Help Sales ÁSZF

Gonda László újabb győzelme, mesternégyessel vezet

Címkék: 63. Férfi bajnokság Gyula

A Gyulán zajló 63. férfi bajnokságon Gonda László folytatta remek sorozatát, mesternégyessel, félpontos előnnyel vezet a címvédő Berkes Ferenc előtt. Kettőjük összecsapása az ötödik játéknapon kerül sorra. Gonda sötéttel Horváth Ádámot győzte le, Berkes világossal Medvegy Zoltán ellen nyert. Nagy Gábor szerzett még egész pontot, Tóth Ervin negyedik vereségét szenvedte el. Döntetlennel zárult Bánusz Tamás és Horváth Csaba, valamint Czebe Attila és Pap Gyula partija.

 

Folytatódott Gonda László és Berkes Ferenc versenyfutása. Gonda mesternégyese, de még inkább élvezetes jó játéka a bajnokság igazi színfoltja. Horváth Ádám ellen bemutatta, hogy a spanyol megnyitás rejtelmeiben is kiismeri magát. Haderejét pontos manőverekkel hozta helyzetbe. Egy darabig halogatta a centrumrobbantást, kezdeményezését őrizte, majd a nagyátló megpecsételődött világos sorsa.

A címvédő Berkes Ferenc másodszor választotta a szicíliai védelem 2.c3-as változatát, korai vezércsere mellett döntött. Medvegy Zoltán elmulasztotta az a5 lépést, Berkes előnybe került. Némi pontatlankodással engedett a szorításon, de Medvegy nem használta ki a menekülési esélyt. Tisztáldozattal próbálkozott, az érdekes végjátékban Berkes megcsilogtatta remek technikáját.

Junior bajnokunk, Nagy Gábor feljött ötven százalékra, Tóth Ervin negyedik vereségét szenvedte el. Nagy hiba volt sötét futójának játékba hozatalát engedélyezni

A holtversenyben a harmadik helyen álló Bánusz Tamás és Horváth Csaba játszmája békés mederben zajlott. Czebe Attila tetszetős futólépése csak minimális előnyhöz vezetett, Pap Gyulával ő is megosztozott a ponton.

 

A 4. forduló eredményei:

Tóth Ervin (2477) – Nagy Gábor (2404) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 33)

Horváth Ádám (2531) – Gonda László (2552) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 50)

Berkes Ferenc (2677) – Medvegy Zoltán (2537) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 63)

Czebe Attila (2451) – Pap Gyula (2522) döntetlen (Szicíliai védelem, 47)

Bánusz Tamás (2598) – Horváth Csaba (2537) döntetlen (Angol megnyitás, 44)

 

A bajnokság állása:

1.Gonda László 4 pont

2. Berkes Ferenc 3,5

3-4. Horváth Csaba és Bánusz Tamás 2,5

5-6. Nagy Gábor és Pap Gyula 2

7-8. Horváth Ádám és Czebe Attila 1,5

7-8. Nagy Gábor és Czebe Attila 1

9. Medvegy Zoltán 0,5

10.Tóth Ervin 0

 

 

Hely.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

GM

Gonda László

2552

*

1

1

1

1

4.0

4.0

4

4.00

2

GM

Berkes Ferenc

2677

*

1

1

½

1

3.5

3.5

3

6.50

3

GM

Horváth Csaba

2537

0

*

½

1

1

2.5

2.5

2

4.25

4

GM

Bánusz Tamás

2598

0

½

*

1

1

2.5

2.5

2

2.75

5

IM

Nagy Gábor

2404

0

*

0

1

1

2.0

2.0

2

0.50

6

GM

Pap Gyula

2522

½

1

*

0

½

2.0

2.0

1

4.50

7

GM

Horváth Ádám

2531

0

0

1

*

½

1.5

1.5

1

2.25

8

GM

Czebe Attila

2451

0

0

½

*

1

1.5

1.5

1

1.00

9

GM

Medvegy Zoltán

2537

0

0

0

½

*

0.5

0.5

0

0.75

10

IM

Tóth Ervin

2477

0

0

0

0

*

0.0

0.0

0

0.00

 

 

Az 5. forduló párosítása:

Horváth Csaba – Tóth Ervin

Pap Gyula – Bánusz Tamás

Medvegy Zoltán – Czebe Attila

Gonda László – Berkes Ferenc

Nagy Gábor – Horváth Ádám

 

Horváth,Á (2531) - Gonda,L (2552)
Spanyol megnyitás [C77]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 d6 7.c3 0-0 8.Hbd2 Be8 9.d4 b5 10.d5 Hb8 11.Fb3 Fb7 12.Be1 c6 13.dxc6 Fxc6 14.Fc2 Hbd7 15.Hf1 Hc5 16.Hg3 g6 17.b4 He6 18.Fb3 Hd7 19.Fe3 Hb6 20.Vd3 Bc8 21.h3 Fb7 22.Fxb6 Vxb6 23.Hf1 Hf4 24.Vd2 Kg7 25.Be3 Fc6 26.Kh2 Vb7 27.Ve1

  

27...Fd8

 A gondos előkészítés után figyelmet érdemelt a 27...d5 28.g3 Hd3 29.Bxd3 dxe4 30.Bdd1 (30.Be3 exf3 31.Bxe5 Vc7 32.Be3 Fg5) 30...exf3 folytatás.

28.g3 Hh5

Tetszetős volt a 28...d5 29.exd5 (29.gxf4 exf4 30.Be2 dxe4 31.Hd4 Fh4) 29...Hxd5 30.Fxd5 Fxd5 31.Bxe5 Bxe5 32.Hxe5 Ff6 33.f4 Be8 változat.

29.Bd1 Fb6 30.Be2 Ve7 31.Bed2 Bed8 32.Ve2 h6 33.Fc2 Hf6 34.Hh4 Fb7 35.He3 Fxe3 36.Vxe3

 

36...d5 37.exd5 Hxd5 38.Ve1 Hf6 39.Bxd8 Bxd8 40.f4

 

40...Bxd1 41.Fxd1 Fe4 42.Hg2 h5 43.Fb3 Fxg2 44.fxe5?

 

44...Fb7

A nagyátlón világos sorsa megpecsételődött.

45.exf6+ Vxf6 46.Ve3 Vc6 47.Vd4+ f6 48.Vg1 Vxc3 49.Vf2 Vc1 50.g4 h4! és világos feladta

 

Berkes,F (2677) - Medvegy,Z (2537)
Szicíliai védelem [B22]

1.e4 c5 2.c3 d5 3.exd5 Vxd5 4.d4 Hf6 5.Hf3 Fg4 6.dxc5 Vxd1+ 7.Kxd1 e5 8.b4 e4 9.h3 Fh5 10.g4 Hxg4 11.hxg4 Fxg4 12.Hbd2 exf3

 

13.Fh3

A címvédő gondosan elemezhette a hosszas elméleti változatot, gyakrabban fordult elő a 13.Fd3 Hc6 14.Be1+ Fe7 15.Kc2 eltérés.

13...Fxh3 14.Bxh3 Fe7 15.Kc2 0-0 16.Hxf3

Jobbnak tűnik 16.Hc4 Hc6 17.Fe3 f6 18.Bah1 h6 19.Bg1 Kh7 20.Bxf3 terv.

16...Hd7

Medvegy Zoltán elmulasztotta a 16...a5 lehetőséget.

17.Fe3 Bfc8 18.Bd1 Hf8

19.Hd4 g6 20.Kb3 a6 21.Bg1 Ff6 22.Hf5 Bc6 23.Bf3 Hd7 24.Hd6

Számításba jött 24.Bd1 He5 25.Bg3 Bd8 26.Bxd8+ Fxd8 27.Fd4 folytatás.

24...b6 25.Bd1 bxc5 26.Hc4

Jobb volt a 26.He4 Be8 27.Hxf6+ Hxf6 28.Fxc5 He4 29.Fd4 folytatás.

 

 

26...cxb4?

Mi szólt 26...Ba7 ellen?

27.Bxd7 bxc3 28.Kc2 Kg7 29.Bxf7+

Jóval egyszerűbb volt a 29.Hd6 Bf8 30.He4 Fe5 (30...Fh4 31.Fc5) 31.Be7 Be6 32.Bxe6 fxe6 33.Fh6+ Kxh6 34.Bxf8 változatot választani.

29...Kxf7 30.He5+ Kg7 31.Hxc6 Bc8 32.Hd4 g5 33.Bg3 Kg6 34.f4 h6 35.f5+ Kh7 36.He6 Bb8 37.Bh3 Bb2+ 38.Kd3 Bg2 39.a4 c2

40.Fd2 Bf2? 41.Hxg5+ Fxg5 42.Fxg5 Bxf5 43.Fxh6 Bc5 44.Fd2+ Kg6 45.Bh1 Kf7 46.Fc3 Ke6 47.Kxc2 Kd5 48.Kb3 Kc6 49.Fd4 Bd5 50.Kc4 Bd7 51.Fc5 Bc7

 

52.a5

Berkes Ferenc remek technikával játssza a végjátékot.

52...Kb7 53.Bb1+ Ka8 54.Bb6 Ka7 55.Kd5 Bc8 56.Kd6 Bh8 57.Kc7 Bh7+ 58.Kc6 Bh6+ 59.Fd6 Bh7 60.Bb1 Bg7 61.Bh1 Bg8 62.Bh7+ Ka8 63.Kb6 és sötét feladta

 

Tóth,E (2477) - Nagy,G (2404)
Nimzoindiai védelem [E20]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.f3 Hh5 5.Hh3 c5 6.d5 Vh4+ 7.Hf2 Vxc4 8.e4 Fxc3+ 9.bxc3 Vxc3+ 10.Fd2 Va3 11.g4 Hf6 12.g5 Hh5?!

Korábban csak 12...Hg8 és 12...Hxd5 fordult elő.

13.f4 g6 14.Fe2 d6 15.Fxh5 gxh5 16.Vxh5 exd5 17.0-0 d4

 

18.e5?

Nagy hiba, világos előnyéhez vezetett volna a 18.f5 Vb2 19.Ff4 d3 20.Hxd3 Vg7 21.Bad1 folytatás.

18...Ff5 19.exd6 0-0 20.Hg4 Fxg4 21.Vxg4 Vd3 22.Bad1 Hc6 23.Fc1 Vc2 24.f5 Bae8 25.Bf2 Ve4 26.Vh5 d3 27.d7 Be5 28.Bdf1? Hd4 29.Vh6 Bd5 30.g6 fxg6 31.fxg6 He2+ 32.Bxe2 Bxf1+ 33.Kxf1 dxe2+ és világos feladta

 

Czebe,A (2451) - Pap,Gy (2522)
Szicíliai védelem [B30]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 e6 4.0-0 Hge7 5.Be1 Hd4 6.Hxd4 cxd4 7.d3 a6 8.Fa4 b5 9.Fb3 Fb7 10.Hd2 Hc6 11.Vh5 Vf6 12.Hf3 Fb4 13.Bf1 0-0 14.a3 Fd6 15.Vg4 Vg6 16.Vh3 Fe7 17.Fd2 Kh8 18.Bae1 f5

19.Fd5 exd5 20.exd5 Ff6 21.dxc6 Fxc6 22.Ff4 Fxf3 23.Vxf3 Vg4 24.Vxg4 fxg4 25.Be2 Bfc8 26.f3 gxf3 27.Bxf3 Bc6 28.Kf1 Bac8 29.Bff2 g5 30.Fg3 Kg7 31.Ke1 Be6 32.Kd1 Kg6 33.h3 Bce8 34.Bxe6 Bxe6 35.Fh2 h5 36.Fg1 h4 37.Bf3 Fe5 38.Bf8 Bf6 39.Bxf6+ Kxf6 40.Ke2 Kf5 41.Kf3 a5 42.Ff2 a4 43.Fe1 Ff4 44.Fb4 Fc1 45.b3 d5 46.Fc5 Fb2 47.bxa4 és döntetlen

 

Bánusz,T (2598) - Horváth,Cs (2537)
Angol megnyitás [A31]

1.c4 c5 2.Hf3 Hf6 3.Hc3 Hc6 4.g3 g6 5.Fg2 d6 6.0-0 Fg7 7.d4 cxd4 8.Hxd4 Fd7 9.Hc2 Va5 10.Fd2 0-0 11.Hd5 Vc5 12.Fc3

Számításba jött a 12.b4 Vxc4 13.Hce3 Vd4 14.b5 Hxd5 15.Hxd5 He5 16.Hxe7+ Kh8 17.Fxb7 Bae8 18.Hc6 Vb6 19.Hxe5 Bxe5 (19...Fxe5 20.Ff3 Fxa1 21.Vxa1+ f6 22.a4) 20.Ff3 folytatás.

12...Hxd5 13.cxd5 He5 14.Fd4 Va5 15.f4 Hg4 16.Fxg7 Kxg7 17.Vd4+ Kg8 18.h3 Bfc8 19.Bfc1 Hf6 20.Vb4 Vc5+

Sötét kis előnyéhez vezetett volna a 20...Vxb4 21.Hxb4 Ff5 22.g4 a5 változat.

21.Vxc5 Bxc5 22.Hd4 Bac8 23.Bxc5 Bxc5 24.e4 He8 25.Kf2 Hc7 26.Bd1 Hb5 27.Hb3 Bc2+ 28.Bd2 Bxd2+ 29.Hxd2 Kf8 30.Ke3 e6 31.dxe6 Fxe6 32.a3 Ke7 33.Hf3 Fd7 34.Hd4 Hxd4 35.Kxd4 h6 36.h4 f6 37.Ff1 Fc6 38.Fd3 b6 39.e5 dxe5+ 40.fxe5 g5 41.b4 Ke6 42.Fc4+ Ke7 43.Fd3 Ke6 44.Fc4+ Ke7 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen és Wesley So játssza a chess24 Banter Blitz döntőjét
2020. 09. 27.

A chess24 Banter Blitz elődöntőjében Carlsen-Aronjan, So-Le párharcokra kerül sor
2020. 09. 26.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog