Help Sales ÁSZF

Hanti-Manszijszkban Hou Ji-fan világbajnoknőhöz méltó játékkal nyerte meg a GP-versenyt

Címkék: Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyarina Lahno

Hanti-Manszijszkban a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan fölényes győzelmével fejeződött be a 2013/14-es Grand Prix-sorozat negyedik versenye. Hou Ji-fan az utolsó fordulóban remizett az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjukkal, veretlenül, másfél pontos előnnyel nyerte meg a viadalt. A torna nagy meglepetése az orosz Olga Girja második helyezése, Kosztenjuk végzett a harmadik helyen. A befejező játéknapon az ukrán rangadón Katyerina Lahno villámgyőzelmet aratott az exvilágbajnoknő Anna Usenyinával szemben. Győzelemmel zárta szereplését a rajtlistán harmadik kínai Zhao Xue, de csak holtversenyben nyolcadik lett. Ötvenszázalékos a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova, tetszetős minőségáldozattal második nyerését érte el. A szibériai olajvárosban holnap kezdődik a rapid és villám-világbajnokság. A GP-sorozat következő versenyét Tbilisziben június 18-tól rendezik meg.

 

Hanti-Manszijszkban Hou Ji-fan világbajnoknőhöz méltó játékkal, veretlenül, másfél pontos előnnyel nyerte meg a GP-sorozat negyedik tornáját. Egyetlen játszmában sem volt igazi veszélyben, esélyeit tökéletes biztonsággal használta ki. A befejező játéknapon az orosz Alekszandra Kosztenjukkal remizett, akitől közel hat éve 14 évesen Nalcsikban a kieséses rendszerű világbajnokságon a döntőben 2,5-1,5-re kikapott. A kínai világbajnoknő teljesítményét a 2695-ös performance-pontszám, a + 11 Élő-pont is dicséri.

Alekszandra Kosztenjuk bebiztosította olimpiai csapattagságát, Olga Girja szenzációs második helyezésével pedig komoly esélyessé vált. A befejező játéknapon alaposan megizzadt a remiért a mongol Tuvshintugs Batchimeg ellen vívott partijában.

A viadal hajráját nem bírta a szlovén Anna Muzicsuk, különösen az élcsoportban végzettekkel szemben meglepő az eredménytelensége.

 

Az ukrán rangadón aratott győzelmével Katyerina Lahno a negyedik helyett osztja Muzicsukkal. Az olimpiai bajnoknő második nyerését érte el, míg csapattársa, az exvilágbajnoknő Anna Usenyina harmadik vereségét szenvedte el,  mínuszban végzett.

Az ötvenszázalékos duó közül a grúz Nana Dzagnidze vereséggel, a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova nyeréssel zárt. Magas helyezésre egy pillanatra sem volt igazi esélyük.

A kínai Zhao Xue eredménytelensége is komoly meglepetés, a kétszeres olimpiai bajnok orosz Tatjana Koszinceva óriásit betlizett. Minden dicséretet megérdemel az üzbég Nafisza Muminova három győzelméért, a hajrában a mongol Tuvshintugs Batchimeg is okozott nehéz perceket a jóval esélyesebb nagymesternőknek. A 66 lejátszott partiból 35 végződött döntéssel!

 

Az utolsó forduló eredményei:

Hou Ji-fan (kínai, 2618) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2527) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 53)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2496) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2560) döntetlen (Szicíliai védelem, 37)

Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2340) – Olga Girja (orosz, 2450) döntetlen (Szláv védelem, 69)

Nana Dzagnidze (grúz, 2550) – Zhao Xue (kínai, 2552) 0 – 1 (Vezérindiai védelem, 40)

Katyerina Lahno (ukrán, 2543) – Anna Usenyina (ukrán, 2501) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 25)

Nafisza Muminova (üzbég, 2321) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2489) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 39)

 

A verseny végeredménye:

1.Hou Ji-fan (kínai) 8,5 pont

2. Olga Girja (orosz) 7

3. Alekszandra Kosztenjuk (orosz) 6,5

4-5. Katyerina Lahno (ukrán) és Anna Muzicsuk (szlovén) 6

6-7. Nana Dzagnidze (grúz) és Antoaneta Sztefanova (bolgár) 5,5

8-9. Zhao Xue (kínai) és Anna Usenyina (ukrán) 5

10. Nafisza Muminova (üzbég) 4

11-12. Tatjana Koszinceva (orosz) és Tuvshintugs Batchimeg (mongol) 3,5

 

Hely.

Név

Rtg

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Res.

SB

1

GM

Hou Ji-fan

2618

CHN

* *

1

½

½

½

1

½

½

1

1

1

1

0

43,00

2

WGM

Olga Girja

2450

RUS

0

* *

1

0

1

1

½

1

½

½

1

½

7

0

35,50

3

GM

Alekszandra Kosztenjuk

2527

RUS

½

0

* *

½

1

1

½

½

½

1

0

1

0

34,00

4

GM

Katyerina Lahno

2543

UKR

½

1

½

* *

½

½

½

0

1

½

½

½

6

½

33,50

5

GM

Anna Muzicsuk

2560

SLO

½

0

0

½

* *

½

½

1

½

1

½

1

6

½

29,50

6

GM

Nana Dzagnidze

2550

GEO

0

0

0

½

½

* *

1

0

½

1

1

1

1

25,00

7

GM

Antoaneta Sztefanova

2489

BUL

½

½

½

½

½

0

* *

0

1

1

½

½

0

29,50

8

GM

Zhao Xue

2552

CHN

½

0

½

1

0

1

1

* *

½

0

½

0

5

½

28,75

9

GM

Anna Usenyina

2501

UKR

0

½

½

0

½

½

0

½

* *

1

1

½

5

½

24,25

10

WGM

Nafisza Muminova

2321

UZB

0

½

0

½

0

0

0

1

0

* *

1

1

4

0

18,50

11

GM

Tatjana Koszinceva

2496

RUS

0

0

1

½

½

0

½

½

0

0

* *

½

½

19,50

12

WGM

Tuvshintugs Batchimeg

2340

MGL

0

½

0

½

0

0

½

1

½

0

½

* *

½

18,50

 

Az Élő-pontszámok változásai:

Hou Ji-fan + 11, Olga Girja + 23, Alekszandra Kosztenjuk + 5, Katyerina Lahno – 3, Anna Muzicsuk – 5, Nana Dzagnidze – 9, Antoaneta Sztefanova + 1, Zhao Xue – 14, Anna Usenyina – 6, Nafisza Muminova + 17, Tatjana Koszinceva – 20, Tuvshintugs Batchimeg + 6

 

A teljesítmények performance-pontszámai:

Hou Ji-fan 2695, Olga Girja 2602, Alekszandra Kosztenjuk 2558, Katyerina Lahno 2527, Anna Muzicsuk 2526, Nana Dzagnidze 2491, Antoaneta Sztefanova 2496, Zhao Xue 2454, Anna Usenyina 2459, Nafisza Muminova 2409, Tatjana Koszinceva 2363, Tuvshintugs Batchimeg 2377

 

Az összetett pontverseny állása:

1.Anna Muzicsuk 335 (130, 120, 85)

2.Humpy Koneru 320 pont (160, 160)

3. Bela Hotenasvili 290 (160, 10, 120)

4. Nana Dzagnidze 285 (100, 120, 65)

5. Katyerina Lahno 265 (60, 120, 85)

6. Olga Girja  215 (10, 30, 55, 130)

7. Alekszandra Kosztenjuk 210 (45, 55, 110)

8. Hou Ji-fan 205 (45, 160)

9. Tatjana Koszinceva 205 (100, 90, 15)

10. Anna Usenyina 200 (75, 80, 45)

11. Antoaneta Sztefanova  155 (60, 30, 65)

12. Ju Wenjun 145 (75, 70)

13. Dronavalli Harika 145 (60, 85)

14. Zhao Xue 130 (85, 45)

15. Tuvshintugs Batchimeg  95 (20, 60, 15)

16.Elina Danieljan  70 (30, 40)

17. Viktorija Cmilyte 60 (30, 30)

17. Nafisza Muminova  50 (20, 30)

18. Gulishan Nahbajeva 10 (csak Taskentben játszott)

 

A Grand Prix versenyek díjazása

Helyezés

Díjak 

GP-pontok

1.

€ 10,000 

120 + 40 bonusz

2

€ 8,250

110 + 20 bonusz

3.

€ 6,750 

100 + 10 bonusz

4.

€ 5,750

90

5.

€ 5,000

80

6.

€ 4,500

70

7.

€ 4,250

60

8.

€ 4,000 

50

9.

€ 3,250

40

10.

€ 3,000

30

11.

€ 2,750

20

12.

€ 2,500

10

 

Hou Ji-fan (2618) - Kosztenjuk,A (2527)
Vezérgyalog megnyitás [A46]

1.g3 d5 2.Hf3 Hf6 3.Fg2 e6 4.d4 b5 5.a4 b4 6.a5 c5 7.c4 bxc3 8.Hxc3 Hc6 9.0-0 Fa6 10.Fg5 Bc8 11.Va4 Vd7 12.dxc5 Fxc5 13.Bfc1

13...Hb4 14.He5 Vxa4 15.Hxa4 Fd6 16.Bxc8+ Fxc8 17.Bc1 Ke7 18.Fd2 Fxe5 19.Fxb4+ Fd6 20.Fxd6+ Kxd6 21.Hc5 Hd7 22.Hb3 He5 23.Hd4 Fd7 24.f4 Hc4 25.b3 He3 26.Fh3 h5 27.Bc3 Hg4 28.Fg2 Bb8 29.h3 Hf6 30.e3 He8 31.Kf2 f6 32.Hc2 Hc7 33.e4 Hb5 34.Bd3 Bc8 35.Bd2

 

35...Hc3 36.He3 Hb1 37.Bd1 Hc3 38.Bd2 Hb1 39.Bb2 Hc3 40.exd5 Hxd5 41.Bd2 Fc6

42.f5 Ke7 43.Fxd5 Fxd5 44.Hxd5+ exd5 45.Bxd5 Bb8 46.Bd3 Bb5 47.Be3+ Kd7 48.g4 hxg4 49.hxg4 Bxa5 50.Kg3 Ba1 51.Bd3+ Ke7 52.Be3+ Kd7 53.Bd3+ és döntetlen

 

Batchimeg,T (2340) - Girja,O (2450)
Szláv védelem [D10]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.cxd5 cxd5 4.Hc3 Hf6 5.Ff4 Hc6 6.e3 Ff5 7.Vb3 Ha5 8.Va4+ Fd7 9.Vc2 Bc8 10.Fd3 e6 11.Hf3 Fe7 12.0-0 a6 13.He5 Fb5?! 14.Fxb5+ axb5 15.Ve2 b4 16.Vb5+ Hc6 17.Ha4 0-0 18.Vxb7 Hxe5 19.Fxe5 Bc2

20.Fxf6

Jóval erősebb volt a 20.Hb6 Fd6 (20...Bxb2 21.Bfc1 b3 22.Hc8 Be8 23.Fxf6 Fxf6 24.axb3) 21.Bfc1 Bxc1+ 22.Bxc1 folytatás.

20...gxf6 21.Bac1 Vc8 22.Vxc8 Bfxc8 23.Bxc2 Bxc2 24.Bd1 Kf8 25.Kf1 Ke8 26.Ke1 b3 27.axb3 Fb4+ 28.Kf1 Kd7 29.g4 Kc6 30.Kg2 Kc7 31.Kf3 Kc6 32.h4 h6 33.Bg1 Kc7 34.Bf1 Kd6 35.Ba1 Ke7 36.Bg1 Kd6 37.Bf1 e5 38.dxe5+ fxe5 39.Bd1 Ke6 40.Hb6 Bc5

 

41.e4 dxe4+ 42.Kxe4 Bc2 43.f4 exf4 44.Hd5?! Fd6 45.Hxf4+ Fxf4 46.Kxf4 Bxb2 47.Bd3 Bb1 48.Bc3 Kd5 49.Bc7 Bf1+ 50.Kg3 f5 51.gxf5 Bxf5 52.Kg4

52...Bf6 53.Bb7 Kc6 54.Bh7 Kd5 55.Kh5 Bb6 56.Bxh6 Bxb3 57.Bf6 Ke5

58.Ba6

Nehezebb lett volna sötét védekezése 58.Bf1 után, de az állás elméleti döntetlen.

58...Kf5 59.Kh6 Bb8 60.Ba4 Bb6+ 61.Kh5 Bb8 62.Ba5+ Kf6 63.Ba6+ Kg7 64.Ba7+ Kg8 65.Kg6 Bb6+ 66.Kg5 Bb5+ 67.Kg6 Bb6+ 68.Kg5 Bb5+ 69.Kg6 és döntetlen

 

Lahno,K (2543) - Usenyina,A (2501)
Szicíliai védelem [B52]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.Fb5+ Fd7 4.Fxd7+ Vxd7 5.0-0 Hf6 6.d4 cxd4 7.Vxd4 Hc6 8.Vd3 g6 9.c4 Fg7 10.Hc3 0-0 11.h3 Bac8 12.Bb1 Ve6 13.b3 a6 14.Fb2 Hd7 15.Bfe1 Hc5 16.Ve2 Bb8?!

17.Hd5! Fxb2 18.Bxb2 Vd7? 19.e5! Vd8 20.Bd2 Kg7 21.Ve3 a5 22.exd6 exd6 23.Vc3+ f6 24.Bde2 Kg8?

25.Be8! és sötét feladta

 

Koszinceva,T (2496) - Muzicsuk,A (2560)
Szicíliai védelem [B33]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e5 6.Hdb5 d6 7.Fg5 a6 8.Ha3 b5 9.Hd5 Fe7 10.Fxf6 Fxf6 11.c4 Hd4 12.cxb5 Fe6 13.Fc4 axb5 14.Fxb5+ Kf8 15.Fc4 Va5+ 16.Vd2 Fd8 17.Vxa5 Fxa5+ 18.Kd1 f5 19.f3 Bc8 20.b3 fxe4 21.fxe4 g6 22.Hc2 Fg4+ 23.Kc1 Fe2 24.Hce3 Kg7 25.Kb2 Bhf8 26.Fxe2 Bf2 27.Bac1 Bxe2+ 28.Kb1 Ba8 29.Hc2 Hb5 30.b4 Fd8 31.Bce1 Bxg2 32.Beg1 Bd2 33.Bd1 Bg2 34.Bdg1 Bd2 35.Bd1 Bg2 36.Bdg1 Bd2 37.Bd1 és döntetlen

 

Dzagnidze,H (2550) – Zhao Xue (2552)
Vezérindiai védelem [E12]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.a3 Fb7 5.Hc3 g6 6.Vc2 c5 7.dxc5 bxc5 8.Ff4 Hh5 9.Fg5 f6 10.Fe3 f5 11.Bd1 Hc6 12.Fg5

A grúz olimpiai bajnoknő a 12.g3 Fe7 13.Fg2 Hf6 14.0-0 0-0 15.Hb5 folytatással jobban játszhatott volna.

12...Fe7 13.Fxe7 Vxe7 14.e3 0-0 15.Fe2 Bad8 16.0-0 g5 17.He1 g4 18.Hd3 a5 19.g3 Hf6 20.f3 h5 21.Bf2 d6 22.Hb5? gxf3?!

A kínai nagymesternő a 22...He5 23.Hxe5 dxe5 24.Hc3 gxf3 25.Fxf3 Fxf3 26.Bxf3 e4 jobb folytatást választhatta volna.

23.Fxf3 Hg4 24.Fxg4 hxg4 25.Vc3 Fa8 26.Kf1 Bd7 27.Bdd2 Bb8 28.a4 Bf8 29.b3 Kh7 30.Ke1?

Világos időzavarban nem talált tervet.

30...Hd8?! 31.Vxa5? Hf7 32.Hf4

32...Hg5 33.Kd1 He4 34.Kc1 Vf6 35.Kb1 Fb7 36.Vb6? Ba8 37.Hxd6

37...Hxf2 38.Vxc5 He4 39.Vb5 Hxd2+ 40.Kc2 Ve7 és világos feladta

 

Muminova,N (2321) - Sztefanova,A (2489)
Spanyol megnyitás [C79]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 d6 5.0-0 Hf6 6.d3 g6 7.c4 Fg7 8.Hc3 0-0 9.Hd5 h6 10.Fe3 Hg4 11.Vc1 f5 12.c5?! fxe4 13.dxe4

13...Bxf3! 14.Fg5

Az üzbég nagymesternő a minőségáldozatot nem merte elfogadni. A 14.gxf3 Vh4 15.h3 (15.fxg4 Vxg4+ 16.Kh1 Vf3+ 17.Kg1 Fh3) 15...Hxe3 16.fxe3 (16.Vxe3 Hd4) 16...Fxh3 17.Vc2 dxc5 18.Hxc7 Bc8 19.Fxc6 Vg3+ 20.Kh1 Fxf1 21.Bxf1 Bxc7 22.Fd5+ Kh7 folytatás is sötétre lett volna előnyös.

14...hxg5 15.gxf3 Hd4 16.Fd1 Hh6!? 17.cxd6 cxd6 18.Kh1 Fe6 19.Hc3

19...Vf6

Kimaradt a gyors nyerés a 19...g4 20.Ve3 gxf3 21.Fxf3 Hc2 változatban.

20.Ve3 Bf8 21.Bg1 Hxf3 22.Bg3 Hh4 23.f3 Vf4 24.Vd3 Hf7 25.Fe2 b5 26.b3 Bc8 27.Bag1 Bc5 28.b4 Bc4 29.Fd1 Bd4 30.Vf1

 

30...Vd2 31.Hd5 Fxd5 32.exd5 Hf5 33.B3g2 Vxb4 34.Vf2 e4 35.fxe4 Bxe4 36.Va7 Fd4 37.Vb8+ Kg7 38.a3 Vc3 39.Bc2 Vh3 és világos feladta. A bolgár exvilágbajnoknő a hétlépéses mattot választotta a 39...Be1 hatlépéses helyett!

 

Verőci Zsuzsa

Fotók: http://khantimansiysk2014.fide.com

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog