, 2,5) – Olga Zimina (olasz, 2361, 2,5)

Monika Socko (lengyel, 2469, 2,5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2322, 2,5)

Maria Kurszova (örmény, 2319, 2,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2409, 2,5)

Meri Arabidze (grúz, 2363, 2,5) – Jovanka Houska (angol, 2383, 2,5)

Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 2) – Gunay Mammadzava (azerbajdzsáni, 2318, 2)

Papp Petra (magyar, 2342, 2) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2475, 2)

Jevgenyija Ovod (orosz, 2329, 2) – Anna Usenyina (ukrán, 2450, 2)

Olga Girja (orosz, 2443, 2) – Olga Babij (ukrán, 2337, 2)

Marina Brunello (olasz, 2336, 2) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2442, 2)

Lilit Mkrtchian (örmény, 2434, 2) – Elena-Luminita Cosma (román, 2333, 2)

Tszveta Galunova (orosz, 2149, 2) – Gara Tícia (magar, 2352, 2)

Gara Anita (magyar, 2345, 2) – Daria Pusztovoitova (orosz, 2304, 2)

Kubra Ozturk (török, 2226, 2) – Vajda Szidónia (magyar, 2345, 2)

Rudolf Anna (magyar, 2301, 1) – Khayala Abdulla (azerbajdzsáni, 2209, 1)

Vajda,Sz (2345) - Rajeva,E (2254)
Pirc védelem [B08]

1.e4 d6 2.d4 Hf6 3.Hc3 g6 4.Hf3 Fg7 5.Fe2 0-0 6.0-0 c6 7.a4 Vc7 8.h3 Hbd7 9.Be1 Bd8 10.Fc4 Hf8 11.Hg5 e6 12.Ff4 Hh5 13.Fe3 h6 14.Hf3 e5 15.Vd2 Kh7 16.Bad1 He6 17.Ff1 Ve7 18.d5 Hef4?

 

Női Európa-bajnokság 2016

19.g4 Hf6 20.Fxf4 exf4 21.dxc6 bxc6 22.e5 He8 23.exd6 Vb7 24.Vxf4 Vxb2 25.He4

Szidónia válogathatott a nyerések között.

25...f5

 

Női Európa-bajnokság 2016

26.Heg5+ hxg5 27.Hxg5+ Kh8 28.Hf7+ Kh7 29.Hxd8 Hf6 30.Hf7 Vxc2 31.Hg5+ Kh8 32.Fd3 Vc5 33.gxf5 Fxf5 34.Fxf5 Hh5 35.Vg4 Bf8 36.d7 és sötét feladta

Hapala,E (2227) - Papp,P (2342)
Spanyol megnyitás [C92]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Fb7 10.d4 Be8 11.Hg5 Bf8 12.Hf3 Hd7 13.Hbd2 exd4 14.cxd4 Be8 15.Hf1 Ha5 16.Fc2 Ff6 17.H1h2 c5 18.Hg4 Fxd4 19.Hxd4 cxd4 20.Vxd4 Bc8 21.Fb1 Hc5 22.b4?! He6 23.Vd3 Hc4 24.a4

Női Európa-bajnokság 2016

24...h5 25.Hh2 g6

Jobb volt a 25...Vf6 26.Ba2 bxa4 27.Bxa4 Hd4 folytatás.

26.axb5 axb5 27.Hf3 Vf6 28.Ba2 Hf4 29.Vd1 He5 30.Hxe5 dxe5 31.Ba7?

Egyenlő esélyű állásban taktikai elnézés.

Női Európa-bajnokság 2016

31...Bxc1! 32.Vxc1 Vg5 33.g3 He2+ 34.Bxe2 Vxc1+ 35.Kh2 Vxb1 36.Bxb7 Vxb4 és világos feladta

Movileanu,D (2247) - Gara,A (2345)
Szicíliai védelem [B44]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hb5 d6 6.c4 Hf6 7.H1c3 a6 8.Ha3 Fe7 9.Fe2 He5 10.0-0 0-0 11.Fe3 b6 12.f3 Vc7 13.Bc1 Hed7 14.Vc2 Fb7 15.Bfd1 Bac8 16.Vb3 Bfe8 17.Hab1 Hc5 18.Vc2 Vb8 19.Vd2 Hcd7 20.Ff1 Fd8 21.Vf2 Fc7 22.g3 Va8 23.Hd2

 

Női Európa-bajnokság 2016

23...d5 24.exd5 exd5 25.Fd4 dxc4 26.Fxc4 Fe5 27.Hce4 b5 28.Fd3

Női Európa-bajnokság 2016

28...Fxd4 29.Vxd4 Bcd8 30.Fb1 Hxe4 31.Hxe4 He5 32.Vf2 f5 33.Hd6 Fxf3 34.Hxe8 Fxd1 35.Hc7 Hf3+ 36.Kf1 Vb7 37.Ve3 Hxh2+ 38.Kg1 Hf3+ 39.Kf1 Hd2+ 40.Kg1 Hf3+ 41.Kf1 He5 42.Kg1 

Női Európa-bajnokság 2016

42...Bd2! és világos feladta

Gara,T (2352) - Gaponenko,I (2415)
Szicíliai védelem [B76]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 g6 6.Fe3 Fg7 7.f3 Hc6 8.Vd2 0-0 9.g4 Fe6 10.Hxe6 fxe6 11.0-0-0 Bc8 12.Fc4 Vd7 13.Fb3 Ha5 14.h4 Hxb3+ 15.axb3 Vc6 16.Fh6 Fxh6 17.Vxh6 b5

Női Európa-bajnokság 2016

18.Vd2?!

Váratlanul Tícia nem folytatta királyszárnyi akcióját. 18.h5 b4 19.hxg6 bxc3 20.Kb1 cxb2 21.c4 Va6 22.Kxb2 Bb8 23.Bd3 Vxc4 24.gxh7+ Kf7 25.Vxf8+ Kxf8 26.h8V+ Kf7 27.Vxb8 Vxd3 28.Vxa7 fonalas változatban világos állt volna jobban.

18...b4 19.Ha4? Hd7! 20.h5 Bxf3 21.hxg6 hxg6 22.Kb1 Vxe4

A játszma eldőlt, Inna Gaponenko anyagi előnybe került.

23.Vh2 Hf8 24.Bdf1 Vxg4 25.Vh8+ Kf7 26.Bhg1 Vf5 27.Bxf3 Vxf3 28.Vd4 a5 29.Hb6

 

Női Európa-bajnokság 2016

29...Bc5 30.Hc4 Bd5 31.Va7 Bd1+ 32.Ka2 Bxg1 33.Vxg1 Vd5 34.Va7 g5 35.Hxa5 g4 36.Hb7 Hg6 37.Hd8+ Ke8 38.Hb7 g3 39.Vb8+ Kf7 40.Hd8+ Kf6 41.Va7 Hf4 42.Hb7 g2 43.Vf2 Kf5 és világos feladta

Makropoulou,M (2143) - Rudolf,A (2301)
Spanyol négyeshuszárjáték [C48]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Hc3 Hf6 4.Fb5 Fc5 5.0-0 0-0 6.d3 d6 7.Ha4 Hd4 8.Hxd4 Fxd4 9.c3 a6 10.cxd4 axb5 11.Hc3 b4 12.He2 exd4 13.Hxd4 c5 14.He2 d5

Elő is lehetett volna készíteni Fe8-cal, vagy Ve7-tel.

15.e5 Hg4 16.d4 c4?

 

Női Európa-bajnokság 2016

17.f3

Pontosabb volt a 17.h3 Hh6 18.Fxh6 gxh6 19.Hf4 Ff5 20.Vd2 folytatás.

17...Hh6 18.Fxh6 gxh6 19.Vd2 Vb6 20.Hf4 Bd8 21.Hh5 Ff5 22.Hf6+ Kg7 23.Vf4 Fg6 24.h4 Ve6 25.g4 Fd3 26.Bfd1 Fc2 27.Bd2 b3

Női Európa-bajnokság 2016

28.Bxc2!? bxc2 29.Vd2 Vb6 30.Kg2 Vxb2 31.Bc1 Ba6 32.Bxc2 Vb1 33.a4 Bb6 34.Kg3?

Kölcsönös időzavarban, a játszma fokozott feszültségében mindketten hibáztak.

Női Európa-bajnokság 2016

34...Vg1+ 35.Kf4 Bb3 36.Bc3 Vb1 37.Bxb3? cxb3 38.Va5  

Női Európa-bajnokság 2016

38...Vc1+?

Anna nyerést hagyott ki a 38...Bc8 39.Vxd5 Vc1+ 40.Kg3 b2 41.Hh5+ Kg8 42.Hf6+ Kh8 változatban.

39.Kg3 Bc8 40.Hh5+ Kg8 41.Vb6 Vc6

Örökös sakk helyett...

42.Vxb3 Ba8? 

Női Európa-bajnokság 2016

43.Hf6+ Kf8 44.Vb4+ Kg7 45.Vb1 Bh8 46.Hh5+ Kg8 47.Vb4 Vc1

Női Európa-bajnokság 2016

48.Kf2

A görög nagymesternőnek is vészesen fogyott az ideje, nem találta meg a 48.Vd6 Vg1+ 49.Kf4 Vc1+ 50.Kf5 Vc2+ 51.Kf6 Vc8 52.a5 Ve6+ 53.Vxe6 fxe6 54.Ke7 lépéskényszeres nyerést.

48...Vc2+ 49.Ke3 Vc1+ 50.Ke2 Vc2+ 51.Ke3 Vc1+ 52.Kf2 Vc2+ 53.Kg3 Vc1 54.Kf2? Vc2+ 55.Ke3 Vc1+ 56.Ke2 Vc2+ 57.Ke3 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog