Help Sales ÁSZF

Polgár Judit bravúros játékkal továbbjutott, Almási és Berkes kiesett a Világkupán

Címkék: Világkupa Hanti Manszijszk

Hanti-Manszijszkban a Világkupa második fordulója után nagymestereink közül csak Polgár Judit van versenyben.  Az első játszmában Judit világossal remizett az örmény Szergej Movszeszjannal, de a második ütközetet sötéttel remek játékkal megnyerte.  A különböző színű futók mellett hadereje uralta a táblát, gyalogot nyert, a mattfenyegetést kombinálta szabadgyalogjának előretörésével, nagyszerű győzelmet aratott, 1,5-0,5-tel továbbjutott. A 32 között a Karjakin-So Wesley párharc győztesével mérkőzik meg, világossal játssza az első partit. Meglepetésre Almási Zoltán az első partiban sötéttel feladásra kényszerült a román Mircea-Emilian Parligras ellen, így világossal a kiegyenlítésért küzdött. Minőséget áldozott, kicsit jobban állt, de taktikai elnézése után Parligras került előnybe. A román sakkozó végül remivel biztosította be továbbjutását. Berkes Ferenc sötéttel megosztozott a ponton az ukrán Zahar Efimenkóval, de világossal lebecsülte az ukrán olimpiai bajnok támadását, magára hagyott királyának nem volt védelme, Almásihoz hasonlóan 0,5-1,5-ös vereséggel búcsúra kényszerült.   Tizenhárom párharcban  a rájátszás dönt. A viadal honlapján (http://chess.ugrasport.com) remek videók, kommentárok teszik élvezetessé a játszmák követését.  

Éles küzdelmeket ígértek a második partik.  Almási Zoltánra az első játszma elvesztése után nehéz feladat várt, a román Mircea-Emilian Parligras remifórral ült sakkasztalhoz. Berkes Ferenc jól játszotta a számára kissé ismeretlen spanyolos állást, Polgár Judit tőle szokatlan módon óvatosan kezelte a szicíliai védelmű partit.

A legjobbak közül az ukrán Vaszilij Ivancsuk volt a legkönnyebb helyzetben, sötéttel nyert, az azeri Vugar Gasimov és Tejmur Radzsabov világossal hozta a pontot. Kedvező pozícióban voltak a kubai sakkozók, Bruzon és Dominguez is sötéttel gyűjtötte be az egész pontot.

Almási Zoltán esélyes minőséldozatot hozott, állása nagyon bíztatónak tűnt, jelentős időelőnye okott adott a reménykedésre. Elsőként a továbbjutását Tejmur Radzsabov biztosította, sötétel gond nélkül remizett az indiai Negivel.

Szergej Movszeszjan a különböző színű futók mellett kezdeményezett, Berkes Ferenc jobban állt az ukránok olimpiai bajnoka ellen. Alekszandr Morozevics világossal könnyen nyert, kettős győzelemmel jutott a legjobb 32 közé.

Nem kis rémülettel figyelhettük Almási partiját, elnézett egy taktikai csapást, ideje vészesen fogyott. Berkes is nagyot hibázott, királya védtelen Efimenko támadásával szemben. Judit már kicsit kedvezőbben játszhatta a különböző színű futós állást Movszeszjan ellen.

Szergej Karjakin, Sahriyar Memedgyarov és Alekszandr Griscsuk is pótvizsgázik, Ivancsuk simán vette a második akadályt is. Kettős győzelemmel jutott tovább az idei Európa-bajnok orosz Vlagyimir Potkin, világossal kapott ki és búcsúzott a további küzdelemtől Viswanathan Anand lengyel szekundánsa, Radoslaw Wojtaszek.

Átütött Zahar Efimenko támadása, Berkes Ferenc a 27. lépést követően feladásra kényszerült, az 1,5-0,5-ös vereséggel kiesett. A román Mircea-Emilian Parligras a legegyszerűbb megoldást választotta, visszadta a minőséget, végjátékra egyszerűsített. Nagy meglepetésre Almási Zoltán sem folytathatja a csatározást. Az első fordulóbeli bizonytalankodás után az amerikai Gata Kamsky is a legjobb 32 között, a második kör egyik legnagyobb érdeklődéssel várt találkozóján az üzbég Rusztam Kaszimdzsanovot győzte le.

Polgár Judit fokozatosan játszotta túl Movszeszjant. A különböző színű futók felerősítették kezdeményezését, az örmény sakkozó állásában a sötét mezők végzetesen meggyengültek. Judit vezérszárnyi akciója gyalogelőnnyel zárult, sikerrel kombinálta a világos király elleni támadását az a szabadgyalog győzedelmes előrenyomulásával, nagyszerű győzelmet aratott.

A 32 között az első helyen kiemelt, de "pótvizsgázni" kényszerülő orosz Szergej Karjakin és a 17 éves Fülöp-szigeteki So Wesley párharc győztesével mérkőzik meg, világossal játssza az első partit.

A második forduló második játszmáinak eredményei:

12.Almási Zoltán (magyar, 2726)- Mircea- Emilian Parligras (román, 2636) döntetlen (Katalán megnyitás, 36)

29.Berkes Ferenc (magyar, 2696) - Zahar Efimenko (ukrán, 2706) 0 - 1 (Réti megnyitás, 27)

32.Szergej Movszeszjan (örmény, 2700)- Polgár Judit (magyar, 2699) 0 - 1 (Szicíliai védelem, 55)

A második forduló eredményei: 

1.Szergej Karjakin (orosz, 2788) – So Wesley (Fülöp-szigeteki, 2658)  1 - 1 (döntetlen, döntetlen) TB

2.Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2659) - Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2768)  0,5 - 1,5 (0 - 1, döntetlen)

3.Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2765) – Daniel Fridman (német, 2659)  1 - 1 (döntetlen, döntetlen) TB

4.Ni Hua (kínai, 2662)  - Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2764) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen) TB

5.Vugar Gasimov (azeri, 2760) – Szergej Azarov (fehérorosz, 2648) 1,5 - 0,5 (1 - 0, döntetlen)

6.Sebastien Feller (francia, 2666) - Alekszandr Griscsuk (orosz, 2746) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen) TB

7.Tejmur Radzsabov (azeri, 2744) – Negi Parimarjan (indiai, 2642) 1,5  - 0,5 (1 - 0, döntetlen)

8.Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2669) - Gata Kamsky (amerikai, 2741) 0,5 - 1,5 (döntetlen, 0 - 1)

9.Peter Szvidler (orosz, 2739) – Nguyen Ngoc Truong Son (vietnami, 2639) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen) TB

10.Pentala Hariksrishna (indiai, 2669) - Dmitrij Jakovenko (orosz, 2736)  0,5 - 1,5 (0 - 1, döntetlen)

11.Nyikita Vitjugov (orosz, 2733) – Anton Korobov (ukrán, 2671)  1,5 - 0,5 (1 - 0, döntetlen)

12.Mircea-Emilian Parligran (román, 2636) - Almási Zoltán (magyar, 2626) 1,5 - 0,5 (1 - 0, döntetlen)

13.Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2724) -  Lazaro Batista Bruzon (kubai, 2673)  1 - 1 (0 - 1, 1 - 0)

14.Alekszander Oniscsuk (amerikai, 2675) - David Navara (cseh, 2722)  0,5 - 1,5 (döntetlen, 0 - 1)

15.Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2722) – Bu Xiangzhi (kínai, 2675) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen) TB 

16.Viorel Bologan (moldáviai, 2678) - Perez Leinier Dominguez (kubai, 2719) 0,5 - 1,5 (0 - 1, döntetlen)

17.Alekszandr Ivanov (amerikai, 2538) – Igor Liszij (orosz, 2629) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen) TB

18.Abhijeet Gupta (indiai, 2627) - Samuel Sankland (amerikai, 2539)  1,5 - 0,5 (döntetlen, 1 - 0)

19.Alekszandr Mojszejenko (ukrán, 2715) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2679) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen) TB

20.Borisz Gracsev (orosz, 2680) - Le Quang Liem (vietnami, 2715)  0,5 - 1,5 (0 - 1, döntetlen)

21.Michael Adams (angol, 2715) -  Peter Heine Nielsen (dán, 2681)  1 - 1 (döntetlen, döntetlen) TB

22.Vlagyimir Potkin (orosz, 2682)  - Alekszej Shirov (spanyol, 2714)  2 - 0

23.Baadur Zsobava (grúz, 2713) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2683)  1,5 - 0,5 (döntetlen, 1 - 0)

24. Jurij Drozdovszkij (ukrán, 2614) - Fabiano Caruana (olasz, 2711) 0,5 - 1,5 (döntetlen, 0 - 1)

25.Jan Nepomjacsij (orosz, 2711) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2688) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen) TB

26.Anton Filippov (üzbég, 2606) - Etienne Bacrot (francia, 2710)  1 - 1 (1 - 0, 0 - 1) TB

27.Alekszandr Fier (brazil, 2566) - Alekszandr Morozevics (orosz, 2694) 0 - 2

28.Dmitrij Andrejkin (orosz, 2696) - Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2707)  0,5 - 1,5 (0 - 1, döntetlen)

29. Zahar Efimenko (ukrán, 2706) - Berkes Ferenc (magyar, 2696) 1,5 - 0,5 (döntetlen, 1 - 0)

30.Jaroszlav Zserebuh (ukrán, 2590)  Ruben Felgaer (argentin, 2573)  1 - 1 (1 - 0, 0 - 1) TB

31.Emil Szutovszkij (izraeli, 2700) – Laurent Fressinet (francia, 2698)   1,5 - 0,5 (1 - 0, döntetlen)

32.Polgár Judit (magyar, 2699) - Szergej Movszeszjan (örmény, 2700) 1,5 - 0,5 (döntetlen, 1 - 0)

Movszeszjan,S (2700) - Polgár,J (2699)
Szicíliai védelem [B30]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Hc3 e5 4.Fc4 d6 5.d3 Fe7 6.Hd2 Hf6 7.Hf1 Fg4 8.f3 Fe6 9.He3 Vd7 10.Hcd5 Fd8 11.0-0 Fxd5 12.Hxd5 Hxd5 13.Fxd5 He7 14.Fb3 0-0 15.f4 exf4 16.Fxf4 d5 17.Ve2 Fb6 18.Kh1 Bae8 19.exd5 Hxd5 20.Vh5 Hxf4 21.Bxf4

Az örmény nagymester bízott a különböző színű futókban.

21...g6 22.Vh6 Fd8 23.Baf1

Számításba jött a 23.Bf3 Vd4 24.Baf1 Be7 25.c3 Ve5 26.a4 terv.

23...Kh8! 24.Be4 f5 25.Be3 Ff6 26.Bfe1 Fg7 27.Vh4 Bxe3 28.Bxe3 f4 29.Be4 f3 30.gxf3 Bxf3 31.Fe6?!

 

 

31...Vd6

Kezdődnek világos gondjai.

32.Fg4 Bf8 33.Ve7 Vb6 34.b3 Va5 35.Be2 Vxa2 36.Vxc5 Va1+ 37.Vg1 Vc3 38.Fh3

 

 

38...a5 39.Ve1 Vc5 40.c4 b5 41.cxb5

A kettős támadás miatt nem volt üthető az a5 gyalog. 41.Vxa5-re 41...Vh5 42.Be3 Fd4 következett volna.

 41...Vxb5 42.Fg2 Vxb3 43.Be8 Vb2 44.Fd5 Vf6! 45.Bxf8+ Fxf8 46.h3 Fd6 47.Fg2 Vf4 48.Kg1

 

48...a4 49.Vc3+ Fe5 50.Va3 Kg7 51.Ve7+ Kh6 52.Va3 Fd4+ 53.Kh1 Vf2 54.Vc1+ Fe3 55.Va1 a3 és világos feladta

 

Almási,Z (2726) - Parligras,M (2636)
Katalán megnyitás [E08]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.c4 d5 4.g3 Fb4+ 5.Fd2 Fe7 6.Fg2 0-0 7.0-0 c6 8.Vc2 Hbd7 9.Ff4 b6 10.Hbd2 Hh5 11.cxd5 Hxf4

 

12.Vxc6!? Hxe2+ 13.Kh1 Fa6 14.dxe6 fxe6 15.Vxe6+ Kh8 16.Bfe1 Ff6 17.Bxe2 Fxe2 18.Vxe2

Almási Zoltán a minőségért két gyalogot kapott cserébe.

18...Be8 19.He4 Bc8 20.Fh3

 Jobb volt a 20.Be1 Bc7 21.Vb5 terv.

20...Bc7 21.Be1?

Taktikai elnézés.

 

21...Fxd4! 22.Bd1

A centrális gyalog elvesztése, az e vonali kötés miatt elúszott a remélt egyenlítés. 22.Hxd4-re 22...Hc5 23.Ff5 g6 24.He6 Hxe6 25.Fxe6 Bxe6 26.f3 Vc8 következett volna.

 22...Ff6 23.Ff5 Va8!

A román sakkozó nem tudott hibázni.

24.Hfd2 Hc5 25.f3 Bce7 26.b4 Hxe4 27.Hxe4 g6 28.Fh3 Bxe4

A továbbjutást bebiztosító csere.

29.fxe4 Vxe4+ 30.Vxe4 Bxe4 31.b5 Kg7 32.Fg2 Be7 33.Fc6 h5 34.Bd2 Fc3 35.Bd3 Fb4 36.Bd7 és döntetlen

Berkes,F (2696) - Efimenko,Z (2706)
Réti megnyitás [A09]

1.Hf3 Hf6 2.g3 d5 3.Fg2 g6 4.c4 dxc4 5.Va4+ c6 6.Vxc4 Fg7 7.d3 Hbd7 8.0-0 Hb6 9.Vc2 0-0 10.e4 Fd7 11.Fe3 Vc8 12.Fc5 Be8 13.Hbd2 Fh3 14.Fxh3 Vxh3 15.Vb3 Fh6 16.Fxb6 axb6 17.Hc4 Hg4 18.Vxb6 e5 19.a4

Mi szólt 19.Vxb7 Bad8 20.Bad1 Be6 21.Bfe1 ellen?

19...Be6 20.a5? Bae8

A magára hagyott világos király elleni támadás nagy erővel bontakozott ki.

21.a6 bxa6 22.Bxa6 Kg7

 

 

23.Vxc6?!

Berkes Ferenc hosszasan gondolkodott, de mentséget már nem talált.

 23...Bxc6 24.Bxc6 Bd8 25.Bc7 Bxd3 26.Bxf7+ Kg8 27.Be1 Ff4! és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog