Hanti-Manszijszkban Hou Ji-fan hatodik győzelmével már kétpontos előnnyel vezet

Címkék: Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno

A Hanti-Manszijszkban zajló Grand Prix-verseny kilencedik fordulójában a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan legyőzte a második helyezett orosz Olga Girját, már kétpontos előnnyel vezet. A kritikus állásban Girja egyenlő esélyekkel kecsegtető folytatás helyett nagyot hibázott. A szlovén Anna Muzicsuk másodszor kapott ki, az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk holtversenyben osztja a harmadik helyet. A grúz Nana Dzagnidze a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovára mért vereséget. Fordulatos partiban remizett az orosz Tatjana Koszinceva és a kínai Zhao Xue. A két ukrán nagymesternő, Katyerina Lahno és Anna Usenyina nem tudott nyerni, ötvenszázalékos az eredményük.

 

Feltartóztathatatlan a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan. A GP-verseny kilencedik játéknapján hatodik győzelmét aratta, két fordulóval a befejezés előtt két pontra növelte előnyét. Az orosz Olga Girja sokáig jól tartotta magát, alaposan készült a szicíliai védelem schweningeni változatából, de a kritikus állásban elmulasztotta az egyenlő esélyeket kínáló folytatást. A sötét mezőkön meggyengült királyállás miatt bajba került, a világbajnoknő újabb győzelmével már tornagyőztesnek érezheti magát.

 

A szlovén Anna Muzicsuk elszenvedte második vereségét. Az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk a gyengébb kezdés után remekül hajrázik. Muzicsuk a bogoindiai védelemben kevésbé volt járatos, az elméleti párbajt elvesztette, a felkínált eséllyel nem tudott élni, a bonyodalmakban pedig eltévedt.

Fordulatos küzdelemben nyert a grúz Nana Dzagnidze a bolgár Antoaneta Sztefanova ellen. Az olimpiai bajnoknő és az exvilágbajnoknő csatájában mindketten pontatlankodtak, Dzagnidze minőségáldozata szinte sokkolta ellenfelét, Sztefanova csúnya elnézéssel adta meg magát.

Még több fordulatot hozott az orosz Tatjana Koszinceva és a kínai Zhao Xue összecsapása. A kétszeres olimpiai bajnoknő láthatóan túl sok energiát fecsérelt el az Orosz Sakkszövetség vezérkarával, a válogatott kapitányával, Szergej Rublevszkijjel  vívott csatározásban. Esélyes állását elrontotta, túlfeszítette a húrt, de végül a fél pontot megmentette.

Az ukrán nagymesternők, a 2006-os olimpiai bajnokcsapat tagjai, Katyerina Lahno és Anna Usenyina többet remélhettek a két reminél. A papírformát nem tudták érvényesíteni, az üzbég Nafisza Muminova és a mongol  Tuvshintugs Batchimeg értékes fél pontokat rabolt tőlük.

 

A 9. forduló eredményei:

Anna Muzicsuk (szlovén, 2560) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2527) 0 - 1 (Bogoindiai védelem, 31)

Hou Ji-fan (kínai, 2618) – Olga Girja (orosz, 2450) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 46)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2496) – Zhao Xue (kínai, 2552) döntetlen (Spanyol megnyitás, 52)

Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2340) – Anna Usenyina (ukrán, 2501) döntetlen (Elfogadott vezércsel, 48)

Nana Dzagnidze (grúz, 2550) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2489) 1 – 0 (Holland védelem, 42)

Katyerina Lahno (ukrán, 2543) – Nafisza Muminova (üzbég, 2321) döntetlen (Spanyol megnyitás, 49)

 

A verseny állása:

1.Hou Ji-fan 7,5 pont

2. Olga Girja 5,5

3-5. Alekszandra Kosztenjuk, Anna Muzicsuk és Nana Dzagnidze 5

6-7. Katyerina Lahno és Anna Usenyina 4,5

8-10. Zhao Xue, Nafisza Muminova és Antoaneta Sztefanova 4

11. Tatjana Koszinceva 3

12. Tuvshintugs Batchimeg 2

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Res.

SB

1

GM

Hou Ji-fan

2618

CHN

* *

1

1

½

1

½

1

½

1

1

0

30,25

2

WGM

Olga Girja

2450

RUS

0

* *

1

1

1

0

½

1

½

½

0

25,25

3

GM

Alekszandra Kosztenjuk  

2527

RUS

0

* *

1

1

½

½

½

½

0

1

5

2

20,50

4

GM

Anna Muzicsuk

2560

SLO

0

0

* *

½

½

½

1

1

½

1

5

½

19,00

5

GM

Nana Dzagnidze

2550

GEO

0

0

0

½

* *

½

1

1

1

1

5

½

17,75

6

GM

Katyerina Lahno

2543

UKR

½

1

½

½

½

* *

0

½

½

½

0

21,25

7

GM

Anna Usenyina

2501

UKR

0

½

½

½

* *

½

1

0

1

½

0

17,75

8

GM

Zhao Xue

2552

CHN

½

0

½

0

1

½

* *

0

1

½

4

1

18,50

9

WGM

Nafisza Muminova

2321

UZB

0

½

0

0

½

0

1

* *

1

1

4

1

14,00

10

GM

Antoaneta Sztefanova  

2489

BUL

½

½

½

½

0

1

0

* *

½

½

4

-1

18,50

11

GM

Tatjana Koszinceva

2496

RUS

0

1

0

½

0

½

0

½

* *

½

3

0

12,25

12

WGM

Tuvshintugs Batchimeg  

2340

MGL

0

0

0

0

½

½

0

½

½

* *

2

0

8,00

 

A 10. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk – Nafisza Muminova

Antoaneta Sztefanova – Katyerina Lahno

Anna Usenyina – Nana Dzagnidze

Zhao Xue - Tuvshintugs Batchimeg

Olga Girja – Tatjana Koszinceva

Anna Muzicsuk – Hou Ji-fan

 

Hou Ji-fan (2618) - Girja,O (2450)
Szicíliai védelem [B85]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.Hc3 Hc6 4.d4 cxd4 5.Hxd4 Vc7 6.Fe3 a6 7.Fe2 Hf6 8.0-0 Fe7 9.f4 d6 10.Kh1 0-0 11.Ve1 Hxd4 12.Fxd4 b5 13.Vg3 Fb7 14.a3 Fc6 15.Bae1 Vb7 16.Fd3 b4 17.Hd1 bxa3 18.bxa3 Bac8 19.Hf2 Hh5 20.Vg4 g6 21.Vh3

21...Fd7?

Olga Girja a 21...Hxf4 22.Hg4 e5 23.Bxf4 exd4 24.Hh6+ Kg7 25.Bef1 Fd7 26.Bxf7+ Bxf7 27.Bxf7+ Kh8 28.Vg3 Fe6 változatban egyenlő esélyeket érhetett volna el.

22.Hg4 e5 23.fxe5 Fxg4 24.Vxg4 dxe5 25.Fxe5 Fxa3 26.Be3 Bc6 27.Bh3 Vc8 28.Vf3 Be6?

 

29.Bxh5 gxh5 30.Ff6 Bxf6 31.Vxf6 Ve6 32.Vg5+ Vg6 33.Vd5 Be8?

Vesztőlépés.

 

34.e5 Vg7 35.Vb3 Ff8 36.Bxf7! Vxf7 37.Fc4 Vxc4 38.Vxc4+ Kg7 39.Vd5 Fe7 40.Vd7 Kf8 41.Vf5+ Kg7 42.Vxh5 Bb8 43.g3 Bb5 44.Vg4+ Kf8 45.Vf4+ Kg7 46.e6 és sötét feladta

 

Muzicsuk,A (2560) - Kosztenjuk,A (2527)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Fg2 Fb4+ 5.Fd2 Fe7 6.Hf3 c6 7.0-0 dxc4 8.Vc2 b5 9.a4 Fb7 10.Hc3 a6 11.e4 Hbd7 12.Ff4?! b4 13.He2

 

13...c5! 14.d5

Sötétre előnyös a 14.e5 Hd5 15.Vxc4 0-0 16.Bfd1 a5 változat.

14...exd5 15.exd5 Fxd5 16.Bad1 Vc8 17.Bfe1 Fe4 18.Vxc4 Hb6 19.Vc1 0-0 20.a5 Hbd5 21.Fe5 Be8

Az orosz exvilágbajnoknő a 21...Vb7 22.Hf4 Hxf4 23.Vxf4 Bfe8 folytatással jobban játszott volna.

22.Vc4 Vb7 23.Hc1 Hb6? 24.axb6 Fxf3 25.Fxf3 Vxf3 26.Hb3?

Anna Muzicsuk a 26.Hd3 Ff8 27.Fc7 Hd7 28.Hf4 változatban jobban állhatott volna.

 

26...Hg4 27.Vf4? Hxe5 28.Vxe5 Ff8 29.Vc7? Vxb3 30.Vd7 Vf3 31.Ba1 Bed8 és világos feladta

 

Dzagnidze,N (2550) - Sztefanova,A (2489)
Holland védelem [A90]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 e6 4.Hbd2 f5 5.g3 Hf6 6.Fg2 Fd6 7.0-0 Hbd7 8.b3 Ve7 9.Fb2 b6 10.cxd5 cxd5 11.He5 b5 12.Hc6 Vf7 13.Hf3 0-0 14.Vd3 a5 15.Fc1?! Fb7 16.Hce5 Ve7 17.Ff4 He4 18.Bfc1 Hxe5 19.Hxe5 g5 20.Fd2 b4 21.Fe1 Fa6 22.Vc2 Bac8 23.Vb2 g4

24.Fxe4 dxe4 25.Fd2 Fxe5 26.dxe5 h5 27.Fh6 Bfd8 28.Bxc8 Bxc8 29.Bd1 Fb7 30.Bd6 Fd5 31.Vd2 Kh7 32.Fe3 Vc7

 

33.Bxd5!?

Az időzavaros kapkodásban a grúz olimpiai bajnoknő a minőségáldozatra szavazott.

33...exd5 34.Vxd5 Bd8 35.Ve6 Vd7??

A bolgár exvilágbajnoknő óriásit hibázott! 

 

 

 

36.Vh6+ Kg8 37.Vg5+ Kh7 38.Vxh5+ Kg8 39.Vg5+ Kh7 40.e6 Vd1+ 41.Kg2 Bd5 42.Ve7+ és sötét feladta

Koszinceva,T (2496) – Zhao Xue (2552)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 0-0 6.0-0 d6 7.h3 He7 8.d4 Fb6 9.Hbd2 c6 10.Fa4 Hg6 11.Be1 Fe6 12.Fc2 Vc7 13.Hf1 h6 14.Hg3 Bad8 15.Fe3 Bfe8 16.Vc1 Kh7 17.a4 a5 18.Hf5 Hg8 19.h4 f6 20.h5 H6e7 21.H3h4 Hxf5 22.exf5 Ff7 23.Hg6 exd4? 24.cxd4 He7 25.Hf4 Vd7

 

26.Vd1

Még erősebb volt a 26.He6 Hd5 27.Ba3 Fg8 28.Fxh6 folytatás.

26...Kh8 27.He6 Fxe6 28.fxe6 Vxe6 29.Fxh6 Vc4 30.Fe3 Hd5 31.Fb3 Hxe3 32.fxe3 Vb4 33.Vd3 d5 34.Fc2 Be4 35.Vf1

 

35...Bxd4?! 36.Vf5 Be4 37.Fxe4 Vxe4 38.Vxe4 dxe4 39.Kf2

A 39.Bad1 Fxe3+ 40.Kf1 Fd4 41.Bxe4 c5 42.Be7 volt a jobb lehetőséget kínáló folytatás.

39...Bd2+ 40.Kg3 Fc7+ 41.Kh3 Fe5 42.Bad1 Bxb2 43.Bb1 Bb4?! 44.Kg4?

A fordulatokban gazdag partiban Tatjana Koszinceva újabb esélyt szalasztott el a 44.Bxb4 axb4 45.Bb1 c5 46.Kg4 változatban.

44...Bxa4 45.Kf5 Kh7?! 46.Bxb7 Ba2 47.g4 Bf2+ 48.Kxe4 Bg2 49.Kf5 Bf2+ 50.Ke6 Bg2 51.Kf5 Bf2+ 52.Ke6 Bg2

53.Bd1

A lépésismétléses remi helyett a tornán oly sokat hibázó Tatjana Koszinceva a továbbjátszás mellett döntött.

53...Bxg4 54.Bd8 Bg3 55.e4 Bg5 56.Kf7 Bxh5 57.Be7 Kh6 58.Bd1 Bh3 59.Be8 Kg5 60.Bf1

60...Kg4 61.Kxg7 Bf3 62.Bc1 a4 63.Bxc6 a3 64.Ba6 Kf4 65.Bea8 Fb2 66.Ba4 f5+ 67.e5+ Kxe5 68.B8a5+ Ke6+ 69.Kg6 Bg3+ 70.Kh5 Bd3 71.Kg6 Bg3+ 72.Kh5 Bd3 73.Kg6 Bg3+ 74.Kh5 Bd3 75.Kg6 és döntetlen

 

Lahno,K (2543) - Muminova,N (2321)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Fc5 5.Fxc6 dxc6 6.Hxe5 Hxe4 7.Ve2 Vd5 8.Hd3 0-0 9.Hxc5 Hxc5 10.d3 Ff5 11.Hc3 Vd7 12.Ve5 b6 13.b4 Bae8 14.Vf4 Hb7 15.a4 Hd6 16.Fb2 Be6 17.Hd1 Bg6 18.He3 Fe6 19.f3 f6 20.Bfe1 Bg5 21.Be2 Hf5 22.Bae1 Hxe3 23.Bxe3 Be8 24.Be4 Bd5

25.Ve3 Kf7 26.g4!? h5 27.h3 hxg4 28.fxg4 Bg5 29.Kf2?! Vd6 30.Vg3 Fd7 31.Fc1 Bxe4 32.Bxe4 Vxg3+ 33.Kxg3 Be5 34.Ff4 Bxe4 35.dxe4 a5 36.c3 axb4 37.cxb4 c5 38.b5 c6 39.Fc7 cxb5 40.axb5 Fxb5 41.Fxb6 Fd3 42.Fxc5 Fxe4 43.h4 Fc2 44.Fd4 Fb1 45.Kf4 Fc2 46.g5 fxg5+ 47.Kxg5 g6 48.h5 gxh5 49.Kxh5 és döntetlen

 

Batchimeg,T (2340) - Usenyina,A (2501)
Elfogadott vezércsel [D20]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.e3 e5 4.Hf3 exd4 5.Vxd4 Vxd4 6.Hxd4 Hf6 7.Fxc4 a6 8.Hc3 c5 9.Hf3 Hc6 10.a3 h6 11.Hd5 Hxd5 12.Fxd5 He7 13.Fe4 Ff5 14.Fxf5 Hxf5 15.Fd2 Fe7 16.0-0-0 Hd6 17.Fc3 f6 18.Hh4 Kf7 19.Bd5 b6 20.Bhd1 Bhd8 21.g4 g6 22.Kc2 He4 23.f3 Bxd5 24.Bxd5 Hd6 25.Hg2 Bd8 26.h4 Hc4 27.Bxd8 Fxd8 28.a4 b5 29.axb5 axb5 30.Kd3 f5 31.b3 Hd6 32.Fe5 c4+ 33.bxc4 Hxc4 34.Fd4 fxg4 35.fxg4 g5 36.hxg5 hxg5 37.He1 Ke6 38.Hf3 Hd6 39.Fc5 Hf7 40.Ke4 Kf6 41.Hd4 He5 42.Hxb5 Hxg4 43.Fd4+ Ke6 44.Kf3 He5+ 45.Fxe5 Kxe5 46.Hd4 Fb6 47.He2 g4+ 48.Kxg4 Fxe3 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog