Help Sales ÁSZF

Három csapat megnyerte második meccsét is, meglepetés Karjakin és Caruana veresége

Címkék: Orosz csapatbajnokság 2013

Az orosz csapatbajnokságon három együttes nyerte meg második mérkőzését is. A rajtlistát vezető Malahit éltáblása, Szergej Karjakin sötéttel kikapott a grúz Baadur Zsobavától, de a meccset 4-2-re megnyerték a rosztoviak ellen. A Kazany gárdájának volt a legkönnyebb a párosítása, a Szentpétervári Sakkszövetség együttese minimális arányban győzött. Az Ekonomiszt és a Jugra összecsapása 3-3-mal ért véget, Lékó Péter világossal remizett a tavalyi orosz szuperbajnokkal, Dmitrij Andrejkinnel, az éltáblán Alekszandr Morozevics legyőzte a tavalyi kontinensbajnok Dmitrij Jakovenkót.  

Nagy szenzációval indult a PGMB Rosztov és a Malahit mérkőzése. A virtuális világranglistán a forduló előtt még negyedik Szergej Karjakin 28 lépésben szenvedett vereséget a rosztovi éltáblástól, a grúz Baadur Zsobavától. A francia védelmű partiban Karjakin túlbecsülte lehetőségeit, rossz tervet választva került gyorsan döntő hátrányba. Társai javítottak, Alekszandr Griscsuk érvényesítette anyagi előnyét, a lett Alekszej Shirov támadása átütött, Vlagyimir Malahov is érvényesítette játékerejét. A regnáló világbajnok Viswanathan Anand megelőzte Karjakint, az orosz nagymester természetesen javíthat még a hátralevő öt fordulóban.

Nagy taktikai csata dúlt a játéknap rangadójának számító Ekonomiszt – Jugra találkozón. A szaratovi együttes másodszor is az ukrán Vaszilij Ivancsuk nélkül játszott, Alekszandr Morozevics jól helyettesítette az éltáblán. Izgalmas partiban, időzavarral is megküzdve, többször is gyorsabb nyerést hibázva győzte le a tavalyi Európa-bajnok Dmitrij Jakovenkót. A második táblán Lékó Péter ellen a tavalyi szuperbajnok Dmitrij Andrejkin francia védelmet választotta, óvatos küzdelmet láttunk, 41 lépést követően pontosztozkodást. Még három döntetlen született a mérkőzésen, Denisz Hiszmatullin sikere jelentette a Jugra csapata számára a kiegyenlítést.

Meglepetésként könyvelhetjük el, hogy a moszkvai csapatok meccsén a Navigator pontot rabolt a jóval esélyesebb SHSM együttesétől. Az éltáblán az izraeli Emil Szutovszkij megadásra kényszerítette az olasz Fabiano Caruanát. Minimális arányban nyert a Szentpétervári Sakkszövetség hatosa. Kedvező párosítását kihasználta a Kazany.

 

A 2. forduló párosítása:

PGMB Rosztov (2, 4,5) – Malahit (2, 3,5) 2 - 4

Baadur Zsobava (grúz, 2702) – Szergej Karjakin (2786)  1 - 0

Ivan Cseparinov (bolgár, 2702) – Alekszandr Griscsuk (2764)  0 - 1

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2656) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2766) döntetlen

Szanan Szjugirov (2657) – Alekszej Shirov (lett, 2700)  0 - 1

Pavel Szmirnov (2628) – Viorel Bologan (moldáviai, 2681)  döntetlen

Ivan Popov (2627) – Vlagyimir Malahov (2709)  0 - 1

 

Ekonomiszt – SGSEU (2, 4) – Jugra (2, 5)  3 - 3

Alekszandr Morozevics (2758) – Dmitrij Jakovenko (2734)  1 - 0

Dmitrij Andrejkin (2727) – Lékó Péter (magyar, 2744)  döntetlen

Andrej Volokityin (ukrán, 2702) – Anton Korobov (ukrán, 2698)  döntetlen

Jevgenyij Alekszejev (2695) – Alekszej Drejev (2654)  döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2703) – Szergej Rublevszkij (2688)  döntetlen

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2703) – Denisz Hiszmatullin (2640) 0 – 1

 

Navigator (2, 5,5) – SHSM „Nase Naszledije” (2, 4,5)  3 - 3

Emil Szutovszkij (izraeli, 2671) – Fabiano Caruana (olasz, 2772)  1 - 0

Krishnan Sasikiran (indiai, 2663) – Le Quang Liem (vietnami, 2717)  döntetlen

Eltaj Safarli (azeri, 2644) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2700)  döntetlen

Nikolaj Csadajev (2582) – Borisz Gracsev (2693)  0 - 1

Vaszilij Jemelin (2588) – Jevgenyij Najer (2634)  1 - 0

Mihail Demidov (2462) – Mihail Kobalija (2652)  0 - 1

 

Szentpétervári Sakkszövetség (2, 5) – Belorecsenszk (2, 6) 3,5 – 2,5

Nyikita Vityjugov (2712) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2722)  1 - 0

Perez Leinier Dominguez (kubai, 2723) – Rauf Mamedov (azeri, 2662)  döntetlen

Szergej Movszeszjan (örmény, 2695) – Pavel Tregubov (2611)  1 - 0

Vagyim Zvjagincev (2658) – Borisz Szavcsenko (2604)  0 - 1

Ildar Hairullin (2660) – Oleg Kornejev (spanyol, 2609)  döntetlen

Makszim Matlakov (2653) – Mihail Panarin (2559)  döntetlen  döntetlen

 

Csigorin Sakk-klub (0, 2,5) – Kazany (2, 5,5)  2 - 4

Atom Desznogorszk (0, 0) – Zsiguli (0, 2)  0,5 – 5,5

Politehnik (0, 1,5) – Jamal (0, 1,5)  4,5 – 1,5

Kaluga (0, 0,5) – EGU-Perszpektiva (0, 1) 1,5 – 4,5

Rakita (0, 1) – Tver (0, 0,5)  4,5 – 1,5

 

A csapatbajnokság állása:

1.Kazany 4 meccspont, 9,5 pont

2. Szentpétervári Sakkszövetség 4, 8,5

3. Malahit 4, 7,5

4. Navigator 3, 8,5

5. Jugra 3, 8

6. SHSM „Nase Naszledije” Moszkva  3, 7,5

7. Ekonomiszt – SGSEU  3, 7

8. Belorecsenszk 2, 8,5

9. Zsiguli  2, 7,5

10. PGMB Rosztov 2, 6,5

11. Politeknik  2, 6

12. Rakita  2, 5,5

13. EGU – Perszpektiva 2, 5,5

14. Csigorin Sakk-klub  0, 4,5

15. Jamal  0, 3

16. Kaluga  0, 2

17. Tver  0, 2

18. Atom Desznogorszk 0, 0,5

 

A 3. forduló párosítása:

Kazany (4, 9,5) – Szentpétervári Sakkszövetség (4, 8,5)

Malahit (4, 7,5) – Ekonomiszt – SGSEU (3, 7)

Jugra (3, 8) – Navigator (3, 8,5)

SHSM „Nase Naszledije” (3, 7,5) – PGMB Rosztov (2, 6,5)

Belorecsenszk (2, 8,5) – Politeknik (2, 6)

Zsiguli (2, 7,5) – Rakita (2, 5,5)

EGU-Perszpektiva (2, 5,5) – Atom Desznogorszk (0, 0,5)

Tver (0, 2) – Csigorin Sakk-klub (0, 4,5)

Jamal (0, 3) – Kaluga (0, 2)

Morozevics,A (2758) - Jakovenko,D (2734)
Vezércsel [D31]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 dxc4 5.a4 e6 6.e4 Fb4 7.e5 Hd5 8.Fd2 b5 9.h4

A tavalyi csapatbajnokságon Alekszandr Morozevics más változatban győzte le Dmitrij Jakovenkót. 9.axb5 Fxc3 10.bxc3 cxb5 11.Hg5 Hc6 12.Vh5 Ve7 13.h4 (Viswanathan Anand a tavalyi Grand Slam-döntőn a 13.Fe2 b4 14.0-0 bxc3 15.Fe3 Fb7 16.Fg4 Hcb4 17.Hxe6 g6 18.Hg7+ Kf8 19.Vh6 Kg8 20.Fg5 Vf8 21.Ff6 Hxf6 22.exf6 Hd5?! (22...c2) 23.Ff3 Hxf6 24.Fxb7 Bd8 25.Ba6 Vxg7 26.Vg5 Bd7 27.Ff3 He8 folytatásban végül remizett Szergej Karjakinnal.) 13...b4 14.Fxc4 bxc3 15.Fc1 Hxd4 16.0-0 h6 17.Fxd5 exd5 18.Fa3 Vc7 19.e6! Fxe6 20.Hxe6 Hxe6 21.Vxd5 Bd8 22.Vb3 h5 23.Bfe1 Bh6 24.Vb4 Kd7 25.Bac1 Bb8 26.Va4+ Kc8 27.Fb4 és sötét feladta.

9...h6 10.Bh3 a6 11.He4 Fe7 12.h5 Hd7 13.Bg3 Kf8 14.axb5 cxb5 15.Fa5 H7b6 16.Hfd2 Fb4 17.Fxb4+ Hxb4 18.Hd6 f5

 

19.b3 c3?! 20.Bxc3 H6d5 21.Bc5 Fd7 22.Vf3 Kg8 23.Bac1 Kh7

 

 

24.g4

Alekszandr Morozevics jelentős időhátrányba került. A meccs többi partiját látva rohamoznia kellett, a remélt nyerés hozhatta meg a kiegyenlítést a szaratovi csapat számára.

24...Vh4 25.gxf5 Vxd4?

Az ellenfél időzavarában nagyot hibázott a tavalyi Európa-bajnok.

26.Vg3! exf5 27.Vg6+ Kg8 28.Vf7+ Kh7 29.Vg6+ Kg8 30.Hf3 Vf4?!

 

31.Vf7+

Morozevics azonnali nyerést hagyott ki a 31.e6 He7 (31...Vxf3 32.exd7; 31...Vxd6 32.Vf7+ Kh7 33.Vxf5+ Kg8 34.exd7) 32.Vf7+ Kh7 33.Vxe7 változatban.

31...Kh7 32.Vg6+ Kg8 33.Fe2?

Az időt nyerő sakkok után ismét kimaradt az e6 lépés.

33...Bf8 34.Bd1?

Sokkal erősebb volt a 34.Bc7 He7 35.Vg3 Vxg3 36.fxg3 Bd8 37.Hd4 folytatás.

34...He7

 

35.Vg3! Vxg3 36.fxg3 Fc6 37.Hh4 Kh7?

38.Hg6! Hxg6 39.hxg6+ Kxg6 40.Bd4 a5 41.Bxb4 axb4 42.Bxc6 f4

 

 

43.g4 Kg5 44.Ff3

Még pontosabb volt a 44.Kf2 Bhg8 45.He4+ Kh4 46.Bc1 f3 47.Fxf3 folytatás.

44...Kh4 45.Kf2 Ba8

 

46.Bc1

Morozevics válogathatott a nyerések között.

46...Ba2+ 47.Fe2 f3 48.Kxf3 Bf8+ 49.Ke3 Bb2 50.Hf5+ és sötét feladta

 

Lékó,P (2744) - Andrejkin,D (2727)
Francia védelem [C10]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Hd7 5.Hf3 Hgf6 6.Hxf6+ Hxf6 7.c3 Fe7 8.Va4+ Fd7 9.Vb3 Bb8 10.He5 0-0 11.Fe2 Fe8 12.0-0 Hd7 13.Bd1 Fd6 14.Hc4 Hb6 15.a4 Hxc4 16.Fxc4 Vh4 17.g3 Vh5 18.Fe3 b6 19.Bd2 Fd7 20.Vd1 Vxd1+ 21.Bdxd1 Bfd8 22.Kf1 Kf8 23.Ke2 e5 24.dxe5 Fxe5 25.Bd2 Fg4+ 26.f3 Bxd2+ 27.Fxd2 Fd7 28.Fe3 Fd6 29.Fb5 Fe6 30.Bd1 Ke7 31.Bd4 Fc5 32.Bh4 Fxe3 33.Kxe3 h6 34.Fc4 Fd7 35.Be4+ Kf8 36.Fb5 c6 37.Fc4 Be8 38.b4 f6 39.Bxe8+ Kxe8 40.f4 Ke7 41.a5 bxa5 és döntetlen

 

Zsobava,B (2702) - Karjakin,S (2786)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.c3 Hf6 5.d4 exd4 6.e5 d5 7.Fe2 He4 8.cxd4 Fb4+

Tavaly Vlagyimir Malahov és Gata Kamsky is 8...Fb6-tal folytatta Baadur Zsobava ellen.

9.Fd2 Hxd2 10.Hbxd2 0-0 11.0-0 f6 12.Bc1

A spanyol Francisco Vallejo Pons 12.a3 Fa5 13.Fb5 He7 (13...Hxd4!? 14.Hxd4 fxe5) változatban csatázott az ukrán Buszlan Ponomarjovval.

12...Kh8

Kár volt halogatni a cserét e5-ön.

13.Hb3 Fg4 14.a3 Fe7 15.Be1 fxe5 16.dxe5 Bf4

Szergej Karjakin túlbecsülte a félig nyílt f vonal jelentőségét, elvesztette a fonalat.

17.h3 Fh5?

 

18.Hc5! Fxc5 19.Bxc5 d4

 

20.e6 Fg6?!

Az orosz nagymesternek vészesen fogyott a gondolkodási ideje, állása fölött pedig gyülekeztek a viharfelhők.

21.Fd3 Vf6?!

 

22.Hg5 He7 23.Fxg6 hxg6 24.He4 Vxe6 25.Hg5 Vf6? 26.Be6 Vf8

 

 

27.Bxg6! Bh4 28.He6 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog