Help Sales ÁSZF

Harikrishna sorozatban negyedszer győzött, megőrizte félpontos előnyét Giri előtt

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Sencsenben a pihenőnap után megkezdődött a Longgong Masters második félideje. Az indiai Pentala Harikrishna sorozatban negyedik győzelmét érte el, az orosz Dmitrij Jakovenko elleni sikerével megőrizte félpontos előnyét. A holland Anish Giri a kínai Yu Yangyit 103 lépéses partiban kényszerítette feladásra. Rapport Richárd világossal a skót négyeshuszárjátékban remizett a kínai Ding Lirennel. A hetedik körben Harikrishna-Giri összecsapás lesz, Rapport sötéttel Jakovenkoval mérkőzik meg.

 

A Sencsenben zajló viadalon folytatódott az indiai Pentala Harikrishna és a holland Anish Giri versenyfutása. Harikrishna sorozatban negyedik győzelmével megőrizte félpontos előnyét. A spanyol megnyitás anti-berlini változatában játszotta túl az orosz Dmitrij Jakovenkot. A 20,c5-tel bevezetett terv előnyét biztosította, Jakovenko a jobb védekezési lehetőséget elmulasztotta. Harikrishna szabadgyalogja tisztet és játszmát nyert.

Anish Giri a kínai Yu Yangyi elleni sikerével tartja a félpontos különbséget. Giri meglepő bástyamanőverrel okozott zavart a kétszeres olimpiai bajnok soraiban. Gyalogot nyert, de az előny érvényesítésében pontatlankodott, csak rajta múlott, hogy 103 lépésig tartott a játszma.

Rapport Richárd másodszor is remizett a világranglista harmadik, kétszeres olimpiai bajnok Ding Lirennel. A skót négyeshuszárjátékban a Wijk ann Zee-ben játszott Jan-Krzysztof Duda-Ding Liren parti nyomán haladtak, nagymesterünk újított, de előnyt nem tudott kicsiholni, a sorozatos cserék teljes kiegyenlítéshez vezettek.

 

A 6. forduló eredményei:

Anish Giri (holland, 2797) – Yu Yangyi (kínai, 2751) 1 – 0 (Angol megnyitás, 103)

Rapport Richárd (magyar, 2726) – Ding Liren (kínai, 2809) döntetlen (Skót négyeshuszárjáték, 43)

Pentala Harikrishna (indiai, 2723) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2719) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 44)

3. Du Te Cup 2019 Sencsen, 2019. április 16-27.

kat. XXI (2754)

1

2

3

4

5

6

1.

Pentala Harikrishna

g

IND

2723

*

*

0

.

1

.

1

.

½

1

1

.

2946

2.

Anish Giri

g

NED

2797

1

.

*

*

½

.

½

.

½

.

½

1

4

2871

3.

Ding Liren

g

CHN

2809

0

.

½

.

*

*

½

½

1

.

½

.

3

2740

4.

Rapport Richárd

g

HUN

2726

0

.

½

.

½

½

*

*

½

.

½

.

2711

5.

Dmitrij Jakovenko

g

RUS

2719

½

0

½

.

0

.

½

.

*

*

½

.

2

2629

6.

Yu Yangyi

g

CHN

2751

0

.

½

0

½

.

½

.

½

.

*

*

2

2636

A 7. forduló párosítása:

Pentala Harikrisha – Anish Giri

Dmitrij Jakovenko – Rapport Richárd

Ding Liren – Yu Yangyi

Rapport,R (2726) – Ding Liren (2809)
Skót négyeshuszárjáték [C47]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Hc3 Hf6 4.d4 exd4 5.Hxd4 Fb4 6.Hxc6 bxc6 7.Fd3 d5 8.exd5 0-0 9.0-0 cxd5 10.Fg5 c6 11.Vf3 Fd6 12.Bae1 Bb8 13.Hd1 h6 14.Fxf6 Vxf6 15.Vxf6 gxf6 16.b3 Kg7 17.He3 Be8 18.Hf5+ Fxf5 19.Fxf5 Be5

 

20.Fd7

Az idei Tata Steel Chess viadalon Jan-Krzysztof Duda és Ding Liren a 20.Fd3 Fb4 21.Be3 Bxe3 22.fxe3 változatban osztozott meg a ponton.

20...Bb6 21.g3 Fb4 22.Bd1 Be2 23.Ff5 Be5 24.Fd3 c5 25.f4 Be3 26.Kg2 d4 27.Bf3 Bbe6 28.Bxe3 Bxe3 29.Bf1 a5 30.Bf2 Fe1 31.Be2 Bxe2+ 32.Fxe2

 

32...f5 33.Fh5 Fd2 34.Kf3 Fe3 35.Ke2 Fg1 36.h3 Kf6 37.g4 fxg4 38.hxg4 Fe3 39.Kf3 Ke7 40.Ke4 f6 41.f5 Kd6 42.Ff7 Fd2 43.a4 Fc3 és döntetlen

Harikrishna,P (2723) - Jakovenko,D (2719)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.Be1 Hd6 6.Hxe5 Fe7 7.Ff1 Hxe5 8.Bxe5 0-0 9.d4 Ff6 10.Be1 Be8 11.c3 Bxe1 12.Vxe1 He8 13.d5 b6

 

14.c4

Wijk aan Zee-ben Jan Nepomnjacsij a 14.Ff4 Fb7 15.Vd2 h6 16.c4 c6 17.Hc3 cxd5 18.cxd5 folytatásban győzte le Vlagyimir Kramnyikot.

14...Ve7 15.Vxe7 Fxe7 16.Hc3 Ff6 17.Fd2 c6 18.Be1 Fb7 19.dxc6 dxc6

 

20.c5 Hc7 21.b4 Fa6 22.He4 Fe7 23.Hd6 Kf8 24.Hf5 Fxf1 25.Hxe7

Számításba jött a 25.Bxe7 Hd5 26.Bd7 Fc4 27.a3 folytatás is.

25...Fc4?!

Kimaradt a jobb 25...He6 26.Hxc6 Fb5 27.He5 Bd8 28.Hf3 bxc5 29.bxc5 Bd5 lehetőség.

26.Hxc6 Fxa2

27.Ff4 Hd5 28.Fd6+ Kg8

29.Hb8! f6 30.c6 a5 31.bxa5 bxa5 32.c7 Hxc7 33.Fxc7 a4 34.Fd6 Fd5 35.Be3 Fb3

 

36.Be8+! Kf7 37.Bf8+! Ke6 38.Fa3 Kd5 39.Bc8 Ke4 40.Bd8 Fc4 41.h4 Fb5 42.Kh2 Ba7

Jobb volt a 42...h5 43.Kg3 g5 44.hxg5 fxg5 45.Fb2 Fd3 46.Bd4+ Kf5 folytatás.

43.f3+ Ke5 44.Bd6 és sötét feladta

Giri,A (2797) – Yu Yangyi (2751)
Angol megnyitás [A13]

1.Hf3 d5 2.e3 Hf6 3.c4 e6 4.Hc3 Fe7 5.b3 0-0 6.Fb2 dxc4 7.bxc4 b6 8.d4 Fb7 9.Fd3 c5 10.d5 exd5 11.cxd5 b5

Világosra előnyös a 11...Hxd5 12.Fe4 Ff6 13.Hxd5 Fxb2 14.Bb1 folytatás.

12.Fxb5 Hxd5 13.0-0 Hf6 14.Vc2 a6 15.Bad1 Vc7 16.Fc4 Hbd7 17.Hd5 Hxd5 18.Fxd5 Bad8 19.Fc3 Fxd5 20.Bxd5 Hf6

 

21.Bg5

A bástyamanőver beváltotta a hozzáfűzött reményeket.

21...He8 22.Bg4 Vd6 23.Bc1 h6 24.Ba4 Hf6 25.Hh4 Ve6 26.Hf5 Bfe8 27.Bf4 Hh5 28.Hxe7+ Bxe7 29.Bf5 Bd5 30.Bxd5 Vxd5 31.h3 Be6 32.Bd1 Ve4 33.Vxe4 Bxe4 34.Bd8+ Kh7 35.Bc8 Bc4

 

36.Fd4 Bc1+ 37.Kh2 c4 38.Bc7 Kg8 39.Bc8+ Kh7 40.Bf8 Bc2 41.Bxf7 Kg6 42.Ba7 Bxf2 43.Bxa6+ Kg5 44.a4 Ba2

 

45.a5! Ba3 46.Fc5?!

Nem húzódott volna el a játszma, ha Anish Giri 46.e4! Hf6 47.e5 Hd5 48.e6 -tal folytatta volna.

46...Ba4 47.Fe7+ Hf6 48.Ff8 Hh5 49.Bc6 Bxa5 50.Bxc4 Ba8 51.Fc5 Ba2 52.Fd4 Kg6 53.Bc7 Bd2 54.Bb7 Bc2 55.Bb6+ Kf7 56.Bb7+ Kg6 57.Bb6+ Kf7 58.Bb2 Bc7 59.g4 Hf6 60.Kg3 Bc1 61.Ba2 Bg1+ 62.Kf2 Bh1 63.Kg2 Bd1

 

64.Ba1 Bxa1 65.Fxa1 Hd5 66.e4 Hf4+ 67.Kg3 g5 68.h4 He6 69.h5 Hf4 70.Kf3 Hd3 71.Fd4 He1+ 72.Ke2 Hc2

 

73.Fc5! Ha1 74.Kd3 Hb3 75.Fb4 Hc1+ 76.Kd2 Hb3+ 77.Ke3 Hc1 78.Fd6?

Kimaradt a nyerés a 78.e5 Hb3 (78...Ke6 79.Ff8 Kxe5 80.Fxh6 Kf6 81.Ff8) 79.Kd3 változatban.

78...Hb3 79.Fb4 Hc1 80.Kd2 Hb3+ 81.Kc3 Hc1 82.Fd6 He2+ 83.Kd3 Hc1+ 84.Kc4 He2 85.Kd3 Hc1+ 86.Kc4 He2 87.Kd5 Hc3+ 88.Ke5 He2 89.Kd5 Hc3+ 90.Kd4 Hb5+ 91.Ke5 Hc3 92.Fc5 He2 93.Fe3 Hc3 94.Fd2 Ha4

 

95.Fb4! Hb2 96.Kf5! Hd1 97.Fc5 Hc3 98.e5 Hd5 99.e6+ Kg8 100.Kg6 Hf4+ 101.Kxh6 Hxe6 102.Fe3 Kf7 103.Fxg5 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog