Help Sales ÁSZF

Gunyina hetedik győzelmével egy pontra növelte előnyét, Hoang Thanh Trang remizett

Címkék: Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova

Plovdivban a pihenőnap után folytatódott a 15. női Európa-bajnokság. A 11 fordulós svájci rendszerű viadal nyolcadik játéknapján Hoang Thanh Trang világossal remizett a lengyel Karina Karina Szczepkowska.Horowskával. A versenyben vezető orosz Valentyina Gunyina sorozatban hetedik győzelmével egy pontra növelte előnyét. A grúz Salome Melia a második helyen, öten osztják a harmadik helyet. Európa-bajnoknőnk a a negyedik pontcsoportban, az ukrán Natalija Zsukovával sötéttel játssza kilencedik partiját.

 

A kontinensbajnokság nyolcadik játéknapján az éllovas orosz olimpiai bajnoknő, Valentyina Gunyina folytatta győzelmi sorozatát. Félpontos előnnyel játszhatta a grúz Lela Dzsavahasvili elleni partiját. Hol kisebb, hol nagyobb előnnyel csatázhatott, okosan használta ki, hogy nem kellett kockáztatnia. A grúz sakkozónő került időzavarba, a sorsdöntő hiba menetrendszerűen bekövetkezett, Gunyina matthálót szőtt riválisa királya köré, a győzelemmel egy pontra növelte előnyét.

Az élcsoportban csak két játszma ért véget pontosztozkodással. A kétszeres orosz olimpiai bajnoknő Tatjana Koszinceva erőfeszítései kevésnek bizonyultak a grúz Nino Bacsiasvilivel vívott küzdelmében.

 

A címvédő Hoang Thanh Trang örülhetett a döntetlennek, a lengyel Karina Szczepkowska-Horowska jóval nagyobb gondokat okozhatott volna nagymesternőnknek, ha kihasználja az állás kínálta lehetőségeket. Az Eb hajrájában fokozott jelentőséget kap a párosítás, nagy csata várható a dobogós helyezésekért, és a 2016-os világbajnokságon részvételi jogot biztosító 14 helyért.

 

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 6,5) – Lela Dzsavahasvili (grúz, 2474, 6)  1 - 0

Salome Melia (grúz, 2454, 5,5) – Olga Girja (orosz, 2493, 5,5)  1 - 0

Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 5,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2417, 5,5) döntetlen

Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 5) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 5)  döntetlen

Elina Danieljan (örmény, 2458, 5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2441, 5)  1 - 0

Gunaj Mammadzava (azeri, 2182, 5) – Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 5)  0 - 1

Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 4,5) – Adriana Nikolova (bolgár, 2303, 5)  1 - 0

Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 4,5) – Marina Guszeva (orosz, 2362, 4,5)  1 - 0

Zoya Schleining (német, 2376, 4,5) – Natalija Pogonyina (orosz, 2508, 4,5)  1 - 0

Sofio Gvetadze (grúz, 2356, 4,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 4,5)  0 - 1

Julia Kocsetkova (szlovák, 2333, 4,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2460, 4,5)  0 - 1

Gulna Mammadova (azeri, 2331, 4,5) – Elisabeth Paehtz (német, 2456, 4,5)  döntetlen

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2434, 4,5) – Irina Bulmaga (román, 2357, 4,5)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

 

H.

Rajtl.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

4

GM

Valentyina Gunyina

RUS

2501

7.5

2410

37.5

41.5

2

14

IM

Salome Melia

GEO

2454

6.5

2438

34.0

37.5

3

16

GM

Natalija Zsukova

UKR

2451

6.0

2439

38.5

42.0

4

9

IM

Lela Dzsavashivili

GEO

2474

6.0

2418

37.5

42.0

5

22

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2417

6.0

2414

35.5

39.5

6

8

GM

Tatjana Koszinceva

RUS

2476

6.0

2386

34.0

37.5

7

12

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

6.0

2352

35.0

39.0

8

2

IM

Marija Muzicsuk

UKR

2521

5.5

2424

35.0

38.5

9

5

WGM

Olga Girja

RUS

2493

5.5

2408

36.5

39.5

10

28

IM

Cristina-Adela Foisor

ROU

2383

5.5

2397

38.0

40.0

11

7

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2488

5.5

2396

36.5

41.0

12

53

WGM

Adriana Nikolova

BUL

2303

5.5

2393

33.5

36.0

13

6

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2490

5.5

2386

34.0

38.0

14

11

IM

Nino Hurcidze

GEO

2460

5.5

2383

34.5

38.5

15

33

WGM

Karina Szczepkowska-H.

POL

2369

5.5

2372

35.5

38.5

16

31

WGM

Zoya Schleining

GER

2376

5.5

2327

29.5

32.0

17

23

IM

Meri Arabidze

GEO

2406

5.5

2320

34.0

37.5

18

1

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2541

5.0

2427

41.0

44.5

 

Az élcsoportban a 9. forduló párosítása:

Salome Melia (grúz, 2454, 6,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 7,5)

Lela Dzsavahasvili (grúz, 2474, 6) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 6)

Nino Bacsiasvili (grúz, 2417, 6) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 6)

Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 6) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 5,5)

Meri Arabidze (grúz, 2406, 5,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 5,5)

Olga Girja (orosz, 2493, 5,5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 5,5)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 5,5) – Zoya Schleining (német, 2376, 5,5)

Nino Hurcidze (grúz, 2460, 5,5) – Adriana Nikolova (bolgár, 2303, 5,5)

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 5,5) – Almira Szkripcsenko (francia, 2449, 5)

Irina Bulmaga (román, 2357, 5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 5)

Monika Socko (lengyel, 2462, 5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2434, 5)

 

Hoang Thanh Trang (2490) - Szczepkowska-Horowska,K (2369)
Cseh Benoni [A53]

1.d4 Hf6 2.c4 d6 3.Hc3 Hbd7 4.e4 e5 5.d5 Hc5 6.f3 a5 7.Fe3 Fe7 8.Vd2 0-0 9.Hge2 h6 10.Hg3 Hh7 11.Fe2 Fg5 12.0-0 Fd7 13.f4 exf4 14.Fxf4 Fxf4 15.Bxf4 Vg5 16.Baf1 Bae8 17.Vd1 Be5 18.Kh1 g6 19.Fg4 Fe8 20.Hce2?!

20...h5 21.Ff3 h4 22.Bg4 Vd8 23.Hf5 Kh8 24.Hh6

24...Fd7

Bajban lehetett volna a címvédő nagymesternőnk a 24...f5 25.exf5 gxf5 26.Bd4 (26.Bf4 Vg5 27.Hxf5 Bfxf5) 26...Vg5 27.Vc1 Bf6 folytatásban.

25.Bf4 Kg7 26.Hg4 Fxg4 27.Fxg4 Hxe4 28.Hd4 Hef6?

A kölcsönös bakik jellemezték a partit, 28...Hhg5 megőrizte volna az előnyt.

29.Hf3?! Hxg4?! 30.Bxg4 Bf5 31.Bxh4 Bxf3?!

32.Bxh7+ Kxh7 33.Vxf3 b6 34.Vc3 Kg8 35.h3 Be8 36.Vf3 Vd7 37.Vg3 Be4 38.b3 Ve7 39.a4 Be3 40.Bf3 Be2 41.Vf4 Be4 42.Vg3 Kg7 43.Kh2 Kg8 44.Bf4 Be3 45.Bf3 Be4 és döntetlen

 

Gunyina,V (2501) - Dzsavahasvili,L (2474)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fa6 5.Va4 Fb7 6.Fg2 c5 7.dxc5 Fxc5 8.0-0 0-0 9.Hc3 He4 10.Hxe4 Fxe4 11.Ff4 Fe7?! 12.Bfd1 d6

13.Va3

Jóval erősebb volt a 13.Bd4 Fc6 14.Vd1 Ha6 15.Vd2 Hc5 16.Fxd6 Fxd6 17.Bxd6 Vc7 18.Bxc6 Vxc6 19.Hg5 folytatás.

13...d5 14.Vc3 Ff6 15.Fe5 Hd7 16.Fxf6 Vxf6 17.Va3 Bfd8 18.cxd5 exd5 19.Bac1 Hc5 20.Hd4 a5 21.Hb3 Fxg2 22.Kxg2 He4 23.f3 Hd6 24.Hd4 Hc4 25.Vc3 b5

 

26.Hxb5 Vb6 27.Hd4 Vxb2 28.Bc2 Vxc3 29.Bxc3 Kf8 30.Kf2 Bdb8 31.Hf5 Bb5 32.a4 Bc5 33.Bb3 g6 34.Hd4 Bac8 35.Bb7 B8c7 36.Bbb1 Hd6?

37.Hb3 Bc2 38.Bxd5 Hc4 39.Hd4 Ba2 40.Bb8+ Kg7 41.g4 h6 42.h4 Bxa4

43.g5 hxg5 44.hxg5 Bb4 45.Be8 Hb6 46.Bdd8 Bc8

 

47.He6!+ és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://www.eiwcc2014.eu

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog